KafuR

D. V.

okres Zlín

• 21.9.2014  15:38
    Hunger Games (2012)

Tak nevím, někde je asi chyba. Dlouho jsem se tomuto veleslavném veledílu účelně vyhýbal ve snaze nepokoušet posledními léty už tak o mnohé obohacený seznam naprdfilmů, ale nakonec mně to teda nedalo. No nic, žádná katastrofa se sice nekonala, ale že bych byl vedle z velice drsné šestnácky, která se uvědomí svou lásku až poté, co jeden z nich musí zhynout a nakonec se rozhodne zahrát si na Shakespearovu Julii, to se říct nedá. Kdyby tu četbu ve škole aspoň neflákala a dočetla to až do konce!

• 20.9.2014  00:08
    Rivalové (2013)

Jeden by neřekl, že zrovna u filmu, kde z hlavních hrdinů jdou často vidět jen oči, a to veskrze jen skrze sklíčko v lepším případě nepocákaným vodnatou sprchou z pneumatik o desetinu rychlejšího jezdce, se budu na své multifunkční židli otáčet jak na Matějské pouti a přitom dělat nohama díry do nově vytepovaného koberce ve snaze najít pedály od těch krásně barevných mašinek před obličejem. O svých sympatiích jsem byl sice přesvědčen už od začátku (já rád bručouny), to ale nemění nic na tom, že sledovat to jejich vžuuum bylo mnohem zábavnější, než bych očekával od filmu, který láká na dva frajírky soutěžící o to, komu se později porouchá ten jeho miláček.

• 18.9.2014  18:59

Je pravda, že tehdy jsem měl za sebou opravdu perný den, což možná zapříčinilo to, že jsem u toho vydržel sedět až do konce, a to dokonce s minimem blbých připomínek. Podobné žánrové výtvory mě totiž obvykle odpuzují jak komára biolit. Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o bůhvíjaký skvost, protože v takovýchto snímcích se obvykle soutěží jen o to, kdo dřív koho dostane do postele, ale to, že jsem to zvládl až do konce, nemůžu přičítat pouze lenosti vstát z gauče a výborným brambůrkám na stole.

• 14.9.2014  15:13

Pustit si tento Leoneho film s tím, že jsem dneska nestihl Večerníček a musím si ho nějak nahradit, zavání tak akorát tím, že si buď Večerníček už nikdy nepustíte a chudák televize ho bude muset stáhnout i z dvojky, anebo se příště postaráte o to, abyste Večerníček už nikdy nepropásli, protože na podobné nahrazovací móresy vás přejde chuť. Protože jenom do té chvíle než po kapající vodě, bzučící mouše a hučícím vlaku dostane konečně jednu ze svých malých rolí dabér, dostanete žízeň, stihnete si pro pití dojít a ještě ke všemu se vám také začne chtít lulat. Naštěstí Morricone pod taktovkou nespí, Leone mu zdatně sekunduje, takže ve výsledném dojmu na konci dostanete pocit, že kolt vám plandá u pasu s potřebou neustále nastražovat uši, jestli někde v dáli neuslyšíte Harmoniku, abyste se ho mohli zeptat, jestli je McBainová stále volná.

• 6.9.2014  22:54

Na minulé návštěvy Země nezemě této tady už značně okleštěné skupiny se dalo dívat aspoň kvůli velice epickým bitvám, ve kterých proti sobě stál takový zvěřinec, že by i Noe s celou svou Archou zbledl závistí, ale tady? Tady se místo epického finále dočkáme doplutí na Bububuostrov s velice bububumlhou, která vzbuzuje strach jenom tím, že dává tušit, že nic lepšího vás ve filmu už nečeká. Mimochodem tyto děti přes válku ubytovávat musí být také sranda. Jednou vám rozbijí okna a na dvacet let se schovají do skříně, jindy zas zvládnou vytopit byt obrazem na stěně, no vážně, s nimi se jeden nenudí, že? Myslím, že Eustac by mohl vyprávět. A nejlepší momenty tohoto filmu? Ne, konec je na druhém místě, jednoznačně vedou Eustacovy zápisky do deníčku.

• 24.8.2014  23:43

Určitě to také znáte. Jenom se na chvilku vyhrabete ze skříně, kde jste úspěšně zkazili dlouhou etapu kralování dědy Mráze, užuž se na jeho místo nahrabe nový náčelník, tentokrát s neotřelým názvem Miraz, kvůli němuž museli dokonce o pár stanic protáhnout londýnskou podzemku, jelikož nám naši čtyři králové náležitě zpychli a odmítli se do své země nezemě protahovat skrze zimníky a padající ramínka ve skříni. Jenom by mě zajímalo, co by na to řekl Harry Potter, který se stále musí z Londýna do Bradavic kodrcat vlakem. Jinak dál nevím, co napsat, jelikož mého oblíbence probodl přítel nepřátelským šípem, což mě natolik zmátlo, že jsem pak viděl dokonce bojovat stromy a vodu v řece. A to úplně střízlivý!

• 22.8.2014  22:44
    Sahara (2005)

Ještě že ty Amíky máme. Opravdu! Kde jinde by se jinak dali najít dva tak univerzálně cvičení zabijáci, jež jsou schopni se v klidu domlouvat během střílení a rachocení motorů, zvládnou přejít půlku pouště s půlkou auta na hlavě a hlavně jen tak mimochodem OPĚT zachránit celý svět před katastrofou, která by se dotkla nejenom jejich matičky země za velkou kalouží. Jak empatické! A to, že nakonec přece jen našli tu starou kocábku s porouchanou navigací, jim určitě každý přál, obzvlášť, když po vzoru Iráku a Afghanistánu dokázali nastolit mír v další demokratické zemi.

• 10.8.2014  15:20
    Jurský park (1993)

Jelikož dinosauři patřili k mému dětství stejně tak jako slabikář anebo chození spat v devět hodin, tak o objektivním komentáři si můžete nechat jenom zdát. Tento biják jsem měl tehdy zařazený v sekci "Filmásek" hned vedle večerníčku anebo Mrazíka, takže děj jsem znal lépe než pan scénarista a o budoucím povolání jsem byl skálopevně přesvědčen až do té doby, než jsem se prvně svezl trajektem. No každopádně i dnes, kdy mám nad některými věcmi ve scénáři chuť zařvat jak hladový Tyranosaurus Rex, patří tento film mezi dílka, která si určitě nenechám ujít, i když paleontolog ze mě už určitě nebude.

• 4.8.2014  19:43

Dlouho jsem si myslel, že Poirotovu srdci by na Mohsově stupnici musel být vyčleněn 11. stupeň hned po diamantu a najednou.. helemese! Ono stačí, aby se mu do cesty připletla zchudlá emigrantka šveholící po matce rusky a najednou máme z obvykle těžkého morálního dilematu mezi dobrem a zlem zdánlivě jednoduchý problém, jehož jediným výsledkem je málem opravdu střelený Hastings s boulí na hlavě.

• 28.7.2014  19:10
    Šerifové (1998)

Mám trochu obavy, aby se u chudáka Sama Gerarda teď někdy vůbec zastavil telefon, protože si dovedu úplně přesně představit, jak žádoucím zbožím musí být tenhle šerif pro všechny zabijáky, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o svojí nevině, obzvlášť po tom, z čeho všeho dokázal vysekat Kimbla a tady i Robertse. No úplný zázrak! Sice tentokrát to měl s trochu tvrdším dopadem, přičemž nepochybuju, že po tomhle do letadla sedne už jenom poté, co nejdřív pečlivě prohledá WC a osobně pohlídá všechny Číňany putující se během letu vylulat..

• 27.7.2014  00:55
    Mizerové (1995)

Nenáročný a splachovací biják, ve kterém není nouze o sexistické narážky, díry ve scénáři a výbuchy, které by si v ničem nezadaly ani s průměrným dílem Kobry 11, plus jako bonus hlavní herecké duo, které svými přátelskými rozhovory nutně musí evokovat fakt, že příliš časté přesčasy v šichtě jsou v přímém rozporu s uchováním vlastní duševní pohody, obzvlášť, když se vám furt někdo snaží ustřelit zadek anebo vám stěhuje šlapky do bytu za vašimi zády.

• 21.7.2014  00:41
    Uprchlík (1993)

Jojo, mít prachy je hezké, ovšem rozhodně s nimi není taková zábava jako s vychytralými kámoši, které omylem začnete oškubávat o jmění. Doktor Kimble už o tom určitě ví své, tak doufám, že si za těch pár dní na útěku pročistil hlavu a naučil se nepůjčovat auto komukoliv na potkání.

• 8.7.2014  23:02
    Vinnetou (1963)

No jo, kde jsou ty časy.. Divoký západ už asi v Americe není k sehnání, takže May NeMay, Apači nám museli běhat po Jugoslávii, zatímco ti "zlí" běloši se snažili zdejší krajinu industrializovat do té chvíle, než jiim lokomotiva omylem nabourala místní sámošku, což je samo o sobě pěkné pokoukání, ovšem chvílemi film působí až tak naivně, že mi nezbývalo než doufat, že se Santer (ten zlý) na konci neobrátí na stranu dobra a že k uspokojení všech diváků nevznikne trojčlenné Bratrstvo kočičí pracky.

• 30.6.2014  21:38
    Godzilla (1998)

Ono to ze začátku ani tak hloupě nevypadá (pomineme-li fakt, že zrovna Amíci kritizují Francii za jaderné zkoušky). A dokud se nám Godzilla drží pěkně ve vodě a věnuje se potápění (lodí) a rušení starých rybářů, tak si vlastně ani není pořádně na co stěžovat. Jenomže pak nám ta přerostlá ještěrka objeví ulice Manhattanu, nenápadně (?!) si zmizí v tunelech metra, které by jí do té doby stačily tak na schování prstu u nohy a jako by toho nebylo málo, tak páni scénáristi od této doby natolik popustili uzdu svoji chorobné fantazii, že se člověk pomalu začíná modlit, ať tu příšeru nesestřelí ovladačem dřív, než se to povede těm srandovním chlápkům s pistolkami v ruce.

• 23.6.2014  20:06

Abych byl upřímný, tak na tento film mě nalákala hlavně agitace ze strany Ennia Morriconeho, protože už mě nebavilo furt si pouštět dokola ohrané scény na jútube, ale dostal jsem chuť si ten soundtrack zasloužit poctivýma dvěma a půl hodinama před obrazovkou. Je pravda, že některé pasáže se táhnou jako Blonďákova cesta přes poušť, ale skvostné zakončení a zapnuté reproduktory všechny tyto nedostatky vynahrazují.

• 22.6.2014  19:39

Kde jinde zakončit jednu éru než na úplném začátku, na zámku, který sice svou krásou díru do světa neudělá, ale který představuje tak inspirativní materiál pro stárnoucího a poněkud zchřadlého detektiva. Ví co chce, nikam nepospíchá a kam se nevleze vozíček, tam nastrčí Hastingse, takže ke spokojenosti mu chybí jenom pořádná vražda, která sice v kontextu již vyřešených způsobů zabití nějak neohromí, o to více ale překvapí rozuzlení, po jehož zhlédnutí jsem si říkal, že být vrahem v Poirotově v blízkosti není asi nic moc, obzvlášť, pokud máte rádi horkou čokoládu před spaním.

• 21.6.2014  22:54
    Iron Man 2 (2010)

Což o to, narcis a primadona byl Tony už napoprvé, ale nesnesitelný narcis a otravná primadona? Nevím, jestli to bylo snahou patřičně inovativního scénáristy anebo tím paladiem v krvi, ale pokud by mě bavilo sledovat rádoby odvázané pařby chlápků v brnění, určitě bych neseděl večer v pokoji a nesledoval tento film, ale vypravil bych se do nejbližšího pajzlu cestou přes kovošrot. Prostě zkrátka si myslím, že změna jednoho malého svítícího kolečka mezi kozama na malý svítící trojúhelník je na dvě hodiny strašně málo. Jo vím, že tam byl i ten bubák ze Sibiře, co si hrál na bič Boží, ale ten stejně pokaždé skončil na uhel s křečovitým úsměvem a nějakýma kecama o prohře, takže vlastně jako by se nic nestalo.

• 19.6.2014  17:04

Opravdu jsem přemýšlel, jestli aspoň kvůli ukecanému sympaťákovi LOCKimu, kterého byste u vaší první jízdy autem rozhodně nechtěli mít za spolujezdce, anebo kvůli přerostlé asgardské kočce honící ptáky po Mitgardu, tu jednu hvězdu navíc nevytáhnu, ale ee. Jak se může Asgard Zemi smát, že je bezmocná, když si ti jejich šašci (promiňte vojáci) furt hrají na středověk a fidlají se meči, na laserová děla odpovídají nefunkčními štíty a vězení je tam bezpečné jako kosmická loď v rukou Thora. Epické finále mě i přes veškerou svou rádoby vážnost pobavilo a totálně pohřbilo jakýkoliv můj zájem o to, jak tato taškařice tentokrát dopadne.

• 18.6.2014  21:32

Tak Wolverina jsme o tajemno, obestírající jeho osobu, oškubali minule, tak tentokrát je potřeba se zpovídáním přejít o dům (a pár let) dál. Ne že by nebylo o čem vyprávět, jiná doba, staré X-ichty zamlada a nová největší hrozba v podobě kocábky naložené dárečkem pro Kubánce (docela by mě zajímalo, jestli ten její název Aral Sea nebyl použit záměrně, protože v konečném důsledku tato věcička končí stejně mizerně jako její vyschlý uzbecký kámoš). Jeenomže.. akce je akční což o to, ale celá ta její tuctová koncepce, ty uděláš to, ty zas ono, ty běž tam a ty nechoď nikam a ty si nedávej tu skořápku na hlavu, mě tak znechutila, že ve výsledném dojmu jsem i létající ponorky a padající letadla bral jako naprosto fádní samozřejmost.

• 17.6.2014  22:31

Čtyři filmy jsem musel čekat na to, abych se pořádně dozvěděl, proč je ten Wolwerine příjemný jak šmirglpapír na záchodě a proč ta jeho rádoby averze vůči všemu kolem, která neskončila předčasným ukončením celé ságy v prvním dílu jen kvůli zásahu tady ještě podezřele mohoucího Xaviera, vidět na všech věcech, které mají do jeho návštěvy svůj řád. Nicméně zakončení na ostrově, jehož výsledek se podezřele podobal havárii Fukušimy po tsunami, bylo brilantní a ten jeho vymazaný mozek na konci.. k nezaplacení! Jen tak přemýšlím, proč ten Willi do něj nenapálil tu kulku už o deset minut dřív, určitě by si tím zachránil svoje rozšoupané podrážky.

• 17.6.2014  15:25

Ze začátku jsem trochu bručel, že přijít s Posledním vzdorem v asi tak půlce ságy je nedomyšlené, ale jelikož pro Lasermana, Rudovlásku a pár dalších to určitě poslední vzdor byl, tak si další poznámky k názvu odpustím a budu hodný. Úplně si představuju, jak si páni scénáristi sedí za stolem naproti sobě a navzájem se hecují, který z nich vymyslí vyšinutější genetickou úchylku, až to jeden z nich už nevydrží a při pohledu na své výtvory připustí, že by měl být (pro změnu) zas hodný on a vymyslet někoho, kdo by je těch jeho fantasmagorií mohl zbavit. Jé a máme scénář pro trojku, a teď ještě jaký název?

• 15.6.2014  14:44
    Havran (2012)

Vždycky jsem si Poea představoval jako uzavřeného podivína, kterého by v noci na ulici nechtěl potkat ani Jack Rozparovač na výletě v Americe a světe div se! Docela by mě zajímalo, jaký že povedený překlad Poeova díla scénáristy inspiroval k takovém ztvárnění jeho osobnosti, protože při prvním dojmu jsem byl na brandy zralý úplně stejně jako jeho herecký představitel. Nicméně jako školácký exkurz do jeho díla a rádoby doby, ve které musel trpět, je to postačující, a navíc jsem během filmu dostal chuť znovu přelouskat některé jeho povídky, protože tímto dílkem byla moje fantazie o leccos obohacena, třebas taková Jáma a kyvadlo, ta se teď bude vyjímat!

• 14.6.2014  15:09
    Iron Man (2008)

Pouštět se tady do rádoby vědeckých disputací, zda nám ta oblouková žárovka dokáže opravdu takto naservírované divy, radši nebudu, protože to vypadá na slušnou šanci stát se pavědeckým hnidopichem, který by v očích většiny byl pouhou obětí odletujících trosek ze Starkova hladkého přistání v afghánské poušti, takže mi nezbývá než podotknout, že scénář fádní jako první prototyp té železné krabice mi k zábavě stačil jenom proto, že Tony myslel na to, že ten železný ksicht možná stačí na zachránění celého světa (aspoň v prvním dílu), ale na tržby v kině se musí ta plechovka sundat, aby vyšlo najevo, že ne každý zbohatlík musí být nutně suchar.

• 14.6.2014  00:35
    Speed Racer (2008)

Ne, že bych neměl rád barvičky (nemám), ale když se vám z obrazovky, která po většinu času hraje jen černou barvou, stane omalovánka zdatně konkurující tomu nejlepšímu z výtvorů pětiletých dětiček, říkáte si, jestli nám náhodou bratři Wachowští nezapomněli během natáčení sundat sluneční brýle a podívat se, jaký guláš před očima budou mít ti, co nebudou mít výše zmíněnou pomůcku na nose, a popř. co nebudou mít to štěstí a nebudou barvoslepí. Během těch závodů mi obývák hrál tolika barvami, že k pořádně discozábavě mi chyběl jenom Michal David na pódiu a zatímco se můj mozek snažil přelouskat tu semaforovou abecedu, do které navíc blikalo ještě červené světýlko v hlavě, já se snažil fandit těm "správným", i když upřímně, doteď nevím, jestli jsem nááhodou celý ten závod nepřál tomu bakanému chlápkovi s fešnýma kotletama.

• 7.6.2014  23:18

K objektivnějšímu pohledu mi chybí tak pár (desítek) let přidat, takže já jsem to čistě subjektivně bral jako (ne-)exkurz do doby, kdy vojny bývaly jako řemen a rudá hvězda blikala v každé výloze místo dnešních neonek, přičemž jsem si odnesl především to, že láska a blbost kvete v každém věku (a době) a prořízlá huba vás nezachrání před kádrovým posudkem, na rozdíl od otevřené žumpy a chlápka, kterému ušetříte práci s uspokojováním vlastní ženušky.

• 30.5.2014  23:06

Pro milovníky klasických hollywoodských bijáků možná trochu nevděčný film, ale pro ty, co jsou ochotni zkousnout, že ne všechny bouře se dají projet na hromadě plechu s pokaženým mrazákem, se bude jednat o velice intenzivní zážitek umocněný především množstvím jídla, které se jim podařilo nacpat do svého chřtánu před tím, než se s bandou improvizovaných lovců žraloků vydají hrát si na tři citrónky do chřtánu úplně jiného, který na rozdíl od žaludku jednou spolknuté věci očividně rád nevrací.

• 28.5.2014  15:18
    X-Men 2 (2003)

Oproti jedničce jsem se dočkal sofistikovanějšího příběhu, delší stopáže a nových x-ichtů, takže v podstatě spokojenost a jediná věc, která mi dělala problémy, bylo zůstat na straně X-aviera, protože přesně tyto filmy ve mně probouzejí nezvykle intenzivní averzi vůči lidskému pokolení. Při odletu Magnetona jsem dokonce měl co dělat, abych nehoukl na Pyromana, ať mi v té helikoptéře také drží místo.

• 24.5.2014  23:18

Tak.. nakonec to žádné zklamání nebylo,.. možná i proto, že po jedničce jsem už věděl, do čeho jdu. Druhý Holmes je akčnější a dynamičtější než jeho předchůdce, zvládne udělat zmatek v půlce Evropy a přitom má všechno tak na háku, že člověk ani neví, kdy si hraje Sherlock a kdy jeho kámoš z univerzity. Škoda jen, že i přes poměrně hutný scénář se zdá většina filmu zdlouhavá a u poloviny scén si pohráváte s představou, že si půjčíte krejčovské nůžky a pořádně si zastříháte. Pak by to teprve bylo pokoukání!

• 18.5.2014  00:23

Ne že by byla tato variace na výstředního obyvatele Baker Street špatná, ovšem v záplavě jeho jmenovců z mnoha jiných veledíl se člověk chtě nechtě nemůže zbavit potřeby srovnání. Kulisy špinavého Londýna, anglické počasí a tmavé filtry, to vše tady hraje do karet, ale co se týče ústřední dvojice a hlavně vztahu mezi nimi.. no nemůžu si pomoct, ale tak chladný vztah mezi sebou nemají ani Rusáci při -50. Příběh je zajímavý, ale většinu dedukcí si Holmes nechává pro sebe, což spolu se závěrečným vysvětlováním určitě pochytil od svého belgického kolegy.

• 16.5.2014  22:32

Od Vall-I mě žádný nový animák nenadchl a tento výtvor bohužel není výjimkou. Místní hodnocení sice slibovalo kulturní zážitek, ovšem vzhledem k žánru a líbivému zpracování bylo jasné odkud vítr vane, takže mě nezbylo nic jiného než se znovu přesvědčit o tom, že dětinské příběhy jsou pro mě snesitelné jenom tehdy, když jsou kompenzovány notnou dávkou humoru. No nic, asi počkám, jestli se do něčeho nového nepustí Tim Burton, protože současný směr animáků zaměřený na kýčovitost a sentiment mi očividně nesedí.