nellii

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.1.2017  09:36
    Strnadovi (2017)

Neuvěřitelný pár. Ze všech vybraných manželství jsem Ivaně a Václavovi vždy fandila nejvíce. Nejspíše proto, že jsou cílevědomí, upřímní, samostatní a hlavně se za každých okolností mají rádi. Pro mě jako pro člověka, kterého manželství teprve čeká je cyklus Heleny Třeštíkové něco jako exkurze do budoucnosti a ukázka co se může stát i když to vůbec nečekáte. Stejně tak Strnadovi si to v první části malovali úplně jinak, než to nakonec dopadlo a nejspíš proto je jejich skok po 25 letech tak šokující a emocionální. Emoce jsou hlavní slovo vystihující poslední část jejich dokumentu a rozhodně se s ním nešetří. Fascinuje mě na jejich životě spousta věcí, ale asi nejvíce jejich děti. Václav se v dokumentu zmínil, že jeho otec byl vysokoškolsky vzdělaný, stejně tak on a Ivana. Přesto inteligenci nezdědilo ani jedno z jejich pěti dětí. Všechny se plácají ve svým životě bez smyslu a cíle. Naprosto chápu frustraci Václava, že jejich děti se nedokáží postarat samy o sebe, natož aby s nimi počítal ve svém stáří. Ale co udělali špatně? Ivana jim dala naprosto všechno až v ní nic nezbylo a Václav je stále dokola zaměstnává v krachující rodinné firmě, aby alespoň měli na živobytí. S velkým smutkem musím říct, že dle dosavadních zážitků to nevypadá, že by Strnadovi měli v nejbližší budoucnosti klid a pohodu. Velmi děkuji za možnost zúčastnit se předpremiéry - Kino Aero, Praha

• 11.12.2014  10:23

Tak jsem si zahrála na hrdinku a myslela si, že zkouknu všechny tři díly v kině. To jsem si ale opravdu jenom myslela :D druhý díl mi je osudným, usnula jsem při něm už poprvé a tvrdila jsem jaká to je náhoda, protože u filmu v kině prostě neusínám. OMYL ! Třetí díl... no tak začátek se slibně rozvíjí, spousta akce, celkem zajímavé zvraty. Říkám si: " Pecka, bitva 5 armád, to bude epický nářez! "... Jenže po hodině koukání na 3D rozmazané efekty, ze kterých mě bolí hlava a oči se klíží... ne nemůžu přece zase usnout v kině! Takže se půl hodiny štípu a snažím se vžít do (velmi nudného) děje... jenže ani přemluvit se nešlo. Nevím jestli se dá film hodnotit když jsem z něj viděla první hodinu a posledních tak 40 minut, které ale také nebyly vůbec poutavé a zajímavé. Alespoň už vím, že Hobit mi není souzen a tak zůstanu u svýho milového LOTRu a vůbec mi to nevadí :)

• 18.4.2014  08:40

Polovina filmu měla dokonalou atmosféru. Úžasné sledovat někoho kdo se hrozně moc bojí, my vlastně nevíme čeho, ale bojíme se s ním. Říkala jsem si, že je to zase jeden ze suprových španělských hororů. Pak příchází druhá část a já se začínám mračit. Vůbec mi to tam nesedělo, ale tak dalo se na to koukat a i to pochopit. Jenže ten závěr. To byla teda matlanice nad matlanici. Čekala jsem klasickou bombu a dostala jsem něco co jsem vlastně od začátku věděla. Je to škoda, protože podle začátku měli tvůrci v rukách slibně se vyvíjející děj, ale totálně ho zamknuli do sklepa.

• 13.12.2013  10:06

Tak to bylo porvé kdy jsem v kině usnula! Posledních 20 minut bylo tak zdlouhavých že jsem se modlila ať to skončí. Uplně zbytečné natahování děje, bez jakýhokliv napětí, které jsem cítila při sledování LOTR. Už ani soundtrack, který trochu držel jedničku tu nebyl. A obtloustlý Legolas :D ten byl vážně k smíchu. Stejný problém jako u jedničky.. spoustu příběhů dohromady, které mi nedávají smysl a ani jednu novou postavu jsem si zatím neoblíbila. Z digitálních efektů mě po půlce filmu tak bolely oči a hlava, že jsem začala v pravidelných intervalech usínat a to utrpení se pořád budit bylo děsný. Na trojku jdu radši se zásobou Monsterů :D

• 13.3.2013  22:24

Tento dokument na mě působil hrozně zmatečně. zdálo se mi, že spousta věci nebyla pořádně vysvětlena, nebo záhadně přeskočena. Příběh sám o sobě byl zajímavý, ale já jsem bohužel čekala víc. Trochu mě zklamalo i to, že se ve filmu skoro vůbec nemluvilo o momentální situaci v KLDR z pohledu uprchlíka.

• 24.12.2012  22:55
    Bunheads (TV seriál) (2012)

Já jsem fanatik do Gilmorek a ten kdo je tu srovnává s Bunheads asi viděl jiný seriál než já. Jediné podobné je hudba a Kelly Bishop. Hlavní hrdinka je naprosto nesympatická, ošklivá a vůbec nemám zájem ji sledovat narozdíl od Lorelai a Rory. Pokud jde o příběh Bunheads, nezaujmul mě a zvládla jsem pouze 3 díly - zasmála jsem se asi 2x. Moc mě to mrzí, jelikož jsem si podle komentářů zde myslela, že to budou opravdu druhý Gilmorky, ale tohle je naprostý propadák !

• 16.12.2012  06:54

Taky ten film miluju. Je právem nejlepší, mohla bych ho vidět poněkolikáté a stejně jsem napjatá a dojatá.

• 16.12.2012  06:47

Jeden z nejmilejších romantických filmů za poslední dobu. Nejhezčí je na tom to, že stejná situace viděna dvěma lidmi, je ve výsledku uplně odlišná :D A když je ti k tomu 12 a závisí na tom celý tvůj život.

• 16.12.2012  06:42

Já si nemyslím, že se dá na X-menech něco vyloženě zkazit, kor s takovým obsazením. Jen škoda, že tvůrci se asi pořádně nepodívali na předchozí natočené díly (čili dějově ty následující) jelikož potom by profesor jako zázrakem v X-men: Poslední vzdor nešel po vlastních za malou Jean a zároveň v X-men Origins by na konci nešel zachránit děti ve stoje. Nebo to bylo tak, že mu kulka přerušila nervy v nohou, ale on se vyléčil, ale pak zase smůla, zhoršilo se, promiňte Xaviere už zase je tu tvůj oblíbený vozík?

• 16.12.2012  06:30

To se nedalo ani dokoukat jak hrozný to bylo. Asi jsem na tento film ještě mladá :D

• 16.12.2012  06:25

První část je neméně sladká a romantická jako ostatní díly Twilight ságy ale k tomu je tu ještě anorektická Bella a Edward, který se celý film tváří ještě víc jako když mu strkají do zadku něco, co tam nepatří. Knížka hezká, ale filmová fanynka se ze mě rozhodně nestane.

• 7.12.2012  03:09
    Probudím se včera (2012)

Tak tohle byla ale opravdu neuvěřitelná sračka.

• 22.11.2012  20:53
    Méďa (2012)

Jo, Méďa za to kino stál, i když to nebylo úplně tak plánované a na americké komedie do kina zas tak často nechodím (vlastně spíš vůbec). Byla to sranda, ne že bych byla zas takový fanda fekálního humoru ( protože většina vtipů byla buď o sexu nebo o hovnech), ale tomu se prostě nedalo nesmát. Zaručeně jedna z povedených komedií nejen roku 2012.

• 22.11.2012  20:43

Fuj :D co to bylo? Tak aby bylo jasno, knihu jsem četla dvakrát, jsem fanoušek pouze knižní ságy a k mému smutku se to ani po posledním díle nezmění. A to jsem v to tak doufala! Už první digitální scény, upíří Belly horolezkyně měly za následek pouze otřásajíci se sedačky tlumeným smíchem a bohužel se to nezměnilo ani když se na plátně objevila "krásná" Renesmé alias Panenka Chucky opět nastupuje :D Tento smích se táhnul celý film a tam kde sem měla být naopak bavena jsem se jen znechuceně ušklíbala. Dobře, nebudu lhát, akční scénu jsem nečekala jediný co ze mě vypadlo bylo "COŽE ?!" Takže sem se neminula účinkem a za to jsou ty dvě smutné hvězdičky. Suma sumárum epické zakončení se nekonalo, zapomenu na něj, pravděpodobně si to ani už nepustím. No, možná až budu mít kocovinu ;)

• 22.11.2012  20:31
    Atlas mraků (2012)

Po prvním zhlédnutí, neuvěřitelná smršť informací, dialogů a postav, které zatím ( píšu zatím, protože tenhle film uvidím ještě mnohokrát) nedávají až tak úplně smysl, ale i tak ve mě tento snímek nechal hluboké dojmy a bavil mě ( i přes stopáž, takže jen za toto, kloubouk dolu :) ) Celou cestu domu z kina byla debata o tom kdo kdy a kde poznal onoho herce a řeknu vám, jestli budete stoprocentně úspěšný máte můj nekonečný obdiv :D

• 20.8.2012  10:07
    Madagaskar 3 (2012)

WTF?

• 8.2.2012  22:25

Další ze zástupců "béčkových" zpracování mistra hororu. Ovšem já jakožto Kingofil, jsem schopná mu všechno odpustit a protože jsem knížku četla dvakrát musím podotknout, že se scénář drží předlohy. A ať si říká kdo chce, co chce, lepší zpracování vzteklého psa v roce 1983 si neumím představit.

• 8.2.2012  22:20
    Bůh masakru (2011)

Pro mě výborné herecké výkony. Počáteční antipatie k Jodie Foster postupem filmu vzrostly a já jsem se kochala tím, jak se snímek odvíjí. Brilantní scénář.

• 8.2.2012  22:16

Vysoké hodnocení je dáno tím, že jsem film viděla v kině ve 3D a musím říct, že to na mě mělo obrovský vliv. Do filmu jsem se vžila a byla napnutá jako struna při každém náznaku toho, že by mohla přijít další smrt. Samozřejmě jsem si vědoma, že Nezvratný osud 5 není nijak originální, nadprůměrný film ale pro mě to byl úžasný zážitek. A rozhodně tisíckrát předčil čtyřku.

• 8.2.2012  22:11

Nadprůměrná romantická komedie, dokonce jsem nevěděla jak to skončí. To je velké plus. A samozřejmě hvězdička je za malou Abigail - byla kouzelná :)

• 8.2.2012  22:08

Jime, Jime já tě měla tak ráda. Proč mi to děláš? Proč bereš takové stupidní role v amerických komediích? Máš to zapotřebí? Jsi nejlepší komik, kterého znám a ty teď budeš na stará kolena honit po bytě pár počítačových tučňáků? Doufám, že to bylo jenom chvilkové pomatení mysli, a že ještě nejsi tak starý aby jsi mě nedokázal rozesmát jako dřív.

• 8.2.2012  22:03

Neuvěřitelné jakou atmosféru dokáže navodit snímek, který vzhledem k rychle postupující technice, je sto let za opicemi. Přece jen 22 let už je dost. Nicméně to nic nemění no tom, že jsem byla vystrašená a koukala jsem na většinu scén zpod peřiny. Nápad, zpracování, hudba. Všechno za plný počet.

• 8.2.2012  22:00
    Melancholia (2011)

Jako první jsem od Lars von Triera viděla snímek Antikrist. Kdo viděl, pochopí jaká hrůza mě přepadla, když se ve filmu objeví Charlotte Gainsbourg. Už jsem byla přesvědčená, že se film zvrhne do absurdna stejně jako Antikrist. A nebyla jsem daleko od pravdy. Začátek jsem musím přiznat, moc nepochopila. Když nastala část druhá, začalo to být výrazně poutavější, ale bohužel ne na dlouho a já jsem se pokoušela svými magickými schopnostmi posunout ručičku na hodinách. Myšlenka není zase tak špatná, ale zpracování a hlavně stopáž snímku moc nepřidala. Ačkoliv jsem zatím z obou filmů od Triera víc než v rozpacích o další projekci neváhám. Přece si nenechám ujít další super uchylárnu!

• 8.2.2012  21:52
    Kontakt (1997)

Ze začátku velmi zajímavá myšlenka, která se (ačkoliv ne moc svižně) odvíjela správným směrem a já jsem vydržela. Sci-Fi není zrovna moje gusto, to musím říct hned na začátek, takže jsem po chvíli začala být k filmu dost skeptická. Stavba lodi byla výborně provedená, po stránce vizuální se tedy nedá snímku co vytknout. Ale co jsem byla nucena vidět a poslouchat po "návštěvě jiné galaxie" bylo moc i na mě. Filozofické bláboly a sentimentální setkání s otcem? 153 minut? Děkuji už nikdy nechci více

• 8.2.2012  21:44

Tak ovšem tohle byla hrůza. Těšila jsem se na další film, po povedených Ženách v pokušení, ale pro mě rozhodně zklamání roku mezi českými filmy. Pro jistotu si jich moc nepouštím, protože mám pocit, že některé by mohly být zdraví škodlivý. O Mužích v naději jsem si to nemyslela a tato chyba se mi stala osudnou. Scénář překombinovaný a u konce s scénami z pavlače jsem už jenom bezmocně čekala na vysvobození v podobě titulek. A rozhodně si nemyslím, že mé hodnocení je způsobeno tím, že jsem žena :D

• 8.2.2012  21:35
    Aussig (2010)

Jak je zvykem, filmy na které se chodí povinně se školou, nikdy předem nebudí dobrý dojem. Jinak tomu nebylo ani u Aussigu, tim víc, když jsem se dozvěděla, že se jedná o počin UJEPU natáčený v Ústí nad Labem. Dle mého názoru, by Ústí s přehledem bodovalo na předních příčkách v soutěži o nejhnusnější město v České republice. Zpátky k příběhu, který je podáván jako komedie. Dva lektoři, soupeřící o pokoj, místo a dívku. Některé věci mi ve filmu přišli zbytečné a tak nějak celkově nedotažené. To jsem byla z počátku ochotna filmu odpustit, také jsem se párkrát ve filmu zasmála ( například scénou s prostitutkami), ale bohužel ke konci je film víc než přehnaný a hraje si na černou komedii, ačkoliv k té má hodně daleko. Samozřejmě konec byl pro už jenom světlo na konci tunelu. Na druhou stranu, kamera se mi moc líbila a vzhledem k malému rozpočtu je film velmi dobře zpracovaný. Herci byli ( až na některé, například ředitelka, nebo co to bylo) sympatický a oceňuji účast známých tváří bez nároku na honorář. Ovšem scénař se nedá přehlídnout, a film dělá hlavně příběh.

• 8.2.2012  21:20

Pro mě bohužel film o ničem, snažila jsem se do něj vžít a těšila jsem se co z toho vypadne ( podle hodnocení jsem čekala nějaký překvapivý konec). Bohužel jak se film blížil k závěru pořád se to ne a ne vymanit ve stereotypu podobně laděných filmů a k mému zklamání ani konec nebyl ničím originální a proto Něco jako komedie zakotvila na dvou hvězdičkách.

• 8.2.2012  19:34

Naprosto odporný romantický film, plný nesnesitelných klišé a rádoby moralistických proslovů o lásce. Naprosto přeceňovaný snímek a žádný z herců ( ani Gosling ani má oblíbená Emma Stone) to nezachrání. Ke konci jsem měla chuť se zaživa umlátit polštářem.

• 26.1.2012  22:05
    50/50 (2011)

Naprosto dokonalé, nic nechybělo ani nepřebývalo. Zase po dlouhé době film který za ty slzy smíchu/dojetí (50/50) opravdu stojí :)

• 16.11.2011  13:28
    Divoký anděl (TV seriál) (1998)

Ta jedna hvězda je čistě za nostalgii a dětství strávené u telenovel.

<< předchozí 1 2 3 4