Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Nikdo (2021)

Bylo to bez logiky, celé přepálené, ale to neva. Čirá zábava s dobrou choreografií mlátiček, která neztrácela tempo. Pravda, že první půlku jsem se nechal tahat na vařené nudli, než mi v druhé došlo, že je to nadsázka. Mohlo se to jmenovat "Hotline Miami".

plakát

13 minut (2021) (TV film)

Slušný průřez mentality českého řidiče. Až na jednoho (možná ještě i otec rodiny, ale ani tam není jasné, jestli svítilo jen jedno světlo) všichni mlžili, nebo měli asi fobii z kamery. Banda ulhaných namachrovaných kreténů, kteří o pokoru nezavadili ani ve slovníku.

plakát

Ztratili jsme Stalina (2017)

Tempo filmu a kadence hlášek je jasně na plný počet. Taky český překlad/dabing se vydařil.

The Father (2020)

Tady jsou veškeré superlativy zbytečné. Veni, vidi, vici. Masterpiece.

The Toll (2020)

Spoiler comment: Tyhlety devadesátkové manýry už jsou dávno out. Směsice "The Blair Witch project (dokolečka, dokola) The Saw (spousta CRT obrazovek jak v elektrotechně) a taky trochu Stephena Kinga". Na lekačkách už horory dávno nestojí. Jedna na obarvení je ok. Je 2021 a jestli chcete hvězdu navíc, měl to být mindfuck. Ten borec to měl přežít. L.A. je plné bezdomovců a všichni odjíždějí, tak proč se držet dinosauřího domu? Ale zpět k filmu. Z luxusně budované atmosféry jsem měl obavu, když se začínala neúměrně natahovat. Jakmile se ale řízlo do živého a děj měl mít stejnou logiku, jako zápletku, namísto posunu vytekl jen sajrajt. Ke konci bylo snad tolik amerických keců a debilního vysvětlování, že by to nespravil ani lekačkový multishot. Přitom měli dobře našlápnuto.

Tom a Jerry (2021)

Upozornění: Protože jsem na T&J vyrůstal, je mé hodnocení přeceněné. Ve skutečnosti je film na jednu hvězdu. 2 Jsem dal za to, že je spousta odkazů na původní skeče T&J grotesky. Spousta easter eggs - i když věřil jsem, že se objeví ta tajemná postava černošky bez tváře (byť v detailu). Taky to, že nemluvili a použili originální zvuky. Až tady OK. Pak to byl ale jeden velký průser. Tragicky korektní dialogy a ještě dřevěnější herci. V takové divočině měl být aspoň jeden Jim Carrey. Škoda slov i když animace OK, ostatní bylo neštěstí. Nevím, kdo měl být cílovka, protože tak debilní nemůžou být snad ani děti. Vlastně souhlasím s většinou tady na csfd, kteří dali 2 a méně. Trefné reakce a komentáře.

Králové videa (2020)

Nerozumím délce dokumentu. Klidně by snesl 2 hodiny i více, podle toho, jak byl sestříhaný, bylo materiálu dost. Děcka to už dnes stejně nezajímá a pamětníky by aspoň seznámilo podrobněji.

plakát

Kdysi byli bojovníky (1994)

Jsou dobré filmy, jsou špatné filmy a jsou skvělé filmy. Pak jsou ale filmy, které příjdou s ostrým šutrem a udělají vám do mysli takovou rýhu, že na ně už nezapomenete. Toto je jeden z nich.

Šarlatán (2020)

Trojan je Pan herec a věřím, že tento komentář budu v budoucnu přepisovat, protože tady udělal životní roli. Bravo mistře.

Ovládací panel
1 bod