Zillion (2022)

Kamera byla neskutečná ruku v ruce s režií. Střih, stejně jak dramaturgie, zvuk i OST. Ale příběh samotný mě vystřelil ze sandálů.

Zvířata (2022)

Rodiče, spolužáky, kolegy v práci a sousedy si nevybereš. Ani kdyby ses rozkrájel na sebemenší nudličky. Jak pověděla dcera... "takový vztah by vám mohl každý závidět."

Žít (2022)

Staroangličtina, dialogy, scénář a hlavně Bill Nighy. Takový ten malý klenot ve velké kupě třpytivých odlesků.

Sejmi eso (2006)

Plná palba bez debat. Tak luxusní dialogy, charakterový mix a smršť neopakujících se nápadů se nepoštěstí každý den, protože jsem si musel dát 2x. Poprvé s českým dabingem (překlad seděl jak prdel na hrnec), který bych přirovnal kvalitou snad jen k Pulp Fiction. A podruhé v originálním znění.. a český překlad je lepší, než originál!

Fabelmanovi (2022)

Ta teatrálnost to úplně zabíjela. Nějak jsem se nedokázal dostat do charakteru postav.

Lea (1996)

Tady se sešly talenty spolu, ale zvlášť bych vytáhl hudbu (Hapka) a kameru, ti byli nad rámec hodnocení... ostatní bylo "jen" na plný počet.

Do hajzlu! (2022)

Ten konec mohl přijít o 20 minut dříve a hudby bych taky ubral, protože měli namířeno na ****. Luxusní námět pohřbil trend.

47 metrů (2017)

Bez poslední minuty před závěrečnými titulky bych to těm holkám uvěřil.

Tetris (2023)

Ke konci trochu "bondovka" a i když to celou dobu tlačilo na pilu, nechal jsem svůj mozek vymýt a bavil se. Hodnotil bych ****, ale protože je Tetris (ten ze ZX Spectra) hrou, která mě formovala, proto hvězda navíc.