Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (134)

Rocky (1976)

Většina scén, kdy Rocky (Sylvester Stallone) trénuje běh ulicemi Philadelphie, je natáčena stylem „Guerrilla“, kdy se kvůli rozpočtu na veřejných místech natáčí bez povolení a příslušného vybavení. Když Rocky běží přes italské tržiště, jeden z prodejců mu hodí pomeranč. Šlo o spontánní reakci skutečného prodavače a jelikož se záběr podařil, zůstal ve filmu.

Duše (2020)

Poprvé se na jedné scéně Pixaru potkaly jeho 2 easter eggs současně. Planet pizza truck a značka A113.

Marťan (2015)

Většina scén filmu se natáčela v Maďarsku a filmaři museli místy improvizovat. Maďarská pobočka švédského řetězce IKEA byla zaskočena jedinou objednávkou 64 křesel „IKEA Volmar“, které byly nezbytné k natáčení. Křesla můžeme ve filmu vidět ve vesmírném středisku. Čekáním na křesla se tak natáčení v Maďarsku protáhlo o 3 dny.

Il ragazzo invisibile (2014)

Během závěrečných titulků je možné vidět nepovedené scény a záběry ze zákulisí při vzniku filmu.

Dealer 2 (2004)

Většina herců či komparzu ve filmu jsou skuteční zločinci. Vasilije Bojicic (Vanja) byl v roce 2006 odsouzen k 8 letům odnětí svobody a následnému vyhošťení ze země zpět do Bosny za nelegální obchod s návykovými látkami na území Dánska. V Dánsku po sobě zanechal 3 děti.

Miluji tě, teď zemři (2019)

Na základě slušného chování byla Michelle Carter dne 23. ledna 2020 propuštěna z Bristol County House of Corrections (bristolského nápravného zařízení). Michelle byla shledána jako příkladná chovankyně.

Fear X (2003)

Závěrečné titulky doprovázejí záběry bezpečnostních kamer, které Harry Cain (John Turturro) sledoval.

Cheap Thrills (2013)

Ve scéně, kdy Colin (David Koechner) zmíní, že má v domě celou lékárnu, že má bratra lékárníka, šlo o fakt. Bratr Davida Koechnera v době natáčení filmu skutečně jako lékárník pracoval.

Tunnelen (2019)

Tunel dlouhý 9 km se ve filmu jmenoval „Storfjelltunnelen“. Toto jméno však ve skutečnosti nese pouze jeden tunel, který se nachází v severní části Norska a měří 2,7 km. Norský tunel, který byl ve filmových scénách, se jmenuje „Ospelitunnelen“ a měří 2 549 m.

Záhadná bouře (2018)

Když se Vera (Adriana Ugarte) vloupe do domu, lze si na zdi všimnout kalendáře, který zobrazuje rok 2017. Děj filmu se ale odehrává v letech 1989 a 2014.

Sám život (2018)

Napříč tomu, že se celý film odehrává v různých časových obdobích čtyř generací jedné rodiny, nejsou dekády od sebe rozeznatelně oddělené a film působí dojmem, že se celý odehrává v současnosti (jedné době). Není např. možné, aby se rodina na dovolené v New Yorku před 20 lety fotila smartphonem.

Lillian (2019)

Lillian během celého filmu nepromluví jediné slovo.

Lillian (2019)

Film je založen na skutečném příběhu z roku 1927. Hrdinka se jmenovala Lillian Alling.

Frčíme (2020)

Jednou z nejznámějších příšer v „Dungeons & Dragons“ je obří kostka Jell-O. Želatinová kostka, představená samotným tvůrcem Garym Gygaxem v prvním vydání „Dungeons & Dragons“ v roce 1974, je základním protivníkem, se kterým se hráči potkávají na začátku svého dobrodružství. Kostka se pohybuje pomalu, ale jakmile se přiblíží, může být velmi nebezpečná, protože pohlcuje oběti a pomalu je tráví, zatímco se bezmocně vznášejí uvnitř.

Frčíme (2020)

Fast foodový řetězec Burger Shire má před svou restraurací nápis: „Now serving second breakfast“. Jde o odkaz na Pána prstenů, kde druhá snídaně byla potěšením Hobittů.

Frčíme (2020)

Známý easter egg Pixaru „A113“ je ke konci vysloven policistou Coltem Bronco, kdy poví: „A113 in progress.“ Autoři tak odkazují na učebnu „A113“ Kalifornského Institutu Umění, odkud vzešla spousta animátorů Pixaru.

Frčíme (2020)

Dodávku „Pizza Planet“, která se objevuje ve všech filmech Pixaru, je možné vidět ve scéně, když Ian s Barleym platí dálniční mýto. Dodávka čeká ve vedlejším pruhu fronty.

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama