Tess17

Tess17

• 20.7.2013  18:18
    Ladíme! (2012)

Filmy, kde se zpívá, mám ráda. Filmy, kde se tancuje, mám ráda. Filmy, kde je nějaká ta romance, mám taky ráda. A filmy, kde se zpívá, tancuje a mají se tam dva rádi, jo, ty mám taky ráda. Alternativní dívčina, co se ocitla někde, kde nechtěla být, a ke konci zjistí, že je to vlastně to, co hledala, to je ale dost velkej kýč. Nehledě na pošahané scény se zvracením, praštěným tlacháním komentátorů a podivnými tanečními kreacemi Wilsonové, na které už si začínám pomalu zvykat. Celé to dávalo dobrý dojem a je to přesně ten typ filmu, na který se můžu dívat pořád dokola, dokud mě neomrzí a za čas ho zas opráším a zas jede pořád dokola. Některé písničky teď dokonce nemůžu vyhnat z hlavy, až je to děsivé.

• 7.5.2013  13:06
    Real Jane Austen, The (TV film) (2002)

Snad nejpodrobnější a doufám, že i nejvěrohodnější zpracování života Austenové. Konečně jsem vše viděla v kostce, bez delších sentimentálních a romantických výlevů. Konečně jsem se dozvěděla i něco nového. Konečně jsem spokojená, že vím, co potřebuji a i více.

• 7.5.2013  13:03

Nápad - supr. Zpracování - dobré. Celkový výsledek - uf teda! .. Pořád nevím, zda jsem viděla romantiku, komedii, horor a neuvěřitelnou kravinu v jednom. Je to jedno, nebo druhé? Nebo je to všechno dohromady? Nevím a raději už o tom nebudu přemýšlet. Mdlé výkony, odehrávající se ve vysněných amerických domech a až protivně poklidné čtvrti ... Tenhle film skončí ve filmotéce a asi se na něj hodně, hodně, hodně dlouho bude prášit.

• 7.5.2013  12:59

Strašný klišé. Kdyby v tom nehrála roli víra, tak by to šlo do kytek snad úplně. To je tak, když pár opustí první zamilovanost, chlap se věnuje víc práci a ze ženský se stává hysterka. Ach jo ... Nakonec se na to ale dalo dívat, i když u mě celou tu dobu bojovala nuda s mírnou zaujatostí.

• 7.5.2013  12:56
    Jana Eyreová (TV seriál) (1983)

Timothy Dalton jako naprosto perfektní a zatím nejlepší pan Rochester v celém vesmíru. Avšak .. Poor Jane! Hereččin věk jsem celou sérii nemohla překousnout. Prostě ne. Škoda. Velká škoda. Na druhou stranu herecký výkon Zelah Clarke coby Jane byl výborný, role jí vyloženě sedla. Téměř. Jinak je vidět, že když klasici zpracovávají své klasiky, nemůže z toho vzejít nic špatného.

• 7.5.2013  12:52
    Jana Eyrová (2011)

Pěkné a věrohodné. Mám ale stále takový problém s celou Janou Eyrovou. Ještě jsem neviděla adaptaci, kde by mi vše zapadalo do sebe. Tady mi naprosto učaroval pan Rochester, ale tvář Wasikowske se mi na typickou, obyčejnou anglickou dívku moc nehodila. Na to je Mia až moc krásná. Nicméně kostýmy a lokace byly na jedničku. Zatím nejlepší verzí pro mě ale zůstává ta z roku 2006.

• 7.5.2013  12:48

Bylo to tak prdlý, až to bylo skvělý. Týpek, co si myslí, že je nade vším, nad celým vesmírem a chápe něco víc .. Pak přijde ženská a jeho předsvědčení jsou náhle ty tam. Lepší výkon Bradleyho Coopera jsem zatím neviděla. To samé mohu s jistotou prohlásit o Jennifer Lawrence. Ti dva jako by byli pro sebe stvoření a jejich vzájemná pošahanost jako kdyby do sebe zapadala. Samozřejmě jen filmová. Znova už se na to ale asi nepodívám, zkazila bych si dojem.

• 7.5.2013  12:45

Řeknu to bez keců - čekala jsem víc. Taková pecka s hereckými legendami, to bude něco! A ono nic. 90 minut jsem zírala jen na jakýsi podivný nesoulad manželského páru, ze kterého se očividně vytratila sexuální přitažlivost. Jasně, to jsem ještě brala. Ale přišlo mi, že se tam vůbec, ale vůbec nic nedělo. Mnoho keců o ničem. Na konci se to samozřejmě vše dá do pořádku a vše klape tak, jako nikdy. Musím uznat, že výkon pana Lee Jonese byl o dva fousy lepší než paní Streepové. Roztržitá, ubrečná dáma, co nedokáže kloudně vyjádřit svůj názor, huh, to už je silný kalibr i na mě. I přesto dávám 4 hvězdy. Proč to? Nejspíš ze soucitu a ze strachu, že za 31 let dopadnu úplně stejně.

• 7.5.2013  12:39

Poslední dobou mám pocit, že se Sparksovy knihy točí v podivných kruzích. Na konci zjišťuji, že jsou vlastně všechny "na jedno brdo" a už mě to začíná nudit. Pokud další jeho knihofilm bude podobné atmosféry (a jako že nejspíš bude), rezignuju na unylé romanťáky u moře. Pořád to má ale jakési kouzlo. A tím nemyslím ohranou trojici - rozkošná děva - silný rytíř s pevným charakterem - bad guy. Bylo to hezké, ale předvídatelné. Bylo to romantické, na konci až přeplácaně dramatické.

• 7.5.2013  12:34
    Zamilovaní (2011)

Od začátku až téměř do konce mě jímala mírná nostalgie. Že by déja vu?, říkala jsem si. Dobrý filmový zážitek, když jsem slyšela hudbu Dustina O'Hallorana, padala jsem ze židle. K tomu všemu věrohodné podání od obou hlavních herců. Byly okamžiky, kdy jsem si ťukala na čelo a popravdě, přišlo mírné zklamání z poslední scény (retrospektivní romantické vzpomínky a pak jednoduše odkráčí? Co?), ale i přes to všechno (a možná právě proto) to ve mě vyvolalo pocit, že tohle se může stát snad každému.

• 2.12.2012  15:50

Smála jsem se od začátku do konce. No, i když na konci mi samozřejmě slzička ukápla. Komedie jako Brno (Brňáci, neuražte se, Brno je velký a mám ho ráda!), Omar Sy absolutně bezchybný coby Driss. Lepšího herce vybrat nemohli. Novodobý Dustin Hoffman (půlku filmu jsem - jak jinak - přemýšlela o tom, jestli mě zrak neklame) - a asi tohle přirovnání musí Cluzeta už pěkně štvát - taktéž perfektní. A když dáte perfektní dohromady s perfektním, buď vám vyleze něco absolutně perfektního, nebo absoluně debilního. Díky bohu, že tohle je ten první případ. V tomhle světě a v téhle společnosti naprosto nevídaný vztah dvou protikladných lidských charakterů. Tenhle film se zařadil mezi top filmy v mém žebříčku. A naštěstí to není ten typ filmu, který i když vezme za srdce, tak už se na něj znova nepodíváte, protože to prostě nejde.

• 28.10.2012  08:27

Napadl první sníh a první pohádku, kterou si automaticky pouštím je Polární expres. Nos mi červená a chytá mě nostalgičnost. I když nejsme v Americe (díky bohu?), tahle pohádka mi vždycky dokáže, že nejen na Vánoce (ale speciálně na Vánoce) je všechno možné. Herecký výkon tu hodnotit téměř nelze, takže hodnotím nápad a hlavně geniální hudební zpracování. Josh Groban, to je klasika. A hlas Toma Hankse je věru namístě, dodává tomu šmrnc i trochu vtipu. Prostě srdeční záležitost, takže lidi .. věřte!

• 15.4.2012  19:59

Prolínání se svatby a traumatu z minulosti, to nebyl zrovna můj šálek čaje, ale budiž. Bylo to vleklé, dlouhé. Na druhou stranu bylo zajímavé sledovat, jak se členové rodiny a hlavní hrdinka vypořádávají s "vy víte jakou" minulostí. Nemluvilo se o ní, ale jednou to přijít muselo a jako zákon schválnosti to bylo ve svatebním shonu. Za zabitý čas to nepovažuji, pár zajímavých témat na úvahy se ve snímku najde. Takže klasika.

• 15.4.2012  16:30

To jsem se zas jednou náramně pobavila. Zvláštní slátanina pohádek, velice vtipně zpracovaná postava prince, pořád totéž opakované kouzlo (zdálo se to jenom mně, nebo to samé kouzlo fungovalo na víc věcí?), dobrý soundtrack, sem tam úsměvná hláška. Jediné mínus bych snad vytkla princezničce na hlavu, která místy působila až moc směšně a nesmyslně vyumělkovanému představení v parku, to mi hlava nebrala. Pěkná pohádka pro nedělní odpoledne.

• 17.3.2012  11:53

Od začátku do konce jsem na film koukala s vyvalenýma očima, občas jsem si zapomněla přiklapnout čelist. Na konci filmu jsem si položila otázku - byla to totální magořina, kterou jsem ještě neviděla, nebo to bylo tak úžasný? Nakonec jsem vyšla zlatou střední cestou se třemi hvězdičkami. Skvělý efekty, parádní bojový scény. Na druhou stranu totálně jednoduchý děj týkajícího se zcela běžného problému každého třetího kluka ve věku od 17 do 25. Ani jsem se tak moc nenasmála. Film pro toho, kdo má rád komiksy a sci-fi ninja bojové umění.

• 11.3.2012  19:08
    Absolventka (2009)

Na vrcholu. Puf! Sen je pryč. Puf! Sen je splněn. Zajímavé, po celý film jsem měla očka na špejličkách a sledovala, jestli tam nenajdu nějakého Gandalfa. Nic. Tak jak se to stalo? Typická vymývárna, kdy buď máte tak blbej den, že nevíte co by (to už je lepší jít do toho OBI) a pustíte si tohle, nebo jste milovník hlavní hrdinky a už z principu koukáte na všechny filmy, kde se jen mihne.

• 11.3.2012  19:02
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Ha ha. Je to občas lepší než kdejaký americký sitcom. Nejvíc jsem se na účet tohohle pořadu pobavila, když o něm náš profesor chemie prohlásil, že vždycky, když se na to manželka začne dívat, tak k tomu musí vzít sluchátka, jinak že by p. profesor šel a tu televizi rozmlátil. A já se mu nedivím. Jako to, že si lidi navzájem hodnotí recepty, to ještě v polosmyslu chápu, ale ta šou okolo? Cizí lidi vám vlezou do baráku a začnou vám prohlížet osobní věci .. pak řeknou, že by tam určitě bydlet nechtěli, popřípadně učiní poznámku typu - to musí být vysoký nájem! .. No, co dodat. Typická česká ptákovina.

• 11.3.2012  18:55

Velmi pěkné, místy dojemné, chvilkami i vtipné, pro děti perfektní zpracování biblického příběhu (přiznejme si, je nás velmi málo, kdo četl bibli a ještě méně těch, kterým to přišlo zábavné). Myslím, že i pro dospěláky to ještě není zas tak nudný příběh. Má to v sobě pointu a to je důležité. Zajímavě udělaná "božská/boží postava".

• 11.3.2012  18:48

Děsná blbost. S odpuštěním, ale .. Co to bylo proboha za děj? Viděla jsem sice už větší hollywoodský ptákoviny, ale tohle taky není špatnej kalibr. Prvně ji div nezabije, potom ji div neumucká k smrti z toho vzájemného "nechtěného" sbližování .. FIlm zařazuji do sekce "příšerně nudné a nekonečné".

• 10.3.2012  15:05

Štěstí že Brandon Fraser má talent říct nějakou fakt cool hlášku s vyjeveným výrazem v co nejblbější situaci. A když už se rozhodli propojit vědeckou stránku se sci-fi, mohli uvážit, že když hlavní hrdinové padali neznámo kam (a my pořád padáme), tak by je při jejich rychlosti ani vodní skluzavka nezachránila. No, možná to bude tím, že nejsem Vernův velkej fanda, ale co. Jako oddychovka je to dobrý.

• 10.3.2012  12:21
    Sucker Punch (2011)

Přes všechna moje očekávání mě Sucker Punch poměrně zklamal. Holky pěkný, to jo. Akční scény, o těch by se jistě dalo polemizovat. Mohlo to být ale i horší. Ale vůbec mě nezaujal prapodivný děj z bordelu alias psycho léčebny, kde holka jen zavře oči a tím získá všechno, co potřebuje. Na můj vkus až příliš komplikovaně složený a přeumělkovaný jednoduchoučký děj. Na druhou stranu, i když jsem zastánce originálních skladeb a odpůrce většiny coverů, tehle soundtrack mě dostal. Perfektní a hlavně k filmu poměrně sedící předělávka Pixies a dalších legendárních skupin a jejich pecek.

• 7.3.2012  15:39
    Kill Bill (2003)

Nevím proč, ale i přes veškeré to podivné stříkání krve a sekání do lidí mi ten film přijde perfektní. Nebo možná proto, že právě tyhle věci tomu dávají šmrnc. Uma Thurman se své role pomstychtivé, krvelačné, nelítostné matky zhostila na jedničku. Super uspořádání do "kapitol" a zasazení děje taktéž. Celý film dolazuje skvělý soundtrack. Jo, na tenhle film se nezapomíná.