davena27

davena27

David Navrátil

okres Teplice
drumcomputer rock´n´roll


11 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vetřelec (1979)

 • poster

  Mechanik (2004)

 • poster

  Smrtelné zlo 2 (1987)

 • poster

  Návrat oživlých mrtvol (1985)

  Psal se přelom 80 a 90 let,a v jednom panelákovém bytě,seděla u videa z Tuzexu parta mladých nadšenců hororu.Z repráků televize se linul řev rozkládajících se zombíků kteří se dožadovali své porce mozků.Tu a tam zapraskala jak suchá větev spodina lebeční.Skvělou zábavu nám nekazil ani bezemoční,jednohlasý dabing.Ani za milión premiér v nových kinosálech bych nevyměnil atmosféru a nevšední zážitek v ten den v tom bytě.Pro mě je tento snímek jasnou klasikou žánru, a od těch dob se stal pro mě horor mou součástí.Dávám tudíž plný počet a to zcela oprávněně.

 • poster

  Mlha (2007)

  .....já přistihl sám sebe, jak naslouchám okolním zvukům, a potajmu v duchu počítám nic netušící rodinné příslušníky, sedíc před již potemělou obrazovkou....gratuluji Ti Franku Darabonte"Mise splněna!"Hlavně ať mě teď nezazvoní u dveří někdo kdo bude hlásat jméno Boží,......a na ranní procházky mlžným oparem můžu taktéž zapomenout,kdoví co za havěť se v mlze ukrývá. Všech deset chapadel za tento film.

 • poster

  Bratr (1997)

  Syrovost,všudepřítomná špína a násilí,hudební doprovod skupiny Nautilus a jejich Křídla,to vše činí z tohoto filmu nevšední pohled do životních etap mladého muže,kterému nejsou lhostejné osudy lidí jež jej obklopují..."Gorod,gorod to strašna sila,čim on bolše tim on silně..."

 • poster

  Osvícení (1980)

 • poster

  Psycho (1960)

  Alfred Hitchcock byl tak trochu šťoural a velice se mu líbilo otírat se o v té době dosti tabuizovaná témata.Pomyslný klacek měl sic dosti krátký,ale vrazil ho do společnosti intelektu až po loket.Poodkryl roušku tajemství zvané schizofrenie,a vmasíroval je divákovi rovnou do mozkových závitů.Přidejte si k tomu ďábelského Anthonyho Perkinse v dámském šatu a dílo dokonáno jest.Pro tehdejší publikum to muselo být zákonitě a zcela jistě šokující,a z kin odcházeli s rozporuplnými pocity.Zajímalo by mě jak by Alfred Hitchcock reagoval na dnešní dobu.Asi by ale tolik znechucen nebyl,ba naopak,zírá na nás z filmového nebe a žasne jak jeho naklíčený žánr prorůstá napříč všem generacím,a i dnes po tak dlouhé době má neustále nové a nové příznivce i odpůrce.Pro mě je snímek jasnou jedničkou,a Hitchcock člověk který před 51 lety nasadil laťku filmové hrůzy hodně vysoko.

 • poster

  Noc oživlých mrtvol (1968)

 • poster

  Věc (1982)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace