kluzo

kluzo

Martin Vozka

okres Brno
"Žádné zvíře nikdy nejedná krutě, na to si vyhradili právo jenom ti, co mají mravní smysl." Mark Twain

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 19.2.2012  13:15

Vtipná komedie s neokoukaným scénářem. Polský instalatér je boží :-) Vanesu moc nemusím, ale tady mi nevadí.

• 1.10.2016  22:30

Tuctová, zbytečná, bez šťávy, "komedie" s nesympatickou a přehrávající hlavní hrdinkou, která když byla na scéně, bylo mi z jejiho výkonu trapně...

• 1.8.2011  19:14
    13 duchů (2001)

Možná proto, že mám horory rád tomu nemohu dát více. Takovou snůšku pitomostí, nelogičností nestrašidelných, ale o to více trapných, podkreslujících celkově ubohý příběh, by člověk nenašel v leckterém "B". Duchové mi připadali jak někde ze strašidelného zámku v Horní Dolní... Vážně někdy nechápu zdejší hodnocení. Od půlky už jsem se vyloženě jen nudil a nutil se to dokoukat. Sám nevím proč. Z filmu mám obrovský pocit prázdna.

• 27.3.2012  01:43
    2012 (2009)

O co méně nápadu, o to více klišé. Tolik "katastroficko-hrdinských" klišé a rádoby dojemných, avšak většinou zbytečných, keců v jednom filmu, aby člověk pohledal. Podivín, který má pravdu, ale nikdo mu nevěří, pomalí důchodci (akorát v tomto filmu nemají chodítka, ale jezdí v autě), charakterní oficiál, který nakonec posbírá odvahu a postaví se bezcharakternímu, úniky za sekundu dvanáct, neskutečně kvalitní, až nezničitelná auta, otec, volající synovi, který musí zemřít, smrt kamaráda v přímém přenosu přes satelitní telefon, atd, atd. Místy mi to připadalo jako parodie, a to netrpím emmerichofóbií. Herecké výkony hodnotit nelze, neboť ve filmu, byť má 2h37min, se skoro nehraje. Triky dobré, ale jen na tricích nelze postavit kvalitní film, i když jak se tady dívám po těch hodnoceních, tak dost lidem to stačí.

• 11.10.2014  08:38

Co to sakra je... 78% ?! Kde jsem se to narodil?! Totální nezajímavá, dětsky nevtipná rádoby komedie s hereckými výkony hodnými divadla z Ochozi u Brna (tímto se zároveň omlouvám hercům ochozského divadla). Časově přetažený díl seriálu. Tohle vše by mi až tak nevadilo. Co mi vadí je zdejší hodnocení. Kulturně to jde s našimi končinami hoooodně z kopce.

• 17.5.2011  23:20

Zdánlivě nelogické uvažování, neústupnost v trapných politických názorech a iritující provokace hlavního hrdiny... Nelogické? Nereálné? Ano, nejradši byste ho zabili, ale stačí si přečíst pár diskusí pod politickými články na internetovém zpravodajství, abyste pochopili, že se tak děje stále a v míře větší, než byste byli ochotni připustit. Je to prostě arogance mládí, pramenící z frustrace z neuznání jejich "jedině správných" názorů, a které i když dostává životem přes hubu, odmítá si to přiznat a na místo boje s životem bojují s názory těch, kteří už pochopili. Hádek je dobře vybraný pro svou roli. Po technické stránce je film skvělý, ale umění, neumění, já se místy dost nudil (pro mne nezajímavé téma), a to u mě rozhoduje.

• 10.11.2020  13:47
    6. den (2000)

Standardní Schwarzeneggerovka. Zajímavý námět, nezajímavé provedení.

• 1.12.2017  01:20
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Dědek je příjemný, vtipný a přirozený posunovač monologů pozvaných hostů, kteří tak na sebe prásknou mnohem více, než když má moderátor potřebu zviditelnit hlavně sebe jako egoista Kraus.

• 9.5.2019  17:30
    8 MM (1999)

Jedná z nejlepších kriminalek ve stylu americké drsné školy. Řekl bych i jeden z nejlepších hereckých výkonu Cage.

• 28.4.2011  05:22

Pokud se člověk podívá na pár dalších filmů (např. o skupině Bilderberg), přečte si pár článků např. o tom kdo zaplatil válku v Iráku, začnou puzzle zapadat... Myslím, že v to, že události 11.9.2001 se staly tak, jak popisují oficiální místa, může věřit už jen zaslepený, A jak se říká v dokumentu: "kdyby se prokázalo, že lhali byť jen v jedné události, je jasné, že lžou i v ostatních". Pro mne je minimálně jasné, že do Pentagonu žádné letadlo nevrazilo a ostatní nárazy jsou opředeny spoustou pochybností..

• 18.1.2021  10:32

Tohle mě hodně bavilo. Nečekejte pohádku. Spíše je to taková povedená parodie. Sultaniv nejoblíbenější obraz je kebab...

• 16.4.2020  17:06
    Američan (2010)

Asi se z toho dalo vytlouct více. Jirka z kůlny má na víc.

• 21.6.2014  10:23

Ve filmu je podle mne strašně moc nelogičností, Hanks nachází správné řešení úplně zázračně a neuvěřitelně. Film ve mně vůbec nevyvolal napětí, což je jednoznačně záměr. Z českým dabingem jsem film vypnul hned, jen co promluvil "Hanks". Říkal jsem si, že s titulky to bude lepší. Bylo, ale jen v tom, že mně nerozčilovalo jak mluví Hanks. Nevím jak kniha, ale po tomhle už mně to ani nezajímá. Šifra mr.Leonarda byla natočena pro mne více zajímavě, nebo je tohle syndrom druhého dílu? Konec ale dobrý, i když hlavního zloducha jsem tušil od chvíle, kdy se objevil na obrazovce.

• 15.10.2020  19:53
    Annapolis (2006)

Pro podobné sračkoidní US vymývárny mám slabost. Zvláště po 7 výborného moselského rieslingu.

• 1.1.2019  11:20
    Annie (2014)

Cameron Diaz by za tuhle roli zasloužila Oscara. Bylo vidět, jak si tu roli čůzy užila. Film na mne neskutečně fungoval. Mnohdy vlhké oko střídal smích. Děkuji za tuhle Popelkovskou záležitost.

• 26.9.2019  22:55
    Arthur (2011)

Tak, jako občas nechápu zdejší nízká hodnocení (většinou), tak tentokrát nechápu tak vysoké... 58%?

• 27.4.2020  07:50
    Asijská spojka (2016)

Tak to je fakt hovadina, na které se jen těžko hledá něco, co není zpackané. Waller Texas Ranger je proti tomu oskarový snímek.

• 28.4.2011  20:54

Tak nevím... Asi nejrozporuplnější pocity z filmu, jaké jsem kdy měl. Docela kravina, ale zas dobré hlášky. Místy trapné, místy geniální. Místy jsem se až styděl, že se bavím. Dr Zloduch a jeho Makarena, pro mne geniálně zatančená :D Chlape zatlač, ukaž svému hovnu, kdo je tu šéf :D Pěknej vohoz, seš šašek? No vlastně jsem Angličan. Tak promiň :D Nakonec jsem potlačil stud a dal 4* Zajímavé komentáře: choze, Malarkey, Djkoma

• 26.4.2011  19:59
    Avatar (2009)

Film jsem viděl na DVD na menší obrazovce, to jen na vysvětlenou, že jsem nebyl ovlivněn 3D, HD a jiným xyD efekty. Film se mi líbil jako takový sestavením i fungováním příběhu, myšlenkou, rozvinutím charakterů hlavních postav, kamerou, střihem i hudebním doprovodem. Pro mne jedno z nejlepších Cameronových děl. Filmový příběh je sice předvídatelný, ale co už. Ono natočit předvídatelný příběh tak, aby člověka bavil od začátku do konce je taky velké umění. A já se ve výsledku skvěle bavil.

• 14.3.2018  12:57
    Bajkeři (2017)

Připadá mi to, jako film pro cílovou skupinu tak 10-15 let, a to už nedokážu posoudit, jestli by se mi to v těch letech líbilo. Párkrát jsem se u filmu zasmál, ale převládaly spíše hluchá místa a pár "vtípků" bylo na hraně trapnosti, takže film po vzoru vtipů trenéra Pavla Nečase opravdu moc "džouk" nebyl. Pokud tedy neměl být hlavní joke to, že se vydrbe s divákem. Kdybych se měl vyjádřit k hereckým výkonům, prakticky by nebylo k čemu. Ve filmu tak nějak nikdo nehraje. Jsou to takové krátké úryvky čehosi, co by měl být příběh. Nějaké hlubší sondy do postav nečekejte, veškeré charaktery skončily na tom, že jsou všichni zhroucení bez mobilu a internetu. Hybnerová, Matonoha, Postránecký, Vagnerová i Suchánek působí jako herečtí diletanti a Pavel Nečas jako kašpárek z nějaké trapné taškařice, ale na jejich obranu bych uvedl, že nejspíše díky režii a scénáři nebylo co hrát a nebyla to jejich vina. Kombajnér kosí pole bez žací lišty a v době #me too mi připadaly některé vtípky spíše smutné... Odpad ani 1* tomu dávat nebudu, protože jsem u filmu vydržel a díval jsem se na PC, ale jít na to do kina... Asi bych byl naštvaný a hodnocení by bylo přísnější.

• 26.12.2020  14:57

Pro mě jedna z nejlepších policejních komedií. Viděl jsem ji už snad 100x a nikdy si ji nenechám ujít. A asi jsem magor, ale pořád se těm vtipům směju jak utržený.

• 22.4.2020  15:11

Viděno v době karantény COVID-19.

• 8.10.2014  00:27
    Bez návodu (2013)

Tenhle film mne mile překvapil. Je to film, který ale vyžaduje dospělého diváka. Dospělého citově. Hlavně ne umachrovaného cynika... Netuším, kde někteří viděli ve filmu v první půlce crazy komedii. Film je dramaod samého začátku. To, že se objeví pár vtipných okamžiků... To je prostě život a komedii to z něj ještě nedělá. To, že se časem vtip vytratí, vyplynulo jednoduše z vývoje situace. Na mne film působil vyváženě, akorát prostě k závěru gradoval, což by správně vyprávěný příběh měl dělat. _________________________________________________________________Zdejší pisatele komentářů bych poprosil, že když už píší spoilery, ať to na úvod svého komentáře uvedou. Bývalo to tady dobrým zvykem.

• 21.6.2020  07:01

Taková pěkně natočená hloupost. +1* za AC/DC.

• 23.10.2012  09:04

Skvěle udělané válečné drama. Neotřelé herecké výkony. Neokoukané tváře. Pro mne jako člověka pohybujícího se celoživotně v hornickém prostředí navíc jako bonus právě hornické prostředí (hvězdička navíc) Z válečných filmů řadím u sebe k nejlepším filmům jako např. Četa, Nepřítel před branami, Stalingrad, Na západní frontě klid, atd..

• 12.7.2019  08:38

Pěkně provedený dokument ostravské regionální TV Polar, který se snaží v rámci možností být objektivní a snaží se upouštět od politických komentářů á la "viděno očima dnešních dní".

• 13.4.2020  01:14

Tak zmateně natočený film, aby člověk pohledal. Pokud vám jde jen o střílení, asi se film bude líbit. A ten US patos mi připomíná sovětské válečné filmy 70.let, jenže tenkrát jsme se tomu smáli. Dnešním mladým to ukazuje hrdinství. Ed Haris naštvaně komentuje bombardování civilních Číňanů Japonci, což sice lze pochopit, ale ne poté, co před pár hodinami pustili náklad pum z těžkých bombardérů na Tokyo. To působí poněkud podivně. Chyb plno. Ve velitelství mapa na zdi Atlantskeho oceánu... No nevím, jsou ti filmaři fakt tak blbí, mě o to měla být nějaká mnou nepochopení symbolika?

• 27.6.2017  23:02

Stupidní propagandistická historicky falešná slátanina. Pattona vydávat za Tigera II je silná káva. A mnoho dalších historických nepřesností dělá z toho snímku jedno z nejhorších valecnych dramat vůbec. Horší snad už byl jen Fury.

• 11.10.2018  14:17
    Blouznění (2007)

Taková TV atmosféra. Mrtvý chlapec byl spíše k smíchu. Herecké výkony nic moc. Spíš nic než moc. Režie, tak ta úplně chybí. Scénář asi psal kluk z 2.tř. 1 hvězdička za to, že jsem vydržel do konce.

• 17.2.2020  14:50

Zajímavá sonda do vztahu dvou konkrétních lidí od počátku, SPOILER až do hořkého konce. Dobře zrežírované. Nerušící a přitom zajímavá kamera. Dobrý soundtrack. A herecky byla Michelle Williams jen o chloupek lepší než Ryan Gosling, tzn., že oba byli skvělí. Docela se ale divím zdejšímu hodnocení. Vzhledem k tomu, že tady hodnotí většinou nevyzrálí mamánci a nanynky, překvapilo mě poměrně vysoké hodnocení. Mám jediné vysvětlení... mamánci a nanynky na to vůbec nešli.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18