kluzo

kluzo

Martin Vozka

okres Brno
"Žádné zvíře nikdy nejedná krutě, na to si vyhradili právo jenom ti, co mají mravní smysl." Mark Twain

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 2.3.2021  06:31
    Hlava Medúzy (TV seriál) (2021)

Vcelku dobrý seriál, ale nedotažený.

• 1.2.2020  17:31

Dobrý projekt. Zatím že 4 dílů asi pro mne nejslabší, ale to neznamená, že špatný. Více se řešily osobní roviny, než nějaký případ.

• 9.2.2020  14:09

Já se u tohoto seriálu fakt dobře bavím. Nenuceny, klidný průběh, žádný stres. Přesto, že se řeší kriminální případy, dýchá na mě z každého dílu vtip a pohoda.

• 18.1.2020  06:22

Není to, a ani nemá být, komedie k zamyšlení. Je to prostě film, kde můžete vypnout mozek a nechat se bavit hláškami, které jsou ve filmu v podstatě v každém rozhovoru. Pravda je, že po chvíli už jsem byl z těch hlášek trošku unavený, pár hlášek bylo vykrádeni z otřepaných vtipů, ale pořád jich bylo dost nových a já se skvěle bavil.

• 8.9.2020  21:09
    Slunečná (TV seriál) (2020)

Předvídatelné, vykrádající, jednoduché, nezábavné.

• 23.6.2020  13:36
    sKORO NA mizině (TV seriál) (2020)

Bavil jsem se jako ze začátku u Lajny.

• 12.7.2019  08:38

Pěkně provedený dokument ostravské regionální TV Polar, který se snaží v rámci možností být objektivní a snaží se upouštět od politických komentářů á la "viděno očima dnešních dní".

• 13.4.2020  01:14

Tak zmateně natočený film, aby člověk pohledal. Pokud vám jde jen o střílení, asi se film bude líbit. A ten US patos mi připomíná sovětské válečné filmy 70.let, jenže tenkrát jsme se tomu smáli. Dnešním mladým to ukazuje hrdinství. Ed Haris naštvaně komentuje bombardování civilních Číňanů Japonci, což sice lze pochopit, ale ne poté, co před pár hodinami pustili náklad pum z těžkých bombardérů na Tokyo. To působí poněkud podivně. Chyb plno. Ve velitelství mapa na zdi Atlantskeho oceánu... No nevím, jsou ti filmaři fakt tak blbí, mě o to měla být nějaká mnou nepochopení symbolika?

• 25.11.2019  16:44

Velmi příjemné překvapení. Skvělá režie. Nechápu, jak se na tak malé ploše daly celkem dost vykreslit charaktery všech postav... A jako bonus úžasná, nádherná hudba.

• 15.12.2019  22:23

Zajímavý díl.

• 1.12.2019  22:25

Od tvůrců jsem nic nečekal a nakonec to šlo. Kupodivu vtipná tv hra. Docela jsem se i zasmál.

• 4.10.2020  13:15

Fakt docela hrůza...

• 2.1.2020  00:50

Béčko s Áčkovym hercem. Že by sklon kariéry? Většina herců u Béček začíná. Cage tam končí?

• 23.11.2019  01:40
    LOVEní (2019)

Ne moc vtipné (až hloupé) a zdlouhavé.

• 25.9.2019  12:12
    Lajna - Série 2 (série) (2019)

2** stejné jako jednička, které jsem dal 3*, akorát tady bez Havířova. Takže o 1* méně.

• 5.2.2019  19:36
    MOST! (TV seriál) (2019)

Tak tohle se most! povedlo.

• 11.3.2021  19:36

Tak tohle je sehraný koncert režie, scénáře, kamery a minimalismu. Česká kinematografie může děkovat Bohu, že Václav Marhoul už netočí někde v jů.es.ej, ale tady. Možná by už měl pár Oscarů, ale zdejší kinematografie by se plácala se svou touhou po komerčním úspěchu někde na parodování Hollywoodu.

• 26.12.2019  12:57

Příjemné pokoukání na ČT po dlouhé době. Dračí sluj na začátku a na konci byla jeskyně Pekárna v Moravském krasu mezi Brnem a Ochozí v údolí Říčky.

• 8.11.2020  19:09
    Přes prsty (2019)

Docela dobrá komedie.

• 26.10.2020  17:07

Ten PP je fakt hodně násilný. Příběh vykradený z Lásky přes internet, hlášky, které nebyly vtipné ani před 30 lety. Jednou a dost.

• 16.12.2019  12:05
    Sever (TV seriál) (2019)

To je tak realisticky napsané, že na mě z toho padly chmury. Mádla moc nemusím, ale sportovně přiznávám, že roli zvládl velmi dobře.

• 6.4.2020  10:01
    Teroristka (2019)

Taková divadelní inscenace v plenéru. Za mě skvělý počin. Absurdní drama. Místy jsem se válel smíchy. "Třeba tady paní starostka by ho mohla zabít, ona se sama neudá, tady Mach bude mrtvej a všichni budou spokojeni. Vy byste byla ochotná, paní starosto?", "Nechcete voheň pane Mach?". Natočit to Tarantino, tak tady odborníci slintají blahem...

• 20.12.2020  21:19

Me to docela pobavilo.

• 30.5.2020  01:22

Když člověk vypne mozek, tak se to dá. Jednoduchý příběh plný nelogičností. Pokud něco měl být zvrat, tak to nefungovalo, protože to bylo vše jasné. Film měl klesající tendenci, a jak píše Enšpígl, ke konci už mi to bylo tak nějak jedno. Ale já mám pro ty Nebezpečné rychlosti asi slabost.

• 28.5.2018  08:53
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jako dlouholetý zaměstnanec Dolu Dukla a jako syn otce, který jen díky náhodě přežil tuto katastrofu, protože si ten den vyměnil šichtu s kamarádem, který tam zůstal, nemohu jinak než dát 5*. Měl jsem silné obavy, že jako člověk poměrně dost znalý věci budu mít hodně připomínek, ale poradci (a v titulcích bylo pár mých starších kolegů i uvedeno) zřejmě odvedli skvělou práci, takže až na nějaké detaily mne nic na filmu technického až tak neuráželo. Autoři se chytře vyhli přílišným technikáliím a v podstatě nechávají pro další vývoj jen nejdůležitější detaily, které snad pochopí úplně každý. Lepší řešení, než se snažit popsat podrobně problém, o kterém vím prd. Co mne ale dokáže spolehlivě naštvat, a to zdaleka ne jen v tomto filmu, je pražskými herci znásilněná "ostravština". Ano, "mluvime kratce, bo neni čas pi*o", ale přirozeně. Tak jak se toho zhostili herci z Prahy tahá za uši jak moje učitelka z 1. tř. Tak to asi žerou pražáci, ale ostraváka to musí v lepším případě rozesmát. Zajímavou výjimku v tomto ohledu tvoří Martha Issová, která byla téměř autentická. Záběry z Havířova potěší, i když jako rodilý Havířovák samozřejmě poznávám věci, které v té době nemohly být. Ale to by se muselo prostředí dotvářet počítačově a asi by to přesáhlo finanční rozpočet. Taclík i Martha Issová oba výborní. Otázkou je, jestli se autoři měli pouštět do popisu "havířského manželského soužití", protože na tak malém prostoru to je zkreslující a vytržené z kontextu. Celkový dojem z filmu ale příjemné překvapení.

• 1.1.2020  22:55

Skvělý film a vtipnejší než originál.

• 23.9.2018  00:53
    Pepa (2018)

Film zas tak špatný není, ale námět mohl být vytěžen více a Suchánek není bohužel herec. Tajtrlíkování mu jde lépe. Takže když tak nad tím přemýšlím, hrál sám sebe.

• 1.3.2020  17:55

Velké ambice, zajímavý námět, skvělá atmosféra, ale tak nějak ne moc dobře režírované. Škoda. Hill je pořád borec na plátně, ale režii by měl nechat asi jiným.

• 31.5.2020  18:49
    Robin Hood (2018)