kluzo

kluzo

Martin Vozka

okres Brno
"Žádné zvíře nikdy nejedná krutě, na to si vyhradili právo jenom ti, co mají mravní smysl." Mark Twain

homepage

• 6.10.2018  17:12

Pohoda a vypnutý mozek. To je vše co potřebuji v neděli odpoledne. Tenhle film mi to poskytl.

• 26.9.2018  10:37

Tahle černá komedie se fakt povedla.

• 23.9.2018  00:53
    Pepa (2018)

Film zas tak špatný není, ale námět mohl být vytěžen více a Suchánek není bohužel herec. Tajtrlíkování mu jde lépe. Takže když tak nad tím přemýšlím, hrál sám sebe.

• 14.9.2018  18:55

Miluji zfilmované minimalistické divadelní scénáře... Může u nich vyniknout příběh,bcharaktery, humor. Tady to podle mne funguje na 90%. Skvělí herci (tedy ti dva hlavní), skvělý scénář... Pobavilo.

• 25.7.2018  07:33

Nádherný film s pravdivým poselstvím pro život, které dokáží ocenit až lidi, kteří už o životě něco vědí. Bohužel na tento film se asi převážně dívají děti, které nedokáží tyto myšlenky ocenit. Nemám fantasy rád, respektive, málokteré mě osloví, ale tohle mě fakt pohltilo. Ne triky, ne atmosférou, ale myšlenkou. Fajn kluk, krásná holka a sympatický děda udělali z filmu nadprůměr a výborný scénář pěkně orámovali.

• 16.7.2018  11:24

Škoda papíru a inkoustu na komentář. :-)

• 30.6.2018  07:50

No, docela trapný počin.

• 27.6.2018  22:33

Příjemné překvapení. Vážně inteligentní romantická komedie. Skoro protimluv, ale pobavil jsem se skvěle.

• 22.6.2018  15:41

Nemůžu si pomoct. Já se u tohoto filmu smál jak malé dítě.

• 28.5.2018  08:53
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jako dlouholetý zaměstnanec Dolu Dukla a jako syn otce, který jen díky náhodě přežil tuto katastrofu, protože si ten den vyměnil šichtu s kamarádem, který tam zůstal, nemohu jinak než dát 5*. Měl jsem silné obavy, že jako člověk poměrně dost znalý věci budu mít hodně připomínek, ale poradci (a v titulcích bylo pár mých starších kolegů i uvedeno) zřejmě odvedli skvělou práci, takže až na nějaké detaily mne nic na filmu technického až tak neuráželo. Autoři se chytře vyhli přílišným technikáliím a v podstatě nechávají pro další vývoj jen nejdůležitější detaily, které snad pochopí úplně každý. Lepší řešení, než se snažit popsat podrobně problém, o kterém vím prd. Co mne ale dokáže spolehlivě naštvat, a to zdaleka ne jen v tomto filmu, je pražskými herci znásilněná "ostravština". Ano, "mluvime kratce, bo neni čas pi*o", ale přirozeně. Tak jak se toho zhostili herci z Prahy tahá za uši jak moje učitelka z 1. tř. Tak to asi žerou pražáci, ale ostraváka to musí v lepším případě rozesmát. Zajímavou výjimku v tomto ohledu tvoří Martha Issová, která byla téměř autentická. Záběry z Havířova potěší, i když jako rodilý Havířovák samozřejmě poznávám věci, které v té době nemohly být. Ale to by se muselo prostředí dotvářet počítačově a asi by to přesáhlo finanční rozpočet. Taclík i Martha Issová oba výborní. Otázkou je, jestli se autoři měli pouštět do popisu "havířského manželského soužití", protože na tak malém prostoru to je zkreslující a vytržené z kontextu. Celkový dojem z filmu ale příjemné překvapení.

• 9.5.2018  14:45

Divím se negativnímu, respektive průměrnému hodnocení tohoto filmu. Podle mne jde o hodně silný film, který mě v podstatě od začátku do konce udržoval v napětí. Hodně dobré časování děje. Pravda, třeba kamera by mohla být nápaditější, ale neurazí. A Daniel Redcliffe? Tak ten mě překvapil hodně. Neznal jsem ho prakticky z jiných než cca 1. 3 dílů Pottera (ostatní jsem radši neviděl), takže jsem ani nevěděl, že hraje i jinde. Řekl bych velké a milé překvapení. Film je jednak o drsnosti opravdové přírody a o tom, že dnešní "civilizovaný" člověk se do ní nehodí, ale je zároveň i o tom, že spoustu věcí si musíme vybojovat sami se sebou a v sobě, abychom dokázali zdánlivě nemožné.

• 9.4.2018  22:39
    Supernova (2000)

Že je to "B"čko, že je to TV produkce, že jsou herecké výkony mdlé... To vše bych ještě odpustil, ale ona je to šílená nuda. Kdybych u toho nehrál WoT, tak bych se na to ani nedodíval...

• 8.4.2018  13:10

Jedna z nejlepších parodii vůbec. I po létech, i po už snad 10. shlédnutí. Směji se ještě stále...

• 4.4.2018  14:42

Výborná komedie, která si na nic nehraje. Bavil jsem se.

• 3.4.2018  23:15
    Dobyvatelé rudé planety (TV film) (2005)

Neskutečné... scénář psal instalatérský učeň, dialogy psal dislektik, režíroval to chovanec ústavu choromyslných a hráli tam amatéři z Horní Dolní. A to jsem ještě uráží všechny instalatéry, dislektiky, chromyslné a v neposlední řadě i šmíru.

• 26.3.2018  23:28
    Tunel smrti (2005)

Když jsem viděl ukázky, celkem jsem se těšil. Takže zklamání bylo velké. Tvůrci si představuji, že horor se dělá jen "strašidelnými" zvuky, rychlými střihy a ošklivými záběry. Když ty zvuky a záběry poskládáte bez ladu a skladu, dostanete Tunel smrti.

• 14.3.2018  12:57
    Bajkeři (2017)

Připadá mi to, jako film pro cílovou skupinu tak 10-15 let, a to už nedokážu posoudit, jestli by se mi to v těch letech líbilo. Párkrát jsem se u filmu zasmál, ale převládaly spíše hluchá místa a pár "vtípků" bylo na hraně trapnosti, takže film po vzoru vtipů trenéra Pavla Nečase opravdu moc "džouk" nebyl. Pokud tedy neměl být hlavní joke to, že se vydrbe s divákem. Kdybych se měl vyjádřit k hereckým výkonům, prakticky by nebylo k čemu. Ve filmu tak nějak nikdo nehraje. Jsou to takové krátké úryvky čehosi, co by měl být příběh. Nějaké hlubší sondy do postav nečekejte, veškeré charaktery skončily na tom, že jsou všichni zhroucení bez mobilu a internetu. Hybnerová, Matonoha, Postránecký, Vagnerová i Suchánek působí jako herečtí diletanti a Pavel Nečas jako kašpárek z nějaké trapné taškařice, ale na jejich obranu bych uvedl, že nejspíše díky režii a scénáři nebylo co hrát a nebyla to jejich vina. Kombajnér kosí pole bez žací lišty a v době #me too mi připadaly některé vtípky spíše smutné... Odpad ani 1* tomu dávat nebudu, protože jsem u filmu vydržel a díval jsem se na PC, ale jít na to do kina... Asi bych byl naštvaný a hodnocení by bylo přísnější.

• 14.3.2018  07:38
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Řekl bych jeden z lepších seriálů po roce 1989, který vznikl ještě před vší tou honbou na čarodějnice, které jsme svědky v dnešní době. Možná i proto i celkem realisticky a ne moc zkresleně popisuje dobu, o které pojednává a nevnucuje divákovi jak se má na dobu socialismu dívat. Výborné obsazení, dobrá režie, nenudný příběh...

• 1.3.2018  23:13
    Společnost hrdinů (2013)

Slátanina ve stylu USA propagandy, která nás má přesvědčit, že osvobozují svět. Tady ovšem dost tragikomicky slátaná.

• 18.2.2018  04:07
    Hostitel (2013)

Výborný námět a velký potenciál přetavený do trapnosti. Bohužel.

• 16.2.2018  16:16

Perfektní projekt. Moc se mi to líbilo. Nic, co by tady už nebylo, ale řemeslně téměř dokonalé a nenudil jsem se.

• 14.12.2017  14:38
    Camille (2008)

Víc než komedie, víc než romantický, víc než kriminální to je nudná slátanina na hranici hororu. Mohlo by se to jmenovat Mrtvá nevěsta na útěku.

• 1.12.2017  01:20
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Dědek je příjemný, vtipný a přirozený posunovač monologů pozvaných hostů, kteří tak na sebe prásknou mnohem více, než když má moderátor potřebu zviditelnit hlavně sebe jako egoista Kraus.

• 5.11.2017  15:57
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Má to byt sice víc zábavná než poučná soutěž (co taky čekat od pořadu v sobotu ve 20h), ale to neznamená, že se nedozvím pokaždé něco nového. Navíc je to výběrem kapitánů i soutěžících opravdu zábava. Ovšem nic pro intelektuální odborníky na ČSFD.

• 28.9.2017  15:41

Když si uvědomíme, že fešák je vykastrovaný pes podobně jako vůl je vykastrovaný býk a valach vykastrovaný hřebec, tak tomuhle filmu rozhodně koule nechybí.

• 17.9.2017  14:33

Moc příjemné překvapení na neděli odpoledne. Děkuji.

• 10.9.2017  17:47

Tak nějak mi uniká smysl točit stejné filmy znovu (viz Bez návodu), ale je to stejně dobré, tak budiž.

• 1.9.2017  12:04

Výborná komedie se zajímavým scénářem. Akorát ten konec mi připadalo, že nevěděli jak udělat, tak to vyznělo docela naivně až hloupě. Podobné jsou konce pilotních filmů k seriálům, což ale není tento případ. Ale jinak celý film zábava a Sovákův koncert.

• 27.6.2017  23:02

Stupidní propagandistická historicky falešná slátanina. Pattona vydávat za Tigera II je silná káva. A mnoho dalších historických nepřesností dělá z toho snímku jedno z nejhorších valecnych dramat vůbec. Horší snad už byl jen Fury.

• 20.6.2017  13:02
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

V dnešní době propagandou USA (ČT a různých iDěsů) a připosraných učitelů, kteří se ve strachu před prozrazením své angažovanosti v bývalém režimu o to víc horují dnešním "vzorům", vymytých mozků je dobře, že se tady objeví objektivní pohled na tu "největší hrozbu" pro svět. Bohužel někteří již jsou tak vymytí, že už nevěří ani vlastním očím a rozumu. Velké plus Primě za to, že tento dokument odvysílala.