kluzo

kluzo

Martin Vozka

okres Brno
"Žádné zvíře nikdy nejedná krutě, na to si vyhradili právo jenom ti, co mají mravní smysl." Mark Twain

homepage

• 14.6.2013  01:47
    Srub u jezera (TV film) (2000)

Docela sympatické "B-čko". žádný Fellini, ale neurazí.

• 30.5.2013  22:29

Mám problém vidět hrdiny v agresorech, mám problém vidět Boha v bezbožném jednání, mám problém uznávat válečnou propagandou vymyté mozky jako autority, odmítám přistoupit na americké alibi spočívající ve výměně příčiny a následku, mám tedy problém hodnotit tento film nezaujatě. Možná kdybych si nevážil lidského života, dal bych tomu i víc hvězdiček...

• 29.5.2013  23:22

Tak tohle jsem opravdu nečekal, byl jsem připraven na podprůměr, ale takhle amatérsky natočený 100x omílaný příběh, aby člověk pohledal. Jennifer Lopez mám rád, ale takhle blbě napsanou roli ani nemohla zahrát jinak, než blbě.

• 20.5.2013  20:20

Být v tom více humoru, dalo ba se na to podívat i podruhé. Takhle to je jen nedotažená slátanina, která se dá sice dodívat do konce, ale podruhé ani náhodou. Film ve mne krom pocitu přehnaného hnusu nic most nezanechal.

• 9.5.2013  23:34

Jako parodie na podobné druhy filmů to docela ušlo. Jen nevím, jestli to tak bylo myšleno :-D

• 24.4.2013  23:57

Tak tady Cruise předvedl herectví na úrovni Arnolda Schwarzeneggera v Komandu. Řekl bych hodně špatný scénář i docela špatné herecké výkony v hlavních rolích. Otázkou je, nakolik je to vina právě scénáře nebo režie. Pro mne film zklamání.

• 17.4.2013  20:29
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

Vaněk je Vaněk, opakuje se, z některých jeho výrazů a často opakovaných frází mě už otřepává, ale stejně se na každý další díl podívám, i když 50% řešených případů se mne jako vegana netýká.

• 27.3.2013  05:59
    Hon (2012)

Při sledování tohoto filmu jsem ani nedýchal. Byl jsem stále v napětí a prožíval s hlavním hrdinou jeho bezmoc. Film jsem ještě chvíli po skončení musel rozdýchávat. Jak jednoduché je na základě malinké lži odsoudit člověka. Ruku na srdce, kolikrát to, třeba v menším, sami děláme?

• 12.3.2013  00:11
    Divoká noc (2005)

Teen film, který je dost stupidní po všech stránkách. 1* je proto, že odpad! dávám jen filmům, které jsou stejné svou kvalitou a "zajímavostí", ale hrají si na něco víc, případně mne něčím naštvou. Každopádně podruhé už vidět ani náhodou.

• 23.1.2013  04:28
    Skyfall (2012)

Tak pro mne, jako fanouška 007, velké zklamání. Je to vcelku dobře zpracovaný akční film. Je to všechno, jen ne Bond. Výpravě navíc v půlce filmu asi došly peníze. Spolu s křečovitými výkony herců, povrchním nakousnutím všech hlavních postav a ne moc velkou nápaditostí scénáristy to pro mne nakonec vyznělo jako remake tuctového akčňáku s Melem Gibsonem z 90-tých let. Slabých 50%. A to mi Craig jako 007 nevadí, spíše naopak.

• 14.1.2013  19:55

To už se mi dlouho nestalo. Skoro tři hodiny připoutaný k ději. Pro mne jeden z nejlepších počinů poslední doby. Foxx i Walz herecky válí.

• 11.12.2012  17:14
    Lampasy (1981)

Taková poobědová oddychovka s dnes už celkem vyčpělým humorem a trapnou zápletkou. Pro někoho, kdo to ještě neviděl - jednou a dost. Zaznělo to zde v několika komentářích a neodpustím si to taky zmínit. Pro obdivovatele Ghostbusters velké zklamání. Místy hodně přitažené za vlasy (hlavně zobrazení Československa). Propaganda prostě fungovala a funguje za každého režimu, a to na obou stranách. Stále se ale nějak nemůžu zbavit dojmu, že americké vyobrazení socialismu je tak nějak trapnější, než to naše socialistické, v různých filmech, vyobrazení kapitalismu.

• 27.11.2012  22:34
    Patrola (2012)

Přiznám se, že film mne dostal. Celkově to byl pěkný pohled do práce policie ve vyspělé demokracii. Docela by mne zajímalo kolik lidí po shlédnutí tohoto filmu má ještě chuť nastoupit k policii. Jake Gyllenhaal je podle mne jeden z nejlepších herců pro akční filmy (jako, že je nějak zvlášť nemusím).

• 23.10.2012  09:04

Skvěle udělané válečné drama. Neotřelé herecké výkony. Neokoukané tváře. Pro mne jako člověka pohybujícího se celoživotně v hornickém prostředí navíc jako bonus právě hornické prostředí (hvězdička navíc) Z válečných filmů řadím u sebe k nejlepším filmům jako např. Četa, Nepřítel před branami, Stalingrad, Na západní frontě klid, atd..

• 3.10.2012  00:11
    Diktátor (2012)

Borata rád nemám a je podle mne trapný, ale tohle se mi líbilo. Dobrá satira dnešní amerikanizované společnosti. Nejlepší byla řeč na závěr, která vychvalovala skvělý diktátorský režim USA. Pardon diktátorský režim ve Wadiyi.

• 18.9.2012  21:41
    Prometheus (2012)

Celkem ploché, roztahané a hlavně 100x ohrané. Jen vetřelčí atmosféra to zachránit nemůže. Skvěle to shrnul POMO. Podepisuji. Skvěle natočené scénáristické lejno.

• 16.8.2012  05:46
    Robin Hood (2010)

Obsazení vynikající, provedení také, ale probaha co ten scénář?! To prostě není Robin Hood.

• 30.7.2012  22:30
    Lesní duch (1981)

Hodnocení tohoto úžasného díla je nutno brát s tím, že je zatíženo velkou dávkou nostalgie. Video VHS, rodiče na chatě a u nás v bytě 2+1 asi 20 kámošů a kamarádek, všichni pos***í strachem :-).

• 30.7.2012  22:25

Viděl jsem ten film někdy začátkem koncem 70. let, tehdy to byl nevídaný, odvážný, strašidelný horror a já se na některé scény nemohl dívat (tak jsem se bál :-) (bylo mi kolem 10-12 let)) Na dost dlouhou dobu se ten film stal nejstrašidelnějším horrorem, který jsem v té době viděl :-). Další takový v řadě byl až s příchodem VHS, a to byl Duch lesa :-) Takže hodnocení je s notnou dávkou nostalgie.

• 25.7.2012  22:36
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Skvělý nápad, dobře provedený. Některé příběhy jsou lepší, některé zas horší. Celkově ale seriál pobaví. Jen s uvěřitelností některých příběhů (které měly být pravda) jsem měl problém. Docela by mě zajímalo nakolik tvůrci tu "pravdu" zjišťovali, nebo ověřovali. Mám totiž v živé paměti, jak kdysi ředitel Novy Železný, když koupil první díly Akta X, tvrdil, že to jsou skutečné příběhy z archivů FBI :-D

• 23.7.2012  18:14

Mistrné řemeslo, které je možná poctou filmu, ale jaksi se zde pozapomnělo na to, co dělá film filmem, a to je příběh pro "obyčejné" diváky. Příběh je zde pro filmového "nenadšence" velmi slabý a nezábavný, charaktery povrchní až žádné, a tudíž emoce se nekonají. Ze zdejších vysokých hodnocení mám pocit, že se někteří hodnotitelé zalekli Jména režiséra a 5 Oscarů :-) jinak si nedovedu představit důvod pro 3 hvězdičky, když se napíše v hodnocení "celkové vyznění mdlé".

• 12.7.2012  21:08

Strašně rád bych v tomto filmu viděl něco skrytě geniálního, protože kniha mne bavila hodně slušně, ale bohužel... Film na mne působil jako nemastná, neslaná slátanina, která je natočena takovým způsobem, že veškerý humor, který v knize byl, tady (pokud vůbec zbyl) vyznívá do trapna. Pod pojmem britský humor si dovedu představit něco jako Black Book's, Black Adder, Yes, Prime minister, Yes, Minister, Monty Python, ale tohle fakt ne...

• 3.7.2012  14:26
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Viz komentář Enšpígla. Podepisuji a nemám co bych dodal více.

• 1.7.2012  08:13

Ten film není o farmě, která bere pod svou ochranu polomrtvá zvířátka z odpadů velkochovů, ten film není o bývalých výrobcích jídla (farmářích), kteří pochopili, ten film není o někom jiném z jiné země. Ten film je hodně silný a zároveň něžný film o nás, o tom, jak nás nezajímá odkud je naše jídlo. O tom, že když se k tomu připočte obžerství spojené s touto dobou, je toho důsledkem nutnost velkochovů, ve kterých se se zvířaty zachází tak, jak je uvedeno ve filmu (a mám potvrzeno, že stejně se děje i u nás v ČR). Film je i o tom, jak je velká většina lidí sobecká a bezcitná a nechtějí se ani zajímat o to, čím si ten jejich steak prošel, než se dostal na jejich talíř, nechtějí vidět, že ten jejich steak je vlastně kus svalu ze zvířete, které celý svůj krátký život trpělo a nastřádalo tak ve svém těle množství stresových hormonů. Ten film je o tom, jak jsou lidi hloupě schopni přemýšlet nad tím, že ta jejich rakovina a infarkt jsou ze stresu (za který oni přeci nemohou, to přeci ta doba) a přitom do sebe ládují maso ze stresovaných zvířat, kterým navíc ten stres způsobují oni sami svým přístupem k životu. Dovolím si pár citátů: „V dnešní době jsou zvířata řemeslně vražděna v ovzduší hrůzy, vzpoury a nevýslovného utrpení. Důsledkem toho je, že dnešní lidé nestravují jen maso, ale zároveň i vztek, vzpouru a vlastní zvířeckost.“ Herve d´Encausse (lékař), "Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a pomyslí si - vždyť jsou to jen zvířata." Theodor Wiesengrund Adorno, "Masožravost je pozůstatek nejprimitivnějšího barbarství..." L. N. Tolstoj, "Vegetariánství je kritériem, podle něhož poznáme, jestli je něčí snaha o morální dokonalost pravdivá a upřímná" L. N. Tolstoj, "V mládí jsem se zřekl jedení masa a přijde ještě den, že lidé mně podobní se budou na zabíjení zvířat dívat tak, jako se dnes dívají na zabíjení lidí." Leonardo da Vinci. Dobrou chuť!

• 9.6.2012  15:23

To hlavní, co by si měl každý z filmu odnést je to, že každý sám je zodpovědný za své zdraví, že jídlo je jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují naše zdraví, a že pomocí správně volené stravy jsme schopni vyléčit spoustu nemocí, resp. že spoustu nemocí nemusíme vůbec dostat. A to i včetně největších strašáků z civilizačních chorob - rakoviny a kardiovaskulárních chorob. Film neříká vcelku nic nového, co by rozumně uvažující člověk už dávno nevěděl, včetně ovlivnění "západní" mediciny lobby výrobců léků a v důsledku toho úmyslného neléčení podstaty nemoci, ale jen potlačování následků a příznaků (více nemocných = více peněz). Business výrobců "léků" je o hledání rovnováhy na trhu mezi neúčinností léků a ochotou lidí si ještě tento lék koupit (resp. ochotou lékařů tento lék předepsat i za cenu rodinné rekreace na Bahamách), nic jiného za tím nehledejte :-) Přesto, pokud má někdo otevřenou mysl a uvedené pravdy ještě nevidí, pomůže mu tento film otevřít oči. Pokud je někdo uvězněn v konvencích a předsudcích, tomu neotevře oči ani svěcená voda :-) Zajímavý komentář heyda - jen doplním ještě výčet doporučovaných filmů o Forks over knives.

• 30.5.2012  00:14
    Zrůda (2003)

golfista napsal vše za mne :-)

• 22.5.2012  20:00

Zdejší komentáře vše již shrnuly, takže co dodat? Já se sice i bavil, ale místy jsem dost kroutil hlavou. A na rovinu, nebýt tam Ford, Craig a Wilde, a nebýt film tak dobře řemeslně zvládnutý, tak jsem jej od scény s vylezením z ohně určitě do pár minut vypnul. Takhle jsem čekal jak se z toho "béčkového" bahna tvůrci nakonec dostanou a ke své i filmové škodě jsem jen pozoroval jejich čím dál hlubší zapadání a nakonec se žádné nápadité rozhřešení nekonalo. No, asi jsem ještě pořád dost naivní.

• 16.5.2012  17:09

V podstatě průměrně dobrá komedie, jakých vzniká v současnosti poméně. Mám ale pocit, že potenciál scénáře nebyl zcela využit. Půl hvězdy navíc za doooost sexy Aniston (ještě víc než obvykle) :-)

• 23.4.2012  21:06

Film ukazuje to, co moudří (Einstein, Hipokrates, Ghándí, Romain Rolland, Volltaire, Da Vinci, Edison, a další: http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_vegetari%C3%A1n%C5%AF) už dávno věděli.

• 27.3.2012  01:43
    2012 (2009)

O co méně nápadu, o to více klišé. Tolik "katastroficko-hrdinských" klišé a rádoby dojemných, avšak většinou zbytečných, keců v jednom filmu, aby člověk pohledal. Podivín, který má pravdu, ale nikdo mu nevěří, pomalí důchodci (akorát v tomto filmu nemají chodítka, ale jezdí v autě), charakterní oficiál, který nakonec posbírá odvahu a postaví se bezcharakternímu, úniky za sekundu dvanáct, neskutečně kvalitní, až nezničitelná auta, otec, volající synovi, který musí zemřít, smrt kamaráda v přímém přenosu přes satelitní telefon, atd, atd. Místy mi to připadalo jako parodie, a to netrpím emmerichofóbií. Herecké výkony hodnotit nelze, neboť ve filmu, byť má 2h37min, se skoro nehraje. Triky dobré, ale jen na tricích nelze postavit kvalitní film, i když jak se tady dívám po těch hodnoceních, tak dost lidem to stačí.