kluzo

kluzo

Martin Vozka

okres Brno
"Žádné zvíře nikdy nejedná krutě, na to si vyhradili právo jenom ti, co mají mravní smysl." Mark Twain

homepage

6 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Tento sitcom patří zcela jistě k mým nejoblíbenějším, hned vedle Black books, Červeného trpaslíka, Jistě pane ministře (premíére), Moje rodina, Přátelé... Co do stylu humoru se celkem blíží Black Books, nebo Ajťákům. Skvěle vyvážené kontrastní charaktery postav, skvěle napsané dialogy místy hraničící až s verbální ekvilibristikou a skvělý sarkastický humor z "vědeckého prostředí" nadprůměrně inteligentních avšak pro běžný život téměř nepoužitelných sympaťáků... Sheldon a jeho sociální nechápavost spolu s nezaměnitelným klepáním na dveře je pro mne jednička. A Penny? Ta je jedna z nejvíc sexy seriálových postav vůbec. Po odvysílání seriálu v TV jsem se chtěl podívat postupně na několik dílů, ale nakonec jsem jel téměř Non-Stop maraton všech 3 sérií a vypracoval jsem si takovou menší závislost... "Jaká je šance, že bych se mohl tento týden mýlit 2x?", "Nemyslíš, že jsem natolik inteligentní, že kdybych se mýlil, věděl bych to?", "Chovala se divně? Ano. Ó díky bohu, tak jsem se nemýlil.", "Penny, omlouvám se... Dobrá volba zbraní... Ale pamatuj, s velkou mocí přichází velká zodpovědnost."

 • poster

  Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Jeden z nejvtipnějších seriálů. Přitom jde o takový nenásilný až něžný humor. Skvěle vyvážené charaktery hlavních postav, které se dohromady doplňují v jeden neoddělitelný skvělý celek, ze kterého kdyby vypadla byť jen jedna součástka, nebylo by to už ono. Herecké výkony netřeba zdůrazňovat, každý z hlavních hrdinů své herecké umění prokazuje i v další herecké kariéře. Jde o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů navíc prověřený časem.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

 • poster

  Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

  Četnické humoresky navazují jak námětem, tak kvalitou na takové seriály jako byli Hříšní lidé a Panoptikum města pražského. Kvalitní režie, kvalitní scénář podpořený skvělými hereckými výkony většiny herců. Pan Moskalyk byl v tomto ohledu geniální podobně jako Jiří Sequens. Celé zasazeno do doby kdy nebe bylo modřejší, sníh bělejší, peníze byly kryty zlatem a láska ještě hory přenášela :)

 • poster

  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

  Charlie Sheen hraje Charlieho Sheena. Ostatní nadprůměrně sekundují. Víte kolik snese Charlie Sheen koksu? Právě tolik, aby to zabilo Dva a půl chlapa.

 • poster

  Krok za krokem (TV seriál) (1991)