Duna: Část druhá (2024)

Tak, nebolo to zlé, bolo to určite lepšie, ako prvá časť, ale zase, nebolo to niečo super, čo by mi vyrazilo dych. Páčila sa mi tá vizuálna stránka, určite vymakaná. Najlepšia scéna bola jednoznačne s  púštnymi červami, keď si Paul ochočil svojho červíka. Hneď sa mi vybavilo Tremors. Tá scéna bola jednoznačne megaloidná, v sále to vrelo, skvelý Dolby Atmos zvuk. Ozaj som mal zimomriavky. A fajn bola aj posledná bojová scéna, keď bojovali proti sebe dve armády. No zrejme to bolo všetko. Nepáčil sa mi strih, častokrát bol dosť divoký, kde bežala jedna scéna a bum strih, už je iná scéna a bez nejakej nadväznosti. Napr. Paul s tou svojou vyvolenou boli sami v púšti v stane, keď ho vyslali na "skúšku odvahy" a bum strih, už je záber na púšť a lode, ktoré dolujú korenie a z piesku všetci vyskakujú a prepadnú loď. Ani neviem, kedy sa akože všetci stretli alebo čo sa ide robiť. A takýchto scén bolo veľmi veľa. To na filmoch nemám rád. Naposledy to robil Michael Bay pri Transformeroch, a za to som ho neznášal. Nelogické prestrihy. Vadila mi neskôr aj Zendaya, ktorá polku filmu bola iba zdutá, chmuravá. Už ma vytáčal jej citrónový ksicht zakaždým Paulovým rozhodnutím, pričom on robil to, čo musel pre záchránu ich ľudí. Trápna mi prišla postava Rabbana, ten tam ani nemal poriadny účel, bolo to také prvoplánové. Vykreslili ho ako totálneho idiota a aj jeho smrť, resp. ten jeho posledný fight bol za mňa trápny. A ešte trápnejšia postava mi prišiel Austin Butler. Prezentovali ho, ako neviem akého masakrálneho sociopata a vyskytol sa tam dokopy 5 minút, predviedol jeden trápny fight s nadrogovanými týpkami, až na jedného, ktorý mu skoro nakopal prdel a potom ešte jeden záverečný fight. Taktiež ma nebavili častokrát nudné dialógy. Jednoducho, veľa vecí mi prišlo nedotiahnutých a mohlo to byť urobené aj lepšie. Ale, keďže to bolo lepšie, ako prvá časť, tak dávam tomu 4/5.

Madam Web (2024) odpad!

Stupídnejšiu komixovku som ešte nevidel. Trailer bol od veci, ale ten je ešte slabý odvar. Stupídne dialógy, dej, ktorý nedáva zmysel, otrasný kasting. Tento film bol dopredu odsúdený na neúspech a aj napriek tomu putoval do kín. Z tohto fiaska veľa nevyťažia, v tomto prípade to mohli  pridať rovno na VOD a zbytočne netrápiť divákov v kinách.

Noční koupání (2024)

Vodný IT v lacnom prevedení, ktorý ničím nezaujme a ani ničím neprekvapí, vyľakať už vôbec nie.

Občanská válka (2024)

Dnes už zrejme nemôžem veriť ničomu a tento film je toho dôkazom. Všetko, čo stálo za zhliadnutie napchali do traileru a 95% filmu bola iba sračka dialógov, psycho westernovej hudby a priblblých strihov. Celá dejová linka totálne od veci, rovnako, ako aj vymyslená občianska vojna, ktorá z veľkej časti pripomínala vojnový konflikt Ruska a Ukrajiny a aj postojov niektorých ľudí k nej. Obrovská strata času.

První znamení: Přichází satan! (2024) odpad!

WTF? Čo to do pekla bolo za príšernú sračku? Ešte som z kina nešiel domov tak vytočený a toto je prvýkrát, kedy som z kina odišiel pred koncom filmu. A nebol som jediný. Veď táto psycho stupidita nemala s Omenom nič spoločné. Žiadna atmosféra, žiadny dej, príšerné herecké výkony, scenár, hudba a skoro žiadne ľakačky, iba nejaký drbnutý psycho príbeh o pripečenej mníške, ktorú pretiahol šakal? Jesus Christ aj všetci svätí. Nestačil som sa diviť, koľko ľudí odchádzalo znechutených z kina predčasne. Divákov totálne oklamali. A ako to skončilo ma už vôbec , ale vôbec nezaujímalo a ani ma nezaujíma. Pretože takýto nechutný a primitívny psycho brak už nechcem v živote vidieť. Za mňa strata peňazí a aj času, ktoré mi už nikto nevráti. Verzia od Johna Moora je jednoznačne lepšia a to ju veľa ľudí zatracovalo.

Barbie (2023) odpad!

Najhorší film roka, aspoň pre mňa. Totálny výplach mozgu. Vidno, že investované peniaze za marketing a propagáciu urobili svoje pretože v tomto prípade "nanútili lekcie kreslenia slepému" čo im vyšlo a z totálnej (vizuálne peknej) sračky, plnej trápnych dialógov typu - Barbie, hej Barbie, ahoj Barbie, Barbie, Barbie, Ahoj Ken, Ken, Ken, Barbie, Ken, Barbie, vytvorili "Masterpiece of the Year 2023". Buď som staromódny alebo mimo realitu, keďže nejdem s davom. Ale, prepáčte, toto určite nie. Radšej budem sledovať treťotriedne papierové žraloky od SyFy alebo zvieracích superhdinov, než nanútenú, bezduchú, plastikovú sračku. A divím sa, že táto úbohosť má neskutočné ohlasy, kdežto Cats vydržali v kine iba pár dní. Zaujímavé.

Dcera divočiny (2023)

Tak, ako veľmi som sa na tento film tešil, tak veľmi som z neho sklamaný. Totálna strata času. Vizuálne neohromí, čo je škoda, pretože filmy takého to druhu majú vždy čo ponúknuť. Dejová linka tak veľmi jednoduchá, že pri nej človek zaspáva. Scenár zbúchaný za 5 minút a dynamika jednotlivých scén a atmosféra ostali zrejme iba na papieri. Toto nie je film, kde hlavná psycho-hrdinka bojuje so svojou minulosťou, ale je to príbeh, v ktorom bežný divák bojuje so 105 minútami thrilleru, ktorý už nechce nikdy vidieť.