Kniha džunglí (2016)

Skvelé spracovanie. Rozhodne si tento film zaslúžil viac, ako jedného Oscara.

Strašáci (2011)

Škoda, že dej a scenár nie sú viac prepracované. Bolo to zaujímavé, ale veľmi predvídateľné a zbytočne natiahnuté. Celý dej bol venovaný úvodu, ktorý trval viac, ako polovicu filmu. Záver nič moc. Očakával som, že aspoň na konci hlavnému hrdinovi prepne a zmasakruje všetkých. V podstate sa mu to aj podarilo, ale za pomoci manželky, ktorá mala väčšie "gule". To so znásilnením bolo od veci, pointa žiadna. Dúfal som, že to bude hrať svoju rolu aspoň na konci, žiaľ, ani sa o tom manželka nezmienila svojmu bojazlivému manželovi. Mám z toho zmiešané pocity. Ale tak aspoň ten záver bol najzaujímavejší. Do toho konca sa to ťahalo, ako sopel.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Žiaľ, nič veľkolepého sa nekonalo. Celý príbeh sa odohrával v umelo vytvorenom prostredí, pripadalo mi to, ako z čias Súboja titanov z 80 tych rokov. Dokonca, aj tie zelené listy v džungli boli umelé. Jediná vec, ktorá bola reálna, boli zrejme tie slamené domy. Dej filmu bol dosť nudný. Občas ma zaujala nejaká tá scéna, kde sa naskytla chvíľka napätia, ako boj s gorilou, aj keď nechápem tomu súboju, o čo vlastne išlo. Veľa scén bolo nereálnych a prevedených tak, ako keby to všetko čo sa dialo bola samozrejmosť. Chudák Samuel. Ten sa musel nabehať za Tarzanom :D Nechápem dokonca ani v čom spočívala jeho postava. Dokopy tam nič veľké nevykonal. Ale budiš, je to predsa Samuel L. Jackson. Film hodnotím, ako priemerný.

Klub hrůzy (2004)

Nič moc teda. Dnes zrejme premiérovo so slovenským dabingom na JOJke.

Wanted (2008)

Zabiť siedmich jednou ranou dokáže iba Angelina a Chuck Norris :D :D :D :D

47 metrů (2017)

Tak toto je najlepší žraločí thriller vôbec, ktorý som kedy videl. Nemôžem sa z tohto zážitku doteraz spamätať. Strhujúci dej, desivá a temná atmosféra, skvelé výkony. Naozaj niečo neskutočné. Plný počet hviezd.

Cruel Jaws (1995) (TV film)

Preboha, čo to má byť? Veď je to americká verzia filmu Posledný žralok, nehanebne okopírované už aj tak z okopírovaného. A aby to nebolo málo, je tam aj niečo z Čeľustí. Vo filme sú obsiahnuté scény z čeľustí, konkrétne z prvej časti a aj zo spomínaného talianskeho kopíraku. Je to hnus. Nezmyslená plátanina, ktorá ešte obsahuje 90% scén z prírodopisných filmov o žralokoch. Dúfam, že pôvodným tvorcom to nebolo ľahostajné.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Jojka si trúfla a odvysielala tento seriál na Pluske s cz dabingom. Inak je to zábavné animované dielko.

Lovec: Zimní válka (2016)

Tak toto je rozhodne zbytočná časť. Ukončením prvej časti sa to malo uzatvoriť nadobro a zbytočne nevymýšľať nezmyselné pokračovanie, ktoré nedávalo zmysel. Réžia od veci, ako aj nezmyselný scenár. Ravena tam už nemala čo robiť, výkonu Emily Blunt som vôbec neveril, nebola vôbec presvedčivá, hranie na zlú kráľovnú som jej nezožral, strašne sa silila, aby stvárnila negatívnu postavu. Najneznesiteľnejšou postavou je pre mňa rozhodne "lovcova manželka" alias Xena alias supermanova sesternica alias Wonder Woman. Tá by porazila aj samotného Chucka Norrisa :D . A Thor? Ten sklamal najviac svojím výkonom. Proste, jedna veľká fraška. Boh nás ochraňuj, ak nejakému expertovi zíde na um vytvoriť tretie pokračovanie :D