Honzek

Honzek

Jan Maršík

okres Ústí nad Orlicí
Jsem Bůh, nic víc, nic míň.


19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Když jsem poprvé viděl tento film, byl jsem malý skrček a nějakým nedopatřením mi to pustila známá moji matky (měla za to, že mi to nemůže ublížit). Dva dny jsem nemohl spát, protože jsem měl tak velký strach, jaký jsem snad nikdy nezažil. Ale stálo mi to za to! Všechno na tom snímku mne upoutalo, od příběhu až po skvělé herce a vynikající efekty, které byly na svou dobu opravdu impozantní - avšak i dnes nejsou špatné ba právě naopak. Když jsem to shlédnul pětkrát za týden, říkal jsem si, jo, tohle je legenda - škoda jen, že nevím, jaké to bylo na planetě LV-426, co se kolonistům stalo a tak dále. Directors cut mi však ukázal, že na lidi jako já, se myslí a myslí se na ně hodně. Rozšířenou edici považuji za jednu z nejlepších věcí jaké jsem kdy viděl, minimálně co se týče sci-fi hororu. Pokud jste to neviděli, urychleně to napravte, čeká vás opravdová jízda.

 • poster

  Joker (2019)

  Skvěle napsané a mistrovsky zrežírované dílo s naprosto fenomenálním hereckým výkonem (ne-li koncertem) v podání Joaquina Phoenixe. Film od začátku do konce neskutečně graduje a mění nám Arthura před očima aby nám ho na konci dalo v podobě, ve které ho všichni známe a na kterou po celý snímek dychtivě čekáme. Za mě je to nepochybně film roku (a že měl letos docela konkurenci) na který už teď nedám dopustit. Jo a jestli chcete dvojku, klidně si pusťte Heatha Ledgera v Temném Rytíři protože ten na to s klidem může navazovat. Todd Philips totiž ukazuje vzrůstající šílenství a tvaruje antagonistu správným směrem a Nolanův Batman nám pro změnu dává Jokera v jeho nejčistší podobě (nehledě na tom že oba herci ze sebe vymačkali maximum a do role se naprosto hodili - Joaquin však Heatha za mě v lecčems překonal). A abych nezapomenul, jděte na to do kina, na domácí shlédnutí je tohohle veledíla škoda! Tleskám ve stoje. (95%)

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Vetřelec (1979)

 • poster

  Prometheus (2012)

  Úžasný vizuál, skvělá hudba a ozvučení, vynikající herecké obsazení které předvádí skvostné výkony, perfektní kamera, gradující příběh (pro mnohé bohužel nepochopený) který se odehrává ve světě Vetřelce ale sahá ještě mnohem dál - to vše pod dechberoucí taktovkou jednoho z nejtalentovanějších režisérů staré školy Ridleyho Scotta. Brilantní podívaná pro vyvolené, která na mnoho otázek odpoví ale ještě více jich položí. Každé další shlédnutí mě jen utvrzuje v tom, že tohle je a bude legendární snímek, kterému by měl dát šanci (nutno podotknout, že ne jen jednu) každý fanda pořádné sci-fi s prvky hororu. Tleskám, tento film má můj nejhlubší obdiv a ukázal mi, že Ridley ještě nepatří do starého železa, ba právě naopak, díky za to.

 • poster

  Interstellar (2014)

 • poster

  Noční můra v Elm Street (1984)

  Wes Craven měl nápad, ten nápad byl Freddy, nenašel se však nikdo, kdo by mu ho převedl na plátna kin. Až jednou (když už to skoro vzdal) našel podporu a film začal natáčet - sice musel herce platit ze svého, ale vyplatilo se. Vznikla totiž legenda a ta všem ukázala, že Wes měl přeci jen dobrou myšenku. Nejen že ze studia New Line Cinema udělala to co je dnes, ale Freddy se stal velmi oblíbeným záporákem. První díl Noční můry v Elm Street byl dokonce startem pro Johnnyho Deppa. Film je i dneska velice příjemné pokoukání (zvláště pro starší ročníky) - pro ty mladší - začněte raději tímto dílem, než rýmejkem z roku 2010, už jen pro Roberta Englunda. Na co ještě čekáte? Hurá do Freddyho snové říše.

 • poster

  Nová noční můra (1994)

  Wes Craven někde řekl, že filmy se záporákem se moc měnit nedají a měl pravdu. Dle jeho názoru se může maximálně měnit počet lidí na popravu nebo místo, kde se film odehrává. A tak přišel s nápadem na poslední (novou) Noční můru. Ten nápad je naprosto fantastický - pojednává o realitě ve které se točí další díl. Wes v něm hraje režiséra, Heather zase Nancy, Robert pak Freda. Jedná se o realitu do které se opravdový Freddy snaží skrze Nancy dostat a začít řádit a nebojí se k tomu využít jejího manžela a především pak dítě (klučina rád sleduje první díl v TV která je vytažená z elektriky). Heather (Nancy) si žije život superstár, Robert maluje obrazy a Wes píše scénář na nový díl, který se slovo od slova odehrává přesně tak, jak má. Na člověka, co si prošel všemi díly a viděl o jejich pozadí alespoň pár dokumentů, to bude velmi dobře působit. Je zde dokonce i studio New Line Cinema kam si Heather přizve samotný producent Bob. V celém snímku je skoro v každé scéně pomrkávání na první díl, hudba perfektní, atmosféra naprosto skvělá a Freddy neskutečně děsivej. Po všech těch dílech (a že se v nich ztratil i samotný Wes - sám přiznal že si před točením všechny shlédnul a v návaznosti se ztratil) se jedná o naprosto jinou ligu...o ligu, kterou nám dokáže naservírovat jen a jen Wes Craven otec Freddyho Krugera. Nádherné zakončení celé série se spoustou odkazů, kde Freddy (tentokrát to nebude ten filmový) dostane finálně na prdel...Je to však jeho konec? To si nedokážu tipnout ani já. Podle mě pořád číhá ve snech a čeká na svoji šanci, jen škoda, že svoji dobu už asi prospal.

 • poster

  Vetřelec: Covenant (2017)

  Pokračování Promethea mě nadchlo ještě o fous víc než jsem čekal. Zrod vetřelce si asi každý včetně mě představoval jinak ale vůbec se nebráním tomu, co jsem dostal (a ve trojce dost možná ještě dostanu). Příště bych si maličko víc vyhrál s výběrem herců, ale jinak je za mě vše v naprostém pořádku - a ruku na srdce, Ridley by měl mít v prequelech poslední slovo. Vizuál na jedničku, zvuková a hudební stránka jakbysmet a u zbytku je třeba zapnout kebuli a nečekat vše na zlatém podnosu. Vetřelčí universum prostě miluji a líbí se mi jakým směrem se trilogie vydává. P.S. ať žije David! 8,8/10.