Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (195)

plakát

Babylon (2022) 

Čekal jsem od toho hodně, ale dostal jsem ještě víc. Tohle ve mě bude ještě dlouho rezonovat a nemyslím si, že to něco dokáže sesadit z moji teprve začínající TOP 10 roku 2023. Bylo to vtipný, dojemný, epický, skvěle zahraný s parádní kamerou a naprosto nařáchnutým soundtrackem. Je to milostný dopis všem fandům kinematografie kteří by měli hltat každou minutu - já si užil každou sekundu. Čekal jsem chvíle nudy protože stopáž je opravdu velká, ale čas ubíhal tak rychle, že jsem po titulkách vůbec nechápal jak 189 minut může takhle hezky a přirozeně uplynout. Chazelle v mých očích ještě nenatočil nic špatného - navíc se s každým snímkem dokáže překonat a to se mi líbí! Tohle se mu opravdu povedlo, úžasná podívaná, tleskám - ve stoje - smekám klobouk a přidávám hodně hlubokou poklonu! Za tohle díky, absolutně mi to zlepšilo den. 11 z 10ti!

plakát

Vítejte ve Wrexhamu (2022) (seriál) 

Nejprve jsem jen tak lehce přičichl a nakonec jsem se celým seriálem nechal naprosto pohltit a sežral jsem ho na jedno posezení. Šel jsem do toho především díky duu Ryan Raynolds a Rob McElhenney ale nakonec jsem to dokoukal jako nový a kovaný fanda Wrexhamu. Naprostá pecka s úžasnýma sondama do života městečka, hráčů a všech co se kolem týmu motají. Není to jen skvělá jednohubka, je to i velmi poučná a záživná věc, ze které si hodně vezme i člověk, co fotbal nikdy neviděl. Já jen tajně doufám, že tohle bude nové fotbalové Drive to Survive a budu se s tímhle týmem setkávat každý rok v podobě nové sezóny která bude rekapitulovat úspěchy i porážky tohoto znovu nakopnutého mančaftu. Perfektní zážitek.

plakát

Black Adam (2022) 

Když jsem viděl trailery na Black Adama, říkal jsem si - "jo, tohle bude snesitelný průměr". Je tam Rock, vypadá to někdy srandovně a celkem hezky. Inu, včera jsem si na snímek našel čas a musím uznat, že filmové DC se boří do větších a větších problémů. Film je naprosto prázdný, nudný, špatně sestříhaný, uspěchaný, občas smysl nedávající, plný nesympatických a zbytečných herců - tuto situaci nezachraňuje ani stárnoucí Pierce natožpak můj oblíbeny Dwayne. Abych nebyl škarohlíd, je tam pár hezkých bitek podkreslených fajn hudbou ale to je naprosto vše. Humor je neskutečně suchý, nepovedený a vyloženě nucený - zkrátka nefunguje. Vizuál je celkem snesitelný. Co mě však naprosto odvádělo pozornost byl právě použitý střih a scénář plný děr, rychlých posunů od někam do nikam a nevysvětlení mnoha věcí (včetně pozadí mnoha postav). Režisér občas dobrý snímek udělat umí (osobně jsem od něj viděl vše), ale tady měl zřejmě příliš krátké ruce i on. V hlavně se mi pořád přikrádá otázka jak je sakra možný, že něco co stojí 200 milionů dolarů nemá absolutně žádnou péči. Je to prostě film ve stylu tady máš, ber nebo nech bejt, je nám to jedno. Já všeobecně filmy mám rád a u komiskovek (speciálně pak u DC) jsem někdy až příliš hodný při hodnocení. Tady nebudu. Je to podprůměrná slátanina kterou opravdu, ale opravdu potitulková scénka nezachrání a i mě nechala absolutně chladným protože tou dobou byla moje nálada na bodu mrazu. 4/10 s razítkem na vlastní nebezpečí.

Poslední hodnocení (8 386)

Hitlerovi muži - Baldur von Schirach (1998) (epizoda) (S02E04)

19.03.2023

Hitlerovi muži - Joachim von Ribbentrop (1998) (epizoda) (S02E03)

19.03.2023

Hitlerovi muži - Josef Mengele (1998) (epizoda) (S02E02)

19.03.2023

Tohle není hra (2020)

19.03.2023

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 9 (2019) (epizoda) (S02E09)

16.03.2023

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 8 (2019) (epizoda) (S02E08)

16.03.2023

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 7 (2019) (epizoda) (S02E07)

16.03.2023

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 6 (2019) (epizoda) (S02E06)

16.03.2023

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 5 (2019) (epizoda) (S02E05)

16.03.2023

Reklama

Poslední deníček (2)

Můj TOP TEN 2022

Number ONE:

Top Gun: Maverick. Jono, Top Gun je prostě top, alespoň pro mě. Občas se totiž povede, že dvojka překoná jedničku mílovejma botama, přidá hromadu skvělých hlášek, partu hezkých lidí, prvky komedie, skvělý vizuál a u toho všeho jen lehce klopýtne a nestihne ani zavrávorat. Za mě je to po všech stránkách nejpovedenější a nejpropracovanější film roku! Doručil mi snad všechno, co správný biják doručit má. Díky za to, úžasná podívaná.

Number TWO:

Avatar: The Way of Water. James Cameron letos konečně vytáhl eso z rukávu a představil další z jeho plánovaných mnoha dílů Avatara. Skočil jsem si na to samozřejmě na 3D (v HFR) a smekám obrovskou poklonu za naprostý technicistní skvost který opět slušně předběhl svou dobu. Top Gun tento film překonal vlastně jen poctivým příběhem jež v Avatarovi nehraje úplně primární housle jednak díky rozlehlosti a jednak proto, že Avatar je prostě o něčem jiném - vidět ho na obřím plátně a užít si ho na max, protože tohle prostě doma nebude tak dobře fungovat ať máte sebevětší TV nebo plátno. Obrovský palec nahoru a další jednička s hvězdičkou pro Jamese - on totiž snad neumí natočit nic špatně.

Number THREE:

The Batman. Bronz bere letos Robert Pattinson a Matt Reeves za to, jakým způsobem mi byl doručen Batman. Perfektní a hutná detektivka jež je udělaná pro kino sály skoro stejně jako Avatar - pakliže film zkouknete tam, dostanete prožitek naprosto správný. Doma totiž nemusíte díky celkové tmavosti obrazu moc vidět (atmos neatmos) a dokonce díky tomu můžete sahat i po nižší známce. Zá mě to byla kulervoucí podívaná s naprosto nadupaným soundtrackem která mě nechala vydechnout opravdu málokdy. Netopýr mě teda opravdu nezklamal a Robert nám všem ukázal, že do starého železa teda opravdu nepatří.

Number FOUR:

Bullet Train. Čtvrté a velice zasloužené místo bere rychlovlak z Japonska ve kterém kromě mašiny exceluje Brad Pitt, Aaron Taylor-Johnson a v neposlední řadě Brian Tyree Henry - film s jistotou táhnou správným směrem a kromě skvělých hlášek, výtečných rozhovorů a vytříbené akce nám servírují i jeden povedený a plnotučný příběh, kde se nezapomíná na nikoho a na nic. Bavil jsem se od začátku do konce. David Leitch prostě tyhle věci umí a nemusí o tom nikoho přesvědčovat. Pokud jeho jméno uvidíte podepsané pod akčním snímkem, jděte do toho.

Number FIVE:

Elvis. Presley to měl letos v mém žebříčku těžké a není to ani tak o tom, že by to byl slabej snímek, spíš měl proti sobě fakt těžkou váhu. Elvis je totiž naprosto parádní a to jakým způsobem v něm brilantně vystupuje Austin Buttler u toho se prostě jednomu tají dech. Pokud Elvise a jeho životopis znáte nazpaměť, tak tohle dílo oceníte s velkou slzou v oku. Každopádně pakliže jste letos teprve zjistili, že nějaký Elvis byl, může se pro vás jednat o celkem solidně podanou sondu do života jednoho z nezapomenutelných zpěváků a showmenů co kdy žil. Naprostá paráda po všech směrech.

Number SIX:

Boiling Point. Jelikož jsem vyučený kuchař-číšník a v hospodě jsem si zkusil obě profese a mám k tomuto řemeslu blízko, nebylo moc těžké hodit Bod varu na šestou příčku. Jedná se o naprosto obyčejný den v hospodě natočený na jeden záběr ve kterém se (jak už to tak bývá) všechno začne srát až se to posere úplně. Stephen Graham je v hlavní roli bezchybný a uvěřitelný a tak mi přinesl opravdu luxusní zážitek rovnou na vyleštěný, nahřátý a bílý talíř.

Number SEVEN:

Scream. Jako fandovi celé série mi u nového Vřískotu tlouklo hodně rychle srdce a nebylo to strachem (možná tlak), spíše nadšením z toho, že jsem dostal vskutku kvalitní díl, jež se nebojí přinést některé starší hrdiny a namíchat je do nové doby kam kupodivu padnou. Kupa pomrknutí, dobrý scénář, slušné herecké výkony a téměř dokonalá režie tvoří z tohoto filmu opravdu chutný koktejl, který se hodí pro každé léto. Takhle kdyby vypadal každý slasher s vyšší číslovkou byla by to paráda. Wes Craven se nemusí vůbec obracet v hrobě, spíš spokojeně dál odpočívat.

Number EIGHT:

The Unbearable Weight of Massive Talent. Nicolas Cage hraje sám sebe v úplně ujeté, parodické, vtipné a a setsakramentsky povedené komedii. Po jeho boku pak stojí naprosto fantastický Pedro Pascal - hraje tak skvěle, že máte někdy dojem, že by se měl vysrat na Mandaloriana a dělat jen tenhle druh věcí a ideálně s Nicolasem. Bylo to boží a slupnul jsem to jak malinu (naštěstí ne zlatou). Jestli máte rádi humor a Nica je to povinnost.

Number NINE:

Prey. Nový "Predátor" letošního roku z produkce Disney+. Hlavní role Arno...teda Amber Midthunder (kdo?), mladá indiánská dívka která to občas dobře umí s lukem se postaví nejobávanějšímu lovci galaxie. Má šanci? Má. A i filmu samotnému byste tu šanci dát měli. Je chytrý, je hravý a docela dobře funguje. Není z celé série nejlepší, ani nenahradí dvojku ale někde mezi ní a Predators se postavit může. Streamovací služby někdy holt umí i překvapit - i v dobrém.

Number TEN:

Vyšehrad: FYLM. Julius Lavický se po poměrně slušném seriálu vrací na místo činu a tentokrát to bere přes kina. Je to hustší, je to vtipnější, je to dost možná i nechutnější. Má to však i srce, vtip a šarm. A celé to kupodivu vskutku dobře funguje! No a pravé proto si to bere čestné desáté místo v mé letošní TOP TEN. Seriál to předčilo stejně tak dobře jako moje očekávání. Tleskám.