rakosabasta

rakosabasta

Dulka Rákos

okres Praha

1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
  • 22.8.2019  22:57

  Aaaah, tak takhle kvalitně jsem se už dlouho nezasmála a "neděsila" zároveň. Slušně vybudovaná a hlavně udržená atmosféra, přesné charaktery, dotahované "vtípky" pointami. A přitom taková blbost. No, možná jsem trochu vyšinutá, ale měla jsem prostě čirou radost z jakéhosi "dotažení" a pracování se vším. Vše, co se divákovi předloží, hraje. Trochu mě snad mrzí jen ten evidentní antisemitský pocit, který mi díky určitým promluvám autoři kuší nastřelili do hlavy, ale třeba se mýlím.

  • 16.5.2019  11:29
  Švadlena (2015)
  ****

  Velice podivný film, který v sobě namixoval atmosféru různých žánrů v něco, řekněme, netradičního. Odejít od něj? Proč probůh?!! Překvápka? Ano, prosím, ještě...

  • 16.7.2018  13:09

  Nádherná ukázka “minimalismu” ve filmu - napětí vystavěno čistě jen kamerou, střihem a hereckou akcí.

  • 11.7.2018  09:22

  Silné téma, španělsky vymačkané. Klidně bych uvěřila i mnohem větší hysterii, ale kvituji značnou umírněnost. Bohužel, v určitých kolizních bodech a vysvětleních takto vyprávěný příběh pokulhává a zůstává ukryt někde mezi žánry... pro mě snad nejblíže psychodramatu, byť zároveň pomrkává po thrilleru, sociálním dramatu a snad i romantické komedii. Každopádně Penélope a Javier UMÍ zaujmout!

  • 11.3.2018  22:03
  Bába z ledu (2017)
  *****

  Syrové, pravdivé, lidské, smutné i povzbudivé.

  • 5.2.2018  09:54

  Dlouho mi tento film unikal, až jsem ho viděla přesně “ve správnou chvíli”. Dojme, zaujme a nadchne! I v 21. století...

  • 3.2.2018  17:29

  Několikrát mě film nahlas rozesmál. Určitě na tom mělo zásluhu použití českých jmen. Trochu povrchní důvod, ale stejně vděčný. Každopádně zajímavé téma, propracované. S hodně mouchami, které ale člověka nutí přemýšlet po shlédnutí a o filmu hovořit. A to se počítá. Alespoň pro mě.

  • 23.4.2017  23:14

  Jo, tak máto technické mouchy jako často až příliš rychlý, nevyvážený střih. A je to hrozně ukecané na to, že tam není pohyb. Ale téma a dialogy famózní :)

  • 11.4.2017  23:40

  Život není peříčko, a pro osiřelé (či opuštěné) děti vůbec. Zajímavý pohled na toto téma. Kromě Trnkových loutkových filmů jsem asi doposud neviděla nikde tolik psychických pochodů, které z loutek dělají "živé" lidi. Navíc řešící velice aktuální problémy rozpadu rodiny a částečně i imigrace. A to bez jakékoliv hysterie. Trochu mě mrzí volný konec. Ale když se to vezme kol a kol, tak vlastně všechna otevřená témata jsou odfajfknuta a autoři se tak aspoň umně vyhnuli sentimentu v podobě happy endu či tragédie. Prostě život. A stopáž naprosto perfektní.

  • 24.10.2016  00:46

  Je úžasné, že se Omar nebál pustit do prakticky "historického " filmu. Moc se mi líbila kamera, střih a většina herců, především z první části filmu odehrávající se v cirkuse, ze kterého Le Chocolat vyšel. Nejsem si jistá, jestli se mi líbí, že některé části filmu jsou lépe psychologicky propracované, než jiné a něco se zcela zahodilo, ale každopádně pokus o nahlédnutí do černošské emancipace ve Francii začátkem 20. století je pro mě zajímavý. A rozhodně má co říct i o dnešní společnosti - a to nejen k otázce barvy pleti, ale o pokrytectví a předsudcích obecně. Dala bych hvězdičky jen 3, ale nemohla jsem si odpustit 4* právě za Omara Sy, protože ten je prostě k sežrání.

  • 2.10.2016  15:07
  Anthropoid (2016)
  ***

  Hm, pro mě má tento film, bohužel, víc much, než pozitiv. Ale věřím, že záleží na úhlu pohledu. Koukám-li se na něj jako na "akční" sondu do operace Anthropoid, která má za cíl vybudit mě (či žáky ZŠ či SŠ) k hledání a ověřování historických dat, pak by měl film dostat hvězdiček 5. Je v něm totiž nespočetně ne úplně logických dějových křižovatek a ještě více otevřených nedořešených) konců (dějů či postav). Koukám-li se na něj jako na film, který mi má přinést nějaký divácký zážitek, ať už při sledování hrdiny či antihrdiny, pak si ale nezaslouží více než 3. Nelogické, psychologicky nepodložené akce, skoro bych řekla, že 1D hrdinové, naprosto zbytečná až plytká romance... A to nemluvím o problému jazykovém u anglické verze... někteří herci mluví anglicky s poměrně výrazným ruským přízvukem, jiní s jiným a do toho se míchá český... Nu, jako pokus zajímavé. A poklona, že se do toho vůbec pustili!!! Škoda jen, že ne s lepším scénářem.

  • 18.9.2016  15:09

  Je fajn, když se série povede a nedegraduje předchozí díly. Dlouho jsem se tak nezasmála. Ale určitě je to z velké části díky tomu, že jsem "správná cílová skupina"... Jak moc by se film líbil mužskému pohlaví, nedokážu odhadnout. Ale nemyslím si, že by se u něj musel nutně kdokoli nudit.

  • 26.8.2016  16:53
  Komorná (2016)
  *****

  Dlouho jsem neviděla dlouhý film, který by utekl tak rychle a přitom nebyl nijak akční. Postupně budované vnitřní napětí, hrající detaily, které MAJÍ smysl - tj. pracuje se se vším. Prostor fantasii v I. části střídá vysvětlení v II. části, které je otočené o 180 stupňů, a které je vzápětí opět otočeno o dalších 180 stupňů částí III. Divák prakticky kouká na tři samostatné filmy, tři paralelní světy, které do sebe velmi pěkně zapadají. Jeden z mála filmů, které vychází z xD skutečnosti našich reálných životů, díky měnící se perspektivě měnících se hlavních protagonistů.

  • 28.7.2016  14:52
  Vlny (2016)
  ***

  ...s tendencí 2*. Film vapadal, že bude zajímavý, navíc díky svému reálnému základu. Na vrcholu kolize se však zasekne a dál už nepohne, což je ve zbývajících cca 45 smutný pohled a vlastně ztráta času pro všechny zúčastněné strany - filmaře i diváky.

  • 27.7.2016  17:02
  Nová kůže (2016)
  ***

  No, pravda, trochu jsem si u tohoto filmu zdřímla, takže mé hodnocení je nutno brát s rezervou. Každopádně mi ve filmu chyběl pořádný scénář, jakoby měli autoři dánu jen zápletku, ale nějak z ní nedokázali pořádně čerpat dál. Jen se mele a mlží.

  • 27.7.2016  16:57
  Paterson (2016)
  *****

  Úžasná, milá, opět jen jakoby mimochodem plynoucí Jarmushárna se spoustou vizuálních vtípků a narážek. Pěkný scénář, pěkná kamera, pěkné herecké výkony. Prostě mňamka.

  • 27.7.2016  16:54
  Zoologie (2016)
  ***

  3*+ Koukatelný, usledovatelný a celkem vtipný příběh s hlubším dosahem... Jen tak trochu nějak přiškrcený, jak moc vtipný se snaží být. Úžasná samo proměna hlavní figury ve stylu televizního lifestylového programu je sice roztomilá, ale původní koncepci "jinosti" moc kreditu nepřidává. Což je škoda, protože sdělení má film celkem dost jasné a poměrně aktuální. (Pro mě alespoň: Nebát se být "jiný" - vždyť každý "jiný" jsme.)

  • 27.7.2016  16:40

  Na mé čistě evropské koukání je to trochu zvláštně (skákavě) vystavený příběh/nepříběh, kde se něco jako děje/neděje a vlastně je mi to celkem jedno. Chtělo by to vymačkat více šťávy, protože téma rozhodně zajímavé je a naznačené propletence též.

  • 15.7.2016  10:56

  Krásná utopistická pohádka vycházející z reality totálního rozkladu naší společnosti. Ráda bych věřila, že to tak může fungovat. Postavy/Lidé nejsou černobílý a procházejí určitou katarzí a vývojem. Je fajn vidět film o lidských záležitostech, kde (po dlouhé době) nehraje prim násilí a lidé si dokáží naslouchat a komunikovat. Krásná kamera, skvělí herci (především dětští!!!), skvělý scénář.

  • 14.7.2016  12:56

  Nádherný britský humor. Hranice mezi pathosem, realitou a fikcí je tenká, ale nepřerušená. Všechno funguje a zapadá. Je neuvěřitelné, co všechno Emilia Clarke dokáže "vyrazit" ze svého obličeje. Nemůže Vás omrzet ji sledovat. A nejen ji. Janet McTeer je též naprosto úchvatná. (Imaginární šestý bod navíc za úchylku na extravagantní punčocháče, kterou již pár let též sdílím...)

  • 10.7.2016  18:20

  Takový zvláštní tchajwanský film v duchu Šestého smyslu a Tarantinovské vyvražďovačky. Hodnotím bohužel jen první cca polovinu filmu a konec, boť prostřední část zabilo šílené horko, pozdní hodina a dlouhá stopáž. Jestli se mi podaří shlédnout film jednou celý, možná že hodnocení upravím... Ale to, co jsem viděla mě překvapilo a bavilo.

  • 10.7.2016  18:07

  Poměrně abstraktní šaškárna bez pořádně ukotveného příběhu s náběhem na pár lépe vystavěných příběhových epizod.

  • 10.7.2016  18:04
  Země koho? (2016)
  ***

  Téma dokumentu určitě zajímavé, byť ne úplně vyčerpané. Vhled do policejní šikany prostřednictvím samotných policistů je z investigativního hlediska obdivuhodný a navíc dost nebezpečný. Co se "řemeslnosti" dokumentu týká, tady už moc pozitivní být nemůžu: poměrně nudně sestavené a opakující se diskuse s jedním a tím samým člověkem, jedno jediné téma diskutované stále dokola a navíc pouze z jednoho úhlu pohledu. Možná jsem jen zvyklá na trochu jiný dokumentaristický styl... Každopádně za tu odvahu tleskám.

  • 10.7.2016  17:51
  Julieta (2016)
  ***

  Bohužel velké zklamání... Zpočátku umně vystavený příběh, za kterým probublává tajemno, ale poté postupně nedotažené vztahy a prakticky žádné almodóvarovské překvapení. Velká nakousnutjedna velká bublina, která praskne, když zjistíte, že celou dobu jde jen o jeden jediný pocit, o kterém víte už od počátku (otázka sebeobviňování se), a který vede akorát k tomu, že vás film začne postupně nudit. Celý film vlastně působí jako jeden velký pokus režiséra dosadit dvě různé herečky (mladší/starší) do jedné role. Kdyby nešlo o Almodóvara, tak bych ani necekla, ale takhle to byl jen jeho vyčerpaný stín.

  • 10.7.2016  17:11
  Švýcarák (2016)
  ****

  Člověk se u tohohle filmu nemůže nebavit. Chvíli si připadáte, že sledujete Robinsona Crusoa, chvilku Mauglího. A i když jsou některé (prakticky všechny) vtípky postavené na hranici slušnosti, v podstatě nevyznívají nepatřičně ani vulgárně, pouze hodně netradičně a překvapivě - což je fajn. Hranice reality a halucinace se postupně stírá víc a víc a je prakticky jen na divákovi, kterou z rovin si připustí jako tu "pravou". Konec je z tohoto hlediska poněkud diskutabilní a nebýt něj, byla by tady 5. hvězdička natotata.

  • 10.7.2016  16:14
  Aaaaaaaah! (2015)
  ****

  Byť mi divání se na tento film nepřinášelo příjemné pocity, musím říct, že na něm něco je. Nejsem si jistá do jaké míry by existovalo tolik "lidských" prvků ve světě opičí zvyků a náhledů na svět. Každopádně, co se roviny psychologické a "dialogické" týká, myslím, že tvůrci udělali maximum. Kdyby nebyl závěr filmu takový jaký je, bylo by to na slabé tři hvězdičky, ale Steve Oram se očividně nebál "zůstat Britem" a proto to u mě celý film posunulo na čtyřku... Parádní úchylárna!

  • 9.7.2016  14:48

  Autobiografie mají svá pro i proti. Jan Němec vycházel z toho, že se vždycky nechoval úplně "normálně" a umí si z toho udělat legraci, což je fajn. Kdyby si z toho dělal legraci o 15 min kratší dobu, resp. trochu svižněji, bylo by to lepší, ale i tak je to zajímavý "nedokument" o jednom režisérovi, který se rozhodl demonstrovat svou extravagantní povahu na dvou/třech silných zážitcích svého života. Hra s titulkem Vlk z... Wall Street/Vinohrad je sice vtipná, ale během filmu mně nějak nedocvaklo, proč že si to o sobě pan Němec myslí, boť jsem nepostřehla, kdo že byli jeho oběti. Možná, jestli se někdy k filmu vrátím... Jiří Mádl mě velmi mile překvapil.

  • 9.7.2016  12:56

  Vtipně propletená hra "filmu" a "dokumentu o filmu". Drobnosti navazující na sebe a postupně se rozplétají. Provázanost reality a fikce, která šimrá diváka za ušima už od počátku naschvál amatérsky vypadajícími detaily. I po druhém shlédnutí si ale nejsem jistá, zda-li se mi podařilo skutečně rozplést genialitu "Benešova plánu". Ale o to tu, myslím, jde ze všeho nejméně...

  • 26.5.2016  07:40

  Komentář je z pocize člověka, kterému unikl jeden dva Marvelovské filmy, a tudíž se nemohl zcela odevzdaně kochat všemi postavami, které se ve filmu vyskytují. Výše zmíněná nevýhoda mi dává ale jistý nadhled, co se struktury filmu týká a bohužel musím konstatovat, že z filmu mě pekelně bolel zadek, což je prakticky vždycky známka něčeho ne zcela fungujícího. Původní komiksovou předlohu neznám, takže čistě z dojmů: chvíli trvá než se člověk zorientuje, když už se zorientuje, tak je tam spousta skvělých postav, kterým je tu a tam dán větší či menší prostor. Stejný prostor (kupodivu) dostává i postava Captain America sám, což mě nutně přivádí k otázce: Proč se film jmenuje po něm?! (když vlastně tak úplně hlavní postavou není). Milovníci akce a bojů si jistě přijdou na své. Mně tam tak trochu chyběla zajímavější psychologická dynamika postav. A... a to hlavně... příběh, který by nestál jen na "politice" a přetahování se o sílu. Příliš mnoho, zároveň přitom příliš málo a ke všemu příliš dlouhé... Možná časem přihodím jednu *, možná všechny ty vjemy musí jen uzrát...

  • 6.5.2016  12:57
  Dheepan (2015)
  ***

  Opět film ani ryba ani rak. Snaha o zachycení reality formálně podpořené "dokumentárně" laděnou kamerou, která je náhlým střihem odhozená do až (těžko uvěřitelného) pohádkového konce. Jinak ale poměrně zajímavě (a jinak) zpracované téma "uprchlíků".

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11