HAL

HAL

Tomáš Mičák

okres Praha
Insane man in insane world

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 23.5.2017  09:38

Všeho víc, i příběhových nesmyslů a patetického bulšitu, a duše umřela někde cestou. 7/10

• 21.5.2017  01:14

Co je tohle, art pro voliče Trumpa? Pomalý pseudowestern ve kterém se nic moc neděje, motivace kohokoli k čemukoli veskrze nejsou, a příběh je tak prostinký, že takový Tarantino by ho zvládl odvyprávět během čtvrt hodiny. Všichni si jen tak do líné kamery a za doprovodu atmosférické hudby povídají, a tváří se že vidláctví vTexasu je ta nejlepší věc na světě, ta jediná "true way of life", jen ta hnusná modernita a zparchantělé banky že jim to kazí. Nu budiž jim přáno, ale nemuseli by to předvádět tak otravně a nudně. 5/10

• 21.5.2017  00:52

Guy Ritchie je britský Tarantino a tak z každého žánru kterého se chopí nakonec udělá "svou" hyporbolickou gangsterku z Londýnského podsvětí - a když se takhle pustil do Pána Prstenů (té klasické Artušovské legendy tam fakt moc není), tak to teprve stojí za to. Lepší popcorn v kinech od Mad Maxe nebyl. A našlapanější soundtrack taky ne. 9/10

• 17.5.2017  22:55

Prometheus mě svou retardovaností trošičku naštval, ale tohle, tohle už je jenom smutný. I ten Vetřelec vs. Predator najednou nevypadá jako kdovíjak špatný film. 4/10

• 5.5.2017  22:59

Seize the means of production! Viva la revolucion! Hasta la victoria siempre! - těžko hodnotit tuhle velezábavnou agitaci za komunismus a socialismus, ve které za hlavního satana je jeden z nejdůležitějších liberálních ekonomů světa, a hlavní hrdinové nedělají vlastně nic jiného než že lžou lidem na konferencích, lidem na ulici, a lidem u televize - načež se to pak snaží dlouze obhájit stylem "Chtěli jsme otevřít diskuzi". Michaele Moore je vedle nich žabař, ale jsou u toho vtipní, takže cajk. Jako komedie dobrý, jako dokument k zamyšlení turbopeklo, hodnocení tedy variuje mezi 4* a 1* podle toho, jak moc dokážete odignorovat že mentálně jsou ti dokumentaristé na úrovni dětí, kteří vidí nějaké bezpráví, a chtějí ho napravit - tím nejjednodušším, nejhloupějším a nejméně funkčním způsobem.

• 3.5.2017  14:06

Hloupější Natural Born Killers pro sebestředné američany, kteří se rádi povyšují nad jiné, jen o trochu hloupější, američany. 6/10

• 26.4.2017  21:39

Technicky bez velkých průserů, takže na české poměry vlastně nadprůměr, ale hlavně je to intenzivní nuda - u těch nekonečných scének z obyčejného života plných dialogů o hovně jsem až doufal, ať na plac vtrhne Tarantino, a zakončí to svou typickou pointou kde všichni brutálně pomřou. Nestane se tak, unyle to plyne přes dvě prozívané hodiny až do nijakého konce. Přitom škoda, ta povídka má dobrý potenciál na docela zajímavý čtyřicetiminutový film, takže velká chyba že tu trilogii točí opravdu jako "trilogii" a ne jako jeden povídkový film. 5/10

• 14.4.2017  15:55

Zvláštní jak všichni nadšeně výskají nad novým Deadpoolem a jeho "bouráním čtvrté zdi", když to samé už dávno dělal Arnold a to mnohem sofistikovaně a k tomu s nádherným fanouškovským nádechem cinefilské romantiky ala Cinema Paradiso. Velké nepochopení od tehdejšího publika, ale zaslouží si docenění po letech. 8/10

• 12.4.2017  23:01

Nádherně nablblá zábava. Neexistuje tu už prakticky nic než akce, ať už ty jejich auťáky honí bourací koule, armáda, tisíce jiných auťáků, nebo ponorka(!!), pořád se něco děje a chcete to vidět. Smysl neřešit, jednička vedle toho musí působit jak od Bergmana, rule of cool level miliarda, a zpomalovaček víc než v třístovce. Což nevadí ani omylem, protože seriozní film od toho nikdo nechce, v komedianty se tu proměnili už úplně všichni včetně novorozeňat, a popcorn (nebo nachos) teče z uší Když jsme k tomu v kině přidali drinking game - hlt pokaždé když zazní "family", takže půl flašky vodky padlo - tak zábava byla královská.

• 5.4.2017  12:00
    Deep Space 69 (TV seriál) (2012)

Sex parodie na všechny sci-fi seriály v dohledu od autorů Happy Three Friends? Shut up and take my money! Rozkošný humor kde ujetou brutalitu vyměnilo ujeté klácení sexy mimozemšťanek (s chapadly i bez). 8/10

• 5.4.2017  10:36

Interaktivní film, nechvalně proslulý žánr počítačových her y devadesátých let, kdy nástup CD nosiču vysral na hráče pokusy o hry vytvořené z natočených filmů s možností royhodnutím ovlivnit následující děj - a nebo taky nová verze Kinoautomatu, experimentu české nové vlny, která v kinech předvedla úplně to samé co dnes dělá Noční směna, jen k tomu nepotřebovala mobilní telefony připojené na wifi.

• 26.3.2017  19:44
    Život (2017)

Direct-to-DVD béčko které omylem zabloudilo do kin. Bavil jsem se, relativně, protože mám pro podobné filmy slabost, ale je to prostě průměrná šmíra u které bohatě stačí vidět trailer a jeho dva těsné předobrazy, tedy Vetřelce a Gravity. 6/10

• 11.3.2017  22:15
    Wolverine (2013)

Kinoverze nudila, extended verze už funguje v pohodě. Kupodivu tedy o řád líp funguje v prvních dvou třetinách, které jsou civilnější a jdou do hloubky, zatímco závěr jak v sídle bondovského záporáka už působí silně zbytečně. 7/10

• 3.3.2017  19:14

Wow. Takto by měly vypadat všechny superhero komiksovky - a ani by v nich nemuselo být tolik krve, deprese, či podobné finále, zásadní je že konečně vidíme uvěřitelné "superhrdiny", skutečný svět na ně reagující, a následky super schopností v jejich nekompromisní nahotě. Tady všechno násilí diváka přímo fyzicky bolí, není to funny zábava a choreografický tanec jako v Kick-Ass, a hlavně duševní brutalita některých scén si nezadá s ničím v blockbusterech za posledních hodně let. Logické lapsy tam jsou, záporáci by potřebovali rozpracovat a konec už je trochu slabší, ale ve srovnání se vším co Logan představuje... jsou to všechno vlastně jen detaily. Nejlepší X-Men film od X2. 9/10

• 28.2.2017  11:05
    John Wick 2 (2017)

Všeho víc a všechno rychleji. Kouzlo originality prvního Wicka je pryč, ale kdo rád filmovou akci, bude stále nadšen. 7/10

• 21.2.2017  10:43
    Elle (2016)

Savage as Fuck. 9/10

• 11.2.2017  14:22

Nuda k posrání, která je tak strašně nezajímavá, že si ani nezaslouží abych k ní psal něco dalšího. 3/10

• 9.2.2017  00:27

Narace až na kost, je v tom asi miliarda střihů, ale kdyby z nich vyhodili jen jeden jediný záběr, tak se film rozpadne na prach - ani vteřina není zmarněna zbytečně. Příběh je vyprávěn tím nejúspornějším minimem, a akční scény samotné bohužel až pod minimem - střihy tak rychlé, až není vidět vlastně nic. Jen škoda že právě v té finální, místo vymýšlení něčeho originálního, ustrnuli na pouhém vykrádání nejzajímavější scény z jedničky. Spokojených 6/10

• 3.2.2017  17:41
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Předchozí komiksové série od Netflixu jsou skvělé, ale Luke Cage mě v nich jako vedlejší postava moc nezaujal - ale jako vždy to tady dohání výborně propracovaní záporáci, většina z nich s velmi plastickým a nečernobílým charakterem. "Většina" - takže to nevydrží až do konce, jak v jejich týmu dojde k obměně a objeví se hlavní boss, tak příběh od "docela zajímavý" rychle směřuje k "full-blown stupid", a ke konci už je vážně bolestivé se na to dívat. Hlavně když pak už selhává i vykreslení Luka Cage jako obyčejného chlápka který je přes svou sílu tak trochu posera, a čím dál blbější je i zaměření na problémy černochů v Harlemské komunitě. I s tím vším by to byl dobrý materiál na výživný blaxploitation, ale právě tomu se seriál ze všech sil brání a tlakem na vážnou notu přiškrcuje veškerou zábavnost - až na pár vyloženě parodických zkratek, které tu tak působí jako pěst na oko. Tenhle výstřel Netflixu se, na rozdíl od obou řad Daredevila a Jessicy Jones, místo zavrtání se pod kůži odrazil, a skončil dost mimo. 6/10

• 26.12.2016  14:45

Nijak zvlášť nenasírající, což v žánru bohaté stačí na průměr. 5/10

• 20.12.2016  01:17

Jako malého prcka mě obal VHSky ve videopůjčovně lákal nesmírně, ale nikdy jsem se nedostal k tomu se na Street Fightera podívat. Tento velký rest jsem dohnal až dnes, a ponaučení je z toho jediné: Některé resty, by vážně neměly být doháněny. Amatérskost a hloupost všeho ve filmu je až tak velká, že už ani nebolí. Jen unavuje, a trochu konsternuje. Jednak tím že ani všudypřítomný sklon k záměrné sebeparodičnosti stejně není zábavný, ale obzvlášť tím, jak snadno si Street Fightera o rok později Mortal Kombat přehnul přes koleno, a nařezal mu jak malému harantovi. 2/10

• 17.12.2016  20:13
    Olga (2014)

Zajímav nahlédnutí do civilnějšího života undergroundu a na osobnost Olgy. Bez velkých dokumentárních kvalit ovšem, a s délkou která s vynecháním méně podstatné vaty klidně mohla být poloviční. 7/10

• 11.12.2016  22:55
    Excalibur (1981)

Epická freska vystihující jednu z nejzákladnějších legend západní civilizace. Legendu tak základní, až je otázkou co může dnes její sledování nabídnout víc, než jen odškrtávání si ikonických scén ze seznamu - film je to rozhodně výborný a z hlediska historie kinematografie nesmírně důležitý (neb kdoví jak by vypadal Jacksonův Pán Prstenů, nebýt Boormanova Excaliburu), leč o rok mladší Barbar Conan obstál zkoušku časem nepochybně lépe. 8/10

• 10.12.2016  17:35

Jsa futuristou pevně ukotveným v naší chaotické civilizaci, neoslavuji často filmy velebící útěk do divočiny (jako velehloupý film Útěk do divočiny) coby spolehlivě nejlepší řešení problémů moderního jedince. Leč nedá se svítit, tento útěk na "pustý" ostrov uprostřed města je ve své bezelstnosti odzbrojující. Kluk s kachně na ostrově, holka zavřená v pokoji, a pár dopisů v lahvi. Jen těžko jim nefandit. 8/10

• 10.12.2016  14:13
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Celou dobu jsem doufal že na konci najednou vyběhne Rick Astley a celé se to ukáže jako jeden velký RickRoll na všechny co fakt čekali vtipnou a ostrou satiru. Od Baldýnského by mě to skoro ani nepřekvapilo. Leč nestalo se tak, takže musím počítat s tím že to celé myslel vážně... a nebo spíš že umřel, a celé to natočil jeho zdegenerovaný klon vyrobený v čínském vepříně, protože neuvěřím že za touhle utahanou vyměklou břečkou stojí člověk který formoval můj smysl pro absurdní vyhraněný humor už na dávném Kompostu, a který podobné kusy stíral kudy chodil. To se máme vážně smát "satiře" stojící na debilních klišé na úrovní série Byl jednou jeden polda, a s podobným komediálním potenciálem? Libovolná pětiminutovka České Sody si tím vytře, a zmiňovat vedle toho Jistě, pane ministře nebo Červeného trpaslíka, to už je skoro zločin. Přitom i dobré nápady se tu najdou, pár jich tu je, ale roztahané v ubíjející délce, zoufale podané, a i v nejlepším případě zoufale mělké, šité na míru průměru. Trapno mi z toho bylo.

• 27.11.2016  23:45

Lepší než většina Potterovek, i když ten příběh je vlastně úplně o ničem. 8/10

• 27.11.2016  21:19

Gibsonův problém je v tom že je to strašný kýčař a vyprávět příběh jinak než kýčovitě prostě neumí. Ne že by mu ten příběh nabízel moc prostoru navíc, tahle story o klukovi, který udělá super heroickou věc a tak je nutno nejdřív hodinu nudně budovat jeho background, aby divák pochopil co ho k tomu vedlo, je jednoduchá až na dřeň už z principu. Ale není příliš zajímavá, právě proto že Gibson je kýčař, a navíc je pánbíčkář, což je trochu smrtící kombinace... a protože všechny stejně zajímají jen ty jatka které pak přijdou na Okinawě. A ty jatka jsou strašlivá. Vojín Ryan je vedle nich čajíček. Nic než krev, utrhané končetiny a vyhřeznuté střeva. Fantasticky natočené brutální peklo. A opět žádný příběh. Což je škoda, protože takhle by to byla dobrá zábava na hodinu, kterou ovšem zbytečně rozpatlávají hodiny dvě. 7/10

• 2.11.2016  10:11
    Život na zámku (TV seriál) (1995)

Raději bych se ze svého dětství vrátil ke Strážcům vesmíru než k tomuto. Fakt že aktuální televizní produkci si to dává ke svačině na tom mnoho nezmění.

• 12.10.2016  02:25
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

V pozdějších sezonách už má Fincherovo seriálové dítko i slabší momenty a trochu trpí repetivností, jak jen se dá v politice čekat, ale i tak je to geniální. Herecký a scénáristický koncert, který na poli seriozních seriálů v mých očích přebíjí jedině Newsroom... a to ještě ne racionálními argumenty, ale čistě na emoce. Protože jak by řekl pravý Havlomrd (tedy i já) - pravda a láska pravověrné novinařiny zvítězí nad lží a nenávistí čirého politického zla :)

• 6.10.2016  01:41

Taková normální detektivka. Dokud rozvádí psychickou narušenost hlavní hrdinky tak dobré, Emily Blunt hrát umí, ale pak se přijde s debilní deus ex machinou která ukáže kdo je vrah a celé to jde úplně předvídatelně do kopru. Fincher to není. A to přitom i ta Zmizelá patří k jeho nejslabším kouskům. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56