HAL

HAL

Tomáš Mičák

okres Praha
Insane man in insane world

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 23.7.2017  23:28
    Oklamaný (2017)

Nikdo nedokáže vystihnout ženskou duši tak jako Sofia Coppola. 9/10

• 1.7.2017  23:16
    Wonder Woman (2017)

Nepříliš zkušená režisérka Patty Jenkins překvapivě dokáže velice dobře udržet smysluplný rámec příběhu a zaplnit ho fungujícími postavami (a navíc dobrými herci - ano, i Gal Gadot, která sice není dobrá herečka, ale hraje tu hloupou husičku, takže je to feature, ne bug), a v akci zvládá dynamiku a zpomalovačky asi tisíckrát lépe než ten patlal Snyder. Už jenom tento fakt dělá z Wonder Woman zdaleka nejlepší film nově budovaného DC vesmíru, a ředí ho někam k lepšímu nadprůměru mezi Marvelovkami. Ale pořád je to film o amazonce co v bezmála bikinách s mečem pobíhá mezi vojáky první světové a v závěrečném souboji poskakuje kolem přehrávajícího digibordel-vikinga, film který při tomto všem nemá ani zbla nadhledu a sebereflexe, a film který nepřináší ve svém žánru absolutně nic nového, krom dalších záplav patetického patosu a citečkových záběrů na mrtvé lidi, ovšem bez jakéhokoli náznaku skutečného hnusu a krve války, co by film poslal mimo hájemství dětské PG-13 pohádky. Ono přiznejme si to, vedle těch horších komiksovek by dobře vypadaly i filmy od Goebbelse. 7/10

• 26.6.2017  01:27

Příliš neproniknutelné postavy a příliš neproniknutelná režie. Neusnul jsem, nebyl jsem odrazen pomalostí, jen mě to prostě nedokázalo ničím zajímat, vyjma snad pasáží s odosbnělým voiceoverem. 7/10

• 25.6.2017  21:23

Bayhem? More like Brainfarts. 4/10

• 23.6.2017  10:57

Humor na hranici geniality Posledního Skauta a režijní invence jak od Guye Ritchieho. Všechno supr, ale přehlednost příběhu se ztrácí v nenávratnu. 8/10

• 11.6.2017  22:34
    Mars (TV seriál) (2016)

Dokumentaristé by měli zůstat u dokumentů, a nepokoušet se o pseudonarativní normální seriál. Nefunguje to, příběhová linka se rozpadá i se vším tím dramatem které v ní je, a z hlediska standartního seriálu to celé působí hloupě amatérsky. Jako dokumentární výpověď o tom "jak by jsme to udělali, kdyby jsme měli dost vůle a peněz", je Mars ovšem zajímavý dosti.

• 11.6.2017  22:31
    Fotograf (2015)

Zbytečně svázané se jménem Saudka - být to "jen" film o anonymním umělci bojujícím se svým okolím za svou jinakost a živočišnou nezávislost na konvencích, je to mnohem lepší. Kontroverze s "odtržeností od reality" kterou by film prý měl popisovat mu tak jen ubližuje.

• 10.6.2017  01:11

Nemám rád převlekové komedie - spojují většinou trapný situační humor a a hloupé zápletky, mám ovšem rád Billyho Wildera - spojuje většinou chytrý dialogový humor, a nápadité zápletky. Spojení vychází so-so, pár momentů je skvělých, zbytek snesitelný, půvaby Marilyn mne nechávají chladným. 7/10

• 8.6.2017  00:46
    Špión (2015)

Melissa McCarthy je blbá kráva s ultimátně trapným smyslem pro humor, snesitelná je v podstatě jen když někoho uráží - což je naštěstí v druhé polovině filmu skoro pořád. První polovina by ovšem byla skoro k nepřežití, nebýt geniálně komediálního Jasona Stathama. 5/10

• 7.6.2017  23:04
    Mumie (2017)

Vůbec bych se nezlobil kdyby všechny další části "Dark Universe" vypadaly takto - s celým Marvelem by Universal v pohodě vytřel podlahu. Tady to táhne samozřejmě hlavně Cruise, ale i všichni kolem mu vydatně komediálně přihrávají, a režisér Kurtzman v pohodě zvládá jak akci, tak i tu hororově-dobrodružnou omáčku kolem. Zdaleka to není taková blbina jako Mumie z konce devadesátých let od Sommerse - i když společné s ní pořád něco má, je to pořád dobrodružný film plný humoru, tak tady je i ten humor spíš dospělejší, a čerpá se víc z Indiana Jonese, z obligátního Cruisova Mission Impossible, a hlavně z té originální Mumie ze třicátých let. Právě na ní a jí podobných klasikách Universal staví svůj propojený filmový vesmír - a překvapivě mám pocit že by to spojení Drákuly, Frankensteina, Vlkodlaka a dalších mohlo i docela dobře fungovat. Už kvůli dalším výskytům Jekyla a Hydea (Russel Crowe) se na ně vyloženě těším.

• 5.6.2017  13:38

Alan Tudyk, Paul Bettany a Heath Ledger - kombo bavičů které by utáhlo asi jakýkoli film, a s odpočinkovou středověkou komedií o chuďasovi, co to za doprovodu Queen a Bowieho dotáhl na rytíře, fakt nemají problém. Jejich špačkování a gagů, a postmoderního nabourávání představ o tom jak má vypadat historický film mohlo být ještě víc, patos příběhu ke konci už spíš otravuje než aby zůstal jen rámcovou kostrou pro uvolněné vyblbnutí se, ale i tak je to film který i přes minimalitickou náplň zaujme vlastně víc, než většina epických adaptací Krále Artuše.

• 30.5.2017  22:30
    Once (2007)

Deset let jsem si na ten film počkal, deset let, za které se mé vnímání a prožívání lásky párkrát protočilo kolem dokola, ale přitom zůstalo v jádru pořád stejné. Zkušenosti přibývají, naivní duše zůstává. A stejné je to i s filmem a jeho postavami - skutečnou něhu a ideálno dokáží/dokáže vyzpívat jen v písních, zatímco vše kolem nich působí jaksi nedokonalým a narušeným dojmem. Hudba tu není doprovodem obrazu, ale naopak obraz jemně doprovází hudbu, dává jí pointu a příběhový rámec, ale jeho hloubku je nutné prožít spíš ušima, než aby ta neumělá kamera, neumělý scénář, i neumělé herecké výkony dokázaly zapůsobit dost nekompromisně samy. O letmém setkání dvou lidí dokázala vyprávět přece jen mnohem silněji Sofie Coppola. 8/10

• 29.5.2017  16:10

Milé, na americkou produkci dokonce velmi, ale žíly mi to úplně netrhá. Jen příjemná atmosféra k nezapomenutelnosti nestačí. 8/10

• 23.5.2017  09:38

Všeho víc, i příběhových nesmyslů a patetického bulšitu, a duše umřela někde cestou. 6/10

• 21.5.2017  01:14

Co je tohle, art pro voliče Trumpa? Pomalý pseudowestern ve kterém se nic moc neděje, motivace kohokoli k čemukoli veskrze nejsou, a příběh je tak prostinký, že takový Tarantino by ho zvládl odvyprávět během čtvrt hodiny. Všichni si jen tak do líné kamery a za doprovodu atmosférické hudby povídají, a tváří se že vidláctví vTexasu je ta nejlepší věc na světě, ta jediná "true way of life", jen ta hnusná modernita a zparchantělé banky že jim to kazí. Nu budiž jim přáno, ale nemuseli by to předvádět tak otravně a nudně. 5/10

• 21.5.2017  00:52

Guy Ritchie je britský Tarantino a tak z každého žánru kterého se chopí nakonec udělá "svou" hyporbolickou gangsterku z Londýnského podsvětí - a když se takhle pustil do Pána Prstenů (té klasické Artušovské legendy tam fakt moc není), tak to teprve stojí za to. Lepší popcorn v kinech od Mad Maxe nebyl. A našlapanější soundtrack taky ne. 9/10

• 17.5.2017  22:55

Prometheus mě svou retardovaností trošičku naštval, ale tohle, tohle už je jenom smutný. I ten Vetřelec vs. Predator najednou nevypadá jako kdovíjak špatný film. 4/10

• 5.5.2017  22:59

Seize the means of production! Viva la revolucion! Hasta la victoria siempre! - těžko hodnotit tuhle velezábavnou agitaci za komunismus a socialismus, ve které za hlavního satana je jeden z nejdůležitějších liberálních ekonomů světa, a hlavní hrdinové nedělají vlastně nic jiného než že lžou lidem na konferencích, lžou lidem na ulici, a lžou lidem u televize - načež se to pak snaží dlouze obhájit stylem "Chtěli jsme otevřít diskuzi". Michaele Moore je vedle nich žabař, ale jsou u toho vtipní, takže cajk. Jako komedie dobrý, jako dokument k zamyšlení prezentující určité myšlenky turbopeklo, hodnocení tedy variuje mezi 4* a 1* podle toho, jak moc dokážete odignorovat že mentálně jsou ti dokumentaristé na úrovni dětí, kteří vidí nějaké bezpráví, a chtějí ho napravit tím nejjednodušším, nejhloupějším a nejméně funkčním způsobem.

• 3.5.2017  14:06

Hloupější Natural Born Killers pro sebestředné američany, kteří se rádi povyšují nad jiné, jen o trochu hloupější, američany. 6/10

• 26.4.2017  21:39

Technicky bez velkých průserů, takže na české poměry vlastně nadprůměr, ale hlavně je to intenzivní nuda - u těch nekonečných scének z obyčejného života plných dialogů o hovně jsem až doufal, ať na plac vtrhne Tarantino, a zakončí to svou typickou pointou kde všichni brutálně pomřou. Nestane se tak, unyle to plyne přes dvě prozívané hodiny až do nijakého konce. Přitom škoda, ta povídka má dobrý potenciál na docela zajímavý čtyřicetiminutový film, takže velká chyba že tu trilogii točí opravdu jako "trilogii" a ne jako jeden povídkový film. 5/10

• 14.4.2017  15:55

Zvláštní jak všichni nadšeně výskají nad novým Deadpoolem a jeho "bouráním čtvrté zdi", když to samé už dávno dělal Arnold a to mnohem sofistikovaně a k tomu s nádherným fanouškovským nádechem cinefilské romantiky ala Cinema Paradiso. Velké nepochopení od tehdejšího publika, ale zaslouží si docenění po letech. 8/10

• 12.4.2017  23:01

Nádherně nablblá zábava. Neexistuje tu už prakticky nic než akce, ať už ty jejich auťáky honí bourací koule, armáda, tisíce jiných auťáků, nebo ponorka(!!), pořád se něco děje a chcete to vidět. Smysl neřešit, jednička vedle toho musí působit jak od Bergmana, rule of cool level miliarda, a zpomalovaček víc než v třístovce. Což nevadí ani omylem, protože seriozní film od toho nikdo nechce, v komedianty se tu proměnili už úplně všichni včetně novorozeňat, a popcorn (nebo nachos) teče z uší Když jsme k tomu v kině přidali drinking game - hlt pokaždé když zazní "family", takže půl flašky vodky padlo - tak zábava byla královská.

• 5.4.2017  12:00
    Deep Space 69 (TV seriál) (2012)

Sex parodie na všechny sci-fi seriály v dohledu od autorů Happy Three Friends? Shut up and take my money! Rozkošný humor kde ujetou brutalitu vyměnilo ujeté klácení sexy mimozemšťanek (s chapadly i bez). 8/10

• 5.4.2017  10:36

Interaktivní film, nechvalně proslulý žánr počítačových her z devadesátých let, kdy nástup CD nosičů vysral na hráče pokusy o hry vytvořené z natočených filmů s možností rozhodnutím ovlivnit následující děj - a nebo taky nová verze Kinoautomatu, experimentu české nové vlny, která v kinech předvedla úplně to samé co dnes dělá Noční směna, jen k tomu nepotřebovala mobilní telefony připojené na vypadávající wifi.

• 26.3.2017  19:44
    Život (2017)

Direct-to-DVD béčko které omylem zabloudilo do kin. Bavil jsem se, relativně, protože mám pro podobné filmy slabost, ale je to prostě průměrná šmíra u které bohatě stačí vidět trailer a jeho dva těsné předobrazy, tedy Vetřelce a Gravity. 6/10

• 11.3.2017  22:15
    Wolverine (2013)

Kinoverze nudila, extended verze už funguje v pohodě. Kupodivu tedy o řád líp funguje v prvních dvou třetinách, které jsou civilnější a jdou do hloubky, zatímco závěr jak v sídle bondovského záporáka už působí silně zbytečně. 7/10

• 3.3.2017  19:14

Wow. Takto by měly vypadat všechny superhero komiksovky - a ani by v nich nemuselo být tolik krve, deprese, či podobné finále, zásadní je že konečně vidíme uvěřitelné "superhrdiny", skutečný svět na ně reagující, a následky super schopností v jejich nekompromisní nahotě. Tady všechno násilí diváka přímo fyzicky bolí, není to funny zábava a choreografický tanec jako v Kick-Ass, a hlavně duševní brutalita některých scén si nezadá s ničím v blockbusterech za posledních hodně let. Logické lapsy tam jsou, záporáci by potřebovali rozpracovat a konec už je trochu slabší, ale ve srovnání se vším co Logan představuje... jsou to všechno vlastně jen detaily. Nejlepší X-Men film od X2. 9/10

• 28.2.2017  11:05
    John Wick 2 (2017)

Všeho víc a všechno rychleji. Kouzlo originality prvního Wicka je pryč, ale kdo rád filmovou akci, bude stále nadšen. 7/10

• 21.2.2017  10:43
    Elle (2016)

Savage as Fuck. 9/10

• 11.2.2017  14:22

Nuda k posrání, která je tak strašně nezajímavá, že si ani nezaslouží abych k ní psal něco dalšího. 3/10

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56