The Calm (2023)

BMW to zkouší znovu s dalším dílem své série akčních minifilmů - ale teď to vůbec nefunguje. Ne proto že by tu tak moc chyběl Clive Owen, i když ten byl v předchozích dílech samozřejmě skvělý, ale hlavně proto že nepochopili v čem byly ty předchozí díly tak dobré - že to byly skutečné krátké filmy, ne dlouhé reklamy. BMW auta tam hrály jen roli nástroje a product placementu, ne odlišně jako Aston Martiny v Bondovkách. Ale tohle je prostě reklama, nic jiného. Úplně tupě se tu půlku času předvádí nové funkce auta, příběh existuje jen v nejmenším náznaku. Aspo ta akční scéna je ok, protože ji točil Hargrave, ale pořád nic co by se jakkoli blížilo jeho filmům... nebo předchozím BMW minifilmům.

The Escape (2016)

Clive Owen pod Blomkampovou taktovkou navázal přesně tak jak skončil před lety pod Tony Scottem - v nejlepším. James Bond kterého jsme potřebovali.

Krysař (2023)

Krátká povídka Wesovi sedí víc, zas a znovu to dokazuje. Ale tady je minimalismus tak velký, že to klidně mohla být rozhlasová hra doprovázená tak pěti fotkami, a nic by se nezměnilo.

Ahsoka (2023) (seriál)

Mezi Disney SW seriály nadprůměr, ale vrcholné série Clone Wars jsou pořád ještě daleko předaleko. A je obrovská škoda Raye Stevensona, jeho screen presence a charisma tady jsou neuvěřitelné, nejzajímavější SW záporák za hodně dlouhou dobu.

Invalida (2023)

Ryze Slovenská Ritchieovka? Ryze Slovenská Ritchieovka!!

Médium (2022) (seriál)

Překvapivě hodně velká pecka, velmi se modlím za druhou sérii.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Po letech musím docenit jak parádní akční řemeslo se tady povedlo, velice povedená adrenalinová jízda od začátku až do konce která kvalitně navazuje na příběh nedostižné dvojky. Kéž by dnešní akční filmy taky dokázaly odvyprávět vše podstatné během pouhé hodiny a půl. Jen ten humor byl místy snad až trochu moc nasílu, a hlavně postava Connora mohla být zpracována (a obsazena) o dost líp.

Čung_E (2023)

Neurážející béčko.

Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

Velmi mě baví ty České reálie, to je snad první high-budget Hollywoodský film/seriál který se dost drží reality. A místní Česká prezidentka ala "badass Čaputová" to táhne nejvíc, překvapivě velmi výživná a vedle samotného Ryana doslova druhá hlavní postava. A nejen ona, ale celkově česká policie a armáda - je velmi příjemné vidět něco co nás ukazuje v docela nekompromisně drsném světle. Trochu cringe je jen to jak po událostech posledního roku tu ukazují Ruskou armádu a politiky jako ne úplně neschopné a racionální. A reálné lokace jsou tu nejen ty české - je skvělé že se Amazon plácl přes kapsu a objel s natáčením půlku Evropy, ne jako Netflix kde jedno město simuluje všechno. Snad jen Estonsko tu točili mám pocit na Šárce. Jinak je to docela fajn špionážní techno-thriller, ale na kvality originálních knih, kterých se drží jen velmi volně (hlavně Ryana samotného ukazuje jako hodně akční postavu), se nechytá - sice nedotahuje nejlepší žánrovou konkurenci dneška, Izraelský Tehran a Faudu, ale rozhodně vyhrává měřítkem.

Kite (1998)

Je krásné vidět spojení kvalitního příběhu, profesionálně zvládnutého vyprávění, a nekompromisní brutality a sexuality aniž by film sklouzl do exploitationu. Kéž by takových filmů bylo víc.