Absolvent (1967)

Takmer všetko tu už v podstate odznelo, preto ja vyzdvihnem asi len take tie základne ingrediencie ktoré maju na svedomí tú dobrú chuť. Predovšetkým Hoffman. Dustin Hoffman zahral tu postavu vyklepaného zelenáča učebnicovo. Ďalším dôležitým faktorom bola Anne Bancroft, ktorá sa podobne ako Hoffman vžila do svojej postavy a ani na okamih ste nezapochybovali o jej dôveryhodnosti. A v neposlednom rade až neskutočne reálne emócie, tie dokonale zastupuje posledná autobusová scéna. Aj napriek tomu však nemôžem dať plný počet. Absolventa nevnímam ani ako kultový, ani ako nezabudnutelný či inými superlatívami ovenčený film. Môžeš sa stať že po ďalšom pozretí svoje súčasne rozhodnutie prehodnotím, no nateraz dávam štyri s konštatovaním že Graduate patrí rozhodne k najlepším veciam čo som za poslednú dobu vzhliadol. A tiež musím vyzdvihnúť magické songy dvojice Simon&Garfunkel ktoré jednotlivým scénam dodali špecifické čaro.

Absurdistán (2006)

No dá sa povedať že snaha bola, nemalo to však žiadne extra komediálne vlohy ktoré by ma dostali do nejakých záchvatov smiechu, bol to síce velmi netradičný scénar ale nebol postavený na nijakom vačšiom logickom základe a to mi velmi chýbalo.

Agent bez minulosti (2002)

Rozhodne som cakal poriadnu pecku, zial nedockal som sa. Stredobod pozornosti casto vypinal a nepresnostou nametu vyzeral zmatene a casto nevdel co ma vlastne hrat. Franka Potente svoje zahrala slusne a moj stvrty najoblubenejsi herec Clive Owen sa mohol vykonom pribliezne vyrovnat aj ked toho priestoru dostal podstatne menej ako Mr. Damon. Neviem si pomoct ale moj nos na akcne filmy opat zacitil vela chyb a podalsi krat sa velmi odlisuje od hodnoteni inych uzivatelov CSFD.

Agent WC 40 (1996)

Pre mna asi jedna z najhorsich parodii ake som videl, stale o tom istom, neponukla mi nic nove okrem zauzivanych gagov.

Alexander Veliký (2004)

Zaujimavy filmik z mensim nedostatkom ktory sa podla mojho nazoru nachadzal v Colinovi Farrellovi. Ten sa urcite viac hodi do filmov z prostredia vojska alebo ho treba dosadit do titulov ako su nesmierne napinava Telefonna Budka :))))) ci do zapornej vedlajsej a chvilkovej role v Daredevilovi.

Alf (1986) (seriál)

Jeden z prijatelnejsich americkych sitcomov. I ked nie uplne dokonale ale dost sebestacny.

Alžbetin dvor (1986) (seriál)

Sledovanie zmien situácie v uhrosku z Alžbetinho Dvora, perfektný námet, perfektne sfilmované, perfektne zahrané. Neskôr už síce kvalita opadala no stále to bolo dejovo veľmi zaujímavé a presvedčivé, pravdepodobne jeden z najlepších SVK seriálov aký som kedy videl.

Americká krása (1999)

Podla môjho skromného názoru je Americká krása absolútnym filmovým stropom, hoci viem že scénar bol účelový a nie je to zrovna najkomplexnejší film, má obrovskú výpovednú hodnotu. Velký dôraz je kladený na psychológiu postáv,hudba,vstupná reč a mnohé iné komponenty sú ladené tak aby bol celkový dojem tejto tragikomédie výborný. Myslím že každý si z tohto filmu môže niečo odniesť a pochopiť po svojom. Pre mňa jeden s "nesmrtelných" filmov a určite som ho nepozeral naposledy.

Americké psycho (2000)

Kedze som nevidel psycho ale len tento vytvor nemozem porovnavat ale s urcitostou mozem tvrdit ze toto psycho sa vydarilo. Chris Bale ako sialenec najlepsia mozna volba, vyber zvysnych hercov taktiez priliehajuci styrom hviezdam, medzi ktorymi jasne ziaril najma Willem Dafoe aj ked vo vedlajsej roli ako detektiv perfektne sedel. Hoci ma Americke Psycho aj dost nudilo na dva razy som ho dokazal stravit a uvedomil som si vsetky svetle stranky filmu.

Americký gangster (2007)

Pre mňa bol Americký gangster comebackom Ridleyho Scotta k monumentálnej filmárine typu Gladiátor či Kráľovstvo nebeské. Bravúrne.