Dvanáct (2007)

Zrejme som urobil chybu ak som pozeral remake skôr ako pôvodných 12 rozhnevaných mužov no môžem povedať že aj napriek nespornej kvalite,majstrovskému spracovaniu, silnými dialógom a pestrej palete charakterov mi vadil celý ten humanistický odkaz filmu a mierna sociálna kritika. Rusko je v určitých smeroch jednou z mála krajín ktorá sa uberá správnym smerom a podobné zrady z vlastných radov len podkopávajú nohy v istom úsili. Ani by som neodcudzoval ak by režim umlčal podobnú oponentúru. Ale ak mám hodnotiť z nadhľadom určite to bolo štvorhviezdičkové dielo.

Symptom Pandorum (2009)

Efektné divadielko ktoré sa hralo na hlboký až nadčasový film no absolútne sa to minulo účinku, aby som však tvorcom úplne nekrivdil nemôžem povedať že som sa nebavil. Ešte by som dodal že Ben Foster je v mojich očiach rodený záporák, on ako hrdina, to na mňa pôsobilo mierne rušivo.

Město bohů (2002)

Humanistický výkrik ktorý je rozhodne dobrým filmom no ja by som ho na najvyššie stupienky len kvôli sile a významu posolstva nestaval, z nadhľadom vravím hodné štyroch hviezd.

Poslední gang (2007)

Presne pri takýchto filmoch sa bavím. Poslední gang zachytával osudy viacerých ľudí v priebehu niekoľkých rokov, malo to svoje silné osobité čaro no zároveň mi to aj silno pripomínalo Verejného Nepriatela Jacquesa Mesrina, každopádne ide o to že ja to rozhodne nevnímam ako priemerný film.

Nelítostný souboj (1995)

Bezpochýb geniálne so skvelými hereckými výkonmi správnou dávkou uveritelnej akcie napätie a množstvo iných ďalších predností Neľútostný súboj mal no pre mňa je to stále štvorhviezdičkový film, nezanechal to vo mne taký hlboký dojem.

Leon (1994)

Malo to svoj špecifický smrad vďaka ktorému si zrejme budem niektoré scény pamätať navždy.

Rychlejší (2010)

Silno mi to pripomínalo filmy Chucka Norrisa v ktorých si hlavný geroj napísal scénar o sebe ako najlepšom,najsilnejšom najspravodlivejšom najčestnejšom superzabijákovi ktorý zosobňoval dobro a nakonci vždy porazil to pomyselné zlo. Aj toto bolo také masírovanie ega The Rocka ktorý zviedol niekoľko bitiek prežil niekoľko striel do hlavy aby napokon učinil pomstu. Veľmi plytké.

Gamer (2009)

Sľubný námet napokon vyústil do povrchnej typicky americkej akčnej stupidty v ktorej je možno vyzdvihnúť azda len výkon Michaela C.Halla ktorý ako som očakával sa zhostil role záporáka bravúrne.

Tenkrát v Americe (1984)

Tak až tak nadšený zasa niesom. Prierez života skupiny mafiánov od detstva až prakticky po koniec niesol skôr viac životných právd a veľkolepých myšlienok ako charakter mafiánskeho filmu. Viacmenej by som to ani tým tradičným mafiánskym filmom nenazval, určite musím vyzdvihnúť herecké výkony na čele z De Nirom,dobové stvárnenie a množstvo iných vecí. Ako som už spomínal vnímal som to skôr ako akýsi sumár životných právd a pojednávanie o viacerých rovinách ľudských vzťahov, to gangsterské prostredie som vnímal len ako pôdu ktorá mala dodať autentickosť vyprofilovaniu postáv. Štyri hviezdy.

Výměna (2008)

U mňa veľké sklamanie nakoľko som očakával od ďalšieho Eastwoodovho filmu veľa, no budem sa zrejme musieť zmieriť s tým že latku ktorú nastavil Gran Torinom už nepreskočí. Beztak to Výmene v celkovom hodnotení ublížilo, ak by som neprihliadal na meno režiséra zvolil by som zrejme skôr slová chvály a bez zaváhania by som vypálil štyri hviezdy, no vzhľadom na veľký režisérov potenciál musím jednu zhodiť. Ani tradičné emotívne scény neboli tak silné ako bývajú, celkový príbeh bol až príliš rozvláčny, Angelina Jolie nepresvedčivá a záver sa absolútne minul účinku, pasáž filmu od ktorej som očakával najviac bola veľmi všedná. Plus dávam aj za skvelé dobové stvárnenie a zároveň pridávam konštatovanie že až taká katastrofa to nebola, no čakal som určite viac.