Red (2010)

Určite vhodné ako akčná oddychovka nenáročná na rozmýšlanie no tam to asi aj končí. Podobné projekty točené s nadhľadom to už boli a v mojich očiach boli určite úspešnejšie, RED v porovnaní s nimi utrpela najmä na menšom množstve akcie, priveľa obkecávačiek a omáčok slabá gradácia miestami nudné navyše mi nesadol ani Willis ktorý rolu drsňáka zvláda stále ťažšie a ťažšie. Veľmi dobrá postava Johna Malkovicha a to je asi tak všetko. Rovné tri hviezdy.

Nabít a zabít (2006)

Skvelý príbeh ktorý vyústil do geniálneho,nečakaného konca. Vyrovnaná hladina akcie,humoru,serióznosti skvelé charaktery postáv hlavne Rabín a Boss boli takými dominantami z tohto hľadiska. Minimálne výčitky by som mal možno smerom k hereckému obsadeniu a to konkrétne k Lucy Liu ale inak Freeman,Hartnett no predovšetkým Willis dostali ideálne role, preto je to zanedbateľné. Kvalitná štvorhviezdičková Vendetta.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Veľmi velké sklamanie. Ten inovatívny spôsob akým to bolo točené mi absolútne nesadol, rovnako hlavný protagonista M.Cera ma vôbec nepresvedčil, skôr som si dokázal vypracovať odpor k jeho permanentnému šokovanému výrazu v tvári, navyše samotný dej bol veľmi nezáživný,nudný ako keby bez pointy a aj po 112 min som nevedel určiť žáner ,ani to o čom v tom filme vôbec išlo. Musí sa uznať že efektné a okulahodiace to bolo no mne to ale nestačí. Zaslúžené dve.

Milujte svého zabijáka (2002)

Tak z nepochopiteľných príčin som očakával niečo typu Zbaľ prachy a vypadni, no v konečnom dôsledku som spokojný aj s tým čo som dostal. Spočiatku veľmi nezáživné, rozbehlo sa to až zjavením Clooneyho na scéne, no potom to stálo za to. Clooney evidentne vedel čo robí a čo chce tým filmom povedať, chlapík ktorý sa obzerá cez rameno a dokumentuje svoj život čo sprevádza aj zaujímavý dobový prierez, napokon ho ale dobehnú vlastné spomienky, aspoň tak som to posolstvo vnímal ja. Žiadnu gangsterku ani mäsiarinu či prípadne kombináciu oboch nemožno očakávať, veľmi svojské a veľmi dobré.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Áno,áno vela akcie výbuchov naivných dialógov a jednoduchej dejovej línie, skutočne skvelá technická stránka filmu no nič pre mňa. Bezpochyby to zaujalo masy ľudí v kinách no odo mňa sú aj tie dve hviezdy moc. Jednotka bola originálna, dvojka je už prehnaná, trojka bude zbytočná.

Útěk do divočiny (2007)

S nadšením som sa púšťal do tohto skvelého námetu no postupne toto nadšenie opadalo. Viac ako autentické mi to pripadalo umelé,plné zbytočných obkecávačiek čo sa prejavilo aj v mojej nesympatii voči E.Hirschovi alebo skôr priamo k hlavnej postave Christopherovi McCandlessovi čím sa to pre mňa logicky stávalo takmer nestrávitelným. Kredit filmu však u mňa zachránilo to že som to nevidel na jedenkrát, potom čo som si to pustil na druhý deň bol Into the Wild ako vymenený. Dej na mňa doliehal omnoho viac, boli mi bližšie aj postavy a prostredie a pri silnom závere,zistení že ide o skutočný príbeh a skvelej doprovodnej hudbe Eddieho Vedera-Guranteed som radikálne zmenil svoje hodnotenie. A so záverečným konštatovaním že ide o veľkolepé dielo dávam štyri, no predpokladám že som to nepozeral posledný krát.

Samotář (2008)

Na drámu príliš komediálne, na komédiu príliš vážne, celkovo velmi trápne klišovité a americké. Výpovedná hodnota nulová, navyše maximálne nepresvedčivý a nesympatický výkon Sarah Jessicy Parkerovej. Ubolené dve.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Áno, skvelý britský humor ktorý však netreba preceňovať. Aj keď som sa bavil skvelo na Death at a Funeral ktorý je pre mňa merítkom v tomto žánri to rozhodne nemalo. Medzi tromi a štyrmi.

Kokain (2001)

Čakal som väčšiu pecku. Trochu viac dobovejšie trochu viac kultovejšie a aj Deppove výkony už pre mňa nie sú tak dychberúce, aj keď ma pestrú paletu charakterov je čoraz viac okukanejší. Každopádne si Kokaín aj tak udržal veľmi solídnu úroveň, len mierne zaostal za mojimi očakávaniami.

Zrození šampióna (2009)

Ďalší Americký true story s ktorého sa stal doják. Bohužiaľ alebo možno chvalabohu to však v mojom prípade neplatilo. Súcit s prostoduchým Aaronom platil hlavne v úvodných sekvenciách filmu no postupne ako sa začleňoval až úplne padol do lišty normálnosti stratil film svoju hlavnú zbraň. Útok na citlivú strunu zlyhal(aj keď nie úplne) a zo silného filmu sa stávala skôr pohodová rodinná záležitosť ktorá už len dohrávala v pokojnom tempe len s miernym vlnobitím. V konečnom dôsledku sklamanie, zaostalo za očakávaniami, veľmi slabé štyri.