adamcikv

adamcikv

3 body

<< předchozí 1 2
    • 8.5.2014  20:09
    Quo vadis (divadelní záznam) (2013)

Výborný muzikál. Quo Vadis je překvapením, které jsem nečekal. Na Slovensku se povedl muzikál, který hravě předčí většinu české produkce, už jen svou velkolepostí a hudební odlišností. Snad až na dvě nebo tři písně se nedočkáme klišovitých melodií a Gabo Dušík nám přináší něco nového. Hvězdička, která chybí k dokonalosti, je ode mě za dvě věci. Za zmatený konec a Petroniovu smrt bez jakéhokoli předchozího vysvětlení (čekal jsem písničku, ve které se zlomí nebo něco podobného). A druhou věcí je finální společní píseň, která bohužel (alespoň mně) zkazila dojem z perfektně promyšlené poslední scény (repríza "Večný Rím" a návrat na začátek). I tak je ale Quo Vadis nadprůměrným muzikálem, který by neměl zapadnout.

• 27.2.2014  19:35
    Orfeova pieseň (studentský film) (2013)

Skvělý film. Bohužel předlohu vůbec neznám, ale rozhodně si ji po shlédnutí tohoto počinu seženu. Krásná, dechberoucí atmosféra, uvěřitelné herecké výkony a divadelní prostředí... :) Výborná práce, klobouk dolů.

• 6.1.2014  19:00

Ano, je to ulítlé. Ano, je to šílené. Ano, je to šíleně ulítlé. Ale vtipné. Je pravda, že převedení Shreka do muzikálu jsem musel na začátku trochu vstřebat, přece jen, je magořina si to už jen představit. Úvodní číslo "Big Bright Beautiful World" mě ještě utvrdilo, že podívat se na toto představení přece jen nebyl asi tak dobrý nápad. Ovšem písně "Story Of My Life" a "Don't Let Me Go" mě přesvědčily o tom, že bych měl dát Shrekuzikálu šanci. A udělal jsem dobře. Brian d'Arcy James září v roli Shreka, jako by pro něj byla napsaná, Daniel Breaker dodává Oslíkovi úžasný vtip (ano, ještě větší než Eddie Murphy) a Sutton Foster je prostě kočka. Zpracování Farquaada je přinejmenším originální, ovšem lituji Christophera Siebera, že musel 2 hodiny vydržet na kolenou v jeho kostýmu. Nádherné kostýmy a úžasné rekvizity naprosto po právu oceněné jedinou Tony tohoto muzikálu! Celkově pěkné představení, ovšem jen s pár zapamatovatelnými čísly a spoustou humoru. Broadway může určitě nabídnout více, ovšem DVD zpracování, jako je toto, je jako šafránu. Vynikající hudební čísla: Story Of My Life, I Know It's Today, Travel Song (nejlepší), Morning Person (nejlépe využitý step EVER) Špatná hudební čísla: Big Bright Beautiful World Celkově: 75%

• 31.12.2013  23:26

[obsahuje spoilery] Přesně rok po shlédnutí Neočekávané cesty jsem se vrhl i na Šmakovu dračí poušť, což je mimochodem jeden z nejúděsnějších překladů do češtiny, jaký jsem kdy viděl. Upřímně - mísí se ve mně nadšení z velkého a jiného pokračování a zklamání z věcí, které měly být prostě jinak. Začátek filmu nás hned zavede do honičky s Azogem, Meddědem a spoustou skřetů - a po pěti minutách uvidíme - SPANÍ! Ano, na to jsme celý rok čekali... S Meddědem jako postavou jsem byl spokojen, dobře vystižená byla jeho přeměna i chování. Ovšem zaprvé dostal málo (a když píšu málo myslím tím sakra málo) prostoru a děj byl upraven tak, že by se předloha musela stydět sama za sebe. Oproti tomu přechod přes Temný hvozd k lesním elfům byl hodně efektní, pavoučí scény dechberoucí. Příchod k samotným elfům, uvěznění trpaslíků a Thorinův rozhovor s Thranduilem patří mezi nejvypjatější a nejzajímavější scény v celém filmu. Thranduil je skvěle zahraný a jeho scénář výborně napsaný. Pokud pominu naprosto šíleně vyšperkovanou lovestory mezi Kilim a Tauriel, elfská část filmu zakončená brilantním únikem v sudech přes řeku je vynikající. Po úniku v sudech přišlo velké překvapení. Pro mě nejlépe zahraný charakter v celém Hobitovi 2 - Bard. Výborné prostředí Jezerního města ještě přidávalo Bardovi na autenticitě a osobnosti. Thorinova řeč v Esgarothu pravděpodobně bude patřit mezi nejlepší momenty celého Hobbita (trilogie) i Armitagovy kariéry. Závěrečný Šmačí dýchánek v Osamělé hoře je hodně dobrý - hlavně díky perfektní animaci Šmaka a děsivému hlasu Benedicta Cumberbatche. Gandalfovo putování do hrobek černokněžných králů a později do Dol Gulduru je nejlepší dějovou linkou celého Hobita 2 a udržuje diváky v napětí, přesto, že každý ví, že Gandalf prostě přežít musí. Naproti tomu bitku se skřety a záchranu Kiliho v Esgarothu si mohl Jackson klidně odpustit. Takže výsledek? KLADY: 1) zatažení do příběhu - o hodně rychlejší a lepší než v NO ; 2) Bard - prostě vynikající ; 3) Osamělá hora - celá scéna v Ereboru byla perfektní, od hereckých výkonů až po efekty ; 4) Dol Guldur - Azog a Sauron na jedné půdě, oba proti Gandalfovi, perfektní kombinace /// ZÁPORY: 1) fyzika - někdo by měl Peteru Jacksonovi říct, že fyzika existuje i ve Středozemi (například únik v sudech a Legolasovo skákání po hlavách trpaslíků, Bomburův říční úlet, nebo Thorinovo "plování" po rozžhaveném zlatě na kusu kovu) ; 2) lovestory Kili/Tauriel - dobrá, ani by mi to nevadilo, kdyby nebylo těch přehnaných záběrů a přehnaně zaláskovaných pohledů ; 3) logické chyby - panebože, Bilbo slyší pavouky (mimochodem vynikající tah), když si nasadí Prsten! - ale bacha, on je najednou slyší, i když si Prsten sundá! (BTW vznik jména Žihadlo byl výborný :) ) ; 4) soundtrack - promiň, Howarde, ale tohle je prostě průser - až na skvělé hudební téma Esgarothu je soundtrack unilý a nepřináší VŮBEC, ale VŮBEC nic nového /// CELKOVĚ: 70% (kino verze)

• 3.11.2013  15:19
    České století (TV seriál) (2013)

Na české seriálové poměry absolutní špička. 1.díl - 80%

• 29.10.2013  18:17
    Galileo (divadelní záznam) (2007)

Jeden z lepších českých muzikálů. Občas na můj vkus trochu přepísknuté, občas trochu nudné, ale hudebně celkem povedené. Skvělý Tomáš Trapl mě opět přesvědčil, že v záporáckých rolích a zpěvácky nemá na české scéně konkurenci.

• 27.10.2013  19:59
    Kleopatra (divadelní záznam) (2003)

Nejlepší Davidův muzikál. To bezpochyby. Jeho první pokus dopadl ze všech nejlépe, jelikož si dal záležet naprosto nejvíce. Absolonová ještě není trhnutá svými sekundovými dojezdy a Tomáš Trapl je opravdu badass, podává naprosto perfektní výkon. Jen mě trochu mrzelo, že na záznamu nevynikly sborové party, byly příliš utlumené.

• 22.9.2013  14:23
    Film mých snů (TV film) (2013)

Docela pěkný televizní průměr, který během podzimních ledových večerů pěkně zahřeje. :D Jenom mě deptá ... KDO SAKRA JEŠTĚ DNESKA TOČÍ FILMY VE FORMÁTU 4:3?!

• 22.9.2013  14:00
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

1.sezóna - E01-04 - Velmi silný a rychlý začátek 1.sezóny. Krásné vtáhnutí do děje a překvapivě rychle se rozvíjející děj. Look, I'm interested. Zatím za 4*.

• 19.9.2013  20:53
    Láska nikdy neumírá (divadelní záznam) (2012)

Geniální podívaná. Webber opět předvedl, že je mistrem muzikálu. Ačkoliv jsem osobně neviděl původního Fantoma a znám jen notoricky profláknuté melodie ("Phantom", "Music of The Night", ...), tohle se mi moooc líbilo. Píseň "Love Never Dies" je krásný zážitek a stejně tak kvartet "Devil Take The Hindmost". Parádní australské provedení a moc dobrý záznam. Pro mě špička. 100% (září 2013, DVD)

• 6.6.2013  20:38

Star Trek podruhé a ještě vymazleněji. Triková dokonalost s velmi slušným dějem. Za mě jasných 5*. (A Cumberbatch válí! Zase... :) )

• 30.3.2013  13:32
    Jesus Christ Superstar live (divadelní záznam) (2012)

Velmi zajímavé zpracování kultovního muzikálu "Jesus Christ Superstar" autorů Webbera a Rice. Propojení moderního světa s Kristovým příběhem je rozhodně zajímavé! Z výkonů zpěváků mě ohromil Ben Forster svým skvěle jemným hlasem Ježíše (vážně skládám hold). Naopak mě docela zklamal Tim Minchin jako Jidáš - prostě jsem čekal víc. Melanie Chisholm jako Máří Magdaléna byla po celou dobu nadprůměrně uvzdychaně skvělá a koho nepobavil Chris Moyles svým skvělým Herodem, toho považuji za suchara! :) Gerard Bentall se pro mě jako Annáš stal překvapením celé live stage verze. Velmi doporučuji shlédnout, stojí to za to.

• 25.2.2013  14:39
    Star Trek (2009)

Vizuální parádička. :)

• 12.2.2013  19:07

Veliký zážitek.

• 1.1.2013  23:04
    Bídníci (2012)

Vynikající zážitek. Film jsem si moc užil, tříhodinové zpívání mi nevadilo. Bylo to krásné, dechberoucí, strhující. Pro mě nejlepší filmový muzikál posledních let. 100% (předpremiéra) *** Stále krásný zážitek, ale štve mě Russell. Po čase musím snížit hodnocení, jelikož se u mě již vše uleželo. Russell zpívá podprůměrně, mám rád jeho sebevraždu (ovšem ne kvůli zpěvu). Zamiloval jsem si Redmaynovo sólo v "In my life". Přesto pro mě stále nejlepší filmový muzikál posledních let. NEOMRZÍ. 90% (srpen 2013, DVD)

• 31.12.2012  19:04

Neočekávaná cesta je perfektním úvodem do nové trilogie ze Středozemě. Ano, říkám NOVÉ trilogie, protože věděl jsem a vím, že LOTRovi se Hobbit nikdy nebude a ani nemůže podobat - jednoduše proto, že postrádá Prstenovskou příběhovou epiku. Z pohledu fantasy pohádky je Neočekávaná cesta vynikající. Vracíme se do míst, která dobře známe, potěší úvod s poněkud přestárlým Frodem i přípravy na Bilbovu oslavu. Přesto, že příběh se rozvíjí až téměř po 45 minutách, Jackson nám servíruje přesně odměřenou dávku hobití pohostinnosti a trpasličích písniček. I po odchodu z Hobitína vše šlape jako na drátkách a divák se nenudí. Děj je pravda trochu roztažený, o to víc si však užijeme všeho, co ke Středozemi patří. KLADY: 1) délka - protože Středozemě není nikdy dost ; 2) perfektní kostýmy a masky - k Jacksonovi neodmyslitelně patří ; 3) hudba - Shore opět předvedl, že umí složit vynikající soundtrack s odkazy na původní trilogii, ale i s novými tématy /// ZÁPORY: 1) Azog - promiňte, ale ten skřet je prostě hrozně digitální ; 2) Saruman - na můj vkus je už tady vykreslený jako moc velké zlo, na to, že zasedá v Bílé radě /// CELKOVĚ: 90% (kino verze) ; 95% (rozšířená DVD verze)

• 30.12.2012  21:28
    O pokladech (TV film) (2012)

Krásná pohádka České televize, hlavně trojice Liška-Polášek-Budař bavila. :D Karas zabodoval.

• 28.12.2012  17:30

Dokument o úžasných technikách I Česká HBO dnes využívá vynikající techniku pro seriály, minisérie a filmy, a tudíž není divu, že každému milovníku technických efektů (kvalitních!) spadne při pohledu do zákulisí toho filmu brada.

• 21.12.2012  12:20

Asterix není trhák, ale ani propadák! Ač v rámci Asterixe a Obelixe jsem byl předpojatý již při svém příchodu do kina, očekával jsem solidní zábavu z francouzské produkce. A té se mi také dostalo. Asterix a Obelix ve službách jejího Veličenstva není trhák, ale ani propadák. Je to něco mezi tím. Nakopat by zasloužil akorát český dabing, který totálně zničil veškerý vtip s Brity (touhle proustě nepřekousnu). Asi bych dal jen 3*, ale přidávám ještě jednu za skvělého Caesara (který je důstojným nástupcem A.Delona) a výborný vtípek "Jsem tvůj otec." s DarthVaderovským dechem. :)

• 17.12.2012  09:01

Hodinu a půl jsem se skvěle bavil, akorát mi trochu vadilo hodně "fuck" :) . Ale jinak velice působivé. Poslední půlhodina mě shodila z židle. Fuckt.

• 3.6.2012  16:21
    Na vlásku (2010)

Písničky česky? JO! Čeština lepší než originál!

• 22.5.2012  14:59

Oh my shit.

• 1.5.2012  11:35
    Planeta Dinosaurů (TV seriál) (2011)

Naprosto skvělá přehlídka vizuálních efektů skloubených s fakty. Hlavně animace lebek, koster, atp. jsou naprosto dokonalé. Dinosauři prostě letí. A BBC si s nimi umí poradit. (Ale Putování s dinosaury nikdy nic nepřekoná :) .)

• 7.4.2012  14:49

Čoklomanie posedmé. Oh. Ani jsem se nechtěl koukat, ale zásluhou mého malého bratránka jsem to prostě musel jít přetrpět. A hele - ono se na to dá koukat! A nejenom to! On je to nejlepší díl série. Fakt to přerostlo scénářem i muzikou jedničku, dvojku, trojku, čtyřku, pětku i šestku. Prostě bernardýn mluvící navlečenej jako Santa boduje.

• 7.4.2012  14:47

Čoklomanie pošesté. No comment. :(

• 7.4.2012  14:44
    Beethoven 5 (2003)

Čoklomanie popáté. Pes už tentokrát moc neexceluje, takže kvalita filmu hluboce klesla.

• 7.4.2012  14:43
    Beethoven 4 (2001)

Čoklomanie počtvrté. Humáč. Dvě hvězdy zas jen kvůli psovi.

• 7.4.2012  14:43
    Beethoven 3 (2000)

Čoklomanie potřetí. Oh pane bože to je o tři třídy horší než jednička a dvojka. Jediné, co mě přimělo dát 3 hvězdičky, je zase excelující pes, který dokonale zastínil všechny lidské herce a hlavně režiséra.

• 7.4.2012  14:42
    Beethoven 2 (1993)

Čoklomanie podruhé. Trošku slabší odvar jedničky, ale pořád stejně vtipný. Roztomilá štěňátka a jejich rošťárny krásně doplňují psí milenecký pár... :)

• 7.4.2012  14:41
    Beethoven (1992)

Čoklomanie poprvé. Docela ztřeštěná a povedená komedie zasazená do kulis jednoho domu jedné normální rodiny. Pejsek se očividně vyřádil. :)

<< předchozí 1 2