Spiker01

Skype: michal.kolla

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 18.7.2018  23:47
    Beirut (2018)

Beirut je přesně ten film, který zapadne v záplavě repríz vyprávějících o konfliktu, který u nás není tolik známý a přitom je to tak zajímavé téma. Jon Hamm je hrozně cool a nebýt jeho, tak bych si to asi tolik neužil a nemůžu nic vytýkat ani po technické stránce. V rámci toho, co tvůrci chtěli se dle mého povedlo více než obstojně, oscary z toho samozřejmě nebudou, ale já můžu jenom vřele doporučit. A příště už si konečně pustím ten Mnichov.

• 12.7.2018  21:33
    Kazišuci (2018)

Lehce nadprůměrná komedie, která bohužel nevybízí (alespoň u nás v Evropě) k záplavám smíchu a nabízí tradiční mišmaš přepálených gagů, které jsou celkově spíše fajn než trapné a v době ústupu klasických “áčkových” vyloženě nečernošských komedií jsem za tenhle kousek vlastně celkem rád. Dvojka samozřejmě bude a doufám, že to rodičové konečně rozjedou naplno. John Cena se s herectvím celkem sžil a klidně bych se i nebál tvrdit, že za pár let utáhne pár svých projektů jen přes své jméno (Duke Nukem mrk mrk 😉)..6/10

• 12.7.2018  21:26

Trailery vypadaly tak dobře, první ohlasy celkem také a za kormidlem můj oblíbený Jeff Wadlow. Výsledek? Průměrný wanna’be horor, u kterého jsem se ani jednou nelekl a po nějaké době splyne v zástupu nerozlišitelných nefunkčích lekaček, kterých každým rokem jenom přibývá a přitom s troškou snahy by mohlo vzniknout něco pamětihodného. Ještě, že jsem na to nakonec nestihl jít do kina (ne, že by Oni 2 bylo o tolik lepší), alespoň to má vtipné ty protáhlé xichty, na ty bych mohl koukat pořád. 😏

• 7.7.2018  00:02

Sam Neill je vyloženě výborný herec a jelikož se teď delší dobu ve filmech moc neobjevuje, byl jsem o to radši, že jsem si ho mohl zde patřičně užít. V kombinaci s Waititiho zvráceným humorem a z počátku záměrně nesympatickým Julianem Dennisonem (teď už jej znáte z Deadpoola) se jedná o vynikající feel-good film na propršené sobotní odpoledne. Nejsem fanoušek Waititiho režie, ale Honem na pačlověky mě vážně uchvátil a silně přemýšlím, že si v budoucnu doženu i nějaké jeho starší kousky.

• 6.7.2018  23:55
    Escobar (2017)

Zajímalo by mě, co vedlo producenty k načasování tohoto projektu. Pokud byste náhodou neměli tolik času na něco tak geniálního, jako jsou první dvě řady Narcos, jedině tehdy můžu doporučit tohle. A že je těch filmů a seriálů o Escobarovi v poslední době opravdu požehnaně. Javier Bardem je rozhodně plusem tohoto filmu, prošel si velkou fyzickou proměnou (nechal si narůst obří pupek) a pokud se člověk dokáže oprostit od geniálního Wagnera Moury z Netflixu, rozhodně si jej v této vděčné roli užije. Na mě té zkratkovitosti bylo ale holt moc, když už nic jiného, tak jsem alespoň doufal, že se tu rozvine nějaká méně provařanější linka, ale podle mě Pablův příběh není úplně vhodný pro klasický celovečerní film. I tak jsem si to ale poměrně užil, překvapil mě velký příklon k brutalitě a jediný herec, které mi do role nesedl je Peter Sarsgaard, který mi prostě přišel hrozně divný a nehodící se sem a patrně v nadcházející době se neumístí v pomyslném žebříčku mých oblíbených herců.

• 5.7.2018  23:59

Nejlepší sequel v MCU? Rozhodně ne, ale zároveň bych tu neviděl kvalitativní sešup oproti prvnímu dílu. Dvojka si zachovává svůj status menší marvelovky pro nepoměrně menší publikum, věřím, že i tentokrát spousta marvel konzumentů Ant-mana vynechá, tím spíše, že se tentokrát obejde bez účasti libovolného Avengera. Z nováčků mě nejvíce potěsil Laurence Fishburne, který mě sice mega otrávil v druhém Johnu Wickovi, tady si ovšem roli vybral velice dobře a klidně bych si tipnul, že Feige někdy v budoucnu plánuje prequel s původním Antmanem, Wasp a Goliathem. Po druhém shlédnutí budu hádám moudřejší, napoprvé nadšení nepřišlo a překvapilo mě, kde se bere tolik chvály na záporáky, kteří nejsou vůbec ničím výjimeční oproti ostatním generickým postavám z dřívějška (jeden Thanos už tu letos byl) a mnohem více mě bavila linka Michaela Douglase a Michelle Pfeiffer. Gagy i tentokrát zvládl Peyton Reed obstojně, ovšem napotřetí už bych na to nesázel a tvůrčí tým malinko obměnil. Ps : viděno v dabingu, naštěstí jsem to po čase přestal vnímat, ale dojmům to rozhodně mírně uškodilo..

• 3.7.2018  21:56

Chápal bych, že chce můj oblíbený režisér Steven Soderbergh natáčecím stylem zachytit tíživost oné situace, do které se božská Claire Foy dostane, ovšem tím, že film točil na svůj mobil mi celkem zkazil zážitek ze sledování. Až do konce jsem si nezvykl na podivnou formu a rozlišení. A co se týče příběhu, ani to mě extra neuchvátilo, pro mě tedy zatím nejslabší Soderberghův kousek, co jsem měl tu čest doposud vidět. A nejvíce mě zaujalo, že se hlavní hrdinka jmenuje Sawyer.

• 2.7.2018  21:59
    Jackie Brown (1997)

I zapadlejší Tarantinovy filmy mají prostě takovou tu jiskru, kterou ostatní žánrovky můžou jen tiše závidět. Mohlo to být sice trošku kratší, na druhou stranu tu má Samuel L. Jackson velkou (ač údajně vedlejší, ale je tu víc než samotná Jackie) roli a ten teda vždycky stojí za to a jeho hlášky jsem si neskutečně užíval.

• 27.6.2018  23:23

Ten buzz z mé strany určitě nebyl tak velký, o to více jsem nadšen. Režijní obměna v podobě Stefano Sollimy v mých očích také nebyla přespříliš uklidňující, jelikož pár let stará gangsterka Suburra od tohoto italského režiséra mi vůbec nesedla, ovšem rozumím producentům, proč si jej vybrali právě k tomuto sequelu. A musím říci, že to byla skvělá volba. I díky dalšímu brilantnímu scénáři Taylora Sheridana, který se od Zákonu gangu posunul hodně zajímavým směrem, se dá atmosféra opět krájet a ačkoliv bych jisté části příběhu vynechal, pořád se jedná v celku o vynikající thriller, u jehož vyhrocených momentů člověk přestane dýchat a rozpomene se až v uvolněnějším předposledním aktu. PS : A Josh Brolin je teď za megaborce, kdekoliv jde teď vidět a neskutečně mu fandím. PPS : K postavě Benicia Del Toro radši neřeknu vůbec nic, jen, že mě absolutně dostal.

• 27.6.2018  15:02
    Dark Crimes (2016)

Jedna velká depka, ale je hrozně fajn vidět na obrazovce zase Jima Carreyho. Sice už jej v téhle fázi kariéry neuvidíme v žádné komediální roli a zvláště v Dark Crimes vypadá dost strhaně, na druhou stranu to perfektně sedí k atmosféře šedého a ošklivého polského městečka, kde Jima čeká jeden zapeklitý případ. Nic na úrovni Mindhuntera, tady se spíše cení forma a ačkoliv podobné krimi filmy nevyhledávám a zaujala mě pouze účast mého oblíbeného herce, bavil jsem se více než jsem původně čekal a jako takovou jednorázovku na deštivý sobotní večer můžu film s klidem doporučit...6/10

• 27.6.2018  14:55
    Tombstone (1993)

Skvěle obsazená westernovka, která nemohla přijít nikdy jindy než v 90.kách na vrcholu sil Kurta Russella. Ocenil jsem, že to tehdá nenatáhli na 150min, ale klidně bych si dovedl představit, že by to tak natáhnout šlo. Film vůbec nezestárl a jsem rád, že se i dnes něco podobného točí (Godless)...8/10

• 25.6.2018  18:49
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Když vynechává Game of Thrones, má HBO v zásobě ještě jednu těžkotonážní sérii, která v budoucnu pravděpodobně nabobtná do podobných rozměrů. A já mám podobně jako u první série rezervované pocity a Nolan a jeho tým bude mít ještě co dělat, aby mě pořádně přitlačil ke zdi. Ty produkční hodnoty jsou ovšem neskutečné, před deseti lety bych si nedokázal představit, že by takhle mohl vypadat seriál a v televizi se pohyboval Ed Harris nebo Anthony Hopkins. Zároveň ale člověk musí být řádně naladěný, aby ho tenhle show slowburner uchvátil už na začátku a semlel na úplném konci. Na mě ovšem těch smrtí v posledním prodlouženém díle bylo nejspíše až moc. PS : Doufám, že se příště ještě objeví Steven Ogg! :D

• 24.6.2018  19:08

Hrozně zvláštní film s mými dvěmi oblíbenými herečkami a nezklamávajícím Antonem Yelchinem, který mě po svých In memoriam-filmech baví a chybí stále více. Skoro jako Zabití posvátného jelena. Typická nezávislárna z festivalů, která díky své komornosti projede pod radarem nejen většiny klasických filmožroutů, ale i televizních repríz, ovšem fanoušci tohoto skromného subžánru si Thoroughbreds (nádherný název 😁) bezpochyby najdou.

• 24.6.2018  19:06

V první půlce jsem si říkal, že buď koukám na variaci Everything, Everything s trošku pozměněnou dysfunkcí nebo na film, který je cílený na diváky, kteří vidí svůj vůbec první romantický film, tzn naprosto generický příběh se všemi zaběhnutými klišé, které lze v tomto ranku vyhrabat. V druhé polovině se mi přecejen povedlo naladit na onu romantickou linku a poměrně dobře jsem se bavil. Tenhle film se rozhodně nezapíše jako milník svého žánru, ale podobných jednohubek poslední dobou spíše ubývá, takže za mě palec nahoru...70% PS: Patrick Schwarzenegger si není ani fyzicky, ani herecky podobný s, vy víte s kým, a klidně bych se nezlobil, kdyby ho čekala nějaká zajímavá kariéra u filmu, samozřejmě mimo akční žánr (ovšem i takový Dylan O'Brien dokázal, že to jde).

• 24.6.2018  19:05

Nejen na první pohled připomíná Červená želva staré dobré japonské anime. Krásný němý jednoduchý příběh jednoho trosečníka, který se nakonec ubírá velmi zajímavým směrem a melancholická atmoška z filmu přímo čiší. Ideální snímek na libovolný unavený večer.

• 22.6.2018  18:37

Pro mě velice příjemný sequel. Je hodně znát, že tradičnějšího dobrodružnějšího Trevorrowa s příklonem k dětským hrdinům vystřídal podstatně temnější J.A. Bayona, jehož Monster Calls ovšem přesně vystihuje spíše jedničku Jurského světa. Už od úvodní scény tohoto dílu je jasně znát, že tady tvůrci hodně citují seňora Spielberga a jeho vůbec první Jurský park a všiml jsem si tak pěti scén, které vyloženě vzdávají hold starému filmu. Také jsem velice rád, že z původních klaďasů se vrátili pouze mí oblíbení Chris Pratt a Bryce Dallas Howard. Nikdo další mi nechyběl a budu rád, když to podobně bude i u třetího dílu, kterému Zánik říše vyloženě vykopává dveře dokořán. A proč tedy ode mě možná malinko přestřelený pětikvalt? Protože jsem se možná ještě více bavil než tehdy před třemi lety, dinosauři nejen mně hodně chyběli a mnoho scén na mě opravdu hodně zapůsobilo. K čemuž dopomáhá i vážnější nota a taková scéna s hořícím Brachiosaurem je vyloženě srdceryvná. Čekal bych, že tentokrát mi bude chybět bombový vyšinutý záporák Vincenta D'Onofria, ovšem pozapomenutý Ted Levine (kapitán z Monka) jej zastoupil více než dostatečně. Velice povedený blockbuster, který je vyloženě vysoustružený přímo pro IMAX, se skvělým akčními scénami běžících dinosaurů a lehce odsýpajícím tempem, u něhož popcorn mizí rychleji, než tučné miliony, které opět potečujou na účty spokojených Universalů. Vlastně mě trochu mrzí, že se příště vrací Trevorrow. PS : Potěšilo víceméně cameo Jeffa Goldbluma propálené už v trailerech, který po delší době působí o něco seriózněji (Kdo viděl Ragnarok nebo Grand Budapest Hotel, ví dobře). Škoda, že v jedničce otáleli s Attenboroughem, tam už to ovšem zdravotní stav asi nedovoloval.

• 20.6.2018  13:50

Ano, filmů na podobné téma je už hodně, zápletkou mi film částečně připomíná pár let staré Poslední prázdniny, ovšem s notnou dávkou svérázného německého humoru. Jedná se o lehce plynoucí feel good film s naprosto idiotským rozuzlením, ovšem jakmile dojde na onen nepovedený twist, pořád se je na co koukat a několikrát člověka napadne přirovnání němečtí Nedotknutelní.

• 18.6.2018  15:49

První půlhodina pro mě byla naprosto nepochopitelná a hodně jsem se rozkoukával. Hned vysvětlím proč. První díl jsem viděl několikrát, mám ho moc rád a před pěti lety to pro mě bylo částečné zmrtvýchvstání osmdesátek a klasických akčňáků. Hades je něco úplně jiného. Je o hodně brakovější, ačkoliv s rádoby moderní zápletkou (resp vězením), ovšem napsanou v osmdesátkách tak, jak by si tehdy představovali rok 2018. Rozhodně nekoukat, pokud máte rádi Slye a Bautistu, oba tu mají vedlejší role a ačkoliv jsou v nich výborní, celé by to šlo vystavět i bez nich. Ačkoliv mě celá první polovina přišla hrozně zvláštní, stejně tu ode mě visí bezprecedentní 4 hvězdy. To je kvůli snadno snesitelné stopáži, u které jsem vydržel na jedno posezení (což by se u naprosté nudy nestalo, to čím dál více přerušuji) a některým akčním scénám, na které se vesměs dobře kouká. A také půl hvězdy za vizuál, sedí mi to takhle více než šedá Hrobka. Celkově ale samozřejmě velké zklamání s obřím cliffhangerem, na nějž trojka příští rok naváže a něco mi říká, že napodruhé už budu poněkud méně shovívavější, pokud dostaneme to samé.

• 17.6.2018  21:53

Tak dlouho jsem odolával, vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a pak mě to naprosto semlelo. Al Pacino a Matthew McConaughey je tak fantastická dvojka, že jsem to dlouho neviděl, užíval jsem si každou minutu a zajímalo mě, co se z toho nakonec vyvrbí. A Rene Russo tu má tu nejlepší roli, v jaké jsem ji doposud viděl. Ani po několika dnech nemám slov.

• 17.6.2018  21:13

Viděl jsem kousek a dál se to prostě nedá. 😁

• 17.6.2018  20:05
    Až na dno (2017)

Mí dva velmi oblíbení herci a stejně se na to nedalo skoro koukat. A moc nedokážu říci, kde je vlastně chyba. Ta romantická linka z Francie, kdy jsou Alicia Vikander a James McAvoy pořád spolu, funguje výborně a natáčelo se na krásných lokacích, takže rozhodně je, na co se koukat. Krom toho, že trailer jako obvykle slušně lže a zápletku podává úplně jiným způsobem, překvapilo mě, jak pointa filmu naprosto vůbec nefunguje. Jakoby se režiśer vykašlal na vyprávění a opravdu nám servíroval jen ty prosluněné záběry, protože po něm nikdo víc nechtěl a film byl předem odsouzen do zapomnění (divím se českému nasazení, nikdo nepřišel).

• 14.6.2018  00:00
    47 metrů (2016)

Začnu malinko příkřeji. Ačkoliv má film pouze 85 minut, neudržel mě napínat po celou dobu. Jinak je tu ale vše dobře a v rámci svého subžánru to nešlo asi udělat lépe. Podobné variace jako the Shallows s božskou Blake Lively jsem už viděl před delší dobou, takže se můžu vyhnout porovnání. Co určitě musím pochválit ze všeho nejvíc, je naprosto brilantní režie, která umně pracuje se skvělými kamerovými manévry, hlavně tedy pod hladinou, kde se odehrává většina filmu. A několikrát jsem si říkal, že jsem něco podobného už delší dobu neviděl. Ke konci na mě ovšem dolehla mírná nuda a hodnocení tedy musím o stupínek snížit, ovšem za mě stále velmi silných 6/10.

• 13.6.2018  23:57

Nebýt slečny hrošice, nejspíše bych se k filmu ještě dlouho, ne-li vůbec, nedostal. Náleží jí tedy mé velké poděkování, jelikož se jedná o mimořádný film, nebál bych se říci z ranku Ďáblova advokáta, který mě nenudil ani minutu, ba co víc, napínal mě stále více a více až do samotného konce. Anthony Hopkins je jeden z nejlepších herců všech dob a mám ho asi nejraději z téhle doby před cca 10 lety a tady si to celé po hannibalovsku užíval a mladého kolouška Ryana Goslinga několikrát vyloženě ugriloval. Malinko mě zklamalo závěrečné rozuzlení, které mi v konečném důsledku přišlo celkem pitomé a ačkoliv jsem onen twist přímo v akci nepostřehl, nepřišlo mi to ani náhodou tak bombové, jako například to v Prestige. Ovšem je to parádně natočené, svižné a dobře se na to kouká a mně to rozhodně stačí k velké spokojenosti, ačkoliv už jsem určitě viděl i lepší filmy na podobné téma. I ty výše zmíněné. PS : potěšila i mladičká a tehdy neznámá Zoe Kazan.

• 9.6.2018  20:44

Povinné zakončení jedné rozvleklé trilogie, která je tu s námi ještě o rok déle než původně měla. Své nechutě a opovržení jsem rozebíral už u předchozích dílů, tak není důvod se rozčilovat u trojky. Tentokrát je to s příměsí skoro až detektivní zápletky, která je podobně (ne)záživná jako jakákoliv libovolná scéna ze třech filmů. Myslel jsem, že budu trpět víc, ale je prostě jen průměrná záležitost, která je obložená obří vlnou nenávisti ze všech stran, a stejně většina těch lidí byla i napotřetí v kině. Za pár let se zapomene a přijde zas nějaká nová rádoby-pobuřující série s jasnou cílovkou. PS : Jamie Dornan už má konečně klid a může se věnovat něčemu smysluplnějšímu.

• 8.6.2018  21:55
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Nejvíce tomu ubližují flashbacky, které sice rozšiřují druhou řadou další příběhy Hannah, ovšem silně podkopávají první sérii, která byla dokonalá jako taková uzavřená minisérie. Ovšem podobně jako u Sedmilhářek jsem si po oznámení druhé řady řekl, že se do tohoto světa rád vrátím. A ačkoliv to ze začátku několik dílů trvalo, nakonec jsem do toho dostal a děj druhé série mě pohltil. V závěrečném díle bylo vidět, že tvůrci mohli dupnout ještě víc na plyn, ale to by se pak posunulo zřejmě někam úplně jinam. Za mě kvalitativně nevidím zhoršení od první série, poměrně značně ale pošramotili dojem, jaký jsme měli v první sérii o Clayovi a Hanně. Třetí řada už bude bez rodiny Bakerových, tak snad tvůrci přijdou opět s něčím novým a zajímavým.

• 7.6.2018  23:58

Dannyho parťáky mám hodně rád a kupodivu mě docela nalákala i tahle ženská týmovka. Ovšem, je to laciný kalkul jak polomrtvou sérii opět vrátit do života bez dalšího hrubozrnného remaku s několika zajímavými camei (ovšem bez toho nejočekávanějšího) a zkrátka variaci na téhož. Ovšem ta mě nenudila tak, jako většinu jiných hodnotících a mám až moc rád extravagantní Cate Blanchett, abych se dobře nebavil. Zbytek ženského obsazení je plné podivuhodných individuí (ta asiatka je fakt hrozná a Rihanna v teplákovce?), ale kupodivu to pospolu poměrně dobře fungovalo a ačkoliv rozuzlení není tak úderné jako za času George Clooneyho, kvalifikoval bych Debbie a její parťačky jako neškodný polo-remake, který asi nemohl bez Soderberghy účasto (pouze producent) dopadnout o moc lépe, za to o dost hůře určitě ano...7/10 PS : James Corden mě straší naprosto všude a jeho talkshow vyloženě nenávidím, ale ve filmu mě kupodivu velice bavil.

• 6.6.2018  20:48
    Cargo (2018)

Celkem mě překvapuje nižší hodnocení. Děj je sice lehce předvídatelný a do svého subžánru Cargo nepřináší vůbec nic nového, ovšem ta forma, jakou Martin Freeman cítí bolest, utrpení a žádné východisko je přece jenom trošku jinde, než velká část lidí zná z Walking Dead. Stačí několik herců, tíživá atmosféra a pár nechutných zombií. Řekl bych lehký nadprůměr, ovšem za to finále tu čtvrtou hvězdu musím přihodit, to mě, přiznám se, skutečně ohromilo. PS : Film je adaptací krátkometrážního filmu, který jsem právě zjistil, že jsem jej viděl, ovšem srovnání nemám.

• 6.6.2018  20:40

Vždycky mě mrzelo, že Neuvěřitelný Hulk je brán jako velký otloukánek MCU a u mnoha fandů figuruje na posledním místě. U mě to ale tak není a dokonce figuruje v té lepší polovině. Hulka jsem viděl hodněkrát a asi nejvíce kvituji, že se tvůrci vykašlali na origin a jde se rovnou do akce. Louis Leterrier je akční režisér a do příchodů bratří Russoů a jejich kaskadéra měl pro mě právě tento film nejlepší akci.

• 5.6.2018  22:32

Trailer byl celkem vtipný, máme tu Charlize Theron, Amandu Seyfried, Joela Edgertona, jednoho "Nigerijce" a hlavně Sharlto Copleyho, tak kde je problém? Nejspíše v tom, že Amazon má stále poměrně mladé filmové studio, které si své projekty dostatečně nehlídá a opět z toho vylezl naprosto průměrný film, který nejenže klasicky vykecá nejlepší scény v traileru, ale taky poměrně dost nudí až si člověk říká, jak se tu mohlo tolik vlivných jmen takhle ztratit. Ano, Copley je i tady výrazný a všech "5" scén si krade pro sebe, ale je to prostě málo. Starší brácha Joela na tu režii zkrátka nemá a příště bych prosil přísnější producentský dohled. PS : Český název je docela mimo, o zelené pilule jde dle mého ve filmu nejméně, ale zas aspoň není tak generický jako originál...5/10

• 5.6.2018  22:22

Pohodová odlehčená komedie s velmi předvídatelnou zápletkou a napůl vtipnými a napůl nezáživnými gagy. Klasický standard, která překvapuje snad jen angažmá mé oblíbené Nina Dobrev.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60