Spiker01

Fotbalista a filmový nadšenec

Skype: michal.kolla

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 18.9.2018  18:21

Na co Tim Burton ještě před deseti lety sáhl, to proměnil ve zlato. A to myslím fakt všechno. Pamatuji si, že v době premiéry bylo hodně poukazováno na brutalitu a nepřístupnost, z dnešního pohledu je ta debilní krev, co ani nevypadá ani jako jakákoliv krev, spíše úsměvná část, ačkoliv se na to v detailu pořád příliš dobře nekouká. A Depp spřízněný s Bonham Carter hodně válí. Dal bych si něco takového od Burtona i dnes. Snad se nezasekne u Disneyovek.

• 18.9.2018  01:55

Absolutně jsem nemohl věřit, na co to koukám. Čekal jsem něco rozhodně méně ulítlého a už to asi nikdy neuvidím. Na druhou stranu se vůbec nedivím, že se na Velké nesnáze v Malé Číně v kuloárech filmožroutů stále hojně vzpomíná. Jako ostatně na všechny Carpenterovy klasiky.

• 18.9.2018  01:47

Viděl jsem i témata z koncentráku, ale nikdy jsem neviděl nic tak depresivního, jako je právě tento film!

• 16.9.2018  19:47

Nicolas Cage zase pro jednou pořádně řádí a bylo u toho tentokrát celkem dost lidí, minimálně na festivalech. Předem jsem věděl, že první hodina je taková pomalejší a v té druhé se to pořádně rozjede. A je to pravda, první půlka mi celá přijde taková přemýšlivá a zároveň strašně meta a nějaké to podobenství, něco jako kdyby to točil Terrence Malick a vypůjčil si fialovou od Refna. A ta druhá, to je velká děsivá a krvavá show Nicka Cage, krerý si pro sebe ukuje naprosto libovou sekeru a pak už asi člověku dojde, co se bude dít. Neskutečný zážitek. Ovšem rozhodně ne pro slabší povahy. RIP Jóhann Jóhannsson byla to opět správně drásavá hudba a já za ni děkuji.

• 14.9.2018  14:17

Po úvodní scéně jsem si říkal, že jsem pěkně naletěl a tak půl hoďky jsem se z toho vzpamatovával. Nakonec se to ale rozjelo a já se postupně naladil na správnou vlnu a od druhé poloviny je to vynikající, i když malinko posmutnělá, romantická komedie, které se dnes již moc netočí. Hilary Swank jsem neměl rád dokonce ani v Million Dollar Baby, ale tady je fakt skvělá a nakonec jsem si to celé slušně užil. Hodnocení tak nějak optimální, ale klidně bych se nedivil, kdyby tu viselo i 60%.

• 12.9.2018  22:06

Shane Black je můj oblíbený scénárista a když jsem před pár měsíci viděl znovu Posledního skauta, vyloženě jsem se tetelil blahem. K Nice Guys jsem si také postupně našel cestu a teď to zbožňuju, ovšem už od Kiss Kiss Bang Bang se snažím zjistit, jestli je i dobrý režisér nebo jen zručný řemeslník a to se nyní vyjasnilo. Nový Predátor je překvapivě tak zaměnitelné akční béčko, které ždíme sice erkový rating, dle mého tedy spíš peprným slovníkem a Blackovými přisprostlými vtipy než tou nastřádanou vyumělkovanou krví, ačkoliv se ke konci přitvrdí, ale jinak jsem vážně spíše zklamán, ačkoliv jsem si zakázal jakákoliv očekávání. Je to sice extrémně krátké až jsem tomu nevěřil, jelikož jsem si stopáž předem nezjišťoval, ovšem úvodní půlhodinu jsem si jen zvykal na podivnosti celého vyprávění a skupinku hlavních hrdinů, ze kterých je uvěřitelný voják snad jen Boyd Holbrook (kterého už od Narcos žeru), možná ještě OJ a zbytek je banda pitomců, které Black nějakým zázrakem propašoval před obvykle nevrlými hlavouny a producenty. K-M Key mě baví ve všech filmech, ale tady to je s vtipy tak pade na pade. Thomas Jane byl svého času vynikající Punisher (a to si nenechám vymluvit) a tady je to jen karikatura se vtipnou indispozicí. A Lochlyn Munro, který zažil vrchol kariéry ve Scary Movie [lehké ublinknutí] mě vyloženě položil, když se na 5s objevil. A ve výsledku mě nejvíc bavila akční stránka s Predátorem, což samozřejmě není žádné překvapení, ovšem mě nejvíc bavila scéna v laboratoři. Jakmile jsou venku, Predátor najednou začne být nesmrtelný a kulky jej zraňují, jak se to zrovna hodí. Obvykle mě to nechává chladným, ale tady mě to dost vytrhávalo z děje. PS : vidět před týdnem starou nesmrtelnou klasiku před tímhle rozhodně není dobrý nápad. 6/10, je to o trošku lepší než Predátoři.

• 12.9.2018  20:41

Totální vykrádačka Mrakodrapu.

• 11.9.2018  17:14
    Mrakodrap (2018)

Moc se mi líbí, kam se nyní posunula Rockova kariéra. Většinou točí komedie a semtam nasadí i něco akčnějšího. A jsou to povětšinou všecko originální filmy, maximálně dle licence. A to je i připad Mrakodrapu, kde by se sice fanoušci Die Hard a Skleněného pekla mohli významu originality hlasitě posmívat, ale pořád je to lehce stravitelné béčko, které rozhodně má na kinotrhu své místo. Rampage mi možná malinko sedlo o něco více, ale nejspíše za to může i fakt, že jsem jej stihl v kině, kdežto Mrakodrap ne. A the Rock je pořád neskutečný sympaťák.

• 6.9.2018  23:27

Působivá forma převedení obrazu na plátno, to bezpochyby. Nikdy jsem nic podobného neviděl (ačkoliv to není první film natočený olejomalbou) a možná už ani neuvidím. Trošku mě to obohatilo, co se týče osoby slavného malíře, pokud ovšem byl film tvořený z větší části dle dochovaných memoárů. Po chvilce jsem zapomněl, že koupám úplně na něco jiného, než na typický hraný film nebo animovaný, chcete-li. A možná i proto mi to po hodině přišlo až možná příliš dlouhé či minimálně rozvleklé a příběh mě tolik nepohltil. V tomto případě pro mě forma vyhrála nad obsahem.

• 6.9.2018  01:41
    Muž v ohni (2004)

Tony Scott je démon. Nedokážu jinak vysvětlit, jak někdo dokáže natočit svým osobitým stylem (totální vykrádačka Maxem Paynem 3) biják, který ve svých 140-ti minutách skvěle baví nejprve rozjezdem příběhu, posléze konejšivým prohlubováním vztahu Denzela Washingtona (kterého zas tak nežeru) a přímo skvostné Dakoty Fanning a následnou masivní vyvražďovačkou všeho živého, co v Mexiku byť jen trošku pozlobilo. Už dlouho jsem se takhle nebavil takhle dlouho. Ridley ScottAmerického gangstera, Tony Scott toto...samozřejmě obojí z Denzelem.

• 6.9.2018  01:31
    Yellowstone - Série 1 (série) (2018)

Taylor Sheridan to opět dokázal! První dvojdíl mě sice nechal v lehkém nezaujetí, po kterém jsem se k druhému dílu dostal až po déle než měsíci, ovšem pak už jsem plně našlápl na vlnu a sjížděl jeden díl za druhým. U nás bohužel nerozšířená Paramount Network mě velice překvapila, jakému projektu vlastně dala zelenou a už se nemůžu dočkat druhé série. Sheridan tyhle moderní kovbojky má pod palcem a tady samozřejmě půl práce dělá přímo fenomenální Kevin Costner, kterého posledních pár let v podobných rolích, nebo těch mentorských, vídám strašně rád. A nebál bych se jeho výkon srovnat s démonickým Kevinem Spaceym minimálně z první série House of Cards. Nyní je už bezpodmínečně potvrzené, že televize už dnes není ostuda a prchají sem nejen velká jména, ale hlavně skvělí herci, kteří tu dostanou mnohem více prostoru. Pro někoho to bude možná až moc pomalé, já jsem si užíval každý moment a každý díl a dokonce i hojně kritizované finále mě plně uspokojilo. Proč? Kvůli atmosféře, skvěle napsaným a zahraným postavám, výbornému soundtracku (nad tím intrem jsem slintal devět dílů a ještě je to málo, zatím není na youtubu :/ ) a samozřejmě režii, výpravě, takové to klasické, co člověk u výborně hodnocených seriálů očekává. PS : Loni se hodně chválil netflixový Godless, které má sice výborného Danielse, jinak je to ale proti Yellowstonu takřka poloviční.

• 4.9.2018  16:52

Pro mě jeden z těch feel good kousků, kterými jsem se zprvu nelehko prokousával než jsem se dostal ke šťavňatému jádru a pravděpodobně už si jej nikdy sám od sebe nepustím. Podobných filmů se stále točí dostatek a Grand Seduction vybočuje snad jen hereckým výkonem Taylora Kitche. Fanoušci si ale spíše pustí druhou řadu True Detective.

• 4.9.2018  16:50

Další z mnoha historicky-naučných dramat, které z nastolených kolejí nijak extra nevybočují, krom samotného konfliktu, který minimálně u nás není tolik známý a člověk se v leččems přiučí, pokud zrovna tu historii nemá najetou celou po letopočtech. Herecky a režijně je to mírný nadprůměr, nic na co by se dalo extra vzpomínat, pokud člověk viděl v kině trailer, přesně takový “obyčejný” film dostane. Recenze jsou ještě přísnější, takže spíše nenáročný film na večer u televize.

• 31.8.2018  22:04

O kauze Watergate už bylo natočeno mnoho filmů a stále se najdou nové náměty na zpracování. Začal bych J.Edgarem, pokračoval The Post a Všemi prezidentovými muži a zakončil právě Markem Feltem, což je strašně zajímavá postava v amerických dějinách a přitom se o něm z mého úhlu pohledu zas tolik nemluví. Mnoho věcí je samozřejmě klasicky poupraveno pro účely filmu a taktéž nekorespondují s výše vypsanými snímky, ovšem ve filmu jako takovém to funguje velmi dobře a v člověku to vyvolá tu potřebnou trošku napětí. Liam Neeson je tu prostě výborný a tyhle úlohy mu budou ještě pár let skvěle sedět. Nejen Američané se v těch konspiracích přímo libují a Deep Throat je podobně jako vražda JFK silné téma k věčnému fantazírování.

• 31.8.2018  20:43
    Fargo (1996)

Coenům tyhle černé komedie vždycky šly, očekávání sice byla sakramentsky řečeno a úplně se nenaplnila, ale poznal jsem spoustu dodnes citovaných scén a Frances McDormand je prostě božská. Chtělo by to plno dalších projektů, jelikož bratři na to mají i dnes.

• 31.8.2018  02:10
    Na dotek (2004)

Čtveřice tak zajímavých herců a přitom prvotřídní vztahová nuda. Třetí hvězdičku zachránily některé dialogové scény, které jsem přecejenom sledoval bez hnutí, ale takových bylo pouze několik. Ušmudlaných 5/10.

• 27.8.2018  13:27
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Režisér úžasných Sedmilhářek Jean-Marc Vallée, autorka vynikajících předloh Gillian Flynn, nezklamávající HBO, kasovní jistota producent Jason Bloom a jako vždy přesvědčivá Amy Adams. Co se tak mohlo pokazit? Za prvé mi až do předposledního sedmého dílu přišlo, že by to tvůrci mohli a zvládli natahovat až do dvacátého dílu a moc jsem si nedovedl představit uspokojivé zakončení, ve kterém právě excelovaly loňské Sedmilhářky od téměř stejného týmu. Nakonec pro mě poslední díl byl vůbec nejlepší (ačkoliv jsem zaznamenal, že to mnoho lidí má přesně naopak), problém pro mě byl ten prostředek, který se šíleně táhl a málokdy mě naplno vtáhl do děje tím způsobem, že jsem si jenom vychutnával jemné příběhové niance, které logicky většinou nebyly nijak přehnaně vyhroceny pro zaujetí běžného diváka. Ostré předměty mají velmi úzkou cílovku a velká část recenzentů je z nich naměkko, mě to bohužel nijak zvlášť neoslnilo. Ještěže je to jen minisérie, v tomto ohledu to funguje výborně.

• 26.8.2018  23:49
    Úkryt (2002)

Pár let to trvalo, ale konečně jsem zkompletoval Finchera a o to více mě mrzí, že měl takové odmlky a neseká to sem co dva roky. Celou dobu jsem si říkal, že je Úkryt parádní osmičkový film, který sice něco ztrácí na mistrovské po sobě jdoucí devadesátkové trio filmů, které každý správný cinefil zná. Ale přitom když si uvědomím, že celý film jsem v napětí a užívám si kamerové výjevy a typickou Fincherovsku stylizaci, musím jít prostě do toho pětikvaltu. A navíc je tu vyloženě vynikající Forest Whitaker, a to ho dnes už moc nemusím.

• 26.8.2018  23:43

Nesmrtelná klasika, kterou jsem si kdysi pravidelně připomínal v bedně a ani dnes byl vůbec netipoval, že se tu bavíme o půlce osmdesátek. Paul Hogan sice stárne, ale minimálně jednička Dundeeho ne.

• 25.8.2018  20:13

Totální zoufalost, už tu i chybí ta správná potrhlost, která dělá filmy od studia Asylum chlastací soutěž. Trojku ve své mimóznosti už nic nepřekoná a pětka jde jen ve šlépějích slabé 4. Ještěže už to letos Fin Shepard velkolepě (doufejme) zabalí..

• 23.8.2018  23:04

Čelisti a 47 metrů. Dva filmy, které je lepší před tímto nevidět, aby se člověk dočkal něčeho nového. I když je pravda, že onen žralok je mnohonásobně větší a i Jason Statham pořádně propotí neoprén, aby Mega porazil. Nicméně, co je tedy potřeba vědět. Film je koprodukován Čínou, takže mongolidních tváří se tu člověk dočká v míře vrchovaté, ačkoliv marketing to táhne logicky hlavně přes Stathama, který je tu naštěstí dost, stejně jako Megalodon, na kterého bylo dostatek peněz, takže si ho prohlédneme také často. A dál je to přesně takové středně seriózní béčko, které nabízí přesně to, co slibovalo v trailerech a nikdo v tomto směru asi nemůže odejít úplně zklamaný, ačkoliv na mě bylo té vaty možná až příliš moc a místy jsem se nudil. Kino asi není nutné, doma na blůčku to bude taky příjemné pokoukání.

• 23.8.2018  17:26
    Upgrade (2018)

Fakt mám rád tyhle menší filmy, které přiletí jako blesk z čistého nebe a člověka naprosto odrovnají svou zpočátku překvapivou kvalitou. Za prvé mě hrozně bavila ta myšlenka uvěřitelného sci-fi z nedaleké budoucnosti a propracovanost světa, kde se uvěřitelně mísí triky s reálnými lokacemi. Cyberpunk a podobné subžánry mě baví, ale tohle je velice osvěžující. A navíc je tu Tom Hardy, resp jeho low cost verze. Je to sice nefér srovnání, ale člověka holt napadne na první dobrou, navíc Logan odvedl výbornou práci, takže je to kompliment. A hlavně, celé to šlape od začátku až do konce, občas Upgrade překvapí občasnou brutalitou a propracovanou akční choreografií. Za mě dokonalé dvojkombo s Predestination, ačkoliv tyto dva filmy si v základu příliš podobné nejsou.

• 19.8.2018  13:20
    Iron Fist - Série 1 (série) (2017)

Můj druhý nejvíce vyhlížený člen Defenders, Danny Rand, je konečně tady a já jsem byl nadšen. V době premiéry poslední týden facebook spamujou hateři s tím, že hlavní postava by měla být žluté pleti a že seriál je shit, jenže opak je pravdou. Navíc v kontrastu s trošku míň povedeným Lukem Cagem je kvalitativní posun hodně znát a já byl první čtyři díly naprosto vtažen do děje a naopak mě spíš otravovaly bitky (což se ke konci obrátilo). 28.4. : Protože Netflix nerozvážnost neodpouští a já jednoduše neměl čas, tak mi to trvalo již tradičně docela dlouho dokoukat, ale povedlo se a já jsem velice spokojen. Bylo to divoké, problémy s námětem se s Iron Fistem nesly dlouho, vážně jsem se jeden čas bál, že seriál vůbec nevznikne. Ovšem Marvel s Netflixem se s tím popasovali, obsadili dobrého Finna Jonese (jo herecky to neni elita, ale sedí tam) a hlavně silné dvě ženské hrdinky v podobě Coleen a Joy, které rozhodně chci vidět i nadále. Někde se to i nepovedlo (Davos, sensei), ale bavilo mě v příběhu pokračovat, jednotlivé zvraty taky semtam překvapily a velkých wtf tolik taky nebylo. Tak to i dál sypte do mě! A Big Stan samozřejmě dohlíží. Nejlepší momenty : 1) Danny Teaching Colleen, 2) : Prásk do země! 3) momentka s Gao...9/10

• 16.8.2018  02:03
    Altered Carbon - Série 1 (série) (2018)

Velký nářez. Bez Kinnamana to nebude ono (to není spoiler, to se bohužel už vědělo dopředu). Co budu komu povídat, kdo má rád cyberpunk, tak je to pro něj povinnost, respektive to už spíše viděl. Pro ten zbytek snad jen dodám, že lepší akční scény, minimálně co se týče seriálů, čekám až u třetího Daredevila. A bude to sakra velké čekání. Top Scény : Tvzone to sestavilo za mě..a musím přidat scénu z posledního dílu s Lizzie (jaktože porád není na youtube?). PS : Mám novou platonickou lásku - těžkotonážní Martha Higareda, její nadávky v rodném jazyce z posledního dílu mi v hlavě budou znít ještě dlouho.

• 15.8.2018  00:02

Vynikající dokument, který sice nezmění (nezměnil) vůbec nic, ale patřičně nepříjemně se na něj kouká a člověk se pak alespoň na chvíli zamyslí, kam to ten svět spěje. Výborně zrežírované, propracované do detailů a s přesahem díky Muskovi. Doporučuji všem.

• 14.8.2018  23:58
    (Ne)zadaní (2013)

Pohodová odlehčená komedie s mládými, ale i tak prověřenými xichty, kteří si těch 70% zaslouží. Efron je cool, Teller prase a Poots BFF. Víc netřeba vědět..

• 14.8.2018  23:47
    Máš ji! (2018)

Přesně takové komedie tu poslední roky citelně chybí! A s takovýmhle parádním obsazením, doteď tomu nemůžu uvěřit, tuplem. Jeremy Renner si to neskutečně užívá, ačkoliv je tu ze všech nejméně (ano, je to ten film, kdy si zmrzačil obě ruce) a každá scéna s ním stojí za to. Celkově to není žádný milník ve svém žánru, “pouze” slušně zrežírovaná com-výjimečně-bez-rom se stravitelnou stopáží a vesměs vtipnými gagy. A já chci víc takových alespoň co čtvrt roku!

• 13.8.2018  16:42

Nikdy nepochopím, proč producenti proboha čekali s pokračováním svého megahitu celých 11 let, ale je tu a na hercích je to dost znát. A je to opět stejně stále pitomé, jako si matně pamatuji z prvního dílu, s několika většími hity a spíše mnoha méně známými a celé je to opět nenáročné, feel-good, prostě ideální na horké léto. Meryl nahradila má oblíbená Lily James a ještě jsem jí neviděl v roli, která by jí neseděla, ačkoliv mi trošku vadilo, že se logicky snažila připodobnit rozvrkočené postavě Meryl Streep, ale nic, co by se nedalo zvládnout. I napodruhé pohodová odreágovačka, překvapilo mě, že ty dvě hodiny utekly takhle rychle, odhadoval jsem spíš 90 minut, takže za to ta čtvrtá hvězda. A jestli zbyly nějaké nápady na trojku, tak prosím alespoň do tři let.

• 9.8.2018  17:38

M:I jsem měl jako sérii vždycky rád, ovšem nikdy jsem se na nový díl nijak extra netěšil a i v kině je viděl s nějakým menším zpožděním. To platilo do doby, kdy jsem viděl Fallout, opět s 14ti denním zpožděním. A musím suše konstatovat, že jsem zase pár měsíců nebyl v kině tak konsternovaný, jako u pátého pokračování Ethana Hunta. Nemůžu se na chvíli nepozastavit u osoby režiséra, který toho zatím, i přes svůj věk, příliš nenatočil a to hlavní jej pravděpodobně ještě čeká. První Jack Reacher mi příliš nesedl a předchozí díl Rogue Nation se mi dost líbil, ne však tolik jako Birdova čtyřka a doma jsem si jej už myslím znovu nepustil. A šestka je už od začátku vlivem vynikajícího režiséra a propracovaného scénáře totální nářez, který mě ve všech akčních scénách strašně pohltil a několikrát jsem si vzpomněl na přímou konkurenci s tváří Daniela Craiga, která to po tomhle bude mít sakra těžké. A prim, proč tomu tak je a z kina jsem odcházel mírně znaven (jedna hodina ranní), ovšem v katarzi, hraji další zásadní faktory. Jednak Imaxová verze, která je poprvé v sérii 3D (bohužel kvůli příplatku, ale nijak extra neruší tmavými scénami), ovšem hlavně finále v přenádherném Kašmíru jsem si na obřím a roztáhlém plátně vyloženě vychutnával (Nový Zéland, jak jinak). A druhým a neméně důležitým faktorem je hudba, která mimo svého zprofanového původního hudebního motivu je správně dravá a skvěle podporuje nejen vyhrocené akční pasáže, ale i momenty, které teprve začínají gradovat. Samostatně asi nebude fungovat tak dobře, ale filmu sedí jako prdel na hrnec. Obrovská poklona pro, pro mne neznámého, Lorne Balfea. A dalším plusem pro mě rozhodně je Henry Cavill a scéna v umývárně, proti které se může většina akčních filmů, nejen z letošního roku, jít zahrabat. Má sice ten svůj trapně rozebíraný a vcelku nesmyslný knírek a bral jsem to původně tak, že ze série vystrnadil mého oblíbence Jeremyho Rennera (není tomu tak), ale ten se snad příště vrátí. Obsazení celkově stále šlape na jedničku z hvězdičkou a další filmy si nechám rád sypat každý druhý třetí rok. Jeden problém tu ale je. Je to možná až moc rozvleklé a Tom Cruise už asi nemá moc kam stoupat s kaskadérskými kousky, ale hlavně McQuarrie už sám tenhle masterpiece prostě nemůže překonat a nadcházející sedmička to bude mít sakra těžké. PS : Vanessa Kirby je tu neskutečně sexy.

• 4.8.2018  20:48

Jako velký fanoušek Martina McDonagha musím konstatovat nejslabší kousek. 30 minut uteklo poměrně rychle a námět to není úplně špatný, jako taková debutová budgetovka tedy optimální, nikdy si to však už pravděpodobně nepustím. Brendan Gleeson je tu ovšem jako vždy výborný.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61