Spiker01

Skype: michal.kolla

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 12.11.2018  23:54
    Beze stop (2018)

Takový umírněnější a artovější Captain Fantastic, jež bych nedoporučoval rozhodně nikomu, kdo nezvládne pomalé tempo s lineárním vyprávěním a naprosto standardním příběhem, který nemá jiný účel, než vypovědět jeden syrový příběh dvou obyčejných lidí s určitým netypickým problémem. Ben Foster tu hraje tradičně jako bůh a první hodinu mě to vlastně bavilo jen tak plynout nepřiznivými podmínkami spolu s hrdiny, ale vzhedem k tématu jsem to až do konce nevydržel a začal se celkem nudit. Jednou za čas však rozhodně neuškodí si odpočinout od popcornovek.

• 10.11.2018  23:22

Opravdu bych nečekal, že se z Bohemian Rhapsody po tolika produkčních problémech vyklube taková pecka. Ovšem ať už za finální střih může Brian Singer, nebo můj možná ještě větší oblíbenec Dexter Fletcher, konečně je tu licencovaná hudba skupiny Queen a ta udělá půlku práce. Rami Malek od Mr. Robot (jeden z těch seriálů, které jsem vzdal) ušel obrovskou cestu a stal se doslova ztělesněním Freddieho Mercuryho a to co předvádí na pódiu nemá obdoby, stejně jako před třiceti lety neměl obdoby jeho předobraz. Hned jsem měl chuť si dát další životopisy podobného ražení (mnoho jich je zmíněno ve filmu, jeden za všechny - mladý Michael) a pevně doufám, že jich po fenomenálním úspěchu této kapely v kinech jenom přibude. Když člověk film vidí, už ho nikterak netrápí, že se před vícero lety chystala drsnější podívaná s Baronem Cohenem. Tohle je totiž nářez. Sice plný patosu a mravokárných rad do života bez temných stránek, ale pořád nářez.

• 8.11.2018  00:32
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Je opravdu neuvěřitelné, jak se skvěle povedlo zakončit trilogii. Když si teď vzpomenu, jak mě tenkrát mrzelo, když kvůli vrácení práv Marvelu byl zrušen dlouho připravovaný a nekompromisně vyhlížející filmový projekt, vůbec mě to netrápí. Jediné, co mě trápí jakožto komiksového fanouška po dokoukání, nikoliv při sledování, je to, že tvůrci jsou si plně vědomi seriálové šablonytovosti, tím spíše té na Netflixu, který vychrlí celou řadu najednou a není tudíž kam spěchat a laskat diváky vděčnými záběry, aby se za týden zas vrátili...a komiksovost jde na druhou kolej. Vždyť jsme čekali tři roky na moment, kdy se konečně zrodí Kingpin, nebezpečný král zločinu v bílém, ovšem jakmile se tak stalo, měl jsem celý díl husinu. Vincent D’Onofrio už předtím dvakrát dokázal, že je (nejen) v této roli naprosto úžasný a ačkoliv nemá tolik akčních scén, kolik si žádám, ta finální bitka mě skutečně naprosto odrovnala. Ovšem mužem číslo jedna této řady je navenek obyčejný Fbi agent Ben Poindexter (mrk mrk), který má sice lehce nepřesvědčivou proměnu, ovšem herec je vybraný naprosto dokonale a typově to skvěle ladí. S agentem Nadeemem tvoří skvělou dvojku nováčků. Nicméně kvůli tomu, bohužel záměrnému držení se zpátky, ta třetí sérka nepřekonala dokonalou a akčnější druhou, niceméně jsem strašně rád, že se to povedlo, recenze jsou skvělé a jestli neudělaj další pokračování, tak se vzhledem k tomu nádhernému pomrknutí na konci (nikoliv cliffhangeru) asi půjdu zastřelit. Dokonalost sama a bojím se, že po ukončení seriálu neméně výborný Charlie “Daredebil” Cox upadne v zapomnění.

• 8.11.2018  00:17

Svým způsobem velice děsivé svědectví z jednoho amerického vidlákova s jako vždy božím Adamem Driverem a hlavně režisérským fištrónem Spika Lee, který opět tne do živého (viz epilog). 130 minut je možná pro někoho moc, ovšem naštěstí se slovutnému režisérovi daří tempo udržet a úplně mě neztratit, takže jsem si tento krásně pojmenovaný film, na který jsem se od KFF těšil, poměrně dost užil. Redneckové zřejmě takovou radost neměli.

• 5.11.2018  13:42

Na to, jaká to je konina, mě velice překvapilo, jak tvůrci přistupují k akčním scénám a jak mají pečlivě zvládnutou choreografii. Pořád to samozřejmě není Leitch se Stahelskim a Špion, co odkopl Milu Kunis je primárně komedie, a jak už víme z trailerů, toho nejjednoduššího rázu. U spousty gagů jsem facepalmoval, ovšem několikrát jsem se od srdce zasmál a leckteré fóry přecejenom pobavily (potěšily české lokace a na to navazující hlášky v nesrozumitelné mluvě, viz “Ústí nad Labem”) Navíc mám rád Milu, takže dvojku bych si z fleku dal. McKinnon už o dost méně, ale je tu ještě celkem snesitelná. Neškodné za tři.

• 3.11.2018  13:48

Stačil kousek a vím, že to nikdy nechci vidět..

• 1.11.2018  23:01

Opravdu nejsem fanoušek Úžasňákových (ačkoliv mě zastihli ve správném věku), vždycky jsem měl oblíbenější Pixarovky (Up, Příšerky, Příběhy hraček) a vytoužené pokračování jsem nijak nevyhlížel. Naproti tomu je Brad Bird můj velmi oblíbený režisér a přál jsem mu tento obří úspěch v pokladnách kin (ač je mi toto renomé u režisérů celkem proti srsti a nevím, proč se nepříhlíží pouze a jen na kvalitu jejich filmografie). Ovšem první půlhodinu jsem se docela nudil, příběh mi nepřišel ničím oslnivý, pouze patřičně korektní a inklinující (účelově) ke sympatizaci s girl-power, což mě jakožto moderní fenomén velmi míjí, ale v této době už holt žijeme. V druhé polovině jsem se konečně začal bavit a dospěl k souhlasu s většinou pár měsíců starých recenzí, které se vesměs shodovaly v tom, že příběh není zrovna objevný, ale v jeho realizaci Pixar stále exceluje. Trojku si za pár let samozřejmě rád dám, ale s tou zjevnou Disney-fikací už to zkratka nikdy nebude ono. Ačkoliv na jedničce úplně neujíždím, i tak je o stupeň výše. A Samuel je boží i když je jen slyšet!

• 29.10.2018  23:51

Už chápu ten oblíbený film Cliffyho B a jeho inspiraci v Gears of War. Hvězdná pěchota je ohromná kultovka, která člověka dojímá k slzám, rozvibrovává bránice a zároveň člověka otupuje takovým způsobem, že je to až neuvěřitelné. Neskutečně hloupý film na jednu stranu a geniální zároveň, který i dneska působí ohromně výpravně a vůbec nechápu, jak to za tento (ač tehdy obrovský) rozpočet mohl Paul Verhoeven natočit. Povinnost pro všechny filmové fanoušky, jež jsem právě konečně složil.

• 26.10.2018  21:06
    Preacher - Série 3 (série) (2018)

Začátek byl sice pomalejší, první díl mě vůbec nebavil a pořád jsem nechápal o čem vlastně třetí řada bude a nějak moc děj přešlapuje na místě a nikam se neposouvá. I přesto se však trojka vytáhla v řadu vůbec nejlepší, v jejíž druhé polovině jsem se vyloženě skvěle bavil a pokaždé mě překvapilo, jak moc se tvůrci utrhli ze řetězu a jak moc je to divné. Nicméně, tentokrát konečně tím správným způsobem a já se strašně těším na další sérii! Tak ji už koukejte oznámit!

• 21.10.2018  22:46
    Apostle (2018)

Gareth Evans je bůh a ať kouká točit filmy s železnou pravidelností, jelikož jsem si Apostle strašně užil od začátku až do konce, navzdory tomu, že je to občas extrémně pomalé a má to 130 minut. A zároveň je to taková řežba, kterou bych rozhodně nedoporučil nejen lidem se slabší povahou, ale pouze těm obrněnějším, jelikož například hollywoodské horory jsou proti některým scénám v Apoštolovi vyloženě čajíček. PS : Dan Stevens vyloženě musí iritovat svým pokřiveným kukučem spoustu lidí, a možná právě proto ho neskutečně žeru. Legion a tohle ftw!

• 20.10.2018  15:41

Takový shit to vážně není, jen pouhopouhý levnější animák bez jakéhokoliv zajímavého nápadu, který lze vidět jednou a po pár dnech na něj člověk zapomene. Podle mě tragédie na úrovni Ratcheta a Clanka nebo Angry Birds, horší ne.

• 20.10.2018  15:37

54% v době mého hodnocení je pro Hotel Artemis hodně kruté. Od začátku mě film hezky pohltil a jakmile se zjevil Dave Bautista , kterého fakt žeru, jsem si vyloženě užíval atmosféru budgetového cyberpunku a vlastně mi nevadilo, že se v podstatě nevytáhnou paty z jedné velké budovy. Druhá půlka už mě tolik nebavila, ovšem potěší camea známých herců a celkově bych to milovníkům žánrových braků vřele doporučil bez ohledu na globální hodnocení (imdb 6,1).

• 17.10.2018  23:34

Pro mě to bohužel nakonec není taková šleha, v jakou jsem doufal a čekal. Jakožto režijní prvotina je to ovšem rozhodně prvotřídní filmařina, které není, co se týče koncepce, prakticky co vytýkat...Bradley Cooper od Clinta Eastwooda a dalších opravdu odkoukal to nejlepší. A první hodina onou neskutečnou šlehou přitom je a při prvním vystoupení na jevišti Coopera s Lady Gaga jsem ani nedutal a opravdu silně to na mě zapůsobilo. Ovšem v druhé polovině jde všecko, s prominutím ale doslova, do hajzlu a třikrát zremakovaný příběh řeší silné problémy Jacksona Mainea, které nakonec vyústí..v to co vyústí. A překvapilo mě, že jelikož je závěr papírově neskutečně silný a člověka má naprosto semlít, u mě k tomu bohužel nedošlo. A nejspíše bych to i o několik (desítek) minut zkrátil, protože po 80. minutě se to táhne opravdu neskutečně. Ovšem k tomu dobrému, jelikož to zásadně převažuje. Strašně moc žeru Bradleyho už od první Pařby a tady je opravdu ohromující. Zato, Lady Gagu kulantně řečeno opravdu nemusím a než se objevily první (nadšené) ohlasy, bál jsem se, že zkazí celý film. Jenže ta holka má naprosto neskutečný hlasový arzenál (zmíněný společný duet je naprosto ohromující) a Cooper z ní i po herecké stránce vymáčkl maximum. Více se mi tedy líbila v té civilní formě ze začátku filmu, pak si přebarví vlasy a Lady Gaga v ní poznáme, ale jde především o tu hudbu (těším se na soundtrack, tyhle folkovo-popové šlágry můžu). Pořád to ale není La-la Land, ale hlavně životopis a to tomu patrně sráží v mých očích vaz. Nicméně celkově velmi bezprecedentních 8/10 a doufám, že o Bradleyho nepřijdeme jak před kamerou, tak i za ní.

• 16.10.2018  22:45

Tak Saul je konečně tady. Tedy spíš až v páté sérii. Linky se pomalu ale jistě protínají s Breaking Bad a potenciál tu stále roste. Bob Odenkirk ani ve čtvrté sérii neztatil své štýlo a vesměs se na to pokaždé dost pěkně dívá. Bohužel se našly i slabší 2 díly a kdyby měl každý díl o 10 minut méně, bylo by to ku prospěchu věci, ale stále obdivuji zajímavé nápady, se kterými tvůrci přicházejí a vlastně tak trošku vzdělavají diváka a seznamují s ryze praktickými zajímavostmi. Tak snad už v pětce bude ten Walter White!

• 16.10.2018  22:41
    Calibre (2018)

Netflix už stačil pochopit, že lidi tyhle levné žárnovky celkem žerou a tak tu máme další Rituál, tentokrát bez paranormálních jevů. Od začátku velmi napínavé, ale tak po 70minutách to trošku ztratilo tempo a začal jsem časomíru očima popohánět, ale celkově jsem velice spokojen a byl bych moc rád, kdyby tyhle napínavé žánrovky nevymizely. A na konci jsem celkem čučel do blba.

• 15.10.2018  11:40

Největší fanynky Roberta Downeyho Jr. už jeho chloubu dávno viděli..😄

• 15.10.2018  11:21

Nechtělo se mi tomu věřit, ale opravdu tu mírný kvalitativní sešup je. Zatímco u jedničky a dvojky jsem absolutně nedutal celou dobu a hrozně si to užíval, což se mi u animáků stává méně a méně, u trojky přecejen bylo více hluchých pasáží, které vytrhávaly z děje. Je to možná i tím, že jsem si tak oblíbil charaktery a poměrně originální nápad převyprávět známé postavy tímto způsobem, ale celou trilogii Hotelu Transylvánie řadím kvalitativně mnohem výše, než co představil třeba Pixar za desetiletku od fenomenálního Vzhůru do oblak. Případnou čtyřku bych si dal velice rád, doufám, že se Soňáci vyhnou spin-offům.

• 14.10.2018  00:43

Nevím, proč je to tak podhodnocené. Přitom je to taková milá feel good a malinko černá komedie o dvou lidech a nikom jiném. Člověk buď umře nudou u opravdu dlooouhých dialogových scén, nebo se hezky naladí na pomalejší tempo a nechá se vést, sarkastičnějšími než obvykle, Keanu Reevesem a Winonou Ryder. Nevím, proč na to ti dva kývli, ale bez nich by to takhle nefungovalo.

• 10.10.2018  23:25
    Iron Fist - Série 2 (série) (2018)

Jakožto jediný člověk na světě, co si od začátku do konce užil příběh první série, tentokrát Dannyho Randa nepochválím. A to ačkoliv má druhá řada o tři díly méně, stejně mi to trvalo dokoukat déle. Krom věci, která logicky zkazí jakýkoliv seriál, tedy zdlouhavé tempo a přešlapování na místě, jsem si v druhé půlce série uvědomil, že mi opravdu strašně nebaví záporák. Davos, v podání herce, kterého zde nenapíšu a nemám potřebu si jeho jméno v nejbližší době zapamatovat, se vzmůže akorát na permanentně nasraný výraz ve tváři a připitomnělé hlášky o právoplatnosti a krádeži moci Iron Fista a i tak pochybně uvěřitelné motivace. Jasně, to by šlo říct i o Jessice Jones a Lukovi Cageovi, kterýmžto jsem oběma udělil vyšší hodnocení, ale umění je tu hloupost patričně zamaskovat a moc na ni neupozorňovat a bavit ostatním. Akční stránka věci nestojí za řeč, snad jen jeden díl jsem si užil fakt celkem dost, i když hlavně díky povedenému cliffhangeru někde v půlce řady. Pokračování uvidím, ale Coleen to musí pořádně nakopnout. (EDIT: Ha a ono nebude) PS : Strašně mám rád Alice Eve, hlavně z jejích menších feel good filmů, ale tady mě vůbec nebavila.

• 9.10.2018  15:01

Ne, že bych Obecnou školu nějak zvlášť uctíval, ale viděl jsem ji mnohokrát a možná i proto jsem se na tento prequel nijak zvlášť netěšil. Ale jsou tu mí oblíbenci, v čele s Ondřejem Vetchým, takže jsem to prostě chtěl dát šanci i navzdory nevlídným recenzím. A čelil jsem pohodovému příběhu, tak krásně rodinně natočeném a citlivě zpracovaném dle vzpomínek Zdeňka Svěráka, přičemž jsem se dojímal každým druhým záběrem a ani trošku nenudil, jak tu čtu od lidí z každého druhého komentáře. Ne, že by se na Po strništi bos vzpomínalo jako na nějakou novodobou českou klasiku, ale věřím, že jakmile to začnou pravidelně reprízovat v televizi, diváci si k filmu cestu najdou a docení jej. PS : Oldřich Kaiser je tu naprosto bombový a neskutečně ho žeru!

• 8.10.2018  21:17
    Sestra (2018)

Jsem obří fanda Conjuringů (jestli Wan nenatočí tu trojku, tak ať si mě nepřeje), ovšem s těmi spin-offy je to poněkud složitější. Hned úvodní scéna Jeptišky mě vyloženě zarazila do sedačky a perfektně mě naladila na hororovou atmosféru. Trošku jsem se nemohl zbavit pocitu, že je to celé banální historka, bez které bychom se v tomhle univerzu obešli, ale mě to prostě bavilo a ona zmíněná Jeptiška je správně děsivé monstrum, se kterým ještě bude zábava. Nedovedu si ale představit, jestli by dvojka nebyla ještě zbytečnější (vzhledem k tržbám rozhodopádně bude), ale to už je holt úděl těhle levných hororovek. Nejsem si jistý, jestli je to přímo návštěvou kina, jelikož na horory moc nechodím, ale horory mimo Blumhouse se oproti Nun vůbec nechytají.

• 5.10.2018  23:58

Damien Chazelle je můj hodně oblíbený režisér a stále do něj vkládám velké naděje. To jen tak na úvod. First Man je pro mě od něj nejslabší kousek. Přitom kdyby byl celý film jako poslední čtyřicetipětimutovka, tedy strhující, pečlivě seřízená labužnická hudba Justina Hurwitze, která tomu dodává pořádné grády a jednoduše vesmírně okouzlující, byl by to pro mě film roku a v mžiku bych zapomněl na všechny ty Gravitace i Interstellary. Jenže autor scénáře viděl Howardovo Apollo 11 a tak to bylo třeba trošku ozvláštnit, a hodně se tu zabrušuje do tématu rodiny, ztrát přátel i spolupracovníků a vykreslení nerozhodnosti a nejniternější emoce toho pána vepředu, tedy Ryana Goslinga čili Neila Armstronga. A na mě to bohužel nefungovalo. Dokonce jsem se citelnou část filmu už velmi nudil a toužil jsem už konečně po onom slibovaném startu raketoplánu, při kterém jsem věděl, že mladý režisérský talent přímo dupne na plyn. Co se týče technického provedení, je První muž vyloženě ze staré školy, přímo v Nolanově stylu. Je točený na 16ti a 35ti mm film a technofilové si vyloženě vychutnají libovolnou scénu z vesmíru, nejlépe samozřejmě na co největším plátně, přičemž věřím, že v technické kategorii tento před-oscarový snímek pobere zaslouženě vše možné. Já od toho možná čekal něco jiného (je to jako když jdete na psycho film matka! a první hodina je naprosto o ničem), bohužel jsem částečně zklamán a ačkoliv jsem velmi balancoval na hranici tří a čtyř hvězdiček (zejména v závěrečném v aktu), nakonec tomu více přihodit nemůžu a řekl bych, že v televizi to za pár let bude o to horší zážitek, pro každého.

• 4.10.2018  21:57
    Venom (2018)

Tak pozor. Podceňovaný Venom je totální nářez. A vzbudil ve mně pocity, které jsem vůbec nečekal. A tím jsou konkretně hororové prvky, perfektně korespondující s fenomenální děsivou hudbou, která tak perfektně prodala druhý trailer, s prvky prvotřídního humoru, u čehož jsem se vyloženě řezal smíchy. Může vyvstat otázka, do jaké míry byla ta a ta scéna předem zamýšlena tak, aby vyzněla komediálně, ovšem v konečném důsledku je to vlastně jedno. Bylo plné kino a perfektně se bavilo, a já s nimi. A co mě zarazilo ještě více. U filmu s Tomem Hardym bych nejvíce nechválil Toma Hardyho. Jeho nesmrtelné charisma samozřejmě stále prodá každičkou vyhrocenou i dialogovou scénu, ale tady se prostě sešlo perfektně všechno a já srdceryvně vyhlížím obrovské vyprášení amerických pokladen, jelikož chci druhý díl a po mezititulkové scéně ho snad chci ještě zoufaleji. Venom je neuvěřitelná akční smržť, u které mě malinko rozladila jen nutně dlouhá expozice a dvousymbiontové finále, které do dalších dílů plně vytěžilo svůj potenciál, ale už se mi dlouho nestalo, že bych z kina odcházel vyloženě takhle nadšený, plný energie a vyloženě se tetelící blahem z naprosto neskutečných hlášek, které bezkonkurenčně rozsekaly celé kino. A teď bych si přesně po vzoru Jaye a Tichého Boba dohledal všechny ty americké kritiky, kteří Venoma s láskou rozpucovali a hezky si to s nimi vyříkal. PS : bylo mi ctí využít tří tísící hodnocení právě na Venoma.

• 4.10.2018  15:34

Přes ten kultovní status jsem přecejen čekal ještě ten stupínek navíc, ale Princezna Mononoke u mě stále vede a asi už ji nic nepřeskočí.

• 4.10.2018  15:27

Skutečně asi jedna z nejlepších huličských komedií. Ačkoliv opravdu nejsem fanda Clerks (na dvojku nevzpomínám moc v dobrém), Jay a Tichej Bob mi i díky skvělé kinové atmosféře poměrně sedli. Ačkoliv je to s gagy tak půl na půl (dnes už tohle fakt nikdo nenatočí), hlavně scéně se slavnými camei (Affleck, Hamill, S.W.Scott) stojí vážně za to a hrozně jsem si to užíval. Snad se Kevin Smith ve své kariéře ještě k něčemu pořádnému dostane..

• 30.9.2018  18:41

I přes své stáří skvěle odsýpající kultovka s výbornou hlavní dvojící (škoda, že už se teď Matthew Broderick prakticky v ničem neobjevuje, v minulém miléniu válel). Jako malej jsem o film bohužel ani rámcově nenarazil, o to víc jsem si ho užil nyní po více než třiceti letech.

• 26.9.2018  18:40

Miluju dokumenty a to čtyřleté čekání na vzpomínání mého oblíbeného herce rozhodně stálo za to a jsem rád, že se toho ujalo HBO. Překvapilo mě, že se dokument opravdu hodně zabývá osobním životem, resp i tím profesním, ovšem málokdy přímo pohledem určitého filmu, který zrovna Robin Williams natáčel a uvidíme hodně záběrů Robina mimo samostné natáčení. Jak říká Honza Potměšil ve svém vzpomínání, které rozhodně doporučuji, Robin opravdu rozuměl lidem a jeho skon byl značně nečekaný. Dnes by zřejmě těch úspěšných zářezů už nebylo tolik, ale i tak mi v současném Hollywoodu chybí. Pro jeho fanoušky povinnost.

• 25.9.2018  22:24

Další film z ranku Trestance a Bloku 99, ale snad ještě nepříjemnější a v různém kontextu ošklivější, ovšem bohužel ne tak úderný a pohodově odsýpající. Koho zajímá box, ať si pustí úvodní scénu a pak rovnou přetočí o hodinu napřed, protože první půlka je jen velká thajská depka, kterou by asi nikdo nechtěl nikdy zažít a teprve v té druhé se to pořádně řeže. A právě ta rozvleklost je celkem problém. Hlavní herec je velice neotřelou volbou a celou dobu jsem si zvykal na jeho přízvuk. Celkově jsem zkrátka čekal více.

• 18.9.2018  18:21

Na co Tim Burton ještě před deseti lety sáhl, to proměnil ve zlato. A to myslím fakt všechno. Pamatuji si, že v době premiéry bylo hodně poukazováno na brutalitu a nepřístupnost, z dnešního pohledu je ta debilní krev, co ani nevypadá ani jako jakákoliv krev, spíše úsměvná část, ačkoliv se na to v detailu pořád příliš dobře nekouká. A Depp spřízněný s Bonham Carter hodně válí. Dal bych si něco takového od Burtona i dnes. Snad se nezasekne u Disneyovek.

• 18.9.2018  01:55

Absolutně jsem nemohl věřit, na co to koukám. Čekal jsem něco rozhodně méně ulítlého a už to asi nikdy neuvidím. Na druhou stranu se vůbec nedivím, že se na Velké nesnáze v Malé Číně v kuloárech filmožroutů stále hojně vzpomíná. Jako ostatně na všechny Carpenterovy klasiky.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62