Spiker01

Skype: michal.kolla

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 23.2.2018  19:40
    The Ritual (2017)

Velmi příjemné překvapení..ovšem s několika ale. První polovinu jsem ani nedutal, užíval jsem si příběh, čekal jsem, co se z toho vyvrbí a říkal jsem si, kdo by asi ve Švédsku chodil do takového lesa, když přece bylo úplně jasné, že to nebude jen tak. To postupné budování napětí na mě fungovalo velice dobře a vlastně jsem doufal, že se ani explicitně nedozvíme, z čeho konkrétně má partička více či méně sympatických hrdinů strach. Ovšem jakmile k tomu došlo, tak mě to mírně zklamalo, a co hůř, veškeré napětí šlo do háje a já si říkal ať už je to všecky pobije a jdem domů. Ačkoliv vizuálně se je pořád na co koukat a vyloženě to vybízí k noční projekci na Netflixu místo přeplněného kina, hlavní síla filmu minimálně pro mě tkví v první půlce filmu.

• 23.2.2018  19:28

O the Room jsem slyšel poprvé teprve před dvěma lety..Jako asi každý jsem si říkal, proč bych sakra měl koukat na nejhorší film všech dob a proč by to někoho mělo zajímat. Posléze jsem zjistil, že má film více než oddanou skupinu fanoušků, kteří na půlnočních projekcích the Room doslova hltají a semtam si hodí lžícema na plátno. Mezi takové zjevně patří i James Franco a jeho partička kamarádů, kteří do svého vysněného projektu dali doslova všechno a je obdivuhodné, že přetočili mnoho scén jedna ku jedné. A já jim ten úspěch přeju, je jenom obrovská škoda, že se později nějakým způsobem do "kampaně" Me too zapletl i Franco a bohužel se to rozkřiklo před vyhlášením oscarových nominací. Doufám, že Franco z Hollywoodu jen tak nezmizí, maximálně zpytuje svědomí a přijmou ho zpět, je to dříč a jako Disaster artist Tommy Wiseau naprosto dokonalý...a já ho fakt žeru. PS : nezapomeňte na potitulkovku

• 21.2.2018  00:36
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Tuhle stošedátiminutovou podivnou etudu jsem si málem nechal ujít. Ovšem pak jsem zjistil, že je složena z dvacetiminutových přesně rozdělených částí leporela, která místy šokuje, místy melacholicky hřeje u srdíčka a občas je to prostě jen bizár. Hlavní dvojka složená z britských podivínů (Jessica Barden for blondie!) je vyloženě lahůdková a nezřídka kdy překvapuje svými (ne)logickými myšlenkovými pochody, že si to prostě nejde neužít. Druhá série je naprostá povinnost, nebo snad né?!

• 21.2.2018  00:30

Béčko ze staré školy jako vystřižené, které sice vnadí na lehce moderní zápletku, ale míra nostalgie je tu více než vrchovatá. Což samozřejmě není žádná výtka, tyhle filmy mají stále své silné publikum a o tohle si vyloženě říká. Nic víc tu však člověk nenajde, kromě obstojné, leč i přese všechny výbuchy, poměrně fádní akce snad jen stárnoucího Ethana Hawkea, který pomalu přechází do režimu Liama Neesona.

• 21.2.2018  00:23

S Kingem se doslova roztrhl pytel, no bodejť by také ne. Neumím si představit, kolik museli filmaři přinést kompromisů při převedení jistě úžasné knihy (jak by řekl guru František, knihu jsem samozřejmě nečetl) na Netflixáckou platformu, ale na mě to prostě fungovalo od začátku až do konce a umím si představit producenty, kteří vyloženě jásali nad nápadem zaplatit něco tak komorního a přitom to vyplnit neuvěřitelnou porcí napětí. Samozřejmě jsem po většinu filmu zpochybňoval oblíbenou nálepku hororu na digitálním přebalu filmu, ovšem v posledním aktu se pár hororových momentů přecijen našlo. A úplný konec je vyloženě boží..jakoby částečně vypadl z Věřte nevěřte a závěrečné rozuzlení jsem si neskutečně užíval. Gerald's Game je typickou ukázkou toho, že i za málo peněz lze přinést hodně muziky. Stačí jen dva skvělí herci (Bruce Greenwood má tedy pořádnou muskulaturu) a toulavý pes..a samozřejmě opuštěná chata kdesi u jezera.

• 21.2.2018  00:09
    Místo v životě (TV seriál) (2006)

U nás doma se vždycky smáli těm amatérským závěrečným titulkům.

• 21.2.2018  00:05

Ačkoliv mám oblíbenější Pixarovky, tak tenkrát prostě všecko na co sáhli, to proměnili ve zlato.

• 19.2.2018  21:04

Zdaleka nemám nakoukané všechny Formanovy kousky, ovšem Muž na měsíci je ten nejlepší, co jsem doposud viděl. Jim Carrey tentkrát prostě uměl a nevěřícně jsem zíral u každé jeho kreace, smál se u první scény na pódiu, nechápavě sledoval při předčítání Velkého Gatsbyho a předvádění Latky a mrkal s nadzvednutým obočím u Tonyho Cliftona. Vynikající dílo, které stárne maximálně tak obrazovými prostředky, ovšem podobné filmy se už takřka netočí, to musí jít člověk do minulosti.

• 14.2.2018  23:58

Počítá ještě někdo ty marvelovky? Máme tu další origin a já mám poněkud rezervovanější pocity. Na začátku jsem se notnou dobu rozkoukával a opravdu dlouho trvalo, než jsem se začal pořádně bavit a orientovat v tom všem digibordelu. Ryan Coogler , který se tak osvědčil u Creeda, i u dlouho očekávaného Black Panthera nezklamal, odvádí velmi dobrou práci a jestli je někde opravdu nejsilnější, tak jsou to akční sekvence, které jsou patřičně hravé, kinetické a zábavné a neomrzí ani ke konci. Já se spíš nemohl dostat do příběhu a více jsem si užíval ty příběhové sekvence mimo Wakandu (hlavně Andy Serkis v nich vyloženě září). Samotné nově promítnuté centrum Wakandy je patřičně futuristické (možná až moc), nádherně vymodelované a dobře se na něj kouká (film vypadá dráž než třeba loňský Ragnarok), na druhou stranu člověka, co už za život viděl desítky jiných blockbusterů, tahle barevně vymodelovaná paleta nijak extra nestrhne. A ono velké cílení na početnou afroamerickou základnu taky třeba v Evropě moc díru do světa neudělá, my můžeme hlavně děkovat za Martina Freemana, jehož Everet Ross zde má překvapivě opravdu hodně prostoru a zajímala by mě jeho další působnost v MCU. Z nově představených charakterů mě určitě nejvíc bavila Shuri, která by mohla získat více prostoru i mimo tuhle subsérii, ovšem těch charakterů v Avengers už je prostě tak moc, že bych čekal max cameo. No a kupodivu mě překvapil i Michael B. Jordan, jehož jsem doposud moc nemusel, ale musím uznat, že dlouholetá spolupráce s režisérem mu svědčí. Ne, že bych zaujímal nějaké hodně vysoké postavení v zástupu komiksových záporárů, ale určitě se neztratí a byli tu mnohem horší, respektive zaměnitelnější. Nevím, jestli se bude čekat ještě druhá projekce, hlavní postavu Black Panthera jsem si oblíbil už v Civil War, ale raději jej uvidím po boku Avengers než třeba v druhém díle, ovšem vzhledem k závěru by druhý díl mohl být podstatně kosmopolitnější.

• 14.2.2018  18:08

Jedničku jsem si tenkrát docela užil, ale dvojka jde s patolízalstvím ještě dál. Spousta gagů vyzní naprázdno a celou dobu mě sužovalo, že koukám na to úplně samé co posledně, mimo samozřejmě dvou nových tváří, které jsou vyloženě násobky dvou vyhrocených charakterů z prvního dílu. Mel Gibson je vyloženě druhý Walhberg, roli si užívá a celkem mě bavil, ovšem John Lithgow (vůbec nechápu jak moh hrát Trinitiho, tu největší Dexterovu hrozbu), to je úplně jiné kafe, ten mě vyloženě iritoval, ač cíleně. No trojku už asi vynechám, jelikož přesně čekám, kdo asi dorazí tentokrát a nebude to pěkný pohled... PS : Cameo Billa Burra stálo za to..

• 11.2.2018  23:56

O moc lépe to natočit nešlo, ovšem já a Agatha Christie se asi jen tak kamarádit nebudeme. Samozřejmě jsem měl dávno vidět původní slavný film a příběh by mě ničím nepřekvapil, ale já si nemůžu pomoct, to rozuzlení mi přišlo strašně hloupé a nevěřil jsem svým očím, že tohle někdo myslí vážně. Kenneth Branagh si i se svým příšerným knírem šel hrdě za svým, přilákal k filmu tolik známých herců, až se tomu u prvního traileru nechtělo věřit a precizně zrežíroval klasický příběh pro novou generaci, tedy i pro mne. U Nilu budu taktéž, a vím, že je to velmi naivní tužba, ale opravdu by to příště nešlo bez toho kartáče pod nosem? 😁

• 9.2.2018  20:44
    Mom and Dad (2017)

Konečně role, kde se mohl Nick Cage zase pořádně vyřádit. Pořád nechápu, kde se jeho i ostatních choutky tak náhle vzaly, ale to je vlastně jedno. Jako slasher to funguje výborně a příště bych si dal od Cage zas v nějaké charakterní roli v kině (haha).

• 7.2.2018  21:35
    Jake a Tlusťoch (TV seriál) (1987)

Tlusťoch měl vždycky dokonalého buldoka, takže jsem koukal rád.

• 7.2.2018  18:24

Cloverfield je opravdu zvláštní série filmů. Moc se nevidí, že by se nejdřív napsal námět a scénář a až pak se to roubovalo na svět Cloverfieldu, který může vyprávět už takřka o čemkoliv (viz připravovaný válečný Overlord). Tentokrát jsme dostali dílo, které se zásadně inspiruje, dalo by se dokonce říci vykrádá, loňské průsery Life a Alien : Covenant, které ještě dokola zaobaluje pachuť zákeřného vesmíru z Gravitace. A kdyby Paradox vyšel před rokem, třeba i před zmíněnými kousky v tomto období, asi by lehce zapadl. Nicméně já jsem si rád dal nášup z tohodle prostředí a s podobnou zápletkou a musím pochválit precizní režii Julia Onaha, který mě dokázal zaujmout už od úplného začátku a cca v půlce filmu mě udržoval v katarzi. V závěru nás sice už čeká klasicky povinné “vybíjecí” finále, které mě už malinko otravovalo, vše ale napravil úplně poslední záběr z filmu, o kterém bych chtěl vědět mnohem více. To už je ale taková výkladní skříň Cloverfieldu, potažmo studia Bad Robot J.J. Abramse a my už si tak nějak musíme zvyknout na to, že přímé pokračování ani jednoho filmu z tohoto světa zkrátka nedostaneme. Co se týče obsazení, tak ani náhodou není známé tak jako sympatická posádka ze Života, nicméně všechny herce člověk odněkud zná a není tu nikdo, kdo by se sem vyloženě nehodil. Zprvu mě fascinovalo mé utvrzení v tom, že je Chris O´Dowd naprosto zbytečný herec a nechápal jsem, co na lodi dělá Ir, nicméně pak předvedl skvělý gag s rukou (nezjišťujte si a buďte příjemně překvapeni), takže mu budiž odpuštěno. Celkově plně chápu mnohé fanoušky série, že z tohoto filmu mohou být zklamaní, ovšem já se doma dobře bavil a vypadá to prostě nádherně, takže by se to určitě dle původního plánu ani v kinech neztratilo. Škoda zdejšího přísného hodnocení, ovšem vlastně je to podobné jako u loňského vesmírného fláku s Jakem Gyllenhaalem, takže komu se líbilo to, bude se mu pravděpodobně líbit i tenhle čerstvý přírůstek od Netflixu.

• 6.2.2018  23:56
    Wonder (2017)

Skrytá pecka, která se zjevila zčistajasna a úplně mi vyrazila dech. Něco tak procítěného se jen tak nevidí a Owena Wilsona bych chtěl ihned za kámoše.

• 6.2.2018  19:13
    Simpsonovi - Série 28 (série) (2016)

Tvůrci už prostě přesluhují..už to není ani vtipné, ani to neodsýpá tak jako v době vrcholu od desáté do dvacáté série. Třicítkou by to mohli hezky zakončit.

• 5.2.2018  22:52

Blaníkovu kancelář nemám tolik nakoukanou, ale z těch málo dílů co jsem viděl člověk hned pochopí, v jakém tempu se asi bude držet i výsledný film. Rozhodně je pravda, že Prezident Blaník je devadesáti minutovým slepencem epizod první série, které sice tak nějak spojuje příběh prezidentských voleb, ale já byl s oním mixem random gagů nebo spíše povětšinou satiristicky převzatých reálných skandálů, poměrně spokojený a často jsem se i nahlas smál. Překvapuje mě totální opovržení v recenzích, tohle je pro mě po dlouhé době český film, který mě nalákal do kina a který mě bavil po celou dobu. A navíc mě bavil víc než sedmiminutové díly.

• 4.2.2018  15:37
    Godless (TV seriál) (2017)

Soderbergh to opět dokázal, ačkoliv jen z producentské pozice. Tohle je úctyhodné dílo Scotta Franka, které si s ničím nezadá se starými westerny a servíruje nám skoro osmihodinovou emocionální jízdu se skvěle napsanýma postavama a vynikajícími přestřelkami. Jsem rád, že se ještě dnes tvoří minisérie, to zakončení se mi totiž hrozně líbilo a pokračováním by to lehce zkazili..

• 4.2.2018  01:42
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Ten díl s metrem Letňany je prostě legendární!

• 3.2.2018  17:15

Završil jsem kino-hattrick a tyhle young adult výplachovky mi budou chybět. Zatímco na takové Město z kostí nebo Hostitele už si dnes nikdo nevzpomene, Maze Runner se z tohoto nelichotivého subžánru snažil vymanit, ačkoliv ani on se úplného zatracení nevyhne. Narozdíl například od Divergence to i přes nepředpokládané problémy dotáhl do konce (naštěstí tady žádného génia nenapadlo rozdělovat poslední díl na 2 části) a to poměrně uspokojivě. Úvodní scéna vyloženě evokuje Rychle a zběsile a ačkoliv závěrečný akt vyloženě ztrácí na tempu a vyplatilo by se trošku krátit, takovouhle neškodnou zábavu můžu i díky sympatickým postavám vřele doporučit. A tomu zbytku slíbit, že takových filmů už v blízké budoucnosti příliš nebude..

• 2.2.2018  02:00

Nikdy jsem nic takového neviděl. Začíná to tak nenápadně a končí tak mega neuvěřitelně. Samozřejmě u mě hodně zafungoval moment překvapení, ale tohle se prostě musí vidět tak jako tak. Vůbec nevím jak jsem na film narazil, mezi smetánkou je Parfém už dávno kultovní, ale zde mi to mělo být ověnčeno minimálně deseti procenty navíc. Magnifica!

• 1.2.2018  18:56
    Coco (2017)

V době mého hodnocení 14 dní po české premiéře 89%? První půlku jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Být to původni Disney film, tak nic neříkám, ale ačkoliv už to také není co to bývalo, Pixar by měl být o ten stupínek výše. Nebýt bombového závěru, který ve mně alespoň nějaké emoce probudil a nechat vzpomenout na jednu z mých nejoblíbenějších pixarovek, na Up, tak tam napálím tři a řeknu si, co sakra tvůrce vedlo k tomu natočit zrovna mexickou pohádku. Repete si určitě nedám, na druhou stranu si říkám, že je to kvalitativně srovnatelné se stále mnohem oceňovanějším “V hlavě,” které mě také přiliš neuchvátilo (loňská Moana je lepší). Holt až do příchodu Příběhu hraček z těch animáků asi zas dlouho odvařený nebylo.

• 31.1.2018  23:10
    Borg/McEnroe (2017)

Na Borgovi jsou "překvapivě" nejlepší momenty ty se samotnou hrou na kurtu. Tenis mám hodně rád, obě finále Borga a McEnroea jsou na mě ale nepřekvapivě až příliš staré, takže jsem se předem snažil o filmu zjistit co nejméně. To se mi sice nakonec samozřejmě nepodařilo, ale i tak jsem se filmu docela dobře bavil, vyloženě si užíval těch několik velmi vyhrocených momentů a ačkoliv tempo občas povážlivě klesalo, není to tak dlouhé, aby to bylo ke konci na obtíž. A oba hlavní představitelé jsou v rolích naprosto perfektní, škoda, že je Shia poměrně upozaděn. PS : Kdo poznal Zuzanu Geislerovou?

• 30.1.2018  23:11

Velmi příjemná feel good romanťárna. Britt Robertson je už v tomto žánru stálice a je zde jako vždy skvělá..ovšem Scott Eastwood mě tu také neslutečně bavil a vůbec se nedivím, že v posledních letech dostává jednu lukrativní nabídku za druhou..a snad to nepoleví. Přece jen mě to tak nestrhlo jak jsem čekal (stopáž přes 2h je i přes nosný příběh poměrně dost), ovšem budoucnu rozhodně dám šanci druhému shlédnutí.

• 28.1.2018  23:12

Člověk si řekne : “Nějaká pitomost o hasičích. To vidět nepotřebuji.” A za sebe mohu říct, že by to byla ta největší chyba, co můžete udělat. Je totiž až neuvěřitelné, kolik toho Kosinski dokázal vymáčknout z v pravdě prachobyčejného příběhu dle skutečných událostí a kolik emocí z člověka vymámí. Už na začátku jsem věděl, když ve vzduchu vrtočivá helikoptéra nabírá vodu z bazénu a přitom kamera líbivě krouží podél ní, že tohle je zkrátka pecka a celých 130 minut jsem byl napjatý jako struna. Důležitý podíl na tom také samozřejmě má Josh Brolin a jeho parta odvážných hasičů, včetně Milese Tellera, se kterýma jsem si hned chtěl dát pivo a zapadnout mezi ně. Neuvěřitelný film, který nesmí zapadnout a doporučuji naprosto všem.

• 28.1.2018  22:58

Aneb v Čechách byl loni natočen jen jeden dobrý film a tím je Špína, jež si asi doplním. A po loňských Lvech mi to umístění Masaryka letos přijde zvláštní.

• 28.1.2018  18:30
    BLate Night Show (TV pořad) (2018)

Tukan je největší borec na světě!

• 26.1.2018  21:40

Ta pachuť po vystřihnutí mého oblíbence Kevina Spaceyho z hotového filmu stále přetrvává, ale čistě po herecké stránce si není na co stěžovat. Po výkonu Christophera Plummera jsem si vyloženě nedokázal představit, že bych ve filmu viděl někoho jiného a také mě hrozně bavil “Marky Mark” Wahlberg, který hraje toho svého klasického týpka, co se vyzná a tahle poloha mu neskutečně sedí. Nicméně tady můj výčet kladů pomalu končí. Režie Ridleyho Scotta je naprosto bezpohlavní, nevýrazná a dává za pravdu onomu zástupů haterů, kteří by jej rádi viděli v chudobinci namísto režisérské sesle. U filmu jsem se celkem dost místy nudil, z části kvůli tomu, že se jedná o naprosto klasický, ničím nevyčnívající, životopis jednoho bezpochyby zajímavého muže, zčásti kvůli problémům s tempem a ne tak zajímavému obsahu, kterému by možná více seděl hodinový formát. Boj za oscary je ta tam, stává se to každý rok, že z, na papíře zajímavých filmů s potenciálem, nevzejde nic světoborného, ale jistě se to bude zkoušet i nadále. Uvidíme co na to Riddley Scott.

• 26.1.2018  21:07

Obrovská “feel-sad” pecka. Tady jsem se dozvěděl, že tenhle kousek někomu může přijít i jako špatně vypointovaná báchorka (dokonce i člověku, se kterým se v mnoha věcech shodnu a máme podobný vkus na filmy), ovšem na mě to působilo přesně opačně. Hodně se tlačí na pilu, emoce tryskají po obrovských dávkách a celkově to sviští jedna báseň. Typicky se jako u většiny podobných filmů o zákeřných nemocech těžce tlačí na pilu a jak jsem zmínil, leckomu to zkrátka nemusí sednout od samého začátku. Mě to naprosto odrovnalo.

• 25.1.2018  18:18

V rámci přípravy na seriál Godless více než vhodný zákusek. Od Coenů mám tedy mnohem raději jejich černé komedie, hlavně tedy ty, které nejsou moc kriticky úspěšné, než když se snaží o drama. Tady to ale bezpochyby všechno klaplo na výbornou, sice se z mnoha oscarových nominací nepodařilo proměnit ani jednu, ale i tak to byl velký úspěch. A konečně jsem to dohnal i já, k westernům se už zkrátka dostávám pomaleji. Ale přitom se stále vracejí.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56