Spiker01

Fotbalista a filmový nadšenec

Skype: michal.kolla

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 21.11.2017  20:08
    Cyberbully (TV film) (2015)

Celkem zklamání. Námět je poměrně zajímavý, ale zpracování bolestivě drhne. Celý konflikt, který je samozřejmě protkaný několika zásadními twisty (ačkoliv je normálně uvažující divák uhádne dlouho předem) je poměrně zručně natočený film a díky hodinové stopáži setsakra rychle uteče. Přesto jsem se ale místy děsivě nudil a hrozně mi vadilo, jak je to celé na první signální a neskutečně ploché a vlastně hrozně hloupé. Krom teda otřepaného problému ve filmech s hackováním, lépe řečeno crackováním. Ale celé to táhne Maisie, tak to takové zlo není, jen jsem čekal silnější zážitek. PS : Koukal jsem na Filmboxu a ten český dabing je vážně opravdové zlo, které se vyloženě s teenagerskou mluvou neví rady a já jenom zíral.

• 19.11.2017  23:06
    Lady a Tramp (1955)

Absolutní Disneyovská klasika, jejíž scénu se špagetami zná snad každý. Nevím, jestli jsem to kdy viděl celé, takže jsem to raději nyní napravil.

• 18.11.2017  23:41

Jelikož opět už po milionté ujíždím na Himymu, nedalo mi to a konečně jsem si dohledal filmografii Joshe Radnora, jelikož pokud nepočítám jeho miniroličku v Bulšitu, tak jsem ho v žádném filmu neviděl. V době premiéry jsem koukal na nějaké interview s Radnorem, kde se snažil zdůraznit, že se jedná o jeho srdcový projekt, ale bohužel jsem na to už pozapomněl, i kvůli ne zrovna lehké dostupnosti. A hodně mě překvapilo, jak moc si můj oblíbený Ted libuje v minimalismu a pozvolna rozvíjí jednu zakázanou romanci, i za pomoci své záliby v knihomolství a já se utvrdil v tom, že už podruhé Josh hraje vlastně sám sebe a čerpá z osobních zkušeností...a proto mu ta poloha tady i v sitcomu tak hrozně sedí. Fakt jsem nečekal, jak procítěné dílo mě čeká a doufám, že ho ještě někdy v něčem uvidím...a Olsenku samozřejmě taky.

• 17.11.2017  23:03

Nejprve jsem chtěl kouknout jenom na poslední třetinu s Arnoldem a film nehodnotit, nakonec mě ale film už od začátku (kupodivu) nenutil to vypnout nebo přetočit jak jsem dle jedné zdrcující recenze čekal a poměrně dobře jsem se bavil. Rozhodně to není žádný akční skvost a spoustě lidem film stylem humoru nesedne (jak je ostatně vidět v diskuzi). Killing Gunther má totiž na svědomí Taran Killam, což je jedna z hvězd stále populární Saturday night live (což je na tom dost vidět) a rozhodl se prožánr mockumentary (aktéři komentují dění do kamery), zřejmě kvůli snížení rozpočtu. Postavy jsou na přesdržku všechny, ale naštěstí mi brzy došlo, že tu jsou přesně od toho a sám Arnold věděl, že svou roli musí brát jako karikaturu sama sebe, čímž taky zjevně naštval mnoho svých fanoušků. Koukatelné to ale dle mého je a vybouchne zde víc aut, než by člověk čekal. Možná ale kdyby místo levných triků někdo vložil více úsilí do akce, tak by to nejspíše ocenilo více lidí. PS : Hodně to připomíná film Keanu od Keye & Peela.

• 17.11.2017  22:52

Říkal jsem si, že kdyby to točili Coeni a Clooney v tom hrál, že by to bylo ještě lepší, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak z toho jejich pomalu zapadlého scénáře božský George vykřesal maximum. Musím přiznat, že první půlka je hodně o trpělivosti, teprve se zasévají zrnka pochybností do zprvu nepochopitelných událostí a nepozorný divák pak může být snadno oklamán. Nikoliv však při rozuzlení zápletky, to už to v té době musí být všem jasné, o co vlastně v tomhle podivném případu jde a jestli je Matt Damon-démon, nebo jen hloupý anděl. Jak je ale u coenovek zvykem, jde tu především o formu vyprávění, kterou George Clooney za ty roky docela dobře nakoukal a jakmile se začne něco dít, temné předměstí Suburbicon pevně sevře čelist a už nepustí. Akorát jsem tedy nepochopil význam podzápletky pro příběh s milými černošskými obyvateli, ovšem asi to bylo třeba nějak natáhnout.

• 17.11.2017  16:05

Vlastně mě jenom zajímalo, jak se s, podle všeho nevděčnými, rolemi ve "velkolepé" trilogii Zahradnictví popasovalo několikero českých herců, které mám docela rád (hlavně tedy první dva ve výčtu obsazení). Po shlédnutí to ve mně nenechalo takřka žádné extra pocity a vlastně jsem rád, že jsem si na vlastní kůži ověřil, jak už nyní dokáže být duo Hřebejk/Jarchovský naprosto sterilní ukázka úpadku české kinematografie, tedy z pohledu toho, že už se jejich filmům vyhnu, ne že bych kvůli tomu měl nějakou škodolibou radost. Silně přemýšlím, že vynechám dvojku a kouknu jenom na Nápadníka, jelikož mám fakt rád Annu Fialovou a ušetřím si tak dvě hodiny, které mohu zaplnit něčím příjemnějším, nejlépe jiným filmem.

• 16.11.2017  03:50

Digibordel jak se patří. Opravdu jsem se celkem bál, že po těch všech problémech a přetáčkách bude Justice League ještě mnohem odlehčenější zářez do stále bohatších dějin komiksových filmů. Ale kupodivu to na mě tak nepůsobilo. Každopádně je to takové pseudoserioznější, než kdyby snímek komplet připravil ve své režii Zack Snyder (nemyslím tím nutně pouze podle všeho dobrovolné převzetí Jossem Whedonem, ale i bez zjevných zásahů producentů od Warnerů). Ovšem ten xicht a nastolený vizuál z Batman v Superman tu naštěstí zůstal a tím pádem se zde nahrne stejné množství kritiky jako loni v březnu. Na vysvětlenou : ve filmech úplně nehledám Mys Dobré naděje a část mé duše přímo lační po temnotě, která nehýří sluníčkovými barvami a eskapismem, a bude nás málo. Od toho je tu Marvel a tyhle světy by se neměly protínat. A zde se podařilo přesně navařit ten chutný mix, který jsem ještě schopen tolerovat a užívat si film v podobném stylu, na jaký jsem byl zvyklý z ostatních kousků nyní už patrně neexistujícího DCEU. O to víc je překvapivější, že se tento mnohagenerační koktejl povedlo namíchat ve více než přijatelné dvouhodinové (!) stopáži i pro ty nejzarputilejší kritiky Snyderova digibordelu a povedlo se linky všech hrdinů uspokojivě propojit i bez sólových filmů třech zástupců slavné kontinentální ligy. Digitálně bych si za pár měsíců dal klidně další půlhodinový nášup ve Snyderově stylu, nejlépe jeho vlastní rukou, ovšem tentokrát bych se setsakra bál těšit se na nějaký extended cut, takže budu jen tiše doufat. Abych to tak nějak tedy více přiblížil. Faktem je, že výsledný kinosestřih hlavní konkurence Avengers je vlastně hodně jednoduchý sled tří aktů, ve kterém se hrdinové udávají do kontextu, zvykají si na odlišné postupy v týmu ostatních (polo)bohů a konečně, vypořádávají se s hlavní hrozbou v tak nechutně obrovském měřítku, že i ti poslední Transformeři trošku zírají. Příběh jede hezky bezpečně dle zajetého mustru, každou chvíli se někdo s někým nebo něčím vyrubává a na nějaký oddech moc nezbývá čas. Mezizápletky tu jsou, ale snažím se naznačit, že někdo uvnitř myšlenkové tuby továrny na filmy kdesi v Hollywoodu věděl, že pokud se to nemá všecko zabalit už v roce 2017, tak to musí odsýpat a hlavně nepřekvapovat, třeba dimenzionálně zlou kreaturou Steppenwolfa, který je tu čistě proto, aby dostal pořádně napřesdržku a ukázal, že nad ním je ještě třebas někdo jako Darkseid nebo Brainiac. Vlastně to není výtka, jenom má pak člověk po těch dvou hodinách (nutně říct, že nepochybně oprávněný) pocit, že tu někdo kompletně prostříhal a vystříhal podstatnou část děje. Ovšem během filmu samotného jsem spíš řešil, zda-li vůbec jsem schopen si oblíbit zbylou část Ligy, když už tuto snahu předčasně dost narušily trailery. Netřeba pochybovat, že na prvním místě musím ihned zmínit Flashe, jehož představitelem Ezrou Millerem vyloženě pohrdám a cokoliv, co vypustí z pusy má být vtipné, až na to, že vůbec není. Ovšem má cool oblek a cool schopnosti, takže, jak jsem také doufal, během akce mě vyloženě bavil a jeho Flashpointu nyní věřím o něco více, pokud jen abecedně nezačne kopírovat linky ze stejnojménného seriálu. S Batfleckem jsem velice spokojený už od minulého filmu a zde se mi hodně líbil jeho nový oblek ve stylu Arkham Knighta, takže se jen tiše modlím, aby se té sólovky dožil, Wonder Woman mě přesvědčila už ve svém filmu, Aquman se musí více snažit příští Vánoce v sólovce, ovšem kdo mě nejvíce příjemně překvapil, tak byl Cyborg. Naopak jeho sólovka mi pořád vůbec nedává smysl, ale zvlášť jeho civilní podoba ve formě Victora mě docela bavila. Shrnul bych to asi tak už v krátkosti, že velice doufám, že JL vyloženě rozdrtí nejen americká kina a Marvel konečně dostane trošku zdravé (a tmavší) konkurence. BTW : Má to tu nejlepší potitulkovou scénu, jakou jsem kdy viděl!

• 14.11.2017  19:08

Nejlepší scénář, který byl kdy k filmu napsán? To se těžko posuzuje, ale nemám problém tomu věřit. Dohánění klasik pokračuje, ovšem z dnešního pohledu už je leckdy obtížné vše správně docenit. Ten Jack Nicholson tehdy ovšem dokázal uhrát prostě cokoliv.

• 13.11.2017  23:04

Feel good film jak se patří. Je až s podivem, že jsem na to nikdy nenarazil při mnoha reprízách v televizi před deseti patnácti lety, ale o to víc jsem si tenhle klenot užil. Vše potřebné už bylo napsáno, tohle se musí prožít.

• 12.11.2017  22:03
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Zklamání na všech frontách. Ovšem poměrně nepřekvapivé, jelikož tenhle unáhlený projekt, ze kterého měl být původně blockbuster, nevzbuzoval naděje už od prvního traileru. Celé je to prostě divné, výprava je tu strašlivá, celej Atillan je z papundeklu a vůbec nevzbuzuje pocit něčeho majestátního, hodného Měsíční pozice. Postavy jsou celkem v pohodě, nejvíc jsem si oblíbil Medusu, ačkoliv takový Karnak s kopytnatcem a žabákem jsou vyloženě postavy nezajímavé, ale alespoň nijak nekazí děj. Malinko to vyvažuje Iwan Rheon, ale nemá moc co hrát. Tvůrci alespoň udělali dobře, že příběh ukotvili v poměrně neokoukaném prostředí, na Havaji, a když už nic jiného, tak můžeme alespoň obdivovat krásy tohoto ostrova. Ovšem zbytek je na bodu mrazu, akce nezajímavá, zápletka tuctová a ačkoliv jsem těch 8 dílů přežil, tak jsem si říkal, že kdyby to mělo třeba víc než 10, nebo nedejbože 20, tak už bych to nedal. Možná by si Inhumans zasloužili druhou sérii aby případně předvedli, že na to mají, ale otázkou je, jestli by tomu ostatní včetně mě ještě dali šanci, takhle mi seriál chybět nebude. Ještěže jsem na to před 2 měsíci do toho Imaxu nešel.

• 12.11.2017  17:44

Jeden z filmů mého dětství. Což je zvláštní, jelikož starý seriál se mi vyhnul a tohle jsem sjížděl stále dokola. Nyní jsem si ověřil, že je to vážně hrozně pitomé, ale vlastně mě mrzí, že tehdy nevznikly další díly. PS : mám takový pocit, že Halle Berry tehdy zásadně ovlivnila můj vkus na ženy.

• 11.11.2017  21:38
    Auta 3 (2017)

Auta jsem nikdy moc nemusel, oba díly jsem viděl jednou a už si z nich moc nepamatuji, ačkoliv by bylo rozhodně lepší si před trojkou jedničku zopakovat (hrozná dvojka se ignoruje). To jsem ovšem neudělal a začátek pro mě tedy byl o něco problematičtější, ale nakonec jsem se naladil na správnou vlnu a musím uznat, že síla, jakou Auta 3 zapadly v kinech plně vynahrazuje kvalita filmu samotného. Jistě, už dávno to není ten Pixar, který tak milujeme, kvalitou jsme někde na úrovni Hledá se Dory, ale u mě ji auťáci mírně převyšují. Celkově bych řekl, že příběh Bleska McQueena a spol již byl završen a že by se interní zdroje měly zase nahrnout do jiných značek, nejlépe těch nových a originálních. Vlastně mi ale myšlenka těchhle sequelů po tak dlouhé době nevadí.

• 10.11.2017  18:29
    Hrdina Max (2015)

Zpočátku mi to hodně připomínalo Megan Leavey, ale s postupem času jsem byl docela překvapený, kam se ten příběh posunul a jak mě vlastně dost bavil. Jo, je to vyloženě film pro pejskaře, kdo nemá psy rád, tak si tu nic jiného nenajde, jelikož hlavní hrdina je od počátku velmi nesympatický, což se zlomí pomalu až v úplném závěru. A když dojde na triky, a že jich je tu celkem dost, je to dost bolestivé.

• 9.11.2017  21:48

Takové umírněnější Rychle a zběsile a nemyslím to pejorativně. Leckoho totiž může štvát sci-fi nádech posledních dílů nepochybného předobrazu tohoto filmu a toho mnohem umírněnější podoba krádeže nádherných, starých a nebesky drahých aut bude dozajista bavit. Já jsem jeden z nich. Ačkoliv tempo občas koliduje mezi nudou a opravdovým adrenalinem, skvěle se podařilo využít nádherné lokace prosluněné Francie a charisma Scotta Eastwooda, který sice nepochybně nebude nikdy takovou hvězdou jako jeho otec, ale mně jeho herectví celkem baví (ironií je, že v Rychle a zběsile se příliš nepředvedl a producenti si ještě dvakrát rozmyslí, jestli mu ještě v nějakém blockbusteru dají šanci. Dvojku bych si dal, tam už bude hrozit kino..pár automobilových nadšenců se v mém friendlistu najde, takže tímhle kouskem se neprohloupí.

• 8.11.2017  23:32

Já mám prostě nejradši ty slabší Coenovky (Hail, Caesar! je taky bomba!). Všechny spojuje to, že v nich hraje naprosto bombový George Clooney a mají bohaté obsazení, které v Burn After Reading doplňuje ještě taktéž skvělý Brad Pitt. A jako vždy tu hrajou naprostý dementy. což mi strašně sedí a i tentokrát jsem se hodně smál. Takže doháněčka bude pokračovat. PS : Perličkou na závěr je samozřejmě J.K.Simmons. Jo, tenhle film je hodně o pochopení scénáře mimořádnými herci.

• 8.11.2017  12:23
    Glee (TV seriál) (2009)

Glee nemusim, ale tohle je jednoduše boží!

• 7.11.2017  23:56

Když jsem v noci druhou řadu konečně dokoukal, velice silně na to mě zapůsobilo takovým způsobem, jaký jsem nezažil ani u jiné letošní Netflixovské jedničky, 13 reasons Why. Byl jsem překvapený o to více, jelikož jsem byl loni z první série po tom naprosto neuvěřitelném hypeu maličko rozpačitý. Ta druhá nejen to, že je o epizodu delší (tak schálně, kolik z vás byste ten jeden=sedmý díl vklidu obětovali?), ale také trošku odosobněná, což je dáno důrazem na postavy mimo hlavní partu, ale ne, že by to něčemu vadilo. Každá epizoda utekla hrozně rychle, všechny jsou zrežírovány tak napínavě, že kdybych kupříkladu nemohl ihned po 8. dílu zapnout ten devátý, tak bych asi musel někoho jít zabít. Nemůžu si pomoct, seriál roku..tohle se prostě musí vidět. Zvlášť, pokud člověk holduje Vetřelcům a dalším osmdesátkovým klasikám, to si pak v těch paralelách musí vyloženě libovat. A jestli něco musim zmínit na závěr, tak mě naprosto dostal Steve, který je tu vyloženě boží a to už si z první série vůbec nevybavuju, jak byl strašně otravnej a ten vývoj postavy je neskutečný. Na začátku vedl Jonathan, ale od pátého dílu byla dominance jasná. Nashle u třetí série, která bude snad až za milion let. To bude zase ocenění. Nejlepší momenty : 1) konec předposledního a závěr posledního dílu pro mě byla naprostá emoční odzbrojovačka (ples) 2) Steve a jeho nakládačka 3) a Steve za borce 4) Tribute to Bob 5) El přijde na scénu.

• 6.11.2017  23:34

Matthew Mcconaughey je velkej borec a tahle poloha nebeského klátiče mu vždycky seděla celkem přesvědčivě. Tahle komedie hladce zapadla v jeho bohaté kinematografii, ale řekl bych, že je to jedna z těch lepších. A Michael Douglas je vyloženě boží a vyvažuje mou nenávist k Jennifer Garner.

• 6.11.2017  22:43
    The Layover (2017)

Nechápu, že tak noblesní muž, jako je William H. Macy, dokáže natočit takovouhle sterilní srágoru. The Layover je vyloženě esencí těch nejdebilnějších klišé, které v podobně nenáročných komediích pravidelně vídáme a sbírkou těch vůbec nejtrapnějších gagů (a bohužel i těch fekálních). Sexy trailer, který dokázal na první signální zaujmout, vyloženě tělem neklame, ale je ještě celkem umírněná a film prostě v žádném směru nefunguje. Vážně by mě zajímalo, jak vypadá fanoušek tohoto filmu.

• 4.11.2017  17:06
    Spielberg (TV film) (2017)

Steven Spielberg je vůbec první režisér, kterého jsem znal jménem v dobách, kdy jsem se ještě dávno o filmy nezajímal mimo výsledný produkt a také jsem ho vždy bezpečně poznal podle fotografií a je to prostě můj nejoblíbenější režisér. Na film jsem se hodně těšil a jelikož dokumenty miluju, tak jsem se nemohl dlouho dočkat. 140 minut je docela pálka, ale je fakt, že o seňoru Spielbergo se toho dá říct mnohem víc a úplně v klidu bych snesl i 4 hodiny, protože toho natočil tolik a tolik toho stojí za zmíňku, že jsem už ke konci myslel, že se na nějaké filmy vůbec nedostane. Hodně mě potěšilo, kolik herců a celkově lidí od fochu bylo ochotných o všech těch neuvěřitelných historkách promluvit a jistě bych se vsadil, že spousta dalších lidí si jen nenašlo čas. Vidět partu režisérů Hollywoodských spratků pohromadě je nezapomenutelný pohled a trošku mě mrzelo, že se dokument vůbec nevěnuje třeba Zemeckisovi, ale tak to hlavní tu je a dobře se na to kouká.

• 4.11.2017  00:00
    Převrat (2015)

Strašně divný a neuvěřitelný film, ve smyslu toho, že jsem věrohodnosti toho tématu vůbec nevěřil. Film mě zaujal kvůli Owenovi, ale vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a pak jen nevěřícně zíral. A Brosnan je cool, ale možná nepřekvapivě nemá tolik prostoru.

• 2.11.2017  19:20

Do letoška jsem snad neviděl takový dobrodružný film z džungle v takovémhle ladění a dle životopisu. A letos už je to třetí. Po tomhle kousku s výmluvným názvem (a taky dost debilním) ještě Lost City of Z a zčásti také Zlato. Ne, že bych si stěžoval, ani potřetí jsem se nijak nenudil a za posledních pár let je to další film po Horns, který bych doporučil kvůli Radcliffovi. První půlka je víceméně přátelský road trip po Latinské Americe, v té druhé už se leckdy dějí tak nechutné věci, že jsem leckdy jen nestačil věřit vlastním očím. A je to navíc tak správně drásavé a zručně natočené, že je opět škoda, že snímek bez větších skrupulí víceméně zapadne. PS : Thomas Kretchman je neskutečně badass!

• 1.11.2017  22:43
    Kniha lásky (2016)

Velice příjemná feel-good jednohubka, která v té početné knihovně HBO nespravedlivě zapadla a jak je vidět i na zdejší databázi, moc lidí si k filmu cestičku nenašlo. A Já to doporučuji už jenom kvůli fantastické Maisie Williams. Co mě ale nejvíc překvapilo, byla skvělá melancholická (nezpívaná!) hudba, která konstantně prokreslovala jeden takový snový příběh a vůbec bych nečekal, že je od Justina Timberlakea. Ještě uvidím, jestli je poslouchatelný i samostatně.

• 31.10.2017  23:32

Začátek za 3*, ovšem jakmile se to rozjede, jsou to neskutečná jatka s překvapivým důrazem na emoční strunu, která na mě sice naplno nezafungovala, ale stejně jsem byl překvapen, jak se podařilo do vlastně obyčejného zombie filmu s dobrou akci propašovat tolik rodinného patosu. A hlavní postavy se podařilo vybrat opravdu suprově (hlavně nastávající otec je cool) a prožíval jsem s nimi každý fight.

• 27.10.2017  23:40

Tam, kde John Wick 2 nezklamal vůbec vizuálně svým nádherným filtrem, tam jeden z původních spolurežisérů sází na opravdu ošklivé prostory sametorevolučního Berlína v neskutečně vyblitých barvách, což mě tedy moc sledovat nebavilo. S tím jsem měl problém už od prvního traileru a proto jsem na to nakonec nešel, ovšem nedokázal jsem se přes to přenést ani doma. Charlize Theron je ovšem v roli neskutečně uvěřitelná, ačkoliv tedy zejména ona slavná nejlepší scéna v kontextu mužské síly Johna Wicka a minionů, které si Charlize ve filmu poddá, úplně věrohodná není, ale je zkrátka vidět, že je David Leitch co se týče choreografie někde úplně jinde než zbytek Hollywoodu. Ačkoliv mě to tedy extra nestrhlo, i přes mírně nadsazenou stopáž (stejně výtka u letošního bratránka) jsem se nenudil a za pár let bych si dal klidně crossover, kdyby to bylo možné.

• 25.10.2017  23:51

Už bych pomalu zapomněl, jak je Marvel strašně rád infantilní a výrazně mi to zkazilo výsledný dojem, ačkoliv je možné, že se s dalšími shlédnutími můj názor ještě změní. Pro mnohé to jistě bude nejlepší Thor, ale přiznejme si, že laťka nebyla příliš vysoko a jakmile se Feige a spol vytasili s hvězdným obsazením a spojení v polotýmovku Planet Hulk, bylo rozhodnuto. Novozélandský talent Taika Waititi se před premiérou nechal slyšet, že zakončení asgardské trilogie bude nejvtipnější marvelovkou a bohužel nekecal. K veletragické události jakou je Ragnarök mi to absolutně vůbec nesedělo, ale jsem rád, že jsem alespoň nebyl zklamán závěrem, který je patřičně kataklizmatický a napravuje nadsázkovou popcornovou zábavu o falešném nebezpečí na Asgardu. A nenechte se zmást trailery. Víc než kdy jindy všechny epické záběry v samotném filmu vyzní do melodramatu a ačkoliv režisér ve správných momentech umí přitlačit na pilu a když už dojde na nějaké nápaditější akční scény, tak to stojí za to (úvodní dovádění s kladivem mě bavilo hodně). ale např scéna v gladiátorské aréně, na kterou jsem se hodně těšil, mě napoprvé velmi zklamala (napodruhé už jsem si to překvapivě užíval), naproti tomu scéna s náletem Hulka na Surtura mohl být stejně megaepický jako v traileru. Co se týče nových postav, určitě nejvíc zaujme Tessa Thompson (od slečny záhadné z Westworldu urazila dlouhou cestu a drápe se na výsluní) a z cameí nejvíc potěšil Sam Neill s jedním ještě překvapivějším cameem, které se naštěstí (přede mnou) utajit podařilo. Celkově Marvel bezpochyby splnil své zadání, překvapivě extra nevykládá moc oslích můstků na velké vyvrcholení 10 ti leté existence MCU a fanoušci dosavadního stylu se budou královsky bavit a už aby tu byl ten Black Panther. PS : Moc mi nesedl synťákový osmdesátkový soundtrack ve stylu Blood Dragon, to spíš pobavila písnička z epického prvního traileru od Led Zeppelin, jež se jen zřídkakdy objeví i v samotném filmu a zde se to povedlo. PPS : Korga pro mě díky dabingu samotného režiséra naprosto zabili. PPS : Hela v prvním záběru je super a sexy. Velký EDIT : Napodruhé už jsem věděl, do čeho jdu, přistoupil jsem na pravidla hry a jenom jsem se nechal nést skvěle vtipnou akční jízdou, která paroduje nejen předchozí Thorovky, ale i ostatní postavy z MCU (jako např Hulku), nacož jsem napoprvé vůbec nebyl připraven. 130 minut uteklo jako voda a jelikož už jsem napodruhé samozřejmě přesně věděl, kdy co přijde, hezky od srdce jsem se zasmál a snad se mi ještě nestalo, že bych někdy při druhém a dalším shlédnutí měl tak zásadně jiné a lepší pocity. A ani ten Korg už mi nevadil..Napoprvé 3,5*, napodruhé 5*

• 24.10.2017  23:53

Terry Gilliam v nejryzejší podobě. 12 opic jsem viděl, Brazil zatím ne a budu to muset napravit. Nechápu, proč je film v modré, i tady se jedná o hlubokomyslné hledání smyslu životu v papundeklové divné barevné sci-fi, ale uteklo mi to tak rychle, že jsem to ani nečekal. Malick u mě skončil, doufám, že Gilliam ještě něco natočí.

• 22.10.2017  23:56

Čisté scífko. Božská Blake Lively balí Elvise a jemu je to nejdřív jedno. Skvělá romanťárna, ke které si musí člověk cestičku doslova vyšlapat, jelikož zapadla strašlivým způsobem, až je to na Weinsteiny nezvyk (klasická nezávislárna). V tv to neuvidíte, ale tenhle klenot tak jednou do roka doporučuji na zlepšení nálady. Škoda, že jsem se napoprvé náladově nedokázal vtáhnout do děje úplně.

• 22.10.2017  21:39

Sestava se to sešla velice pěkná, ale takhle nestydatě vykrádat S tebou mě baví svět, Rafťáky a další bez nějakých invencí a bavičského umu mě opravdu extra nezaujalo. Potenciál tam byl, docela jsem se i těšil, ale na to, že se jedná o rodinnou komedii jsme se extra nezasmáli.

• 20.10.2017  23:48
    Spawn (1997)

První pořádně drsný komiksový film. Škoda, že ten Blade ho o rok později ve všem zastínil, ale bez Spawna by nikdy nevznikl. Michael Jai White je v roli naprosto prvotřídní po vzoru Snipese, jenom škoda, že má po většinu filmu znetvořený obličej. Ve filmu je opravdu hodně CGI a tím pádem je i Spawn filmem své doby a je to na něm dost znát, moc koukatelné to tedy už dnes není. Pobavil mě ale klaun ve formě Johna Leguizama a víc než co jiného na filmu oceňuji progress, který dopřál komiksovým filmů a těším se na jeho novou verzi..

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53