Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 985)

plakát

Bílý lotos - Série 1 (2021) (série) 

Velký fenomén v určitých kruzích, který přesně zapadá ke značce HBO a jsem rád, že jsem i já jej konečně dohnal. Výborně napsaná prosluněná (leč s divně vyblitými barvami) sonda do duší jedné sorty lidí, kde si asi každý najde svého oblíbence a nebude to obecně jedna klíčová rodina. Jedno z nejlepších současných dramat.

plakát

Barbie (2023) 

Prozatím nejvýdělečnější film roku a přitom taková střeštěnost. Což nemohl na začátku roku absolutně nikdo čekat, tedy to první. Z totálně niche režisérky se během měsíce stal totální mainstream a kdo zná předchozí tvorbu Grety Gerwig, ten tak nějak čekal, že nedostaneme pouze hloupý téměř blockbuster, ale snímek s dávkou satiry, skrytých podtextů a zřejmě i zdravou míru feminismu. Margot Robbie po čtyřech drahých propadácích takovýhle velehit potřebovala jako prase drbání a v roli Barbie je nepřekvapivě skvělá, dokonce, jak upozorňuje sám disclamer ve filmu, ztělesněním krásy tak jak si Barbie představujeme. Co se však týče formy daného snímku, tak jsem pochopitelně předem tušil, že nebudu cílovka a dle očekávání mě film kromě dvou povedených vtipků, kdy jsem vyprskl smíchy, docela míjel a nedělá mi radost, že zrovna tenhle film se zřejmě opravdu stane nejvýdělečnějším filmem roku, leč se jedná alespoň do značné míry o originální námět, přál jsem to zkrátka více tomu Oppenheimerovi, leč se alespoň na vlně dvojprogramu krásně svezl. Ps : Will Ferrell byl ovšem prvotřídní PPS : jsem hodně rád, že hlavní roli nehrála Rebel Wilson a zaujalo mě, že producenti asi koukají na Sex Education, když obsadili 3 herce ze seriálu.

plakát

Láska na první pohled (2023) 

Vymírající subžánr, který Netflix jednou za čas nakopne, zkrátka tím, že jej dá na první stranu. Haley Lu Richardson jsem před pár lety celkem žral a mrzelo mě, že od Rozpolceného nemohla najít příliš zajímavých projektů, nyní je po White lotus na dobré cestě a tento film to jen potvrzuje. Je to takové subtilní, nevtíravé a ač bych nechtěl, aby to znělo sexisticky, je vidět, že je to snímáno ženským pohledem a je to celé trošku naivnější než podobné situace předkládá nejen sám život, ale i četné scénáristické variace v různých obměnách. Ale pořád jako feel good 90min kousek na dlouhý propršený večer ideální.

plakát

Meg 2: Příkop (2023) 

Půlku filmu jsem si říkal, že je to jasná tří hvězda, stejně jako jednička, na které jsem byl kdysi v kině a podvodní pasáže mě až tak nezaujaly. Má to ale pěkný vizuál, čínský balík peněz je na filmu vidět a nakonec to dopadlo tak, že jsem si ujasnil, že se, hlavně díky finále, jedná o natolik zábavnou blbost, že si to tu čtvrtou zaslouží. Velkým tahákem je samozřejmě i tentokrát Jason Statham, který zde předvádí i kumšt svého bojového stylu a jeho závěrečný fight s megem rozhodně stojí za to a mohutně mě rozesmál. Kvalitativně to samozřejmě není nijak dobře napsaný blockbuster, ovšem já nejsem kritik a nemám problém uštědřit neškodnou sedmičku i snímku, který je zkrátka ptákovina, která mě však hodně bavila. A nebýt podvodní anabáze, možná bych šel i výše, paradoxně jsem i výše než u přízemnější jedničky. Třeba si ji dám někdy znovu v tandemu, což o mnohých filmech co za rok vidím dobrovolně říci nemohu.

plakát

Malá mořská víla (2023) 

Malá mořská víla je jedna z těch pohádek, co poměrně často běžely na mých VHSkách, jen jsem před pár lety zjistil, že si ji nepamatuji tak dobře, nebo se mi to míchá se seriálem. Hraná adaptace mě však na rozdíl od mého milované Aladdina od začátku nezajímala a to mě nechává chladným pravidelná woke kontroverze kolem, co je dnes u každého druhého očekávaného filmu.  Je však až komické jak se Disney snaží o "správnou míru etnicity" a každá hlavní postava má rodiče jiné barvy pleti. A třeba Javier Bardem je totální král, jelikož zplodil bělošku, černošku i asiatku s jednou ženou. To je ovšem ten nejmenší problém, více mi vadilo, jak je to celé laděné do podivné potemnělé barvy, minimálně prvních 45 min pod vodou než se dostaneme na prosluněnou souš. Stopáž je další z problémů této doby, kdy film má naprosto nesmyslných 130 minut a ačkoliv já osobně se neumím věcí zbavovat, půl hodina dolů by filmu jen prospěla, viz původní animák. Vlastně mě nejvíc bavila závěrečná předigitalizovaná (ovšem to je celý film, i když se prý natáčelo i v Itálii, stejně to všecko vypadá jak ze studia) půl hodina a ta nakonec notně vylepšila mé dojmy. Vím, že se nedočkáme, ale Disney by konečně zas měl najet na nějaké originální látky.

plakát

Justice League: Warworld (2023) 

Nemám moc rád tyto alternativní příběhy a pořád jsem čekal, proč se to jmenuje Justice League, když je tam jen Wonder Woman na divokém západě. Nakonec to tak alternativní není, nápad mi přišel hodně zajímavý, ovšem realizace mě bohužel nudila do té míry, že jsem neustále lapal po telefonu a příliš jsem si neužíval poměrně zajímavý příběh. Snad bude nevyhnutelné pokračování údernější a děj se zaměří na známý tým. I když bych rád viděl nějaké další erkové animáky, třebaže z divokého západu, raději když to nebude pod labelem DC comics.

plakát

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023) 

Opravdu jsem ještě neviděl takovou práci, jakou předvádí všichni režiséři a producenti Miller s Lordem v tomto filmu. Neskutečná, hudbou namixovaná, specificky animovaná, šleha, která samozřejmě na diváky přenáší tolik stymulů, že je až může zahltit a kvůli (na animáky opravdu hodně nestandardní) stopáž 130ti minut čistého času  taktéž může přestat bavit. Leč Spidey si naprosto zaslouženě odnesl nadšené ohlasy a dolary z kin a já doufám, že i přes ty všechny produkční problémy se toužebně očekáváné trojky dočkáme dříve než za pět let jako tentokrát. Za ten cliffhanger tvůrcům rozhodně neděkuji, za ten drive snímku a Gwen Stacy v podání jako vždy dokonalé Hailee Steinfeld ano.

plakát

Vocasy na tripu (2023) 

Od prvního traileru jsem věděl, že film uvidím. Ovšem co jsem absolutně nečekal, tak byla pochvala českého dabingu a jsem hrozně rád, že jsem na to zavítal do kina. A jak si neustále zoufám, že čistých komedií a zvláště těch dobrých, dávají studia do kin poskrovnu, tak Strays jsem si úplně labužnicky užíval. Film nám předkládá co minutu jeden gag za druhým (jeden sprostší než druhý) a já se nahlas smál u velké části filmu, čemuž nepochybně přispěl i CZ dabing, který těm sprosťárnám ještě dodá ten správný šmrc a dabéři se toho vůbec nebojí. Za mě dokonce i jeden z nejlepších filmů roku, protože takovýhle zážitek mi (nejen) letos dal jen málokterý biják. Moc bych si přál sequel či zkrátka zas něco podobného jako toto nebo další bráška Sausage party.

plakát

Tchán s tchyní jsou psanci (2023) 

Sandlerovo studio Madison jsem měl vždy v oblibě, ale i u nich je zjevné, že při přechodu produkce na Netflix polevili v tom puncu kvality a takový film by už dnes do kin nepustili, pro stream to však stačí. Což o to, pořád je to alespoň neškodý průměr, který neurazí a celkem rychle uteče, ale ta parta kolem Sandlera, co tyhle typy filmů točila před 20 lety, nepůsobila tolik cringe jako v určitých ohledech právě Out-laws. Alespoň, že ten Pierce Brosnan stále umí držet bouchačku.

plakát

Nezvěstní v boji (1984) 

Ten známý film, ve kterém Chuck Norris vyleze z vody s kulometem v ruce a proto jsem ho také chtěl po letech poprvé nakoukat. Není však divu, že už tyhle typy filmů je těžké někde zachytit a s odstupem času ty levné akčňáky z produkce Canonu totálně převálcovali Arnold se Slyem. Vlastně jsem během měsíce viděl dva zásadní Chuckovo filmy a nechápu, kde se vlastně vzal ten jeho kultovní status. A to jsem vyrostl na Walker Texas Ranger.

Ovládací panel
147. nej uživatel Česko
146 bodů