• Western

Iron Man 2 (2010)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Milionár Tony Stark je už celosvetovo známy ako Iron Man. V lietajúcom bojovom obleku zabezpečuje na svete mier. Stal sa tak slávnym hrdinom. Má však aj veľmi zákerného nepriateľa - pýchu...

Dopis pro krále (2008)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Mladík Tiuri dostane od umierajúceho rytiera list s tajným odkazom, ktorý musí bezpečne doručiť kráľovi krajiny Unauwen. KOMENTÁR: Každý z nás má tu na zemi konkrétne poslanie, ktoré vylučuje z nášho života nudu a náhodu! Byť v službách Kráľa kráľov by mala byť pre nás pocta! ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.

Útěk (1981) (TV film)

Film vysielala Česká televízia na programe ČT1 v nedeľu 5. 8. 2012 o 3.45.

Ježíš (1999) (TV film)

Za všetky nepresnosti, či chyby, aspoň jeden príklad. Na krížovej ceste Panna Mária priam kričí na apoštolov "zbabelci"?!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Hlavná hrdinka sa rozvedie so svojím manželom. Potom žije s druhým mužom. Potom cestuje, všeličo zažije a rozhodne sa žiť s tretím mužom, ktorý je tiež rozvedený. A to je koniec filmu, ktorý nám chce nahovoriť, že hlavná hrdinka "objavila Ameriku" a je konečne šťastná. Máme učebnicový príklad filmovej demagógie!

Na vrchol (2002)

Očakávaný náročný výstup prebehol príliš rýchlo a nevyzeral až tak náročný. Škoda, mohol to byť výborný film, lebo všetko ostatné je v ňom priam bezchybné.

Hooligans (2005)

Vodca bitkárov v závere filmu vyznieva ako vzor hodný nasledovania. To hovorí za všetko!

Zvoník od Matky boží (1997) (TV film)

Veľmi zaujímavé spracovanie slávneho románu Victora Huga. Film je bez "hluchých" miest, bohatý na akciu, ktorá je však šikovne dopĺňaná aj stíšením, dojímavou scénou či hlbokým rozhovorom. Takto divák dostáva priestor aj pre zamyslenie. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

Vrahouni (2010) odpad!

Kameňom úrazu je asi scenár. Výsledkom je film "bez chuti", po ktorom diváka pravdepodobne najviac mrzí strata času.

Antonín - Boží bojovník (2006)

Film vysielala televízia NOE (13. 6. 2011, 21.00; 18. 6. 2011, 16.25) s výborným českým dabingom. Niekoľko myšlienok, ktoré odzneli z úst hlavného hrdinu: Cirkev je Božia, ale tí čo sú v Cirkvi nie sú bohmi. / Milosrdenstvo Božie je nekonečné. / František povedal: "Chcem vás mať všetkých v raji."