AspireHD

Student

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 29.1.2017  12:37
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Dlouho jsem nezažil, že by mě tak strašně deptala myšlenka, že se nedočkám další série u nějakého seriálu. Okresní přebor je přesně to, co Česku chybí. Je to vyšperkovaný seriál, u kterého se nemůže nikdo nudit. Možná tak nějací milovníci Trošky, kterým stačí jen humor na úrovni první třídy základní školy. Sice jsme se dočkali uzavíracího filmu, ale stejně věřím, že by každý chtěl hned několik dalších dílů, protože tento seriál prostě nemá chybu!

• 29.1.2017  12:34
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Tohle je další český počin, který mě nadchl. Nejsem zrovna člověk, který by měl rád české filmy nebo seriály. Naposledy se mi strašně líbil Okresní přebor, který byl tak krásně vyšperkovaný, že vytvářel perfektní komediální zážitek. Konečně jsem se dočkal dalšího takového seriálu, který však ztrácí na tom, že je krátký. Sice je každý díl vtipný a perfektně odkazuje na momentální situaci v českém fotbalu, ale stejně bych radši viděl každý díl o něco delší s lepším příběhem. Nicméně by si naše republika měla uvědomit, že seriály z fotbalového prostředí jim fakt jdou a měli by pověsit doktory na hřebík. Uvidíme, kam to nadějný Lavi dotáhne.

• 23.10.2016  21:58
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Hodnotím po prvních 4 epizodách. Seriál mě skutečně začal bavit hned od začátku, protože jsem přemýšlel, kdo je tohle a kdo ke komu patří. Každá příběhová linie má logiku a všechno to do sebe pěkně zapadá. Dost lidí to přirovnává ke klasickým mozaikovým filmům, což mi ale nepřijde. To se drží jen v prvním díle, ale pak se můžeme dočkat i různých překvapení a otázek (což nemohu více rozvést, neboť bych musel použít spoilery). Bál jsem se, že seriál bude přehnaně romantický, ale není. Drží se tu romantika na uzdě a to dělá tento seriál tak dobrým.

• 22.10.2016  22:22
    Spisovatelé (2012)

Někdo si může říct, že jde pouze o klasickou romantiku, která není ničím zajímavá. S tím bych na první pohled snad i dokázal souhlasit, ale když se nad filmem pozastavíme a zkusíme o něm přemýšlet do hloubky, tak zjistíme něco jiného. Film má obrovskou hloubku a všechny výroky, které zde padnou, jsou něčím strašně zajímavé a člověk se v nich dokáže najít. Proto neberu film jako klasickou romantiku, ale spíše jako pohled na život každého normálního člověka. Pohled na to, jak třeba já osobně vnímám život. S každou postavou jsem se dokázal ztotožnit a už jen to mě přesvědčuje o tom, že film je perfektní. Film jsem viděl už asi 10x.

• 30.7.2016  22:51
    Rodinný film (2015)

Odpad. Nemám slov. Vždy se snažím napsat alespoň několik slov, které vystihnou charakter filmu, ale tento souhrn hýbajících se obrázků je naprosto bez charakteru, že i krysa vedle kanálu je mnohem zajímavější a po tomto zážitku bych na ni vydržel koukat klidně celý den. Mám dost.

• 9.5.2016  09:39
    Banshee (TV seriál) (2013)

Jestli milujete seriály typu Dexter nebo Ray Donovan, tak tohle je seriál přímo pro vás. Seriál vás zavede do malého městečka, kam si jede zločinec vyzvednout své diamanty, ale ještě předtím se zastaví na nějaké té pořádné whisky. Zde začíná celý našláplý děj, ve kterém se nikdy nenudíte! Přecházíte z rvačky do rvačky a neustále čekáte, kdo dostane kulku nebo železnou tyči přes obličej. Lucas Hood je nekompromisní "šerif", který se nemazlí vůbec s nikým! Najdete tu vtipy, rvačky, nahé ženy, alkohol, krev - Je zde všechno dobré. Marně bych hledal nějakou chybičku, ale bohužel nenajdu, protože seriál končí po čtyřech sériích. Není to kvůli tomu, že by se mu nedařilo, ale autoři vědí, kdy mají přestat.

• 29.1.2016  17:28

Tohle mě dost baví a fungovalo to na mě od začátku až do konce. Všem hercům věřím jejich postavy a Russell Crowe je pro mě neskutečným tahounem celého filmu. Části, kde byl Russell s malou holčičkou byly fakt skvělé a osobně si myslím, že ta holčička jednou nakopne pořádně svou hereckou kariéru. Amanda zahrála skvěle narušenou dceru, která dělá v životě vše možné, aby konečně zase něco ucítila. Aaron ukázal, že mu slaďárny jdou stejně jako vaření v dodávce. Nevím, co ještě napsat, protože mě film skutečně bavil - pokud máte chuť na dobré drama, tak sáhněte pro tento film.

• 25.1.2016  12:53

Na tomto filmu je asi nejlepší vývoj Jimmyho a ostatních postav. Kdy začínají jako malé ryby, které se nade všechno milují a nedali by na sebe v žádném případě dopustit. To se po určitých momentech mění a těžko říct, zda je mezi nimi ještě nějaká láska nebo čest, naopak přemýšlí, co dál, aby to hlavně oni samotní přežili. Film měl celkem pomalé tempo a spíše využíval potenciálu Johnyho Deppa, což podle mě využil na 100%. Nebylo zde mnoho momentů, které by diváka překvapily nebo alespoň lehce zaskočily. Jediný takový moment byla chvíle, kdy šel Jimmy za Johnovou ženou - to bylo pro mě geniální. Každopádně jsem od filmu čekal mnohem více.

• 25.1.2016  11:28

Zde se nedočkáte klasických westernových honiček na koních, střílení indiánů nebo kopání zlata, které nakonec stejně někdo ukradne. Místo toho tu máme skupinku podivínů, kteří si pořádně zastřílí až u konce. Do té doby nás však baví svými hláškami, příhodami a taková Jennifer nemusí ani promluvit, ale stačí její výrazy. Zpočátku jsem si říkal, že zlatý Django, ale tohle bylo nakonec mnohem lepší (Už jen kvůli scéně Samuela, kdy starému chlápkovi popisoval setkání s jeho synem - geniální). Konec byl pochopitelně plný krve, která cákala ze strany na stranu a nikdo jsme nevěděl, jak to tedy dopadne až to skončilo přesně tak, jak se u Tarantina sluší a patří! Za mě opravdu povedený western!

• 26.12.2015  16:34
    Spectre (2015)

A máme tu pravděpodobně poslední Bondovku s Craigem. Nevím, proč tam byla scéna s Monicou Bellucci, protože mně přišla úplně zbytečná a zbytečně prodloužila nudnou chvíli, která vznikla ve chvíli pohřbu. Léa byla super, podle mě nejlepší bond girl a celkem i paradox, že Bond skončí s dcerou jednoho ze svých úhlavních nepřátel. Každopádně film měl dvě skvělé části. První části je bitka ve vlaku, která mě skutečně bavila a ve chvíli, kdy utíká Bond přes kuchyň, tak mě i náramně pobavila. Druhou skvělou částí je samozřejmě poslední "bitka", kde jsme se konečně po dlouhé době opět dočkali napětí. Filmu ubírám hvězdičku hlavně z toho důvodu, že se mi nelíbila scéna v kráteru, kde Bond utekl jakoby nic a ještě k tomu všechny postřílel aniž by měl škrábanec.

• 20.12.2015  13:40

Musel jsem si dát nějakou chvíli, abych si srovnal své pocity. Je dost možné, že ještě své hodnocení změní, něco smažu a nebo něco naopak připíši. Každopádně stále jsem ještě trochu na vážkách. Patřím mezi fanoušky Star Wars, který četl hodně knih, hrál spoustu her a viděl skoro všechny seriály, které souvisí s tímto universem - proto jsem tento film vyhlížel strašně dlouho a nemohl se ho dočkat. Přišel jsem do kina, usedl do sedačky a vychutnal si půl hodiny stupidních reklam, které postrádají jakýkoliv nápad nebo humor. Poté už však začal samotný film, klasickými úvodními titulky, na které jsme všichni zvyklí! Začalo to skvěle. (spoiler) Fakt se mi zalíbila úvodní scéna, kde Kylo Ren ukázal svou velkou sílu, když zastavil střelu z blasteru, což je první velká chyba tohoto filmu. Kylo Ren se od začátku až do konce jeví jako postava, která má silné psychické problémy, které souvisí s velkou výbušností a nekontrolovatelností vzteku, protože si vše bere až moc osobně. Je ukazován jako silný sith, který dokáže více jak předchozí Vader. Ale ve finále? Proč má problémy bojovat s Finnem, který držel světelný meč podruhé? Proč s ním vede vyrovnaný souboj? To je naprostý nesmysl, který mě trochu vytočil. (/spoiler) Musím Abramsovi přiznat, že si s tím pohrál fakt skvěle. Grafické zpracování bylo neskutečné - ještě stále nevím, kde byl Andy Serkis. Hudba byla opět velmi podařená, čemuž se ale nemůžeme divit - John Williams nemohl zklamat. Čemu bych chtěl dát obrovské plus? Určitě Daisy Ridley, která zahrála Rey. Rey si prošla ve filmu velkým vývojem, když začíná jako naivní holka, která hledá různé věcičky v padlých lodích impéria a končí jako odhodlaná bojovnice, která jde dobrodružství naproti! Pak však přišel závěr filmu. Každý tu nadává na otevřený konec, ale co si stěžujete? Zase tak extra otevřený konec to nebyl. Naopak mi přijde, že to bylo dobře uzavřené. Otevřený konec by to byl ve chvíli, kdyby dotyčná osoba na tu druhou osobu například zaútočila. Tak se proberte a nekritizujte takový nesmysl.

• 6.12.2015  23:25

Bože, ať už Danny Trejo přestane hrát. Všechny filmy, kde hraje mi přijdou fakt nudné a zbytečné. Akorát napomáhá k tomu, aby se vytvářely takto stupidní filmy. Já opravdu nikdy nepochopím, kde lidé, kteří tohle točí, berou stále peníze, že si mohou dovolit vytvářet takové kraviny.

• 6.12.2015  23:23

Tohle nefunguje. Jednička byla ještě trochu překousnutelná, ale tohle už fakt nezvládám. Nevím, zda je to více otravné nebo trapné, ale po dlouhé době jsem fakt chtěl, aby jedna z postav, co nejdříve umřela, jelikož mi lezla krkem a kdykoliv se ve filmu ozvala, tak jsem měl chuť film vypnout. Jde o tu hysterickou blondýnu. Nápad je to sice zajímavý, ale nezvládnutý.

• 6.12.2015  23:19

Nevím přesně jaké mám ohledně tohoto filmu pocity. Nedokáži přesně říct, zda se mi film líbil nebo nelíbil. Každopádně jde o opravdu zajímavý snímek, který podle mě vycucal z knihy opravdu vše, co mohl. Člověk si ani nedovede představit, že lidé na lodích netrávili jen třeba týden, ale že skutečně lovili přes rok, než se vrátili ke svým rodinám a tady to můžeme skvěle vidět - Tu gradující atmosféru mezi hlavními postavami, vývoj samotných postav a následné konflikty, které prostě musí přijít, neboť na každého jednou přijde ponorka. Když jsem šel s partou do kina, tak jsem slyšel stále jen to, že se těší na ten velký souboj s Bílou velrybou, ale to jsem si osobně nemyslel. Nevěřil jsem tomu, že by šlo o nějakou akční podívanou, kde se dočkáme Thora, který bude metat blesky na proplouvající velrybu, ani to, že uvidíme pancéřovou loď, která vydrží všechny nárazy velryby. Naopak mě potěšilo to, že loď šla hned ke dnu a nehráli si tu na žádnou super loď, která vydrží vše. Skutečně šlo o souboj mezi člověkem a přírodou, který vygradoval v posledních záběrech, kde se dozvídáme, že pokud člověk neublíží přírodě, příroda pak neublíží jemu a musí jít lidská arogance (Já jsem pán světa a já o všem rozhodují) stranou. Myšlenka výborná, ale to připisuji spíše knize než filmu. Obsazení také super, vlastně zde vidíme první spolupráci mezi Spider Manem a Thorem. Hudba zajímavá, ale asi to není věc, kterou si vybavím, když někdo zmíní tento film. Spíše mě bavily zvuky velryb, které se v tiché noci ozývaly z oceánu. Každopádně zajímavý film.

• 28.11.2015  16:33
    Vražedná práva (TV seriál) (2014)

Prvně když jsem na seriál narazil, myslel jsem si, že půjde o podobnou kravinu, jako jsou všechny ty kriminálky, které by se mohly přejmenovat spíše na Star Trek: Miami atd. Každopádně jsem to zkusil a pustil si první díl. A co se stalo? Seriál mě naprosto vtáhl a nebyl jsem schopný koukat na nic jiného, prostě jsem musel vidět další a další díl. Naposledy jsem tohle zažil jako dítě, kdy jsem viděl poprvé Útěk z vězení. Miluji seriály, které mají zajímavé a promyšlené charaktery postav + příběh je skutečně dobrý a nutí diváka sedět v křesle a koukat díl za dílem s tím, že se během sledování dílu několikrát nachytáte, že máte údivem otevřenou pusu. Jak jsem již psal, postavy jsou zde opravdu dobré a každá má svůj originální a zajímavý příběh. Proto se nemůže stát, že byste si tu nikoho neoblíbili. U mě jednoznačně vládne záhadný Frank a teplý frajírek, který má podle mě nejkomplikovanější povahu z celého seriálu - Connor. Seriál má neskutečné tempo, což je tvořeno tím, že se dočkáváme flashforwardů, které nám ukazují, co se stane s hlavními hrdiny a od půlky série se pak dočkáváme zase flashbacků, které nám ukazují, kdo ve skutečnosti zabil jistou postavu. 1. sérii hodnotím 100% a všem doporučuji! 2. série: Naprostá změna. Přešli jsme ze seriálu, kde mezi sebou studenti soupeří, navzájem se vtipně urážejí a provokuji k seriálu, kde všichni dospěli a drží při sobě. Každý ví, že stačí, aby se jeden z nich složil a jdou všichni sedět, proto drží více méně při sobě a tudíž jsme přišli o různé vtipné narážky, kterých bylo v první sérii opravdu mnoho. To však není chyba, ale naopak si myslím, že je to skvělý krok, aby se seriál začal brát ještě více vážněji a dočkali jsme se dobrého drama.

• 14.11.2015  19:51

Tohle je snad ještě horší jak jednička. Což jsem myslel, že už ani nepůjde. Přestává mě bavit, jak se neustále někdo snaží udělat nějaký horor. Sakra to už všichni dobří "horor makeři" vymřeli? Já chci konečně horor, který by byl stejně dobrý, jako byl třeba film Ti druzí. A ne neustálé slátaniny jako je třeba tohle nebo Paranormal activity atd.. Chce se mi brečet z té naivity lidí, kterým se to líbí.

• 10.11.2015  12:07
    Show Leoše Mareše (TV pořad) (2015)

Myšlenka dobrá (Ještě aby ne, když je americká), ale takových pokusů už tu bylo skutečně mnoho, až je trochu komické, že se stále neponaučili. Hry jsou sice zajímavým nápadem, ale nejsou většinou vůbec vtipné/zábavné - možná jen nechtěli úplně kopírovat Jimmyho. Mareš začíná první díl s tím, že si takovou show přál už dávno a konečně se mu to splnilo, ale není uvolněný, respektive mi přijde, že ho svazuje štáb, který za celou show stojí a nedovolují mu žádnou improvizaci. Kombinace Hezuckého a Mareše by šla využít mnohem lépe, kdyby to bylo celé v jejich rukách.

• 4.11.2015  14:56

Tohle funguje! Člověk by čekal, že když vyšel Kingsman: Tajná služba nebo se blíží Spectre, tak tohle bude film nabušený různými rvačkami atd.. Ale autoři se rozhodli jít úplně opačným směrem! Což je v pořádku, protože film působí klidně a člověk si u něj celkem i odpočine. Je to plné vtipných narážek a situací, které si nedokážete představit a přitom je to i místy napínavé nebo šokující. Alicia je tu neskutečně nádherná, ale má jednu chybičku. Na to, že se jedná (spoiler) o tajnou agentku (/spoiler), tak se nechala odvést celkem klidně a ve finálním souboji u auta toho také moc nepředvedla - to jediné mi přišlo poněkud nelogické. Každopádně "Supermanova" postava je skvělá, chladný výraz bez jakýchkoliv emocí se opravdu hodí a spolupráce s agresivním a výbušným rusákem? To je nádhera!

• 3.11.2015  13:00

Miluji hudbu, dokáži poslouchat téměř všechny hudební styly a vždy jsem obdivoval řemeslo DJů. V tomto filmu sice není ukázáno, jak přesně dělají tito lidé svou hudbu, což je trochu škoda, ale film se pomalu rozjíždí až najede do citlivé zóny a jeho samotné vyvrcholení je prostě geniální! Ve chvíli kdy začal finální song, tak jsem měl husinu, hodil audio do sluchátek a vychutnával si to, protože se to skutečně povedlo. Film není nijak sám o sobě extra dobrý, ale pro takový ten oddech před spaním nebo ráno u snídaně je to skvělé. Doporučuji tento film lidem, kteří nedokáží vydržet bez hudby, protože tohle si zamilujete.

• 27.10.2015  13:28

Přišla revoluce! Změna! Vývoj! Něco nového! Brosnana vystřídal Craig, takže zahazujeme špionážní vychytávky a vítáme silné údery, potyčky a nekonečnou dávku dobrých rvaček! Jsem ročník 94, ale až s tímto filmem jsem se dočkal pořádného Bonda a ne slečinky, která musí používat různé hračičky. Vyrůstal jsem na všech možných rváčích, proto mi tenhle styl vyhovuje úplně nejvíce. A spojení Bondovky s pokerem? Kdo by na tohle mohl říct ne? Kdo by tohle mohl odmítnout a neříct, že je to super? Nepochopil bych nikoho, kdo by tuhle Bondovku odsoudil. Konečně přišel na scénu pravý zabiják, který se s ničím nes*re a tak to má být. Agenty chceme mít drsný a ne slečinky.

• 27.10.2015  13:22

Stále jsem s tímto Bondem spokojený, protože se drží dál od všech možných špionážních vychytávek a to se mi líbí! Tenhle Bond je brutální, chladnokrevný a nebojí se svůj cíl bez milosti zastřelit. Nespoléhá na žádné vychytávky, které se mu porouchají, jediné čemu věří jsou jeho ruce, zbraň a kulka! Když poprvé přišel Daniel Craig v roce 2006, byl jsem nadšený. Spousta mých vrstevníků však nadávala na to, že to není už ono, že se nejedná o klasického Bonda, ale mě tohle vyhovuje. Co se týče samotného dílu, tak je pravděpodobně nejslabší z celé Craigovy série, ale čemu to vadí? Stále se dočkáváme dobrých akcí a soubojů. Příběh je také super, protože to staví Bonda na tu špatnou stranu a většina lidí si myslí, že on je ten špatný, tudíž se může spolehnout jen na sebe a to podle mě funguje.

• 27.10.2015  13:16
    Skyfall (2012)

Dlouho jsem chtěl napsat pár řádků ke všem Craigovým bondovkám, protože i když jsem ročník 94, tak jsem spíše vyrůstal na jeho verzi Bonda, jelikož mi prostě neseděl Bond s různými "spešl" vychytávkami. Ale stále jsem si říkal, že k mé recenzi něco chybí a to čerstvá vzpomínka na všechny dosavadní tři díly. Proto jsme si udělal menší maraton a zhlédl všechny hned za sebou. Musím říci, že co se týče kvality a mé libosti řadím Skyfall na první místo, poté Casino Royale a poslední je u mě Quantum of Solace. U každé se vyjádřím solo, takže se teď zaměřím na Skyfall. Jak to popsat pár slovy? Zřejmě takto: Návrat ke kořenům! A to ve dvou smyslech. Prvním je pohlédnutí na Jamese Bonda v nostalgickém ohledu, kdy se vrací do svého rodného domu a využívá veškeré "plody" domu, kde se odehrává finální bitva - skutečně se jedná o bitvu, kde nechybí ani jedna věc, které taková událost musí mít. A druhý návrat ke kořenům je příchod Q a několika různých vychytávek, která úplně nebijí do očí a spíše jsou to takové maličkosti, které nás pohladí po tváři. Upravená zbraň, která funguje jen u jednoho uživatele. Malý vysílač, kterým najdou dotyčného, který jej použije. Narážka na vystřelovací sedačku v autě a hlavně kulomety schované za světly u auta! Prostě super. Avšak se teď bojím toho, že nedokáží trumfnout tak skvělého záporáka, kterým byl Javier Bardem, který byl skutečně famózní, jelikož miluji záporáky, kteří mají vše promyšlené a dokáží diváka ohromit! Další zvláštností je to, že z Bonda udělali "starouše", který vyšel ze cviku, takže jsem skutečně zvědavý, jak si s tím poradí v dalších dvou dílech a jestli se opět dočkáme zabijáka, který umí se svým tělem nemožné kousky a nebo zůstanou u Skyfallského chytráka, který si vždy poradí rozumem. Uvidíme.

• 18.9.2015  15:15

Mě tohle prostě baví. Všichni to srovnávají s Hunger Games nebo s Divergencí, ale tohle je jiné. Není to tak "měkké" nebo jak to nazvat. Svět je drsnější, všechno nasvědčuje tomu, že se dá těžko někde delší dobu přežít. Nikdo se tam s ničím nesere a klidně zabije jednu z důležitých postav. Důležitá postava zase podrazí ostatní, kteří ji věřili. Takhle to má být. Jde sice o PG-13 rating, ale i ten je využitý až až. Člověk by si řekl, že filmy s tímto ratingem nemohou mít v sobě ani trochu drsnosti, ale tomu tak není. Ball si s tím pohrál fakt perfektně a využil ratingu co nejvíce mohl. A že je to blbost proti teenagery? Proč? Však se tu nedočkáme žádné velké a složité lásky, nevidíme tu žádné vlkodlaky ani upíry. Jediné co je podle kopíráku je volba mladších herců (Ale proč by ne, alespoň se nám tu vyklubou nové filmové hvězdy, kterou Dylan určitě jednoho dne bude) a motiv mladší vs. jedna velká nemesis. Jinak mi přijde vše odlišné a zajímavé. Možná jsem trochu zaslepený tím, že jsem četl knihy a strašně se mi líbily.

• 14.9.2015  22:04
    Zmizelá (2014)

Ben Affleck je skvělý. Rosamund Pike je taky skvělá. Všechno je to vlastně naprosto skvělé. Ani nevím, co bych k tomu všemu řekl, protože jsem byl u konce filmu úplně "paf" a nemohl jsem skoro ani mluvit. Původně to začalo tak, že jsem si chtěl pustit filmu jen tak k obědu a v půlce to stopnu, abych splnil povinnosti. To se však nestalo. Seděl jsem na židli jako opařený, skoro jsem se nedotkl jídla a jen jsem hltal každou část tohoto filmu. Atmosféra je tak "hustá", že by se dala krájet. Člověk by si snad i řekl, že člověk, který tohle vymyslel musí být sám trochu magor, protože tohle nemůže napadnout obyčejného člověka. Ale co? Já to žeru a chci další porci takovéhle věci!

• 14.9.2015  22:00
    Zmizení (2013)

Hledáte nějaký skvělý thriller podobný old school filmům jako je třeba Sedm? Tak určitě sáhněte po tomto kousku, protože nebudete litovat. Jsem člověk, který čte nonstop nějaké detektivky a thrillery, proto jsem tento snímek vyhlížel rok dopředu než byl vůbec v kinech. Už jen ta informace, že Gyllenhaal bude hrát jednu z hlavních postav, mi naznačila, že půjde skutečně o skvost, což se skutečně stalo. Od samotného příběhů a zápletky až po detailní tik Lokiho je vše skvělé - U tohoto filmu bych dal snad poprvé více hvězd než je možné.

• 14.9.2015  21:36

Co to sakra bylo? Tohle fakt nefunguje. Skutečně jsem čekal trochu více a ne takhle natahovaný děj kvůli finální bitce, která byla dlouhá tak 4 minuty a obsahovala spíše více klišé než akce. Human Torch a Thing úplně vyřízení, že nemohou dál bojovat a najednou, jako kdyby na ně někdo sáhl kouzelným proutkem a dodal jim veškerou sílu, zničí to, co jim brání v boji a jsou zase neskutečně silní. Doom mi přijde vizuálně fakt absolutně nepovedený a Thing zase jako dětská hračka než něco fakt badass. Opravdu nechápu, proč se nepoučili z předchozích dílů a nezapracovali na tom více - trochu té akce nebo alespoň něčeho, co ten film zpříjemní a po dokoukání na to budete myslet a později vzpomínat, ale to tam prostě nebylo. Chyběla akce, napětí i humor, který však nebyl tak důležitý. Zlaté předchozí dvě verze.

• 14.9.2015  12:50
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Člověk by nikdy neřekl, že by Daredevil mohl utáhnout vlastní seriál. Čím to je? Osobně jsem milovníkem komiksů a Daredevil prostě nikdy neměl moc silnou storyline a spíše se řadil mezi ty slabší superhrdiny. Každopádně Netflix - Díky bože za tuto stanici! Uchopili Daredevila z geniálního hlediska a dle mého se jim skutečně povedlo stvořit něco skvělého. V dnešní době, kdy je celý svět zblázněný do superhrdinů a můžeme sledovat dějovou linku Green Arrowa, Flashe atd.. tak stačilo, aby někdo udělal seriál, který bude pro náročnějšího diváka a je to tady - Daredevil. Musím vyzdvihnout vývoj seriálu, kdy můžeme vidět Daredevila v jeho počátcích, kdy byl brán jako terorista, chvíle kdy dostal brutálně na prdel a pak si musel chvíli poležet v posteli a hlavně moment, kdy se vše dozví jeho nejlepší kámoš - bez chyby. Každopádně jednu věc musím přeci jen zkritizovat. Až moc keců. Strašně moc se tam povídá a člověka to v jednu chvíli začne trochu unavovat. Většina dialogů je zajímavých a člověka fakt baví, ale pak tu jsou chvíle, kdy postavy mluví furt o jednom a tom samém a prostě to nudí. A dost mě mrzí, že jsme se nedočkali za celou tu dobu vystoupení Fiska jakožto Kingpina. Těšil jsem se na potenciální: "I am Kingpin!"

• 2.9.2015  14:21
    Arrow (TV seriál) (2012)

Ze začátku to bylo fakt super a to kvůli tomu, že prostě miluju lučištníky ve všech komiksech (Hawkeye a Green Arrow). Seriál si držel celkem temnou atmosféru a veškerá romantika šla stranou. Hlavní dějovou linkou bylo dostávání záporáků a vývoj nekompromisního Olivera. Pak se to ale začalo zamotávat a tvůrci začali z Arrowa dělat nového Batmana. Když se na to podíváte, tak vše, co se děje a jak se Arrow chová, tak je úplná kopie Batmana. Celý seriál si ale i přes to všechno drží svou kvalitu krásně do finále 2. série. Každopádně se není čemu divit! Jak chcete překonat hlavního záporáka: Deathstroka, který nám ukázal, jak má přesně vypadat zlá postava? To zkrátka nejde. Proto se tvůrci rozhodli sáhnout po nejobávanějším vrahovi Ras al Ghulovi, se kterým mysleli, že předči Deathstroka - to se však nestalo. Akorát naštvali spoustu fanoušků komiksů, protože z Arrowa během třetí série chtěli udělat Batmana, milovníka všech žen, chudinku, nekompromisního vraha, tvůrce geniálních plánů a tak podobně. Ačkoliv od začátku seriálu tvrdili, že se chtějí držet dál od nadpřirozena, tak ať se drží dál nebo ať se toho prostě nebojí a rozjedou to s nadpřirozenem na plné koule (což by podle mě nebyla chyba a naopak by to seriálu prospělo, když už jsme si si stejně zvykli na Flashe). První série byla naprosto geniální. Nástup Dark Archera a následné finále celé série? Super S01: 80%. Druhá série byla ještě lepší. Zřejmě nejlepší záporák a zároveň super flashbacky, Nekompromisní jednání Deathstroka těsně před finálem? Pecka S02: 90% a přejdeme na třetí sérii. Celkem výsměch. Nelogická řešení, nekonečná romantika mezi Felicity a Oliverem (WTF? Jednou mluvíte o temné atmosféře, tak si rozjíždějte romantiku v Super Drbně), Časté úmrtí a zase oživení, Hloupý Ras al Ghul v závěrečném atentátu na Starling City a to nejhorší: Flashbacky z Hong Kongu - Jako vážně? S03: 65%

• 2.9.2015  14:11
    Gotham (TV seriál) (2014)

Díky, opravdu děkuji za tento seriál! Jsem milovníkem komiksů a tohle je přesně ten seriál, který mi chyběl. Můžeme koukat na Arrowa, který si hraje na zeleného Batmana. Na Flasha, který si zatím celkem drží kvalitu. Blíží se nám Supergirl, která bude podle mě dost tragická, pokud se bude odvíjet pilotním dílem. Sice je komiksových seriálů mnoho, ale žádný nemá kvalitu jako Gotham, který se zaměřuje hlavně na dějovou linku všech postav a není to epizodový seriál, jako byl třeba Smallville (Na každý díl jeden záporák a hlavní dějová linka až u konce série). Palec nahoru za výkon Tučňáka, který i když působí dost nechutným dojmem, tak je tahounem celého seriálu. Mě osobně dost překvapilo to, že jsem si dokázal oblíbit krysu a slizouna, ale nejde tomu odolat - skvělá postava. Dále doufám, že si seriál udrží temnou atmosféru, která k DC prostě patří a popravdě: Tvůrci Arrow a Flash by si měli vzít trochu případ z Gothamu, protože pokud o Arrow říkají, že je to seriál s temnou atmosférou, tak se dost pletou. 1. série: 85%

• 1.9.2015  17:51
    Bojovník (2015)

Já jakožto člověk obdivující herecké výkony Gyllenhaala, filmy s tématikou boxu a kruté životní cesty - musím tento film ohodnotit maximálním počtem hvězdiček, protože tomu skutečně nemám co vytknout. Příběh, herecké výkony, soundtrack, graduace atd.. > Vše je pro mě naprostá špička. Jediné, co mi přišlo poněkud matoucí a hektické je hlavní dějový zvrat, kdy Hope ztratí svou ženu, protože tam pořádně nevidím, kdo to vlastně udělal. Každopádně tento film je opět stavěný hlavně na Gyllenhaalově výkonu, což je v poslední době většina filmů, kde Jake hraje. A dokáži si představit to, že by film nebyl tak dobrý, kdyby hlavní postavu hrál někdo jiný.

<< předchozí 1 2 3