Dorian.gray

okres Bratislava
Študent

1 bod

• 18.1.2019  20:47

Nemecka verzia Simonovho Vesmiru. Severania to spracovali lepsie...no nemozem si pomoct, Kross ma rozosmiaval viac (na rozdiel od Skarsgarda) svojim cute stvarnenim mentalnej retardacie.

• 18.1.2019  00:39
    Sex Education (TV seriál) (2019)

Mile prekvapenie na zaciatok roku 2019. Tento serial mi sposobuje ku podivu nostalgiu...nostalgiu za Skins, ktoremu je tento serial velmi podobny. ERIC je uplne...ako hovoria bratia Cesi..."Božííí!"

• 15.11.2018  00:55

Modlil som sa v kine, aby toto utrpenie cim skor skoncilo.

• 5.10.2018  10:21
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

"Modrokoníkovská" blbosť adresovaná hormónmi zblbnutým matkám (tak ako Farkašová). Farkašová žije v iluzórnej predstave, že robí seriálový klenot. Radšej nech píše svoje blogy typu "cukor je smrť", "očkovanie spôsobuje autizmus" a pod....a točenie seriálov/filmov nech prenechá niekomu, kto to vie.

• 4.6.2018  09:27

Patrick Melrose is the new Bernard Black!!! Pre mňa zatiaľ TOP tejto sezóny. Prehnane cynické, čierny humor je tu v obludných rozmeroch (scéna s "rozbaľovaním otca" bola ultimátna!) a do toho high Benedict, ktorý podľa mňa exceluje. Niekedy to je na hrane, ale mne to sadlo. Za mňa 5/5. Benedict ukazuje, že je jeden z najvýnimočnejších hercov súčasnosti. A filmársky tiež kvalitka.

• 3.4.2018  08:40
    Bába z ledu (2017)

Herecký koncert Krónerovej, ktorej som až doteraz nevedel prísť na chuť. Ukazuje nám to, že starší človek v rodine akoby postupujúcim vekom strácal na vážnosti a je odsúvaný na druhú koľaj. Hlavnej hrdinke sú neustále hádzané polená pod nohy, miestami je ponižovaná, Otužovanie som vnímal ako paralelu s pre mňa silným charakterom postavy Krónerovej. Aj som sa pobavil, aj vo mne film vyvolával pocity hnevu pri tých jej synoch. Za mňa 4 hviezdy.

• 19.2.2018  20:02
    Tvář vody (2017)

Pozor SPOILER: Slizká kreatúra z Amazonky, nemá nymfomanka, Rusi vs. Američania a to všetko zaobalené do "pozlátka starého hollywoodu". Akadémia sa bláznila. Naozaj zlé, zbytočné. Najpreceňovanejší film za posledné roky.

• 19.2.2018  19:53

V prvej polovici sa tam v podstate nič nedialo, druhá polovica už lepšie a záver obstojný. Film ukazuje klasické klišé LGBT filmov - problém coming outu a vzťah syn-matka. Klasický priemer "teplej kinematografie".

• 2.2.2018  13:31
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

Bezkonkurenčných 5 hviezdičiek!!! Tento seriál sa u mňa zaraďuje medzi TOP seriály aké som videl. V prvých dvoch epizódach prvej série ma vytáčalo hysterčenie C. Gooding Jr. s tým hlasom. Dramaturgia tu je dovedená do takej dokonalosti, že hoci som vedel, ako celý prípad O. J. Simpson dopadol, bol som v záverečnej epizóde v napätí do posledného momentu. To naťahovanie v sieni pri podávaní obálky s verdiktom. Chcelo sa mi kričať "ku*va, veď to už otvorte!!!!!!!!" Tento seriál je dôkazom toho, že kvalitná seriálová produkcia, to už nie je len Netflix, HBO, Amazon. Myslím si, že tento seriál FX je dokonca lepším, než čo zatiaľ ponúkli tieto spoločnosti (ak sa bavíme z hľadiska žánru). Ďalej má tento seriál akúsi "normatívnu" rovinu. Pre náš stredoeurópsky priestor je príznačné, že tu prevláda kontinentálny právny systém a v seriály ukázané prvky angloamerického právneho systému len dávajú za pravdu, že laické prvky v podobe porotného systému v trestnom konaní by nemali byť. Neviem si predstaviť, že by laici mali rozhodovať o vine, či nevine obžalovaného. Prípad O. J. Simpson je len jeden z mnoha prípadov, kedy porotný systém zlyhal, a to tento seriál vykresľuje bravúrnym spôsobom.

• 31.1.2018  21:59

Z vykonu Brada Renfra mi isiel mraz po chrbte. Opat sa raz ukazalo, ze Kingovky su akoby stvorene na adaptaciu. Divaka drzi film cely cas v napati, v podstate som cakal takmer v kazdej scene kedy "Brad" sa utrhne z retaze. Finale nesklamalo.

• 28.1.2018  20:45

SPOILER: Taká gay verzia Lolity, kde hostiteľom je "talianský ekvivalent" Joaquina Phoenixa (Eliov otec sa mi naňho strašne podobal v tomto filme). Veľmi pekne, citlivo natočené, až do momentu keď prišla scéna s broskyňou, ktorá ma z toho pekného rozcíteného pocitu myšlienkovo vrátila k blbej scéne s matkiným jablkovým koláčom v American Pie. Prišlo mi to totálne cringe. Tento film sa zaiste zaradí medzi top "LGBT movies" a LGBT komunita si v tom nájde svoje, najmä vďaka postoju Eliových rodičov po "nechcenom coming oute". Po takej reakcii v skutočnosti túži nejeden gay/lesba, takže sa osobne stotožní s týmto filmom. Za mňa 4 z 5.

• 22.1.2018  20:18

Rozhodne najslabsia tarantinovka. Klasicke dialogy...ale az moc urozpravane a o nicom, takze clovek sa zacne dost rychlo nudit. A na tak rozsiahlu minutaz malo akcie. Tri hviezdicky aj to len vdaka poslednej nahanacke.

• 22.1.2018  08:46
    Dravci (1999)

Jedno z najväčších prekvapení. Pamätám si, že film som videl prvýkrát ešte ako násťročný a bol som teda riadne posratý a do toho vynikajúca hudba Michaela Nymana. Taký mix hororu so štipkou čierneho humoru. Napriek tomu som sa miestami riadne bál.

• 21.1.2018  18:37
    To (2017)

Prečítať 1000 stranového Kinga dalo zabrať a sfilmovať to, je naozaj ťažký oriešok. Napriek nesporným kvalitám tohto filmu, očakával som viac. Do kina som išiel s tým, že sa budem v kine báť ako pri Conjuring. To mi nebolo na (ne)šťastie dopriate. Čakal som, že to bude horor takého rangu, pri ktorom si poviem "prečo som si ho ja debil vôbec zapol"? Toto vôbec nenastalo. Vôbec som sa pri tom ani nebál. Napriek tomu to je remeselne zvládnuté bravúrne. VIAC SI VŠAK VIEM PREDSTAVIŤ IT AKO SERIÁL NETFLIX... a tajne dúfam, že sa raz takého seriálu aj dočkám. Film totiž postráda hlbšie prepojenie priateľstva medzi Richiem, Benom, Beverly, Eddiem a samozrejme koktavým Billom. IT je o prekonaní strachu, fóbií, nástrah života skrz silu priateľstva. A táto sila priateľstva by bola umocnená v seriálovej forme, kde jednotlivé príbehy zomkli túto päticu. Taktiež rôzne vedľajšie príbehy IT sú hodné seriálovej formy. Samotná kniha je akousi dejovou mozaikou, ktorá si priam pýta seriálové sfilmovanie! A absolútne nechápem, prečo sa dejová línia s deťmi odohráva v 1988, keď v knihe bol rok 1958. Aspoň takúto základnú vec mohli dodržať. Za mňa 3 hviezdičky s otrepanými ušami.

• 21.1.2018  18:21

Taká "Teen verzia" Scottovho Marťana.

• 21.1.2018  17:18

Jedna veľká prča. A ruku na srdce, kto z nás by nepodľahol tej krásnej Liv Tyler a neodpustil jej tu jednu dve vraždičky. :D

• 8.1.2018  12:55

Film perfektne ukazuje viktimizáciu obetí trestného činu, konkrétne pozostalých. Človek chce za každú cenu dosiahnuť potrestanie páchateľa, je to dané ľudskej prirodzenosti. McDonagh vykreslil krásne psychológiu pozostalých, ktorí sú ochotní vziať spravodlivosť do vlastných rúk a potrestať podozrivého páchateľa aj za cenu toho, že to nemusí byť on. Cieľom je len jedno, dosiahnuť aspoň nejakú satisfakciu.

• 14.12.2017  09:39
    Mečiar (2017)

Pre človeka, ktorý sa aspoň na priemernej úrovni zaujíma o politiku, tento dokument neprinesie nič nové. Je to akési "zhrnutie" tých najpodstatnejších vecí v chronologickom slede. Azda akousi nadhodnotou sú len zábery z Elektry, ktoré vzhľadom na takmer bezobsažné rozhovory, nadobúdajú len charakter bulvárnej senzácie. Diváka tam skôr zaujíma "ako to tam vyzerá", ako to "čo hovorí". Autorka zámerne nešla do konfliktu s Mečiarom na "jeho pôde". No človeku, ktorý o mečiarizme toho moc nevie, tento dokument umožní si urobiť aspoň základný prehľad o temnom období našich politických dejín. Tento dokument je skôr pre mladú generáciu a rozhodne by som ho asi púšťal aj na školách...zrejme sa tak aj stane. Čo je vzhľadom na mladú autorku celkom pekný úspech. :) Ako odrazový mostík móóóóže byť. :)

• 26.11.2017  20:53

Druhá polovica je len bedeker Amsterdamu.

• 23.11.2017  10:11

Azda väčšine je jasné, že Jim Carrey to nie sú len opičky a imitácie. Je to jeden famózny herec, čo dokazujú viaceré jeho filmy (Truman Show, Večný svit nepoškvrnenej mysle) nevynímajúc Muž na Mesiaci. Išiel som sa smiechom roztrhať z tohto skvelého making of. Miloš Forman a štáb museli mať veľmi veľa trpezlivosti s "prevtelením" Jima Carreyho do Andyho a jeho altereg.

• 18.9.2017  19:00
    I Am Michael (2015)

Strašná chujovina.

• 18.2.2011  05:31
    Surfaři (2007)

Príliš nadhodnotený film vzhľadom na ohlasy, ktoré vo vzťahu k tomuto filmu kolujú. Všetko negatívne tu už bolo vytknuté, počnúc kamerou, obsadením až po otrepaný scenár s nudnými dialógmi. 80% je prílišné preceňovanie. U tohto filmu mi chýbal dolorizmus, pesimizmus, depresia ako tomu je u inych kvalitnejších snímkov s gay tématikou, napríklad ako A love to hide, Prayers for bobby, Single man etc. Shelter je jednoducho sentimentálna a patetická romantická drama s predvídateľným koncom. Film mi nič nedal a preto dávam s otrepanými ušami 3*.