• Reality-TV

Hněv Titánů (2012)

Totálna fraška. Smiešne kostýmy, hlavní bohovia pripomínajúci trpaslíkov na steroidoch, až prepchaté špeciálnymi efektmi a boje telo na telo ako z béčkových akčných filmov. Tento podivný filmový guláš mi navyše v niektorých momentoch pripomínal slabý odvar Pána prsteňov. 2/5 za tých pár hlášok, Rosamund Pike a Pegasa.

Nikdy to nevzdávej (2008)

De facto priemer s priehľadným scenárom, no ako oddychovka na večer poslúži dobre. Samozrejme tu máme aj nejakú tú morálnu hodnotu a krásnu "priateľku" hlavného záporáka. 3/5

Quiet room ni jókoso (2007)

Kombinácia absurdity Japoncom tak vlastnej, vážnych i veselých scén a jeden roztržitý Hideoki Anno k tomu. To sa nedá opísať, to musíte vidieť.

Pouta války (2004)

Dokonalé. Smutné a emocionálne, Kórejcom tak vlastný štýl. Niektoré scény môžu pôsobiť znepokojujúco, no vojna nie je žiadna hra o fazuľky a tento film to vystihol naozaj dobre.

Lovecraft: Fear of the Unknown (2008)

Lovecraftovu tvorbu čítam síce "len" pár mesiacov, no tento dokument mi ešte viac rozšíril obzory, čo sa majstra a jeho diel týka. Svojský, možno divný aj na svoju dobu, no predsa dodnes inšpirujúci mnohých ľudí, umelcov, či laikov.

Méďa (2012)

Ak nepočítam pár kúskov z japonskej kinematografie, takýto uletený film som už pekne dlho nevidel. Ted so svojim svojským prejavom je proste nezabudnuteľný, Mark to zahral skvelo a Mila...no, koho z nás pohľad na ňu počas filmu nepotešil? Aby to nevyzeralo ako tuctový americký žvást, nemôžem zabudnúť ani na vážne scény - zošívanie Teda pôsobilo sakra dramaticky (a trocha komicky). Za moju milovanú Norah Jones a výsmech Twilightu bod navyše.

Rio (2011)

Sympatickí hlavní hrdinovia, slnečné Rio a o dôvod viac, prečo chcem aru... Príbeh možno priemerný, no je to "len" animák, ktorý však pekne splnil svoj účel a pobavil.

Papoušek Paulie (1998)

Milá rodinná komédia s pár vážnymi momentmi, ktorá dokáže spríjemniť deň a potešiť každého diváka.

Tai ji: Zhang San Feng (1993)

Pre mňa ako človeka praktikujúceho tai chi bola povinnosť si tento film pozrieť :) Poctivá akčná mlátička s Jetom Li v hlavnej úlohe, ktorú som si zamiloval už po niekoľkých minútach. Akcia sa skvele miešala s vtipom, no musím povedať, že akčnejšiu bojovku som ešte asi nevidel.