• Krátkometrážní

Varga (2017) (studentský film)

varga bol a navždy zostane pánom umelcom, ktorého veľkosť dokazuje aj to, že sa bez problémov vie porozprávať aj s totálnou kravou.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Ach bože deti. Jediná zaujímavá vec na tomto filme je pre mňa v tejto chvíli verbalov názor.

Renoir (2012)

dvě hvězdy na dvě prsa!

Láska je láska (1998)

sympatický nezávislák z chladného severu. dve neplnoleté lesbičky hľadajú samé seba a seba navzájom. tvorcovia obstojne zachytili chemické procesy v hlave večne zmäteného tínedžera, poháňaného túžbou po nepoznanom. ich rodičia sú pritom len otrokmi televízie, hrajúcimi sa na chápavých - sú však neschopní. konverzácia medzi matkou a malým synčekom na tému "vad som är lesbisk?" preto pôsobí ako osvietenie. no a pre naše babenky je tu najdôležitejšia komunita, rovesníci v škole, ktorým huba pracuje rýchlejšie, ako mozog. koniec budete predvídať už po prvej polhodinke, no táto sympatická nuda so žalostnými hereckými výkonmi a hlupučkými dialógmi pôsobí tak nejak pravdivo.

Parfém: Příběh vraha (2006)

takže keď zavraždím trinásť babeniek z našej dediny a zabalím ich do sadla, budú ma všetky babenky z vedľajšej dediny ŽRAŤ? nie naozaj - na tomto filme je najdôležitejšie to, či bude vo Vás schopný vyvolať tie neodolateľné vône, ktoré zobrazuje. hlavná postava mohla pôsobiť hrôzostrašnejšie či psychotickejšie. jej trochu temnejšie, hororovejšie vyznenie by príjemne kontrastovalo s "náplňou jej práce". v skutočnosti na mňa vychrtlý týpek pôsobil, ako úspešný absolvent osobitnej školy, ktorý je nemý. stále som neprišiel na to, ako tie parádne babenky ponosil na miesto, kde ich obrobil. vizuálne poňatie francúzska 18. storočia správne dvíhalo žalúdok a vedľajšie ženské zrzy postavy boli krásne. príbeh je obyčajný.... a to všetko len kvôli kokakole s vodou?

Zmluva s diablom (1967)

zuzana kocúriková bola v šesťdesiatom siedmom naozaj krásna. len ten jej hustý podpazušný porast mi v kontexte dnešnej doby bárs nešmakuje. a nakoniec sa ani nevyzliekla, čo je vlastne tiež dobre. inak toto je skvelý film. už vtedy všetci vedeli že nie je nič lepšie ako kvalitná, láskyplná a pravidelná j*bačka. a v čom bol teda problém, hlavný rozpor, úmysel postáv a pointa filmu? REALIZÁCIA!

Nespoutaný Django (2012)

89% really? téma otroctva tu bola triezvejšie spracovaná už predtým v hell on wheels, špagety pomstu mám v telke v tých otcových pičovinách zo šesťdesiatych prebytok, soundtrack je tuším celý okopčený z killa billa. oceňujem, že si tarantino pre seba vybral dosť brutálnu smrť (áno hrá tam, a áno, zomrie - tak ako v každom filme), pretože v tej chvíli som mu ju prial aj reálne. ale ja asi nie som cieľová skupina tohoto holý údskeho dielka. ani neviem prečo som tak zaujatý. čo som čakal? krémeše? veď už bastardi pred štyrmi rokmi definovali nové perverzné tarantinove ja. a celý ten kyslý feeling v hube parádne zaklincoval djesus uncrossed. ach do piči. všetko tu už bolo + treba tlačiť na pílu násilia (a.k.a. i shut your butt down). waltz je dokonalý, ale nezávisle od taliána, takže tri idú do rakúska!

Páli vám to? (2004) (pořad)

"ja som váš slovensko-rakúsky moderátor Tomáš Kamenár". kvôli nemu to pozerám.