sator

sator

Josef Čtvrtníček

okres Most
rentiér

17 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
<< předchozí 1 2
  • 8.9.2019
  Kateřina Bradáčová
  (herečka)

  Její rodiče jsou tzv. „světští“,  vlastní kolotoče a kočují po republice. Kateřina má dvě sestry, starší a mladší, ale každá má jiného otce. Po základní škole studovala rok „administrativu“, po roce se studiem skončila. V té době poprvé vzala pervitin a z roční přestávkou bere drogy dodnes. Podle svých slov se pokoušela… (více)

  • 4.9.2019
  Gene Reynolds
  (producent)

  Gene Reynolds se narodil Frankovi Eugenovi Blumenthalovi a Maude Evelyn Blumenthal. Byl vychován v Detroitu, kde jeho otec Frank podnikal. Rodina se v roce 1934 přestěhovala do Los Angeles.
   
  Jako dětský herec se objevuje v 80 filmech, např. v takových filmech jako Boys TownEdisonThe ManPrisoner of War, The Mortal… (více)

  • 2.9.2019
  Jack Garfein
  (režisér)

  Československý rodák Jack Garfein prošel během 2. světové války kvůli svému původu jedenácti koncentračními tábory. Do Spojených států, po holokaustu své rodiny, přišel ve věku 15 let bez znalosti angličtiny. Studuje Vysokou školu a stává se divadelním hercem, poté režisérem a producentem. Po režijním debutu na Broadwaye v… (více)

  • 7.8.2019
  Hana Pazeltová
  (herečka)

  Hana Pazeltová vystudovala Střední všeobecně vzdělávací školu, později reformovanou na Akademické gymnázium ve Štěpánské ulici v Praze. Na škole v letech 1962–1963  se přidává k hudebně-dramatickému souboru „Beatníci“, ve kterém zpívá. Jednalo se o tehdy populární model malých divadel, koncipovaných jako pásmo hudby a čtených… (více)

  • 7.6.2019
  Pravoslav Oelsnitz
  (scenárista)

  Pravoslav Oelsnitz je snad jeho úřední jméno, ta další jsou: Samuel Königgratz, René Levínský, Helmut Kuhl či Šimon Olivětín, Samuel Königgrätz, Leo Egerstein, Jan Žďárský, Miro(slav) Bludný. To všechno jsou jména, která používá, aby údajně skryl před vědeckým světem, jehož je součástí, svou pravou identitu, neb má strach, že… (více)

  • 2.12.2018
  Zdeněk Lstibůrek
  (herec)

  Režisér Karel Kachyňa o něm prohlásil, že nepoznal talentovanějšího dětského herce.

  Zdeněk Lstibůrek se narodil na Moravě ve Vyškově. S maminkou žili ve Vranovicích, malé vesničce u Brna. Právě maminka si všimla v novinách zprávičky, že v Brně bude probíhat výběr dětského herce pro připravovaný film Karla Kachyni a optala se… (více)

  • 16.1.2015
  Tomáš Fantl
  (režisér)

  Pochází z rodiny aktivních filmových profesionálů. Jeho tatínek byl nejmladší spolupracovník americké filmové společnosti 20th Century Fox v Evropě. Tomáš Fantl se narodil 9. 11. 1928 v Praze v židovské rodině. V prosinci 1943 odjel s transportem do Terezína, přežil Osvětim a dočkal se v Buchenwaldu osvobození.

  Po válce… (více)

  • 12.4.2013
  Karel Antonín
  (skladatel)

  Karel Antonín se narodil v roce 1988. Za posledních pět let složil hudební doprovod k více jak šedesáti krátkým i celovečerním filmům, divadelním představením, počítačovým hrám a spotům různorodých žánrů. V roce 2009 získal cenu za nejlepší skladbu na "Game Developers Session", kterou v roce 2011 následovala další cena,… (více)

  • 26.12.2012
  Myrtil Frída
  (herec)

  Český film archivář, historik a publicista. Zakladatel filmových sbírek Národního technického muzea a vedoucí Národního filmového archivu. Po nesouhlasu se sovětskou okupací Československa v roce 1968, byl odstraněn a jeho aktivity byly omezeny. Spolupracoval na cyklu 52. komiků a spol. (TV pořad).

  Miloval americký film,… (více)

  • 18.8.2012
  Tomáš Zilvar
  (režisér)

  Tomáš Zilvar je synonymum nezávislého vydavatelství mladého životního stylu v České republice. Od roku 1998 rozšiřuje mezi lidi špičkový obsah. V minulosti působil jako vydavatel magazínů XMAG, Živel, Hype a Street, a také pomáhal rozrůstat se lokálním kulturám. Pracoval také jako music promoter a organizátor akcí. Nyní… (více)

  • 31.7.2012
  Miloš Vognič
  (herec)

  Miloš Vognič se narodil v roce 1954 v Praze. Drobná tvář s velkými brýlemi a útlá postava ho ve třinácti letech nominovaly do role syna úchylného pana Kopfrkingla v Herzově adaptaci Fuksovy novely SPALOVAČ MRTVOL. Dvakrát si pak zahrál drobné role u Evalda Schorma. V povídkovém triptychu PSI A LIDÉ byl učedníkem malíře pokojů… (více)

  • 26.2.2012
  Zuzana Fišerová-Svátková
  (herečka)

  "V pracovní době se nebudou číst noviny! Knižní novinky si čtěte! Drzoune jedna drzá, zvědavá, vošklivá, brejlatá, Douchová!"

  Představitelka nezapomenutelné Douchové (VRCHNÍ PRCHNI) je povoláním úřednice. Ve filmech se ale objevila už v dětských rolích. Poprvé v 10 letech v PANU TAU (1969). Pak však byla dlouhá přestávka a paní… (více)

  • 26.2.2012
  Igor Chaun
  (režisér)

  Igor Chaun se narodil 22. 8. 1963 v Praze jako syn sekretářky Čs. rozhlasu a posléze ženy v domácnosti Evy Chaunové a hudebního skladatele a malíře Františka Chauna, povoláním magistra farmacie. Hrál malé roličky v dětských filmech a hlavní roli ve filmu TŘI OD MOŘE. Dětství vnímal jako smutné osamělé a hloubavé. Po nepřijetí… (více)

  • 11.2.2012
  Michal Holečko
  (režisér)

  „My sami si určujeme svoje hranice.“

  Režisér Michal Holečko, ktorý je zakladateľom Altway Films, začínal ako kameraman v regionálnej televízii. Neskôr sa vypracoval na pozíciu šéfredaktora a vedúceho výroby reklám. Avšak túžba dokázať niečo viac ho prinútila založiť si vlastnú filmovú spoločnosť. V súčasnosti sa venuje… (více)

  • 19.10.2011
  Doan Gia Bao
  (herec)

  Na výzvu produkce seriálu OKRESNÍ PŘEBOR, že shánějí Asiata hrajícího fotbal, se čtyřicetiletý Doan Gia Bao přihlásil na casting a byl vybrán. Tak získal roli vietnamského fotbalisty Fun Din Dunga. Podle svých slov nebyly hlavním motivem peníze za roli, ale zvědavost jak takové natáčení vypadá. Nakonec se z rozsahem malé role,… (více)

  • 2.10.2011
  Freddie Wong
  (režisér)

  Frederick Wong, známější jako Freddie Wong je americký filmař, hudebník, VFX expert a e-Sports hráč. Jeho krátká vtipná videa vidělo na jeho kanálech na youtube na 50 milionu lidí. Je starší bratr a spolupartner Jimmyho Wonga.

  Wong absolvoval střední školu v Lakeside. Poté promoval na filmového škole umění - University of… (více)

  • 2.10.2011
  Martin Hradilek
  (herec)

  Martin Hradílek na sebe nejvíc upozornil ve filmu Na Samotě u Lesa. Bylo mu v té době sedm let a k filmu se dostal díky ambicím své sestry Marie (*1963). Ta si přečela, že do filmu potřebují sourozenecké dvojice, tak čapla o pět let mladšího Martina za ruku a na konkurz ho dovlekla. Martin vzpomíná, že se do filmu dostal jen… (více)

  • 28.9.2011
  Docho Bodzhakov
  (režisér)

  Absolvoval filmovou režii ve třídě Vulo Radeva na Národní akademii filmu a divadla v Sofii. Od roku 1999 člen výkonné rady Bulharské státní televize. Natáčí dokumenty, televizní pořady i divadelní záznamy. Od roku 2002 přednáší filmovou režii v Sofii. (více)

  • 28.9.2011
  Michaela Srbová
  (herečka)

  Michaela Srbová, v módním světě známá spíše jako Della Pia, se narodila 18. 1. 1967 v Praze. Původně Studovala střední zdravotnickou školu, studium si ale rozmýšlí a přestupuje na gymnázium s rozšířenou výukou jazyků. Pro její atraktivní zjev netrvá dlouho a v r. 1985 ji objevuje svět fotomodelingu. Kdejaká tovární skříňka na… (více)

  • 5.9.2011
  Eliška Boušková
  (herečka)

  Narodila v Praze 6. září 1979, vystudovala na pražské DAMU, obor činoherní herectví. V období 2003 – 2006 začínala v angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. V letech 2006-2011 hostuje v divadle Na Fidlovačce, Kašpar, Extrém, v Dejvickém divadle a Klicperově divadle v Hradci Králové. Ovládá hru na saxofon, rapuje a díky… (více)

  • 8.5.2011
  Brett Butler
  (herečka)

  Brett Butlerová se narodila pod jménem Brett Andersonová v městě Montgomery, stát Alabama, jako nejstarší z pěti sester. Předtím, než začala zažívat úspěch jako bavič, živila se prací servírky.

  Jedno z prvních pozoruhodných vystoupení pro Butlerovou, bylo v seriálu DOLLY. Následně jí najali jako spisovatelku pro zbytek sezóny,… (více)

  • 10.4.2011
  Jan Horníček
  (herec)

  Jan Horníček byl jediným dítětem Miroslava Horníčka a jeho ženy Běly. Po absolvování středoškolského studia, byl přijat na FAMU oboru dokumentaristiky. Za svého krátkého života stihl námět k povídce ŽÁRLIVOST (1962), kterou scenáristicky rozvedl Vladimír Dvořák a v níž excelovali jeho otec Miroslav a Miloš Kopecký.

  V roce 1966… (více)

  • 19.1.2011
  Zdena Kvapilová
  (herečka)

  Zdena Kvapilová, přezdívaná Fanča, se narodila do herecké rodiny národem milovaného Jana Wericha, jako jeho vnučka, tím se zdály býti předurčeny další kroky malé Zdenky. Její maminka, jediné dítě Werichových - Jana Werichová - Kvapilová, byla herečka a příležitostná překladatelka. Její otec Jiří Kvapil též herec. (Ve filmové… (více)

  • 2.11.2010
  Jean Keraudy
  (herec)

  Jean Keraudy byl pseudonym Rolanda Barbata. Byl znám pro své opakované útěky z vězení, nejvíc pak pro ten z vězení v France La Santé. Jeho příběh posloužil spisovateli a filmovému scénáristovi Josému Givovannimu, jako inspirace pro postavu Rolanda Darbana v románu z roku 1957 THE HOLE (francouzsky- Le Trou). Setkali se jako… (více)

  • 7.2.2007
  Barbora Nimcová-Schlesinger
  (scenáristka)

  Chci dělat něco, co má opravdu smysl a myslím si, že Cesta z města má smysl obrovský', říká o své první filmové roli Bára Nimcová.

  Bára pochází z Litvínova, kde hrála 12 let tenis a 3 roky lední hokej, v kterém to dotáhla až do reprezentace. Studovala speciální pedagogiku, kde také získala jedinou "hereckou" zkušenost, neboť s… (více)

  • 15.4.2006
  Sean Riley
  (herec)

  Sean Riley je průvodce pořadu WORLD'S TOUGHEST FIXES z produkce kanálu National Geographic, ve kterém cestuje po světě a představuje jedinečná díla inženýrství. Vyrůstal na odloučené farmě v Reddingu Kalifornii, pak nastoupil na univerzitu v Kalifornii.

  Jeho hlavním oborem studia bylo divadlo, a ačkoliv se zajímal o hraní,… (více)

  • 15.4.2006
  Miki Volek
  (herec)

  Jedináček z rodiny otce vojenského důstojníka a matky v domácnosti, ke které měl mimořádně citový vztah. Miki Volek, vlastním jménem Michael Volek, byla česká rocková legenda v době, kdy se rocku v Čechách ovšem říkalo bigbít. Jeho nezaměnitelný vzhled s hřívou blonďatých vlasů a velkých černých, nikdy neodkládaných brýlí,… (více)

  • 15.4.2006
  Robert Maillet
  (herec)

  Největší herec všech dob, měřící 213 cm a vážící 150 kilogramů si jistě tento přívlastek plně zaslouží. Kanadský profesionální wrestlingový zápasník se narodil 26. října ve znamení štíra, v Kanadské provincii Maritime, kde stále ještě třetina obyvatel mluví rodným jazykem této oblasti a to francouzštinou.

  Je známý pro své… (více)

  • 15.4.2006
  Eliška Zbranková
  (herečka)

  Eliška Zbranková pochází z Kladna narodila se v r.1997, je jí tedy 12 let. V konkurzu u režiséra J. Svobody pro film NENAPRAVITELNÝ zvítězila a roli týrané holčičky dostala. V debutu se postavila vedle české herecké špičky J.Hanzlíka a zdatně mu sekundovala. Doufejme tedy, že další role budou přicházet, a že talentu Elišky si… (více)

  • 15.4.2006
  Włodzimierz Press
  (herec)

  Wlodzimierz Press se narodil 13 května 1939 ve Lwowie v Polsku. Hraje v polské televizi, divadle i filmu a také napsal několik scénářů. Herec vystudoval varšavské PWST a od r. 1963 hrál v divadle Teatru Ludowegov v Krakově. Vystupoval např. ve hrách: Kwadrat a Dramatycznym. Od r.1992 hraje v Teatrze Studio ve Varšavě. 10… (více)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace