fara

okres Most

• 23.9.2016  21:48

Ryuichi Sakamoto:)

• 21.11.2013  23:05
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Fly away, Saving Patrick Bubley.

• 10.11.2012  16:56
    Modrý pták (TV film) (1993)

A to jenom kvuli Bare Hrzanove...

• 27.10.2012  18:53
    Noc v ráji (1983)

Tak asi takhle - film to není dobrý. Rozhodně ne po technické a řemeslné stránce. Scénář nemá špatný nápad, ale něco tomu prostě chybí. Nicméně je to už spoustu let co jsem tenhle film viděla a kdybych ho hodnotila tehdy byl by to jistojistě odpad.Ale časy se mění a tak i já musím uznat, že ačkoliv pro to nemám logické vysvětlení tak mi tohle dílko utkvělo v paměti a pokaždé když někde slyším píseň "Heaven" od Bryana Adamse tak vidím poslední záběr filmu a cítím tu atmosféru - jak sedí u stolu a drží se za ruce a nemusí nic říkat protože vše je už dávno vyřčeno.A cítím se dobře.Nemůžu si pomoct.

• 16.10.2011  07:15
    Nesvatbov (2010)

Marnost nad marnost.

• 19.7.2011  07:28
    Schodiště (TV film) (1993)

A to jen kvůli obsazení. Jinak mi přijde neuvěřitelné, že se něco takového vůbec dostalo do výroby.

• 12.7.2011  06:23
    Hraběnky (TV seriál) (2007)

Přesně si pamatuji první díl. Musela jsem přidat zvuk neboť jsem nerozuměla hercům (abych později zjistila, že v hlasitosti to není) a občas jsem se přistihla jak nakláním hlavu abych "vyrovnala" pohled kamery. A teď věcně. Já mám českou tvorbu ráda.Tenhle seriál má dobrý scénář a taktéž obsazení. Výběr lokací je luxusní a některé "krajinkové záběry" jsou mimořádné. Herecké obsazení výborné a navzdory komentářům já nemám s Josefem Abrhámem s jakožto zemědělcem vůbec žádný problém. A musím přiznat, že určité hudební pasáže slyším ještě dnes. Ale kamera je kámen úrazu.Vidět (či nasnímat) některé scény jinak než je obvyklé se nevydařilo. Alespoň pro mě. Pohyblivá kamera v místech, kde je to spíše naškodu, statická když není třeba a občas jsou záběry kamery "nepřítomné situaci" a to ve mě navozuje pocit jako by se ten záběr ani té dané scény netýkal. Je hezké mít vizi a snažit se to dělat jinak, ale tady se to prostě nezdařilo.

• 12.7.2011  06:16
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

Nevím zda by se to nemělo jmenovat spíše "Žena hledá farmáře". A Laďka Něrgešová? To je jako kdyby "Na plovárně" uváděl Leoš Mareš. Špatná volba.

• 12.7.2011  06:13

Mě se to moc líbilo. Sice nic zázračného, ale také nic laciného. A Diane Lane je krásná stejně jako Toskánsko.

• 12.7.2011  06:03

Výborně obsazené hlavní role a skvěle rozehraný příběh. A kupodivu nejsilnější okamžik přichází když se divák dozví jak to skutečně bylo u "Seraphim Falls". Ale konec je skutečně zvláštní. Ano...zvláštní...

• 4.7.2011  12:58
    Jsou hvězdy, které nehasnou (TV pořad) (2002)

Naprosto mi uniká důvod vzniku takového pořadu. A Vladimír Hron budiž odstrašujícím příkladem.

• 17.6.2011  21:14
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Jéézééďáák :)))

• 14.6.2011  22:29
    Není houba jako houba (TV film) (1996)

Mám pro tuhle pohádku slabost. Hvězda dolů za Zounara.

• 14.6.2011  21:10
    Wimbledon (2004)

Tak tomu já říkám paráda...

• 12.6.2011  10:30
    Gladiátor (2000)

Kamera, hudba, příběh, herci, výprava...bez komentáře. Ale Oscar pro Russella Crowea? No já nevím..

• 12.6.2011  10:23
    Když jedna bota sedí ... (TV film) (1990)

Tohle dílko jsem viděla před léty a stejně si to pamatuji. Proto, že skutečně nic nefunguje jak má. Chvílemi máte pocit, že je to tak špatné, že to musel být záměr. A ta jedna hvězda? Za její sestru. Ta se castingu skutečně povedla..

• 11.6.2011  20:59

Miluji tenhle film. Má úžasnou atmosféru.

• 6.6.2011  20:16
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Já se na to prostě dívám. Mě jídlo baví. Sociální sonda dokonalá. A musím uznat, že komentář je na velmi slušné úrovni.

• 27.5.2011  09:32

Můj přítel to řekl moc pěkně: "..a to byli bez proudu jenom tři dny"..

• 26.4.2011  10:46
    Jane má schůzku (TV film) (2003)

Právě jsem zhlédla.Nelíbí, ale ten vtip s kebabem mě vážně pobavil...."máme dnes k večeři kebab...jídlo, které chutná stejně jako se jmenuje"..

• 16.4.2011  15:29

Právě se na ten film dívám. Už podruhé...první projekce je tak 8 let zpět. A přestože si mě tenhle příběh prostě nezískal i tak si myslím, že každé alespoň trochu "romantické" duši se to může líbit. Ne na celý život, ale na tu hodinku a půl klidně.

• 28.3.2011  10:00
    Vlci (1999)

Je mi líto, ale tento dokument má o vlcích a jejich životě pramalou vypovídací hodnotu. Kamera je efektní přesně podle "imaxovských" potřeb a celé by se to klidně mohlo obejít bez mluveného slova.

• 27.3.2011  11:13
    Útěk (1972)

Tenhle film má spád. Ústřední dvojice je "Bonnie a Clyde" jak má být, nezapomenutelný únos, pár záběrů jak z Lynche a když se dostala ke slovu brokovnice pak už jsem jen s napětím čekala jak to dopadne. Ano...netrefila jsem se.

• 18.3.2011  10:59

Jedna hvězda za její tmamovlasou kamarádku TJ a za hudební doprovod.

• 15.3.2011  11:27
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Objevila jsem tento seriál poměrně nedávno díky mému příteli a musím říci, že jsem si u něj slušně prodloužila život i když to vždy není ten "můj" humor.

• 15.3.2011  10:42

Vždy, když se dívám na tento koncert (a že už jsem ho párkrát viděla:)) si říkám, že tohle se musí líbit každému. Mimořádný hudební zážitek a to i navzdory tomu, že jsem se ho nezúčastnila osobně což mě v tomto případě velice mrzí.

• 7.3.2011  14:21
    Šéfka (TV pořad) (2011)

Ano..souhlasím, že komentovat tenhle počin stejně jako ho sledovat je ztráta času, ale když už mi zvědavost nedala a zhlédla jsem část tohoto "pořadu" musím napsat, že má hrůzná očekávání byla vrchovatě překonána.

• 25.2.2011  10:02
    Malý Buddha (1993)

Já nemůžu jinak. A scéna nástupu armády proti sedícímu Siddhartovi je úžasná. Co je pro mě u tohoto filmu ale zásadní je hudební počin Ryuichi Sakamota. Slovy nepopsatelné...

• 25.2.2011  09:16
    Medvěd (1988)

Krásně dojemný příběh v nádherné krajině s úžasnou hudbou a s hluboce pravdivým sdělením, že "největším vzrušením není zabíjet, ale nechat žít" ...to je pro mě tenhle film.

• 24.2.2011  15:29
    Sen (TV film) (2003)

Méně je někdy více a v tomto dokumentu to platí o komentáři tak proto jen čtyři.Ale jinak je to krásný výlet a pro mě jako nehorolezce mimořádný zážitek.