7 životů (2017)

Námet je výborný a trailer ma poriadne navnadil. Takže to sklamanie, ktoré mám po pozretí filmu je obrovské. Ako vravím, nápad je skvelý. Preľudnenie je súčasný problém a obávam sa, že budúcnosť, ktorá je vo filme vykreslená sa zo scifi filmu prenesie o pár rokov do reality. Kontrola pôrodníctva, politika jedného dieťaťa (tá predsa panovala v Číne dlhé roky a celkom pochopiteľne), čipovanie a kontrola ľudí. Takže čo sa týka tejto stránky aj celkovej prvej polhodinky je film nápaditý a učaroval mi. Potom však zmizne Monday a začínajú sa kopiť nelogickosti, diery a posledná polhodina je už vyložene tupá. Keby bol film o polhodinu kratší nestihlo by sa tam tých dier nazbierať až toľko a odsýpal by rýchlejšie. Po istej dobe sa človek naozaj začne nudiť. V konečnom dôsledku je toto strašne zabitý filmový potenciál, ktorý vyzdvihuje akurát Noomi Rapace. Tá žena je herecký živel a aj keď sa v jej výkone nájde zopár chýb musím jej ich odpustiť lebo hrá 7 postáv.

Velký den slečny Pettigrewové (2008)

Veľmi milý ale strašne ľahko zabudnuteľný film. Prvá polhodinka bola výborná, ale postupne sa strácal humor a pridalo sa na vážnosti, čo filmu uškodilo. Je to retro, je to úsmevné, je to primerane dlhé, ale nie je to nič extra. Na chvíľkové pobavenie a vypnutie mozgu to však postačí. Amy Adams je v každom filme úplne iná a v tomto je neskutočne roztomilá.

Pasažéři (2016)

Šialene premárnený potenciál. V traileri to vyzeralo zaujímavo, tajomne, a veľkolepo. Prvá polhodinka naozaj zaujímavo vyzerá. Nenudí, plynie a ukazuje krásny vizuál celej lode a zoznamuje nás s prostredím filmu. Potom však Chris zobudí Jennifer a začína sa romantika ako od Rosamunde Pilcherovej. Jedno klišé strieda druhé a to druhé strieda tretie. Plne chápem výber hlavnej dvojky, obaja patria k najväčším hviezdam dnešného Hollywoodu, ale do jedného filmu sa absolútne nehodia. Panuje medzi nimi veľmi slabá vzájomná chémia. Chris veľa talentu nepobral a hereckým umením a mimickými schopnosťami nestačí na svoju postavu. Jennifer zase v tej svojej postave mimoriadne prehráva, špeciálne keď sa dostaneme do „akčného“ záveru. Celá časť so záchranou lode mi bola proste na smiech. Na tento film sa bude pánom pozerať dobre kvôli Jennifer Lawrence a dámam kvôli Chrisovi Prattovi. Lenže obaja majú lepšie filmy, v ktorých dokážu ponúknuť viac než len svoj výzor. A ďalší dôvod na pozretie tohto filmu naozaj nie je. Okrem hlavnej dvojky sa dobre tiež pozerá na vizuál lode a to je všetko. Na film sa dobre pozerá. Hľadať tam niečo iné alebo nebodaj viac je zbytočné lebo to tam nie je.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tie 3 hviezdičky má film s odretými ušami. Chápem zúfalú snahu DC vyrovnať sa Marvelu, ibaže takto to nepôjde. Marvelu trvalo desaťročie kým si vybudoval celý svoj komiksový vesmír a dotiahol ho na špičkovú úroveň. DC na to má rovnaké predpoklady. Majú k dispozícii skvelé charaktery, nadaných hercov aj vysoké rozpočty. Tak prečo si dočerta nenajmú niekoho, kto im napíše kvalitný scenár a zapláta všetky tie logické diery? Scenár v tomto filme absentuje. Motivácie postáv sú na bode mrazu, ich konanie nemá vo väčšine prípadov opodstatnenie a celá dejová linka je jeden veľký nelogický chaos. Enchantress je čistá katastrofa. Caru som zatiaľ v inom filme nevidela, ale tu svoju úlohu ťažko nezvláda. Civilnú doktorku jej vôbec neveríte a v postave čarodejnice nemá čo hrať. Len si mrmle a prechádza sa v spodnom prádle. Jej románik s Flagom je ešte neuveriteľnejší a patetickejší ako samotná postava. Flag ako charakter je tiež vykreslený dosť nešťastne. Amanda je síce bad bitch, ale nevzbudzuje taký rešpekt ako Sam. L. Jackson v Avengeroch. Dve postavy, ktoré ako jediné naozaj stoja za to sú Deadshot a Harley Quinn. To najmä zásluhou Willa a Margot. Krásne sa dopĺňajú, obaja si postavy užívajú a uchopili ich tým správnym smerom. To sa nedá povedať o Jaredovi Letovi. Jeho Joker je iba karikatúra samotnej postavy. Je farebný, bláznivý a hodí sa do atmosféry filmu, ale vôbec nevzbudzuje hrôzu a to nie je dobré. Joker ako postava je temný, šialený a v ľudoch vyvoláva strach. Jaredov Joker nie je ani jedno z toho. Takisto, jeho postava je vo filme úplne samoúčelná a je tam len preto, aby si štúdio mohlo odškrtnúť ďalšiu položku zo zoznamu. Zvyšné postavy na plátne veľa priestoru nemajú. Nie sú na škodu, ale nemáte veľkú šancu si k nim vybudovať nejaký vzťah. Ako som spomínala na začiatku logika má vo filme málo miesta a preto nastávajú ťažké WTF momenty (hlavného záporáka usmrtí malá lokálna bombička??? Ako vážne?) Je tu cítiť enormná potreba DC dostať na plátno čo najviac postáv v čo najkratšom čase a vytvoriť vlastný cool svet, ktorý im dopraví do pokladní ťažké peniaze, ale obávam sa, že tadiaľto cesta nevedie. Štúdio sa snaží trailermi a reklamou navodiť ľuďom nenormálne očakávania (čo sa im darí), ale výsledný koncept (filmy) za veľa nestoja. V traileroch sú totiž ukázané skoro všetky vtipy a zvyšok filmu je jedná dlhá, predlhá akčná scéna, ktorá sa ku koncu zmení na ťažkú digitálnu nudu. Celkový vizuál hlavnej záporáčky spolu s jej zlými magickými schopnosťami mi pripomínal 90-roky a štýl Power Rangers. Dám šancu aj ďalším filmom z dielne DC, ale ak si pre WW prípadne Justice League nenajali niekoho, kto nám naservíruje kvalitný a prepracovaný dej tak sa moja osobná snaha navštíviť kino pri filmoch z dielne DC zastaví. Mňa tento film sklamal lebo podľa trailerov to vyzeralo na nejakú poriadnu, bláznivú komiksovku, ale nekonalo sa. Potenciál tu bol obrovský. Filmu tiež nepomáha rating. Chcelo by to k dispozícii trochu krvavej akcie a hneď by vyznel lepšie celý film. Dosť zle sa pozerá aj na tie bahnité potvory, ktoré naša partia likviduje. Vyzerajú príšerne (myslím technicky, nie žeby vzbudzovali strach). 3D nestojí za veľa a sledujete v podstate jedno tmavé, upršané pobehovanie po ulici. Soundtrack je skvelý a do filmu výborne zapadol. Takže 3 hviezdičky ostávajú, keďže BvS dostal 2 a toto je lepšie, oproti očakávaniam a konkurencii je to ale stále slabé.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Toto je film, ktorý prakticky nemá dej. Faktom je, že sa v ňom nič nedeje. Herci pobehujú z miesta na miesto, bijú sa, no pádne dôvody prečo to vlastne robia by ste hľadali márne. Filmu chýbajú poriadne dialógy, trefné hlášky a vtipné scény. Jediná fakt vtipná bola scéna kedy začala Alicia Vikander tancovať v izbe. A to je škoda. Herci sú totiž naozaj dobre obsadený a do svojich úloh sa hodia. Pridajte si k tomu, fantastickú atmosféru 60-tych rokov spolu s kostýmami, ktoré sú absolútne nádherné a nezabudnime na soundtrack. Soundtrack, ktorý si pokojne môžete púšťať samostatne stále dookola a neomrzí. Všetky tieto atribúty film spĺňa na výbornú, ale poriadny príbeh nič nenahradí. Forma tu jasne prevyšuje obsah a to stačí tak na priemerný film, ktorý sa vám do hlavy teda nezapíše.

Rande na dvě noci (2014)

Dobre, reálne to je na film priemerný ale na mňa silno zapôsobil. Chcela som si vypnúť hlavu a dostať sa do pohody a to sa mi výborne podarilo. Presne to je slovo, ktoré tento film definuje - pohodový. Pohodový herci, atmosféra, postavy a dialógy. Postavy sú sympatické, herci veľmi prirodzený a je medzi nimi cítiť chémiu. Je to príjemné, zasmejete sa, s charaktermi sa ľahko stotožníte a konverzácie medzi tými dvoma sú veľmi prirodzené. Posledných dvadsať minút trošku drhne, ale výrazne to filmu neškodí.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Máloktorá filmová séria sa s každým dielom lepší a lepší. Mission Impossible je svetlá výnimka. Akcia fenomenálna, staré postavy potešia a tie nové príjemne prekvapia. Neviem kde sa Rebecca Ferguson doteraz skrývala, ale veľmi sa teším, že sa našla lebo v tomto filme exceluje. Humor je dávkovaný v rozumnom množstve a v tých pravých momentoch. Proste akčný blockbuster ako má byť.

Jak přežít single (2016)

Film zo života dnešnej doby. Takto trávi čas súčasná generácia a podobne riešia aj svoje vzťahy. Je to celkom vtipné, ale ničím prevratné. Obsadenie je fajn aj keď Dakota mi do svojej úlohy nesedela. Človek sa zasmeje, v niečom sa spozná alebo spozná niektorú z postáv. Raz sa to vidieť oplatí.

Stážista (2015)

Veľmi slabé. Filmy Nancy Meyers mám ja osobne veľmi rada. Vždy to bola príjemná, zábavná a nie až tak presladená romantika. Tu však humor vo veľkej väčšine absentuje. Dialógy sú bez vtipu a pointy. Celé je to dlhé a námet filmu nie je ničím zaujímavý. Dve hviezdičky dávam len kvôli hereckej dvojke. Oboch mám ako hercov rada a takisto z lásky voči predchádzajúcim filmom režisérky. Jedna vec, čo ma príjemne prekvapila bola Rene Russo. Starne s gráciou a bolo príjemné ju vidieť v nejakej filmovej úlohe. (Thorovu matku nepočítam.)

Na mol (2012)

Komédia to nie je v žiadnom prípade. Je to veľmi umelá, povrchná a strašne nudná dráma. Na mňa to vôbec nezapôsobilo. Navyše alkoholizmus je v tomto filme ukázaný veľmi naivne a nereálne. Pre mňa po emocionálnej a príbehovej stránke prázdny film.