laepus

laepus

okres Opava

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Legenda o slavném návratu (2000)

  Nemůžu jinak než pět hvězdiček - ten film má tolik pozitiv - a) jako vždy zcela přirozený a takřka nehrající Matt Damon, b) civilní a nepřehrávaný výkon Willa Smithe, c) zcela okouzlující a odzbrojující Charlize Theron, d) nadpozemská hudba Rachel Portmanové, e) elegantní, gentlemanské sportovní prostředí golfu, f) umírněná režie Roberta Redforda, který přesně ví, co chce sdělit, g) poslední role Jacka Lemmona... atd. atd. atd. no prostě pět hvězd - howgh :) P.S. Zrovna jsem ten film dodíval během necelého roku asi počtvrté a nemám mu absolutně co vytknout. Miluju tenhle film a jeho poselství! P. P. S. Dodíval jsem ho asi poosmé a prostě je to čím dál lepší a našel jsem tam ještě další věci, které ho z výšin posouvají ještě výš, a nechápu, jak jsem si jich mohl nevšimnout... Prostě ten film je pro mě TOP číslo 1 a tam ho taky přesunuji ;)

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Tenhle film z mých top10 nikdy nezmizí. Nic víc nechci dodávat.

 • poster

  Bratříčku, kde jsi? (2000)

  Jedna z mých nejzásadnějších srdcovek, ve které Coeni nechali zcela vyniknout herecké umění všech zúčastněných. A Hoši od syslí řeky jsou moje nejoblíbenější kapela!

 • poster

  Adamova jablka (2005)

  Měla by tady být umožněna ve zcela ojedinělých a výjimečných případech možnost dát filmu nějakou tu hvězdu ještě nad pět povolených... tenhle brilantní kousek by jich dostal nejmíň deset! Nechce se mi rozebírat, co kde proč jak s kým kdy atd. je to zbytečné, tady je naprosto všechno a všeho je zde vrchovatě. Když už vtip, tak pořádný, že člověk vyprskne smíchy, ne jen klasické české pousmání he he. Když už horor, tak pořádný i s křížem. Když už napětí či smutek, tak pořádně, ne jen česky zamáčknout slzu a říct si "fňuk, to je život". Jo a ještě něco - další Mikkelsenův herecký koncert. V posledních dnech ale zjišťuju, že on vlastně koncertuje pořád...

 • poster

  Životy těch druhých (2006)

  Až po třetím shlédnutí se odvažuji tenhle skvost okomentovat. A i po třetím shlédnutí je to naprostá bomba. Jeden z mých TOP5 filmů všech dob a to je co říct. Nemám k tomu víc co dodat a ani nechci.

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  K tomu není co dodat - přiznávám, že jsem čekal něco trochu jiného, ale výjimečný zážitek se dostavil stejně tak - bezchybné herecké výkony všech postav (obzvlášť Weaving s Hanksem si řekli o zlatého plešouna dost nahlas) spolu s uměřeným hudebním doprovedem, povedenou kombinací všech žánrů a nálad a pevnou režií dávají dohromady dost možná nejlepší film roku. Všichni ostatní filmaři budou tento film podle mě nesnášet, protože všem dává jasně najevo, kam až mohou zajít vyjadřovací schopnosti filmu - zvláště funkční propojení časových a příběhových rovin filmu nenáchává diváka ani na chvíli vydechnout, aby náhodou o něco nepřišel... Bez jakýchkoli debat dávám maximální hodnocení.

 • poster

  Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

  Absolutně ultimátní nesdělitelný zážitek! Nepřeháním, když řeknu, že jsem 10 minut proseděl zařezaný do sedačky během celých titulků až do úplného konce, kdy nás uvaděčka vyhazovala. Ani po těch 10 minutách jsem nebyl schopen vstát a tetelil jsem se štěstím, které ve mně tenhle film vyvolal. Je to tak obrovská dávka pozitivních emocí a nečekejte od toho klasickou tupou sprostou Stillerovku - je to film, který je o 180° někde jinde - je to přesný opak toho, co Stiller dosud natočil a tímhle filmem mi konečně dokázal, že je to Pan Herec! Sean Penn není ve filmu víc než čtvrthodinku, ale je mi jasné, že i za tu čtvrhodinku mustálo za to jít do toho, protože věděl, že jde do něčeho výjimečného. Prostě už nevím, jak ten film vychválit. No dobře no - na konci jsem se rozbrečel. Ale vůbec ne z té romantické linky, i když i ta je krásně decentní a uvěřitelná, ale z té hlubší životní nálože, kterou ten film ve mně nechal vybuchnout... Jdu překopat svých TOP 10 filmů...

 • poster

  Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

  Srovnávat knihu s filmem je vždycky naprostá hovadina! Jde o zcela jiné způsoby uměleckého vyjádření - třebas stejného tématu, se stejnými postavami, zápletkou atp. - ale je to prostě úplně o něčem jiném. Kniha vše může říkat v náznacích, může se pouštět do mnoha odboček, může vysvětlit mnoho detailů, ponechává volnost fantazii atp. Ti, kdo zde navážno srovnávají knihu s filmem, který pak pošlou do kytek, jsou magoři. Kniha je naprosto brilantní (mimochodem zrovna čtu Analfabetku, která uměla počítat a je to ještě větší soda než Stařík) a kdo čeká, že film řekne vše, co je v knize, tak by měl počkat, až z toho udělají desetidílný seriál. Hlavní je, že zůstala zachována drsná poetika předlohy, všechny základní postavy, hlavní dějová linka - to, že je něco vypuštěno, že to skončí jinak - to vůbec nevadí. Vytýkat filmu různé vady je asi jako kdyby si váš kámoš koupil nejnovější ferrari a vy mu vytýkali, že to není rodinný kombík, že to není diesel a že to vzadu nemá kouli na připojení vozíku. Film má pár hlušších míst, ale ta tam jsou jen pro to, aby se děj někam mohl posunout mezi těmi záchvaty smíchu. Howgh! Na to, že ve filmu chybí Čankajšek, Churchill, Berija, Mao-Ce Tung, Kim-Ir-Sen, Kim-Čong-Il, de Gaulle, prezidenti Nixon a Johnson a jiní... je to pořád víc než nabušené.

 • poster

  Grandhotel Budapešť (2014)

  Zamiloval jsem se! To je ten typ filmu, který bude vynikající kdykoli, v jakékoli době, protože přináší divákovi věci, které nikdy nezestárnou, vždy budou aktuální a vždy skvěle pobaví. Všichni herci jsou parádní a každá i sebemenší role je dovedena k dokonalosti - největší prostor přece jen dostává jen pár postav a pro mě je hlavním tahounem filmu Tony Revolori - je přesný v každém okamžiku, jeho mimika je úsporná, ale všeříkající - Fiennesovi je více než důstojným partnerem. Soundtrack film žene kupředu a dostává se tak příjemci nejen nevšedního obrazového, ale i hudebního zážitku. To by asi mohlo stačit. Jelikož jsem si ten film zamiloval a o tom, co člověk miluje by neměl moc diskutovat.

 • poster

  Už je tady zas (2015)

  Rozhodně nejlepší film, jaký jsem za poslední dlouhou dobu viděl. Knihu znám, ve druhé polovině se to liší, ale vyznění je stejné a to je hlavní. Jsem nadšen. Hlavní představitel je fantastický a po celý film zkrátka a dobře Hitlerem opravdu byl, jakoby ho ani nehrál - pro mě nejhitlerovitější hitler ze všech hitlerů. Film má plno rovin - v první polovině převažuje jeden vtip za druhým a asi po hodině už mě ze smíchu skoro bolelo břicho, postupně ale vtipů ubývá a přichází spíše údiv a mrazení v zátylku při zjištěních, jaká vlastně současná společnost je a co je ochotna si nechat namluvit... Jdu film ihned zařadit mezi svých top ten. Jsem skutečně nadšen.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace