The Great Buddha + (2017)

Temná, místy absurdní komedie, která si utahuje ze všech vrstev Taiwanské společnosti. Místy jsem se smál na celé kolo, jindy mi bylo do breku. Postavy jaké byste našli i na vybraném českém maloměstě: socka, co mluví jak dlaždič, zkorumpovaný místní politik, kterému sekretářka pod stolem leští joystick, přestárlý obšourník v mercedesu s parukou na hlavě, a velké množství děvek, pánbíčkářů, a celkově podivínů. Natočené je to docela unikátním způsobem, ze začátku jsem si nebyl jistý tou kombinací černobílého a barevného, ale nakonec musím uznat, že to tam sedí. Hudba taky skvěle dokresluje atmosféru.

Kdo přežije - Millennials vs Gen X (2016) (série)

Co se týče soutěžících a jejich strategie, tak jsem se konečně po letech opravdu bavil. Challenge a odměny na druhou stranu nebyly nic moc, což je ovšem trend už delší dobu. Navíc tolik idolů už tu hru dost zničí. Celkově ale nadprůměr a velký respekt vítězi za vystoupení na final tribal council, výborná strategie! Ústřední postava: David Oblíbenci: Brett, Jay Neoblíbenci: Jessica, Will

Studený bufet (1979)

Jak tohle někoho napadlo? Skvělá šílenost!

Kdo přežije - Kaôh Rōng (2016) (série)

Prostě klasická série, co se týče posledních 12 řad. Poměrně nuda, špatné odměny a cast, kde si těžko někoho oblíbíte. Ústřední postava: Tai Oblíbenci: Kyle Neoblíbenci: Aubrey, Debbie

Jin qian di guo (2009)

Achjo, škoda té čínské propagandy na začátku...

Proboha! (2008)

Ne úplně dokument, ale rozhodně skvěle podaný názor podpořený snad každým, kdo v tom filmu promluvil (kromě reverenda z holandské cannabis církve). Skvěle bylo znázorněno, že vlastně všechny tři nejmilitantnější náboženství jsou ve výsledku postavené na stejných hodnotách. Ještě, že si to jejich příslušníci neuvědomují, jinak by měli sílu vymýtit veškerou svobodu a nevěřící... Krom myšlenky, kterou tenhle film přináší, se dostavily ještě neuvěřitelné výbuchy smíchu nad logikou některých respondentů. Byť s Maherem v některých politických tématech nesouhlasím, tohle je prostě geniální!

Kdo přežije - Worlds Apart (2015) (série)

Dirty 30? Průměr, nic extra, snad jen vítěz a jeho herní příběh je zajímavý. Ústřední postava: Tyler Oblíbenci: Joe, později i Mike Neoblíbenci: Dan, Carolyn, Lindsey, Nina

I Gordon Ramsay se nechá poučit (2010) (pořad)

Bylo neuvěřitelně zajímavý vidět Gordona z tý opačný strany, když on se chce něco naučit a získat nový kulinářský zkušenosti. Navíc to působí jako hrozně pohodovej a zajímavej cestopis ze zemí, kam bych se taky rád podíval a zároveň nahlíží pod pokličku těm nejtěžším světovejm kuchyním. Ono je asi opravdu těžký vařit něco poprvé bez jakýhokoliv receptu a vyvážit ty hory koření přesně. Tohle už snad nešlo udělat líp!

The Mole (2000) (pořad)

Jednoznačně je australská verze The Mole ta nejlepší. U série z roku 2013 jsem se neskutečně bavil, zajímavý soutěžící (jsou i hrozně přátelský na sociálních sítích), krásnej background a zábavný challenge. Navíc se člověk naučí i něco o australský kultuře, životě a celkově o Austrálii. Spousta lidí třeba kritizovala rozdílný dýlky každý epizody, ale to je další věc, která se mi líbila. Člověk tak nikdy neví, jak epizoda dopadne, jestli někdo na konci epizody odejde apod. Rozhodně by mě bavilo si tuhle reality show zahrát, hlavně jako mole. Snad se ještě někdy dočkáme další série...