LucillaP

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 8.2.2018  23:18

Po přečtení anotace jsem byla zvědavá, při sledování překvapená a po skončení nadšená. Pro mě se jednalo nejen o neznámá historická fakta, ale především o silný zážitek. Je pravda, že finské filmy se vyznačují dlouhými záběry, které někdy mohou vyvolat dojem nekonečna a nudy, ale v tomto případě se tak (dle mého) nestalo. Naopak neuspěchané pojetí pomohlo vystavět opravdu hutnou atmosféru, nemálo tomu napomohl i naprosto skvělý soundtrack. Herecky nemám co vytknout, Tommi Korpela mě přesvědčil. Pro mě ohromný zážitek, který mohu jen doporučit. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2018)

• 2.5.2016  22:28
    Na druhý pohled (TV film) (2014)

Ačkoli je hlavní zápletka vlastně strašně průhledná, tak zpracování mě vážně dostalo. Na běžnou televizní produkci je velmi zdařilé a nakonec mě hodně mrzelo, že tenhle film má jen 70 minut. Klidně bych mu přála delší stopáž. Filmu se povedlo vystavět velmi solidní atmosféru, emoce fungovaly a ten konec mě doopravdy dostal. Ale vlastně jsem chápala oba bratry, kteří si stáli za svým. Z herců zaujal skvělý Tomáš Dastlík, který si skutečně postavu Emila odžil, a výborná Vanda Hybnerová. Tohle malé televizní překvapení někdy ráda zkouknu znovu. Silné 4*

• 23.2.2016  00:24

K Lásce nebeské bych to přirovnala snad jen námětem, ale kvalitou ani omylem. Takový mix drama, komedie a romantiky, který neurazil. O konci měl člověk vcelku jasnou představu už někdy v polovině, ale film alespoň nenudil, některé scény vážně pobavily, přehlídka pěti lehce ujetých postaviček také, takže ta trocha vaty se dala i odpustit. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)

• 23.2.2016  00:08
    Vymahač (TV film) (2007)

Velmi syrově natočené krimi, kde mě sice finální rozuzlení napadlo, ale stejně jsem se dočkala nejednoho překvapení. Co mě moc potěšilo, že hlavní hrdina nebyl žádný ultrakladný jedinec, ale v podstatě normální člověk, který chyboval, rozhodoval se podle aktuálních informací a možností a když dostal přes hubu, ty šrámy mu zůstaly ;-) Dle mě mu po tom všem muselo nutně hrábnout, ale to už by asi byl jiný příběh. Já jsem velmi spokojená, norská krimi nezklamala. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)

• 20.2.2016  00:27

Knihu jsem nečetla, ale z různých komentářů jsem zjistila, že film je oproti knize dost osekaný. Věřím tomu, protože někdy se v ději nešlo neztratit, některé scény mi přišly nedotažené nebo úplně mimo. Z jednání hlavní hrdinky mi šla chvílemi hlava kolem, postrádala jsem nějaký hlubší motiv. Těšila jsem se na příběh o temnějším období, na jehož pozadí bude probíhat nějaká romance, ale dostalo se mi v první řadě jen té romance za krušných časů. Co by se dalo přičíst k velkým kladům filmu byly záběry na finskou krajinu, ty jsem si skutečně užívala. Tvůrci měli při obsazování šťastnou ruku, zvlášť co se týče Lauri Tilkanena, který měl skutečně pohled, co by nejednu slečnu přiměl odejít za ním kamkoli. Jenže, to je tak nějak málo. Takže z celkem velkého těšení zůstává vlastně jen nemastný, neslaný dojem. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)

• 19.2.2016  00:39

Tuhle třídílnou minisérii jsme měli možnost vidět na jeden zátah. Nakolik je dobré si to střihnout najednou nebo si to postupně dávkovat, to je asi každého rozhodnutí. Já byla nadšená a myslím si, že kdybych díly viděla s časovou prodlevou, nezanechaly by takový dojem. Takhle to bylo neuvěřitelně nahuštěné emocemi, silné, gradující do neodvratného závěru. Filmy se zaměřily na to důležité, nejen na samotné gaye, ale i na jejich rodiny, jak se vyrovnávaly s nákazou blízkého člověka a jak se k tomu dokázali postavit. Herecké výkony parádní, styl prolínání několika časových rovin se mi líbil, postupně se jednotlivé scény doplňovaly a vysvětlovaly navzájem. A musím pochválit hudbu, stává se skoro tradicí, že v severské tvorbě se prostě vyvede. Za mě absolutní spokojenost, nemyslela jsem, že mě to až tolik dostane. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)

• 16.2.2016  22:07

Černá komedie, kde absurdní momenty gradují až do naprosto šíleného závěru. Opět jsem si potvrdila, že od finského filmu bych měla očekávat naprosto cokoli a i to cokoli je vlastně málo ujeté. Některé nápady byly dobré, některé scény řádně vypečené, ale nemůžu tomu odpustit ten zdlouhavý a nudný začátek a řadu hluchých míst. Naopak mě příjemně překvapila hudba (bez toho vizuálu a pokud si člověk nepřečetl text :-D). Na festival ideální film, ale doma bych si to znovu asi nepustila. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)

• 16.2.2016  00:47

Prozatím se budu držet středu, i když tahle praštěná romantická komedie se spíš blíží k těm čtyřem hvězdám. Bylo to roztomile absurdní, od ušlápnutého hlavního hrdiny, co sebou nechal vláčet, až po jeho ukecanou a náladovou přítelkyni. Moc potěšil Peter Stormare v malé roličce, celkem svižné vyprávění, které se měnilo stejně rychle jako Marianniny nálady, a hlavně nádherné záběry z norské přírody (ten ostrov byl neuvěřitelný). Já se bavila, občas více, občas méně, ale nedrhlo to a myslím, že v tomhle si každý najde to "svoje". (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)

• 31.1.2016  02:13
    Víno roku (2008)

Milý, pohodový film plný sluníčka, dobrého vína a krásných záběrů. Nečekala jsem zázraky, po skončení to nebyla žádná euforie, ale takový příjemný pocit a úsměv na rtech. Příjemné překvapení, navíc roztomilá Eliza Dushku, která potěšila.

• 31.1.2016  01:32

Krimi/drama, ale já se dost dobře bavila. Pravda, původní námět nebyla žádná novinka, ale nějakých těch (do jaké míry čekaných) zvratů jsme se taky dočkali. Bylo to pohodové, uvolněné, nenudila jsem se, příjemně to ubíhalo. A to obsazení, Carla Gugino krásně naivní, ale především hláškující vyšetřovatelské duo Alan Rickman/Emma Thompson. Za ně určitě body nahoru, házeli tam perly každou chvíli. Co se kriminálek týče, tak strašný průměr to nebyl, za mě spíš jedna z těch lepších (nebo zábavnějších?).

• 31.1.2016  01:19

Výlet ke kořenům. Sice jsem si od punku slibovala větší nářez, ale i tenhle spíš dokumentární ráz mi sedl. Navíc kolikrát stačilo jen zavřít oči a poslouchat. Občas se tam nějaká ta vata našla, ale tenhle film na mě působil tak, že byl dělán od srdce, někým, kdo celou tuhle muziku i styl má doopravdy rád. Pohodový Hilly v podání Rickmana byl přesný, některé scény mě vážně bavily, o hudbě nemá cenu se ani zmiňovat (plus Ryan Hurst, i když jen chvilku). Za tuhle srdcařinu se pod 4* jít nedá.

• 30.1.2016  17:01

Začátek byl hodně zvláštní, ale pokud se přes něj člověk prokouše, dostane se mu pohodového, úsměvného snímku, ve kterém se netradičním způsobem vyřeší i vražda. Toho netradičního tam bylo víc, ať už samotní vyšetřovatelé, celková zápletka nebo konečné rozřešení. Ale při bližším zamyšlení si člověk uvědomí, jak si film dokáže nenásilně utahovat ze všech kriminálek s geniálními vrahy a policajty, kteří dokáží rozšifrovat "sebeblbější" motivy. Hvězdnému obsazení vévodí dvojice Kline/Rickman, kteří na sebe berou ty nejhumornější scény. Občas to bylo trochu na náhodu, sem tam nějaká ta vata, ale nejen kvůli scéně závěrečného zatýkání (která mi vehnala slzy smíchu do očí) odpouštím.

• 30.1.2016  03:37
    Něco, co stvořil Bůh (TV film) (2004)

Krásně zpracované lidské drama, nejen o převratných chirurgických metodách, ale i o rasové diskriminaci a pohledu na svět. Co mě moc potěšilo, že tenhle film nepotřebuje žádné ukřičené momenty, vypjaté emoce se dají vyjádřit i s citem. Právě tím možná úsporným projevem si mě tenhle snímek získal. O to byl totiž působivější. Nejen výkonem charismatického Alana Rickmana, vynikající byl především Mos Def, dokázal vzít doslova za srdce. Je to doják, ale není to přepálené ani povrchní, trefně ukazuje rozpory tehdejší doby. Navíc dokáže diváka držet po celou dobu, nejsou tam hluchá místa. Až se mi nechce věřit, že jde "jen" o televizní film, tomuhle by to velké plátno slušelo.

• 30.1.2016  00:51
    Král smutku (2006)

Velké překvapení kanadské televizní produkce. Pomalu plynoucí kriminální drama pozvolna odkrývá motivy sériového vraha a zabředává nejen do jeho bolavého nitra. Je to hodně psycho, ale když člověk věnuje plnou pozornost, dostane se mu hutného, emocionálního filmu s dost dobrou atmosférou (a ještě lepším Kimem Coatesem).

• 23.1.2016  02:48
    Dust (2013)

Dobře, krátkometrážní snímky zásadně zkouknu jen kvůli obsazení, tady nepřekvapivě kvůli Rickmanovi. Pořád jsem čekala, co se nakonec vyklube z toho, že tak "nenápadně" sledoval matku s malou dcerkou. Ale ... Tohle snad nečekal vážně nikdo. Pobavilo a dokázalo, že všechno může být nakonec úplně jinak ...

• 23.1.2016  02:25
    Closet Land (1991)

Já mám filmy z jednoho pokoje moc ráda. Navíc když se v tom pokoji sejdou pouze dva lidé a předvedou podobně strhující podívanou. Tohle bych si uměla představit i na divadle (nějaký malý prostor by tomu slušel), ale i jako film to dokázalo diváka ždímat a decimovat stejně jako labilní spisovatelku. Hodně tomu napomáhá i celá scéna místnosti, depresivní, tmavá, vzbuzující stísněné pocity. Atmosféra je výborně dusivá (vynikající hra světla a stínu to jen podtrhuje), gradace ke konci na jedničku. Madeleine Stowe jsem zpočátku nemohla přijít na chuť, ale s každou další scénou mi byl její projev bližší, opravdu skvělá. Sadistický, teatrální, manipulativní vyslýchající v podání Alana Rickmana, to byl koncert. Jednoznačný tahoun celého filmu. Velká škoda, že se tenhle komorní klenot nedostal do širšího povědomí, protože je to doopravdy intenzivní zážitek.

• 23.1.2016  01:57
    Veterán (2012)

Mstitel s ledvinkou, který po městě jezdí zásadně autobusem? Jo, je to úlet, ale Trejovi jako vysloužilému veteránovi to klidně i věříte. Film je průměr, kromě charismatického hlavního sympaťáka, je to bída. Vedlejší role mizerně obsazené (Perlmana mi bylo líto, zasloužil si víc prostoru), scénář pěkně zatahá za uši. Čekala jsem větší jízdu, nadhled ... Bohužel, tohle vážně ne.

• 13.1.2016  22:49
    Coriolanus (divadelní záznam) (2014)

S hodnocením tohoto kusu jsem značně na hraně. Recenzemi jsem byla nahlodaná už skoro před rokem, takže očekávání byla velká. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, nakolik byla i naplněna. Začnu klady, mezi které bezesporu patří industriální prostor divadla Donmar. Vytvořil vynikající atmosféru zdecimovaných měst i hrdinů, navíc opět potvrdil, že i malé scény dokaží předvést velké hry. Celkově scénografie mě hodně bavila, ať už prací se světlem, projekcemi nebo minimálním využitím rekvizit. Z herců obrovskou pochvalu zaslouží Mark Gatiss, kterému by mohl leckterý herec tu lehkost přednesu závidět, Tom Hiddleston mi občas přišel, že spíš neměl co hrát. Nicméně jeho arogantní projev byl přesný a ve druhé půlce přecijen dostal patřičný prostor. Deborah Findlay se role despotické a histerické matky zhostila na výbornou, to že její postava nevzbuzuje jedinou sympatii je možná ještě lepší. Potud palec hore. Bohužel těch záporů bych našla taky dost a to především přepálenou stopáž. Natahování některých scén působilo spíš tak, že herci zapomněli text a improvizují. Jestli to mělo napomoci budování atmosféry, nesetkalo se to moc s úspěchem. Nevěrohodnost a nedotaženost některých momentů by se ještě dala, ale občas i ten text drhnul. Ale abych nekřivdila jen představení, když se diváci i ve vypjatých scénách začnou nahlas smát, taky to moc nepřidá. Jsem ráda, že jsem tuhle krvavou hru viděla, možná bych si jí dala časem ještě jednou, ale dneska tu čtvrtou hvězdu ani omylem ...

• 9.1.2016  01:19

Krásný, nenápadný, komorní snímek o přátelství, o smrti, ale hlavně o životě. A že i nezábavné téma umírání se dá natočit s humorem, i když místy černým. Potěšila celá čtveřice herců, dobře se doplňovali, scénář i nádherná krajina. Celkově dojemné, lidské, zanechávající zvláštní pocit ...

• 9.1.2016  00:44
    Chance (2002)

Za málo peněz hodně legrace?? Amber Benson ukázala, jak dobře to jde. Povedlo se jí natočit černohumorný, přesto citlivý film o hledání toho pravého. Navíc v té změti bizarních postav a situací je každý schopen najít něco, co buď zná nebo je mu to alespoň trochu blízké. U postav funguje přirozená chemie, děj plyne příjemným tempem a i přes občasné kolísání je výsledkem milý, snadno stravitelný film, který dokáže vykouzlit úsměv na rtech. A ke kterému se budete rádi vracet ... Pro fanoušky BtVS a AtS je to snad povinnost - James Marsters je tu výborný.

• 9.1.2016  00:10
    Hamlet (divadelní záznam) (2015)

Viděno naživo v Barbicanu i v rámci NT Live. Ačkoli díky většinou velmi dobrému nasnímání člověk nepřišel o některé momenty, které v sále neměl šanci zahlédnout (scéna s prohledáváním Oféliina pokoje - tu minimálně polovina sálu prostě vidět nemohla), některé jiné kamera bohužel upozadila (hlavně ty zpomalovačky, které mi přišly celkem nápadité). Ale prosím ... Co se herců týče, Benedict Cumberbatch prokázal, že prostě umí a při některých jeho scénách mi jel mráz po zádech. Ciarána Hindse a Sian Brooke můžu jen chválit. A nesmím zapomenout na skvělého hrobníka. Pochvalu též zaslouží scéna, těžko zařaditelná, tím více univerzální a působivá. Pokud jde o hudbu, asi nejlepším kouskem je podkres scény Oféliina odchodu, jinak bohužel snadno zapomenutelná. Co mi ale vadilo, byl značný nepoměr v rozdělení představení. První polovina (samozřejně ta delší) má pár hluchých míst, kdy hrozí, že divák vypne. Je to velká škoda, protože jinak tohle převedení klasiky na prkna, co znamenají svět, bylo lahůdkovou záležitostí.

• 5.1.2016  22:21

Scénáristům se podařilo výborně spojit viktoriánskou dobu s upoutávkou na další sérii. Na tenhle výlet do 19.století jsem se těšila, ale že z něj bude tohle, to bych nečekala ani v nejmenším. Bavilo mě to od začátku, ať už tím pomrkáváním na diváka, příjemnou atmosférou, svižnými dialogy. A ačkoli výsledná zápletka možná nebyla až tak ohromující, tak to mělo šťávu, šmrnc a jednu z postav bych nechala pozlatit (i za tu relativně krátkou dobu, kterou si pobyla na scéně). Bez spoileru bych se asi neobešla ... Čekání to bylo dlouhé, ale jednoznačně se vyplatilo. Teď už se jen dočkat té 4.série.

• 27.12.2015  21:48

Když jsem viděla film prvně v pubertě, neměla jsem problém Zorrovi fandit se vším všudy. Ale postupem času tomu už nedokážu odpustit to co dřív. Příběh je správně hrdinský, mezi Banderasem a Zetou-Jones to patřičně jiskří, Hopkins jako mentor je výborný. První polovina vtipná, napínavá, ale postupně ta dobře budovaná atmosféra upadá, až dospěje ke konci, ze kterého jsem málem dostala cukrovku. Už je to jen hromádka klišé a tady už na to dneska neslyším. Tu čtvrtou hvězdu ani z nostalgie.

• 27.12.2015  17:04
    Vikingové (1999)

Vikingové a Banderas, to jsem si nemohla nechat ujít. Pravda, scénář byl trochu slabší, ale z filmu na mě dýchla ta správná atmosféra studeného severu, příběh byl řádně temný, bojové scény parádní a soundtrack výborný. Lepší 3* a spokojenost.

• 27.12.2015  03:09

Takové obsazení a taková nuda. Soupiska herců a kolonka "britská komedie" mě navnadila, že by to mohla být slušná jízda, ale byl to spíš průšvih. Očekávaný britský humor byl dávkován kapátkem, soundtrack sice trochu potěšil, ale zachránit to nedokázal. James McAvoy se snažil, ale uhrát to nemohl. Světlým bodem byla hlavně Rebecca Hall. Dokoukala jsem to spíš se sebezapřením a ani mi nedá moc práce na tenhle film zapomenout.

• 27.12.2015  02:43
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Z novějších pohádek bývám poslední roky spíš otrávená a přepadlá, ale tohle bylo celkem příjemné, svižné, v některých momentech doopravdy zábavné. Jedinou výraznější skvrnkou pro mě byl nesympatický Roman Vojtek (Veroniku Žilkovou radši nekomentuji), inspirace jinými pohádkami (Mrazík, Popelka ...) byla sice na první pohled patrná, ale dalo se to překousnout. A všichní Měsíčci to udržovali nad vodou, takže za mě lepší průměr a milé překvapení.

• 6.12.2015  22:13

Pohled na celý příběh ze strany Igora byl dobrým nápadem, bohužel také tím posledním. McAvoy byl od začátku nesympatický až hrůza, Radcliffe měl možná dobrý start, ale dojel na tupost celého snímku. Přehnaná stopáž, nelogičnosti jak v ději tak i chováním postav, předvídatelné až běda. Po vizuální stránce to bavilo chvilku, ale i to se brzy okoukalo. Jediným pozitivem tak pro mě zůstává Andrew Scott. Velké zklamání a dlužím omluvu kamarádovi, který v kině prakticky celou dobu trpěl jako zvíře.

• 21.11.2015  00:51

Pokud prostě vypneme a budeme jen koukat na obrázky, je tenhle film ideální na zaplácnutí bezmála dvou hodin v kině. Scénář byl slabší, akčních scén mohlo být klidně víc, ale trikově moc povedené. Nenudila jsem se, pár hlášek pobavilo, děj byl svižný, nevelká očekávání splněna. Po náročném týdnu je to správně nenáročná zábava, takže za mě spokojenost.

• 21.11.2015  00:26

Myslela jsem, že se časem ten rozpačitý dojem nějak rozptýlí, ale jediné co mi utkvělo v hlavě, je hudba. Začátek mě hodně navnadil, že to bude slušná akce, ale cca od půlky to šlo dolů. Lví podíl na tom měla postava Emily Blunt, která postupem času začala spíš rušit. Závěr jednoho muže byl sice působivý, ale na můj vkus šlo všechno moc snadno (a rychle). Slibně budovaná atmosféra, velmi syrové, výborní Brolin/Del Toro, bohužel hlubší dojem film nezanechal. Čtvrtá hvězda je čistě za soundtrack.

• 17.11.2015  15:45

Není to klasická pohádka, ale přímočarý příběh o vytrvalosti a víře mi tady stačí. Navíc ten vizuál je nádherný (nejen průlet sovičky skrz vodní kapky je vážně úžasný). Zpomalovačky mě bavily, pár rušivých momentů člověk i odpustil a akční scény byly skoro až moc opravdové. Malé dítě bych na to nevzala, na to je to asi vážně dost temné a pár rodinných vtípků to už nezachrání. Ale dospělákovi, který netouží po čistokrevném fantasy, ale krásném animáku, bych tenhle film i doporučila.

<< předchozí 1 2