Kořist (2019)

Za Sugar jedna hvězda!

Penny Dreadful - List trávy (2016) (epizoda)

Tak jestli za tenhle díl Penny Dreadful nebo alespoň Eva Green nezíská nějakou cenu, tak fakt už nevím. Vynikající, vynikající, vynikající!!!

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Hodnocení po shlédnutí všech tří sérií: tento seriál mě uhranul již od začátku, výprava do Londýna na začátku 19. století se tvůrcům jednoznačně vyplatila v kombinaci s čarodějkami, upíry, vlkodlaky, ..... Hlavně musím podotknout, že se nejedná o žádný teenegerovský seriál typu Teen Wolf nebo The Vampire Diaries. Tento seriál vyniká (aspoň pro mne) temnou atmosférou, nádhernými kostýmy - především ty dámské, a hlavně hereckými výkony stěžejní trojice - Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton - ale i ostatních hereckých kolegů. Právě toto kompenzuje místy slabší děj. Dle mého názoru, kdo se na tohle chce podívat, tak nesmí přestat hned na začátku, ale musí vidět všechny tři série, protože první je vyloženě rozjezdová, a hlavně seriál dává o to větší smysl jako celek o 27 dílech. A abych se zbytečně nerozepisovala pro mě jednoznačných 100% :-)

Temný případ (2014) (seriál)

První série: bezkonkurenční nářez! 100%. Druhá série: mírné zklamání v porovnání s předchozí sérií, 65%.

Fantastická čtyřka (2015)

Nová Fantastická čtyřka je fantasticky strašná, špatná, šílená, vyberte si vy. Nejdříve se mi tomu nechtělo věřit, ale bohužel je to pravda. Co může vzniknout z bandy dětí, špatného scénáře a dialogů?! Ani Viktor von Doom mi nespravil chuť. V porovnání s Fantastickou čtyřkou z roku 2005 je tohle totální propadák!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Je to tady! AVENGERS 2 vtrhli do kin a rozpoutali podruhé peklo na zemi. Bohužel v porovnání s jedničkou lehce zaostávají a místy se objevují až skoro repliky scén z jedničky. Přesto vtípky, souboje, Ultron a příběh zaujmou diváky a nezklamou marvelovské fanoušky. Po druhém shlédnutí v originálním znění byl celkový dojem z filmu daleko lepší, přesto ponechávám 4*.

Jupiter vychází (2015)

Ach jo.... od sourozenců Wachowských jsem čekala něco jiného, než tohle. Po vizuální stránce naprosto skvělé, ale příběh naprosto degradoval celý film. Kde jsou ty časy Matrixu.....

Thor: Temný svět (2013)

První Thor pod taktovkou Kennetha Branagha byl shakespearovským svárem mezi bratry, ale Temný svět Alana Taylora přinesl rovnou boj o záchranu celého vesmíru. Film doslova sršel vtipy (asi jeden z nejlepších týkající se Kapitána Ameriky), bez kterých by byl snímek suchý, docela slušnými akčními scénami, pěkným digitálním ztvárněním Asgardu a dalších světů a vcelku i plynulého přechodu mezi jednotlivými scénami. Hodně se mi líbila sekvence s přípravou Thorova plánu, která byla prolnuta s jeho samotným uskutečněním. Samozřejmě ve filmu nechyběl Thorův zrádný bratr Loki, bez kterého si nedovedu celý film ani na vteřinu představit. Nedoporučovala bych Temný svět vidět ve 3D – moc rychlé scény. 95%

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Docela milé překvapení. Samotný film trval něco málo přes 80 minut a uběhl neuvěřitelně rychle. Hlavní představitel Jeníčka Jeremy Renner byl dosti nevýrazný a byl zastíněn svou hereckou kolegyní Gemmou Arterton, hrající Mařenku. Film vynikal především efekty, akcí a vtipem. Velice zajímavé se mi zdálo ztvárnění různých čarodějek, nešlo jen o bandu starých babizen na košťatech. Kdo bude tento film brát vážně, tak ho asi moc nenadchne. 65%

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Snímek volně navazuje na předchozí část a docela mě upoutaly první dvě minuty, kdy si režisér pohrál s proměnami přírody. Celkově se dá říci, že se film držel své slavné knižní předlohy až na jednu výjimku, bez které by se snímek stal totálně neakčním a vcelku nudným, takže přidání jisté sekvence je ospravedlnitelné. Dalším faktem zůstává, že některé nelogické a místy až trapné dialogy nevzešly z hlav scénáristů, ale přímo ze samotné předlohy, tudíž z knížky. Pozitivním na snímku shledávám hudbu a množství nových postav a charakterů, s nichž mě zaujali upíři Banjamin (Rami Malek), Garret (Lee Pace) a uherští Stefan (Guri Weinberg) a Vladimír (Noel Fisher). Tento díl považuji z celé ságy za nejzdařilejší a možná ho trochu i nadhodnocuji. 50%