japekli

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.4.2018  11:08

Smekám za odvahu vystoupit. Ta situace je strašná, kdy výčitky pociťuje ten, kdo je mít vlastně nemá.

• 28.3.2018  09:33

Jak je hřbet českého člověka elastický.

• 2.3.2018  17:36
    Tichaja zastava (2011)

Nechci znevažovat téma, ale film znevážili sami tvůrci. A zas ty jejich stupidní dialogy.

• 30.1.2018  18:43
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Pro mě dobrý, ale z 5 hvězd jsem jednu ubral. Na scénáři měli dát víc pravomoci nějakému odborníkovi, protože po takových projevech zásahovky nebo těch autosledovaček jsou policajti spíš k smíchu a nejen ruský mafii. Tohle to ten seriál málem devalvovalo k těm rychlokvašnejm. Jinak, to hulení skoro všude je boží, jen aby EU ten seriál nezakázala.

• 31.10.2017  20:09
    Mamon (TV seriál) (2015)

Fakt super, jen mi přijde nepravděpodobný, aby v Česku bylo "toooliko" napravených. Kéž by se aktivovalo svědomí i těm pravým vychcanům.

• 21.10.2017  20:36

Dostaly mě ty písně od Polina Gagarina a Okean Elzy.

• 20.10.2017  14:24

Názorná ukázka rozdílu chápání jednoho problému s dvojím pohledem. Jedna strana si vlastně dělá co chce bez pravidel a druhá se za nějaká pravidla chce schovat. Jenže bez ohledu na stranu kam patříme, tohle je vážně boj a je třeba rychlých rozhodnutí. Ty vychcaný politiky bych ještě pochopil, jenže voják, kterej nesplní rozkaz a navíc ve vyhrocené situaci (a v tomto případě hrozilo, že zařve uvedených 80 lidí někde v davu a, díky jeho otálení, i ta holčička) by si, dle mého neměl už ani škrtnout. Pokud to takhle opravdu chodí, že každej voják bude chtít polemizovat o rozkazu, západní civilizace zanikne ještě rychleji.

• 11.11.2012  21:59
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Jílková možná svým vlezlým a jakoby neprofesionálním projevem nemusím tolik nadchnout diváka, ale mám za to, že tou svou harantí votravností musí někdy votravovat a nejspíš do ouzkejch přivedla i nejednoho panáka, kterej jí podceňoval.

• 4.11.2012  16:09

Vono je asi těžký točit po "Ryanovi" válečnej film. Ty bojový scény z něj jsou téměř nepřekonatelný, a tak to následovníci maj a budou mít obtížný. Bylo skoro úsměvný i to, když skupina v týlu nepřítele přechází v chumlu několikrát volnej prostor, ale hodnotím i statečnost tvůrců se do toho pustit, ovšem hlavní je, aby Little v sérii nepokračoval, jinak půjde i o přežití diváků.

• 31.10.2012  17:38

Každýmu, kdo si po šlehu libuje nebo tomu, kdo balancuje esli zkusit, můžu jen doporučit, aby tohle zhlídnul a zhruba viděl kam až se může dostat, když se to vymkne. Je ovšem pravdou, že na konci filmu bude v takový depce, že si možná něco dá.

• 31.10.2012  12:29
    Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

Moje hodnocení a oblíbenost se tejká prvních dvou řad, kdy zfilmováný události, který mě zajímaj, byly soustředěný do jakštakš celku, rozhodně propracovanějc ztvárněný a víceméně zastínily nepřesvědčivý výkony některých aktérů. No, a další řady seriálu už neobsahují žádný převratný pecky, který by zakryly skoro až diletantskej projev určitejch herců i děje, připomínající spíš lacinou telenovelu. Takovej ten NOVAcko- snobáckej způsob, kdy kvantita a peníze zvítězej nad kvalitou i myšlenkou.

• 28.10.2012  23:44
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jsem alergickej na penicilín a pořady vo žrádle. Mám za to, že v TýVý vobjevili "Ameriku", když na koukáky "útočej" přes jejich pajšly. Chlapi u toho možná stejně žerou kdejakej blaf, kterej jim připraví ty napětím neposedný divačky, zapisující si každou kravinu, co spadne do televizní mísy. No, a když už se dává v programech tolik prostoru k přípravě i konzumaci jídel, pak by se to mělo vybrousit k dokonalosti tím, že by se mohlo točit a vysílat i vylučování, aby učinkující měli přehled třeba i o tvaru a vůni hovna, dávali si za to vzájemně také body a hlavně se mohli přesvědčit v cože se proměnilo jejich dílo.

• 28.10.2012  23:16
    Warrior (2011)

Teda, jestli tohle by měla bejt hitovka, tak leda před 30- 40 rokama. Možná tenkrát by ty bojový scény nebo uvedený rodinný vztahy vodrovnaly nepřipravenýho koukáka, ale v současnosti...voni v tý Americce točej téměř všechno snad dle ňáký šablony, která vobsahuje určitý prvky, jenže tohle mi příde těma prvkama překořeněný a ještě to vyšperkovali protialkoholickou kampaní.

• 27.10.2012  12:23
    Arrow (TV seriál) (2012)

Pohádka pro tvrďáky i natvrdláky, no a asi proto na to čumím. Líbí se mi ten nádech černobíla, jinak je to asi něco jako na bázi křížence pana Supermana s paní Spidermanovou ze Sherwoodskýho lesa, ale i po třech dílech to má celkem šmrnc.

• 27.10.2012  08:02

Pro mě působivej film, kterej může bejt paralelou i inspirací pro leckoho z nás, kdo se musel před něčím nebo někým přikrčit a držet víceméně hubu. Bylo by dobrý takovýhle lidi,s árijskými rysy, zaměstnat na sociálních úřadech i ve vládě. Určitě se taky povedl výběr ksichtů, protože někteří, a já byl paf z toho jeho otčíma, se snad nemuseli ani líčit. Dobře jedlá byla i maminka hlavního hrdiny, u který často vítězily hudební vlohy a měla takovej "pěknej" výraz.

• 26.10.2012  19:30

Rejža jedna s *! I přesto, že cejtím ´holvůdský´ koření o amerikánskym snu, nezkazilo to ten příběh, z kterýho měli nějakýto zadostiučinění tenkrát ti hladovci v docích a my... někteří v současnosti úžasnej zážitek před tývý s plnými bříšky. ´Raslík´, jako můj ´škorpión´ číslo jedna (dobrá, po přítelkyni), podal věrohodnej výkon a oceňuju, že se děj rozvětvil a nesoustředil se jen na ring, čím by se asi zařadil spíš do béčkoviny. Taky bylo zvláštní vidět ´Celvégrovou´ po dlouhý době ve vážný roli a moc se mi líbila i druhá ´berlička´ ´Džejmse´ Paul ´Džamaty´.

• 25.10.2012  14:46

Pro mě naprosto přesvědčivý ztvárnění a, i když jsem Martina Růžka, jako herce, nemusel, touhle rolí mu trochu odpouštím. Film taky napovídá, že politika byla špinavou už dávno a nešlo se od ní neumazat, taky se mi velice zamlouvalo oslovení sice nižšího, ovšem zabedněnýho, funkcionáře- HOVADO. Dnes se to "pase" a krmí všechno pospolu a je slyšet spokojenej mlaskot nižších i vyšších.

• 24.10.2012  08:08

Zajímavá myšlenka- pohled "chudáka", který byl "přinucen" okolnostma ke klouzandě po šikmu a mě najednou těch lidí bylo tak líto, že po filmu jsem měl snahu poslat další drobnou Vikimu do Karibiku. Je ovšem pravdou, že pokud by všichni, kteří se namočili, vyjeli na cesty jako filmový hrdina, jsme kočovný národ. Sedláček jednička za zpracování i obsazení, jó a za krajinu... a mínus za propagaci tvrdého alkoholu (psáno v době nasleplého období).

• 22.10.2012  16:07
    Rána z milosti (TV film) (2005)

Téma super a volba ksichtů taky, film jak šitej na českou kotlinu- žádní velcí tvrďáci, jen pokřivenci- akorát mám výhradu ke scénáři, kdy hlavní "hrdina" procitne a kvůli synovi začíná relativně sekat dobrotu, jeho měly donutit prachy nebo výhrůžky. Kolik asi harantů by si museli naši kmotři nasekat, aby se aspoň pro ně polepšili.

• 22.10.2012  13:02

Zajímavě stvořený střídavě hraný dokument s citací dobových zápisků účastníků války dokáže obeznámit s naší legionářskou minulostí i s poměry, v kterých byli nuceni žít. Uznaní zaslouží i citlivě zvolenej hlasovej doprovod.

• 21.10.2012  16:41
    Ghetto No. 1 (2007)

Co tím autor asi myslel? Chce protlačit demolici prasečáku, ukázat dost jemně důvody nesnášenlivosti nebo absolutní neřešitelnost tohoto problému? Ozejvá se fůra "chytrejch" hlav z majority i minority a dokonce i ze světa chtěj "pomoct". Všichni, tedy černobílí i ze zahraničí, by si měli uvědomit, že nebylo jediný období za mnoho staletí, kdy jakákoli podobenství soužití vyhovovala oběma stranám najednou. Dle mýho, nemá smysl "znásilňovat" kulturu jinou kulturou, pokud to má být "civilizovaně" a pokud si chce zachovat formu některá z kultur. Jediný řešení je kultivovaná separace. Není možný z dlouhodobýho hlediska, aby jedni trvale parazitovali na mozolech a vymoženostech druhých a druzí zas na jednoduchosti prvních a to ve velkým nepoměru. U zvířat je to symbióza= oboustranná výhoda. Je to stejná situace tohoto problému?... Prohnilej systém evidentně "vyrábí" štědrou sociální politikou další z mnoha aspektů, který ho nakonec sežerou. Po tom, co v dokumentu dva "nádějní" malí hošíci už v tak útlým věku předvedli hodně rychle mimikry(bolení hlaviček) a do tý doby celkem jedinej rozumně hovořící člen minority prohlásil, že pokud nedosáhne svýho (myšleno zrušení prasečáku), vezme benzín a bude pálit (právníci asi přeslechli), měl by každej průměrně inteligentní člověk uznat, že jedině vzájemný oddělení je nejcivilizovanějším řešením. Jestli se budou podobné skupiny vzdělávat, tak zmiňovaný "benzín" může napovědět jakým směrem(muslimové a atomovka). Měli by to uznat "chytrý" hlavy od nás i od nich, neboť to jalový žvanění nás může dovézt až tam, kam dojela Jugoslávie.

• 20.10.2012  07:12

Dávám "plnej knedlik" hlavně za vodvahu. Sice nevím jaký emoce vyvolal snímek u samotných Slováků po premiéře, ale natočit to režisér z jiný země, zvedne se tam možná velká vlna nevole. Před časem jsem viděl dokument o tomto tématu ze středního Slovenska a lidi se na kameru ani moc vyjadřovat nechtěli. Všichni, tedy i Češi, by si měli vzít ponaučení a až nastane nějakej ´problém´, zkusit ho řešit civilizovaně a s rozumem, ať už se bude pohlížet třeba na Němce u nás nebo Maďary u nich, pak se nebudem muset za nic pozdějc stydět. Film samotnej, kterej se dotýká dosti citlivých míst, do etapy u partyzánů dost dobrý, pak, asi abysme nebyli ochuzený o střílečky, to ubralo na kvalitě, i když některý scény- chování Ivanů, jak to po vypuknutí povstání jeden z místních partíků balí a "odůvodněně" končí rebélii nebo ten návrat do rodnýho domu- byly taky slušný. Prostě autorům fakt metál, protože po zhlídnutí jsem měl dojem, jakoby by to byl určitej druh zpovědi, pokání a omluva zároveň. Rozhodně nemarná snaha o vyrovnání se s částí nelichotivý historie ( v Česku to byl ´Habermannův mlýn´).

• 19.10.2012  16:08

Oficiální komentář k filmu začíná velmi výstižně: BYLO NEBYLO ... . Dle mýho, je to naprostá slátanina, možná se autoři až během natáčení rozhodovali co to vlastně bude- horor, komedie nebo válečnej. Měli spíš přidat pár legrácek, ubrat pár litrů krve a byla by to možná slušná satira, takhle hodnotím akorát možná dobrou myšlenku,a to, že pokud hrdinové chtěli zničit "kino", tak jedině, aby se nepromítal tenhle film.

• 19.10.2012  15:39

Díky týhle komedii, mám rád Sováka. Viděl jsem jí poprvý asi v deseti a sebe si tak nějako představoval ve velkým provedení. Film ubral strach ze stáří a byl jsem unešenej z toho, že bych, až zestárnu na čtyřicet, sežral něco špenátu a zas byl malej kluk. Oni si "komanči" ani neuvědomili, že tíhhle dílem málem inspirovali mě a pár mých kámošů ke kriminální budoucnosti.

• 19.10.2012  07:45
    Zvíře (1977)

Kdysi patřil Belmondo mezi mý nejoblíbenější a velkou měrou za to mohlo to "zvíře". Tento film je jeho velkej koncert a dokládá, že herec byl stvořen pro komedii a na, sem tam natočenej, akčňák, v kterým vypadá spíš prkenně, se moc nehodil. Tahle dvojrole mu dala možnost předvést kaskadérskou exhibici, kus ´škoďácké´ a provokativní povahy i šaškovství, který má v krvi. Měl k ruce úžasnej doprovod, protože Charles Gérard, jako věrnej trouba, kterej ho provázel v nejednom filmu, mu roztomile sekunduje. Takováhle dvojka by byla pohromou pro každýho, takže dostala na frak i Welchová.

• 18.10.2012  20:08
    Postřižiny (1980)

Piva moc nevypiju a přesto se na Postřižiny někdy zas rád podivám, protože Hanzlík v nich doslova exceluje. Sice netuším, zda- li je tak vobtížnej, jak byl ve filmu, i ve skutečnosti, ale zahrál to věrohodně. Za život jsem zažil pár podobných a někdy je i "Pepinama" nazval a mělo to, kupodivu, na ně někdy i tlumící účinek. Nevím, jak by film dopadl bez týhle výrazný postavy, a proto se mělo dílo jmenovat Pepin a né podle vlasů.

• 17.10.2012  19:42

Všechny filmy o Homolcích jsou dalším obrazem mnoha Čechů. Šebánek to zahrál tak skvěle, že on tím Homolkou snad i byl a ani netušil, že je natáčenej. Tím ovšem nesnižuju výkony ostatních, protože velkej úspěch trilogie byl hlavně zásluhou většiny herců. I když ten poslední díl byl asi nejslabší, nezmění to nic na tom, že se nemožná rodina propracovala mezi nejslavnější.

• 17.10.2012  13:34
    Ohnivé ženy mezi námi (TV film) (1987)

Tato hodně dobře povedená série, dle mýho, je dalším důkazem toho, v čem je Veškrnová dobrá. Pro role jednodušších a živočišných žen byla doslova předurčená, o to víc mě zaráží, že se namontovala do role první dámy. Jojo, ani mezi herci není vždycky soudnost. Samozřejmě, že s přibývajícím natáčením to ztrácelo na grádech, ale jinak originální a vtipný a na tom střetu minulosti s přítomností se celej štáb hezky vyřádil.

• 17.10.2012  13:23

Tak rád bych chválil příběh o Chvalovi. Máme tak bohatou a pestrou historii a tak málo z tý slavný doby je toho kvalitně natočeno, a když je šance natočit něco z ní, zprízní se to tím zpěvem. I tak musím přiznat, že kostýmy, mluva, pojetí i výkony herců působí velmi věrohodně. Film je usazen do nádherný krajiny a v kostce dává nahlídnout do poměrů tehdejšího středověku, kdy život, právo a štěstí byly z dnešních hledisek absurdní i vrtkavý.

• 17.10.2012  09:14

Česká forma akčního "supermana" . Ještěže bylo tohle období, kdy vznikla fůra luxusních komedií a celá řada herců, kterým byly šitý na míru. Tahle fraška (v dobrým smyslu slova) je plná originálních absurdit a výkony a výběr aktérů tak skvělý, že se nedá okoukat.

<< předchozí 1 2 3 4 5