bllm

bllm

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 29.5.2020  17:48
    Královnina sestra (TV film) (2005)

Tohle byl poslení film, kterej mi chyběl do shlídnutí celý filmografie Tobyho Stephense. Mrzí mě, že to musím říct, ale Toby byl v tomhle případě miscast. Navíc vypadá o 15 let mladší než Lucy Cohu a celá jeho postava tak nějak moc nevyznívá. Navíc scénář mu straní, Magaret nebyla jediná, kdo měl románky, Armstrong Jones vojel, co se dalo. Když jsem u toho, už dlouho jsem neviděla tak strašný postelový scény. Vypadalo to, že do toho bušej tak, že se probourají do další místnosti. Takže asi nejlepší scéna filmu je Toby ve sprše. Takový ty obyvákový vložky byly taky vtipný. Jo a zajímavý je, že se tam vůbec neobjevuje královna. I přes všemožný nodostatky to docela dobře vystihuje tu zvrácenost celý britský královský rodiny a monarchie.

• 17.2.2020  08:00
    Zpřítomnělí (TV seriál) (2019)

Jako detektivka je to průměr, ale ten nápad s objevováním lidí z minulosti a jeho pojetí mě tak strašně moc bavilo, že nemůžu jinak než za 5. Líbilo se mi, že se tam ti zpřítomnělí zase tak moc obecně neřeší, prostě tam jsou a chovají se tak jak se chojí. Jediné co bych uvítala, je informace o té droze, proč jí jim dávali a proč ji bere Lars. Postavy výborně napsané a zahrané. Skvělé detaily, vtipy a hlášky. Doufám, že bude i dvojka.

• 21.12.2019  21:07

Uvítala bych víc ruky a míň kluka. Jako nápad geniální.

• 21.12.2019  21:05
    Rudí zrádci (TV seriál) (2019)

Bohužel, jsem docela zklamaná, čekala jsem trochu víc. Chyběl tomu ten správný britský nádech. Nějak mi vůbec na nikom z postav nezáleželo a to je vždycky průser.

• 2.12.2019  14:56
    Wisting (TV seriál) (2019)

Pěkná detektivka, udržeje si po celou dobu tempo a spád, docela dost zajímavých, pro mě většinou nečekaných twistů. Knihy jsem nečetla. Druhý případ mi přišel zajímavější než první. Není to žádný superzázrak, ale mě to moc bavilo.

• 11.11.2019  21:07

Naprosto brilantní výkony Ethana Hawka. Nevybavím si, že bych ho kdy viděla něco zahrát líp. Pěknej jemnej příběh, dobrej soundtrack, takovej ten film na nedělní pohodový opoledne.

• 11.11.2019  10:22
    Amundsen (2019)

Ušmudlaný 4*, čtvrtá za to, že mě to nenudilo. Průměrné životopisné drama. Nedostatek napínavosti (kterou by vzhledem k tématu člověk čekal) vyvažují úchvatné scenérie. Za největší průšvih ale považuju postavu Amundsena. Proč ho hraje Hagen, který mu není moc podobný a musí mít masku a paruku (mimochodem tak ohavnou paruku jsem ve filmu už dlouho nevidě, technologie už snad trochu pokročila a paruky by nemusely vypadat jako koudel)? Tohle podle mě film zabilo. Hlavní postava bez jakékoli bličejvé mimiky? Nikomu to nepřišlo divný, když to točili? Je možný, že v Norsku prostě není herec Amundsenovi podobný, tak ať radši vypadá jinak, ale ne jako po ochrnutí všech obličejových nervů.

• 24.10.2019  16:05

Škoda. Bídně, prach bídně napsaný příběh + ve všem otravně stejná Keira a její děsivý čelisti. Jediný co zbývá, je slinit nad Skarsgardem, bohužel ne nad jeho hereckým výkonem. Jackson Clarke dobrý.

• 21.10.2019  12:31
    Síla slov (2018)

Moc pěknej film. Krásnej příběh. Perfektní herci. A taky už jsem dlouho neviděla žádnej film z kategorie "podivnej film". Mě se ta ujetá, občas statická, občas ujetě barevná, občas jakoby divadelní, hravá výprava moc líbila. Ikdyž mi přišlo, že jak děj postupoval bylo tam toho míň než na začátku. Rozhodně doporučuju. Jen je mi líto, že jako člověk kdo hrál scrabble asi dvakrát v životě, jsem nemohla plně doceni tuhle stránku filmu. Pointa s náhražkama perfektní.

• 19.10.2019  10:17
    Cuffs (TV seriál) (2015)

Celkem obyčejný televizní seriál z policejního prostředí. Nic extra. Ale mě bavil, dokázal udržet moji pozornost a to oceňuju, za to je ta čtvrtá hvězda. Rozhodně to nemají britští policisté bez pistolí lehké.

• 14.10.2019  18:56

Škoda. Netuším, co tímhle chtěl tvůrce říct. Všechno dobrý, až na scénář. Herci hrají obstojně, kamera pěkná, hudba, prostě všechno až na neexistující příběh. Zápletka mezi mladíky vydá tak maximálně na 10 minut, dalších 10 minut je něco o rodině jdnoho z nich a zbytek je - ani nevím jak to pojmenovat, asi se nenajde nic lepšího než vata, jak říká zolo.

• 11.9.2019  11:10
    Dva roky prázdnin (TV seriál) (1974)

Jasně, všichni jsme to jako děti milovali, seriál a hlavně písničku. Ale přiznejte se, kdo z vás si to pustil jako dospělej. No, velké zklamání. Mizerné herecké výkony, naprosto dementní dialogy, zkratkovitý děj atd. Uznávám, že velký podíl na tomhle dojmu má katastrofální dabing pro dvd, ty lidi by měli zavřít, ale jinou verzi jsem nenašla. Poučení zní, nikdy si nepouštěj věci, cos milovala jako děcko. Zajímavý (a vtipný) je, že jediná scéna, která mi při opětovném sledování přišla důverně známá bylo to bičování.

• 27.7.2019  22:01
    The Mustang (2019)

Většinou moc na závěrečný titulky nekoukám, tentokrát jsem, nevím proč, nevypla, takže jsem si mohla všimnour, že výkonným producentem byl Robert Redford, což dává perfektní smysl. Jinak docela pěknej film s perfektním Matthiasem Schoenaertsem. Nevím, jak to dělá ty nervní typy mu jdou perfektně. V některých scénách, až člověk těžko věří, že to hraje.

• 10.7.2019  19:09
    Retake (2016)

Ty 4 hvězdičky jsou za scénář, za příběh. Dojem bohužel kazí méně technicky profesionální zpracování. Přetočit to někdo, kdo to fakt umí, včetně on něco lepších herců (i když tito nebyli špatní), neváhám dát 5.

• 11.1.2019  14:26
    Robin Hood (TV seriál) (2006)

Viděla jsem a hodnotím jen ty tři epizody, ve kterých hraje Toby Stephens prince Johna a ty si to díky jeho výkonu rozhodně zaslouží.

• 23.10.2018  12:26

Krátká letní lovestory, ale taky příběh vztahu otce a syna. Řekla bych, že hlavní devízou filmu je autenticita. Ten trochu odtažitý vztah Leeviho a jeho otce, nevyřešné věci mezi nimi. Ta mírná trapnost rozhovorů mezi Leevim a Tareqem, kdy musíte trávit čas s někým naprosto cizím a ještě konverzovat v cizím jazyce. Otcova špatná angličtina a vysvětlování rukama nohama. No a nakonec i ten konec je bohužel dost autentickej. K tomuv výborní herci, prostředí, hudba a super extra luxusní postelové scény. Jediné co bych vytkla, je příloš mnoho takových těch vyplňujících scén, kdy jen hraje hudba a kamera zabírá poetické obrazy - určitě to má nějaký svůj název - hoši na louce, hoši se objímají, hoši běží, hoši leží na molu atd.

• 20.9.2018  20:32

Dvě hvězdičky z těch třech jsou za perfektní servis pro fanoušky RPJ, což je jediná hodnota, kterou tahle série přináší. Už dlouho jsem neviděla nic tak zoufalýho. Nesbitt příšerně otravnej, zápletka mizerná, postavama se nikdo ze scénáristů ani nenamáhal zabývat, takže nebylo co hrát, akční scény nechtěně komické. Finále obzvláště tragické.

• 4.9.2018  15:31
    Cukrář (2017)

Paráda, bezvadnej smutnej film. Nemám výtek. Krásná klavírní hudba. Přesvědčiví herci. Film plný malých, ale úžasných intimních momentů. Za nejsilnšjší považuju scénu s maminkou a pokojem jejího syna (i když scéna dost významně připomíná Zkrocenou horu), trochu je mi líto, že se maminka neobjevila ve filmu víc, výraz v jejím obličeji, v jejích očích stál - to bylo to Herectví s velkým H. Nejděsivější mi na tom připadala situace, že vaší milované osobě se něco přihodilo a vy se o tom prostě nedozvíte, protože o vás vlastně nikdo neví, protože jste součást toho "druhého" života.

• 26.8.2018  21:51

Perfektní teenagerskej romantickej film. Ústřední dvojice maximálně sympatická, s úžasně fungující chemií. Vtipný, lehký, všechn výborně funguje, romantika jak má být.

• 16.8.2018  20:20

Tohle se mi stalo asi podruhý v životě, ta naschopnost se rozhodnout mezi odpad nebo 5*. (takže ty 3 jsou jakože uprostřed) Rozhodně největší bizár, co jsem letos viděla. Asi bych mělat trochu přitvrdit s výběrem filmů.

• 21.7.2018  18:54
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

V životě jsem snad neviděla tak nudnou a nezajímavou detektivku. A teď se navíc, jak taky koukám (Série 2 (2018) - 10 epizod), potvrdilo moje podezření, který ve mně vzbudila závěrečná scéna. A já se budu muset dívat na dalších 10 dílů. Ach jo, chudák já. Brendan Gleeson samozřejmě dobrej a děsivější z Treadwayovic dvojčat taky dobrý.

• 25.6.2018  20:00
    Those People (2015)

Trochu jiní Sebastian a Charles, tentokrát skoro o sto let později, s různě spřeházenými rysy postav. Myslím, že to není podobnost náhodná. Nebylo to španté, trochu nedotažené, předvídatelné, občas byly postavy trochu moc teatrální, ale to byl asi záměr. Ocenila bych trochu větší vhled do pstavy Sebastiana. Charlie se chvílema dost divně kření. Hudba krásná, ikdyž se jakoby hodí víc k tomu příběhu z konce 20. let. Ušmudlaný 4*.

• 22.6.2018  11:18
    Až na dno (2017)

Jsme milosrdná a dávám 3, protože ten začátek je pěknej, a docela dobře jim to funguje, dobrá chemie, James ucházející jako vždy, ikdyž ždnej zázrak, ale to bude taky postavou. A Alicia úžasně spontání a roztomilá, taky jako vždy (což už opravdu potvrzuje moje podezření, že tak trochu nic jinýho neumí, protože takováhle, v podstatě stejná, je v každým filmu co jsem s ní viděla, no uvidíme, není všem dnům konec, třeba se ještě ukáže, že to tak není (trošku mi to přijde jako u dětských herců - když se říká, že jakoby nehrajou, že jen jsou sami sebou a spíš "si hrajou", tak stejně tak u ní mám trochu pocit, že ona prostě taková je). Zpátky k filmu. V momentě, kdy se ty dva odloučí je v podstatě po filmu, protože nejpozdějc někde v půlce člověku začne v hlavě blikat velkej červenej nápis PROČ? a jak to pokračuje, tak se zvětšuje a zvětšuje, až pak nakonci vybouchne v ohňostroj spousty menších PROČ PŘOČ PROČ, který se pak spojí v PROČ PROBOHA TOHLE NĚKDO NATOČIL? CO TÍM CHTĚT PROBOHA ŘÍCT? NENI TO VLASTNĚ NAPROSTO ZBYTEČNEJ FILM? Až teď jsem si všimla, že je to Wenders. Ale vzhledem k tomu, že předchozí film jsem ani nedokOukala, tak to neni zas tak překvapující.

• 19.6.2018  19:31

Docela příjemně mě to překvapilo, čekala jsem daleko, daleko míň. Nenudilo to, bavilo mě to, mělo to spád, dokonce jsem se i jednou nahlas, z plna hrdla zasmála a chvilku nemohla přestat, sem tam to mělo dobrej nápad. Herci samozřejmě všichni do jednoho pohlední a sympatičtí, výkony uspokojivé, obzvláště Dan Stevens mě docela překvapil. Zkrátka příjemná oddychovka. Sice moc nechápu jakej smysl měla gayská vedlejší linka, to ale nijak nesnižuje fakt, že se mi moc líbila. A samozřejmě - WOW - v americkým mainstreamovým romantickým (hetero) filmu se objevilo jeden a půl penisu a asi 3 vteřiny homosexuálního sexu, že by se blýskalo na lepší časy?

• 17.5.2018  13:26

Perfektní. V podstatě nemám zásadnějších připomínek. Dobré herecké výkony, krásná kamera a scenérie, úžasná hudba (mimochodem od autora hudby k Ledovému království, nevim, prostě mi to přjde legrační, a to nemyslím kvůli té zimě). Snad jsme jen mohli dostat trochu hlubší vhled do mysli hlavní postavy a jejích motivací, víc informací o pozadí příběhu, proč se vlastně musel tak nutně dostat do Švédska, když původní mise skupiny byly sabotáže v Norsku, a když Němci stejně našli tu aktovku, proč ho někdo neukryl, dokud se pořádně nezotavil, co bylo v té zprávě, kterou pak odevzdal? Doporučuju nesledovat u oběda, jako já a zrovna tu inkriminovanou pasáž s prstama.

• 13.5.2018  21:55
    Gauguin (2017)

Jemné, poetické, málomluvné. Dechberoucí výkon Vinceta Cassela a překrásná hudba.

• 9.5.2018  18:27
    Prsten (TV film) (1996)

Panebože, co já jen kvůli těm chlapům musím vydržet. Danielle Steel, pořád ještě nějak nemůžu uvěřit, že jsem to udělala. Že jsem se tři hodiny kukala na Danielle Steel. Ale na druhou stranu babyRoo je babyRoo. A vždycky můžu tvrdit, že to bylo jenom a pouze ze studijních účelů. Na a taky už jsem dlouho u filmu nepropadla v hysterický smích. Kdo proboha rozhodl o tom, že je dobrej nápad přilepit prošedivělou bradku na obličej pětadvacetiletýmu klukovi, kterej má navíc obličej jak patnáctiletej ? To si žádalo Oskara za masky.

• 4.5.2018  15:08
    Ztraceni ve vesmíru (TV seriál) (2018)

Tak tohle je trochu prekérka. Protože na tohle jsem se děsivě těšila, ne že bych byla velkej fanoušek sci-fi, ale protože Toby Stephens je největší celebrity crush mýho dosavadního života. A v tom právě spočívá ta prekérní situace. Zatímco Toby je tady úžasně neodolatelnej, tak seriál jako takovej vyloženě žádnej zázrak není. Chápu, že se má jednat o rodinný seriál, takže je třeba brát spoustu věcí s rezervou, ale na druhou stranu jsou některý díry a nelogičnosti ve scénáři už trochu moc. Každopádně nejstrašnější věcí je hudba, ta příšerná hudba, která divákovi naprosto stupidním a laciným způsobem nutí pocit dramatičnosti a dobrodružnosti, když je to v Indiana Jonesovi nebo Hvězdnejch válkách, tak dobrý, tam to tak nějak patří, ale tady to ve mně probouzelo sebevražedný tendence. Ale abych jenom nehaněla, za zmínku stojí děti, jak herci, tak postavy - dost jsem se bála, že budou (obzvlášť kluk) naprosto nesnesitelný, ale kupodivu jsem si je docela rychle oblíbila. Vizuál je taky (až na výjimky, např. když jezdí těma autama) moc vydařenej, nádherné scenérie, docela propracované interiéry a překrásné vesmírné záležitosti. Zvlášť musím ocenit práci kostymérů, nikdy mě nenapadlo, že skafandr může bejt takhle sexy, a henley triko - po tomhle seriálu, kdykoli ho někde uvidím, tak mi vyrazí pot na čele. Málem bych zapomněla, Dr. Smith + Parker Posey, jsou hlavní důvod, proč se tohle nikdy nemůže stát mým oblíbeným seriálem, všechny věci, co jsem zmínila, bych dokázala prominout, ale tohle ne. Tyhle ultra záporný postavy, kterejm to každej žere a nikdo je nedokáže prokouknout, nikdo nevidí o čem vypodvídají ty jejich odporný ksichty a tón hlasu, kterým mluví. Tohle je věc, kterou na filmech nejvíc nenávidím a nedokážu překousnout. A na závěr - víte, čím tenhle seriál nakonec vejde do dějin? Robotem s nejvíc sex zadkem v celý historii sci-fi. Podtrženo sečteno - seriál za 3*, čtvrtá za to Tobyporno.

• 28.3.2018  16:26
    A escondidas (2014)

Docela jemný a tak nějak čistý a nevinný příběh klučičí lásky a přátelství. Jo, vopravdu jsem to řekla veřejně - "čistý a nevinný", alo ono to na mě tak opravdu působilo (a to nejen proto, že nedojde na víc než na pusu), spíš hlavně kvůli celkové atmosféře. Ale taky díky víc než perfektnímu výkonu představitele Rafa Germána Alcatrazu. Nemám slov. Tak bezprostřední, perfektně fungující výkon jsem dlouho neviděla. Ty obličeje co dělá, jak se na Ibrahima dívá. Úžasná chemie mezi postavami. Myslím, že by kdejací staří profíci mohli hluboce závidět. Zmínit musím i krásné písničky. Osvětovou stránku jsem v tomhle případě docela bez problémů dokázala ignorovat. Jediná věc, co vytknu, jsou ty skoky v čase, docela dost mě to mátlo, myslím si, že lineární vyprávění by příběhu nijak neublížilo.

• 27.3.2018  16:18
    Komuna (2016)

Naštěstí se to nestává tak často, ale občas to říct musím. Zbytečnej film. Trojúhelník manželka manžel milenka, přičemž manželka to nedá, po milionpadesátý. A to v otřepaným, poměrně nudným, obehraným hávu. Komunitní život je tady vlastně jen takový křoví bez většího významu. O to víc to zamrzí, protože se jedná o Vinterberga. Třetí hvězdička za vizuál, protože ten Vinterberg umí, a za postavu Freji a její představitelku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8