bllm

bllm

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 11.1.2019  14:26
    Robin Hood (TV seriál) (2006)

Viděla jsem a hodnotím jen ty tři epizody, ve kterých hraje Toby Stephens prince Johna a ty si to díky jeho výkonu rozhodně zaslouží.

• 23.10.2018  12:26

Krátká letní lovestory, ale taky příběh vztahu otce a syna. Řekla bych, že hlavní devízou filmu je autenticita. Ten trochu odtažitý vztah Leeviho a jeho otce, nevyřešné věci mezi nimi. Ta mírná trapnost rozhovorů mezi Leevim a Tareqem, kdy musíte trávit čas s někým naprosto cizím a ještě konverzovat v cizím jazyce. Otcova špatná angličtina a vysvětlování rukama nohama. No a nakonec i ten konec je bohužel dost autentickej. K tomuv výborní herci, prostředí, hudba a super extra luxusní postelové scény. Jediné co bych vytkla, je příloš mnoho takových těch vyplňujících scén, kdy jen hraje hudba a kamera zabírá poetické obrazy - určitě to má nějaký svůj název - hoši na louce, hoši se objímají, hoši běží, hoši leží na molu atd.

• 20.9.2018  20:32

Dvě hvězdičky z těch třech jsou za perfektní servis pro fanoušky RPJ, což je jediná hodnota, kterou tahle série přináší. Už dlouho jsem neviděla nic tak zoufalýho. Nesbitt příšerně otravnej, zápletka mizerná, postavama se nikdo ze scénáristů ani nenamáhal zabývat, takže nebylo co hrát, akční scény nechtěně komické. Finále obzvláště tragické.

• 4.9.2018  15:31
    Cukrář (2017)

Paráda, bezvadnej smutnej film. Nemám výtek. Krásná klavírní hudba. Přesvědčiví herci. Film plný malých, ale úžasných intimních momentů. Za nejsilnšjší považuju scénu s maminkou a pokojem jejího syna (i když scéna dost významně připomíná Zkrocenou horu), trochu je mi líto, že se maminka neobjevila ve filmu víc, výraz v jejím obličeji, v jejích očích stál - to bylo to Herectví s velkým H. Nejděsivější mi na tom připadala situace, že vaší milované osobě se něco přihodilo a vy se o tom prostě nedozvíte, protože o vás vlastně nikdo neví, protože jste součást toho "druhého" života.

• 26.8.2018  21:51

Perfektní teenagerskej romantickej film. Ústřední dvojice maximálně sympatická, s úžasně fungující chemií. Vtipný, lehký, všechn výborně funguje, romantika jak má být.

• 16.8.2018  20:20

Tohle se mi stalo asi podruhý v životě, ta naschopnost se rozhodnout mezi odpad nebo 5*. (takže ty 3 jsou jakože uprostřed) Rozhodně největší bizár, co jsem letos viděla. Asi bych mělat trochu přitvrdit s výběrem filmů.

• 21.7.2018  18:54
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

V životě jsem snad neviděla tak nudnou a nezajímavou detektivku. A teď se navíc, jak taky koukám (Série 2 (2018) - 10 epizod), potvrdilo moje podezření, který ve mně vzbudila závěrečná scéna. A já se budu muset dívat na dalších 10 dílů. Ach jo, chudák já. Brendan Gleeson samozřejmě dobrej a děsivější z Treadwayovic dvojčat taky dobrý.

• 25.6.2018  20:00
    Those People (2015)

Trochu jiní Sebastian a Charles, tentokrát skoro o sto let později, s různě spřeházenými rysy postav. Myslím, že to není podobnost náhodná. Nebylo to španté, trochu nedotažené, předvídatelné, občas byly postavy trochu moc teatrální, ale to byl asi záměr. Ocenila bych trochu větší vhled do pstavy Sebastiana. Charlie se chvílema dost divně kření. Hudba krásná, ikdyž se jakoby hodí víc k tomu příběhu z konce 20. let. Ušmudlaný 4*.

• 22.6.2018  11:18
    Až na dno (2017)

Jsme milosrdná a dávám 3, protože ten začátek je pěknej, a docela dobře jim to funguje, dobrá chemie, James ucházející jako vždy, ikdyž ždnej zázrak, ale to bude taky postavou. A Alicia úžasně spontání a roztomilá, taky jako vždy (což už opravdu potvrzuje moje podezření, že tak trochu nic jinýho neumí, protože takováhle, v podstatě stejná, je v každým filmu co jsem s ní viděla, no uvidíme, není všem dnům konec, třeba se ještě ukáže, že to tak není (trošku mi to přijde jako u dětských herců - když se říká, že jakoby nehrajou, že jen jsou sami sebou a spíš "si hrajou", tak stejně tak u ní mám trochu pocit, že ona prostě taková je). Zpátky k filmu. V momentě, kdy se ty dva odloučí je v podstatě po filmu, protože nejpozdějc někde v půlce člověku začne v hlavě blikat velkej červenej nápis PROČ? a jak to pokračuje, tak se zvětšuje a zvětšuje, až pak nakonci vybouchne v ohňostroj spousty menších PROČ PŘOČ PROČ, který se pak spojí v PROČ PROBOHA TOHLE NĚKDO NATOČIL? CO TÍM CHTĚT PROBOHA ŘÍCT? NENI TO VLASTNĚ NAPROSTO ZBYTEČNEJ FILM? Až teď jsem si všimla, že je to Wenders. Ale vzhledem k tomu, že předchozí film jsem ani nedokOukala, tak to neni zas tak překvapující.

• 19.6.2018  19:31

Docela příjemně mě to překvapilo, čekala jsem daleko, daleko míň. Nenudilo to, bavilo mě to, mělo to spád, dokonce jsem se i jednou nahlas, z plna hrdla zasmála a chvilku nemohla přestat, sem tam to mělo dobrej nápad. Herci samozřejmě všichni do jednoho pohlední a sympatičtí, výkony uspokojivé, obzvláště Dan Stevens mě docela překvapil. Zkrátka příjemná oddychovka. Sice moc nechápu jakej smysl měla gayská vedlejší linka, to ale nijak nesnižuje fakt, že se mi moc líbila. A samozřejmě - WOW - v americkým mainstreamovým romantickým (hetero) filmu se objevilo jeden a půl penisu a asi 3 vteřiny homosexuálního sexu, že by se blýskalo na lepší časy?

• 17.5.2018  13:26
    Den 12. mann (2017)

Perfektní. V podstatě nemám zásadnějších připomínek. Dobré herecké výkony, krásná kamera a scenérie, úžasná hudba (mimochodem od autora hudby k Ledovému království, nevim, prostě mi to přjde legrační, a to nemyslím kvůli té zimě). Snad jsme jen mohli dostat trochu hlubší vhled do mysli hlavní postavy a jejích motivací, víc informací o pozadí příběhu, proč se vlastně musel tak nutně dostat do Švédska, když původní mise skupiny byly sabotáže v Norsku, a když Němci stejně našli tu aktovku, proč ho někdo neukryl, dokud se pořádně nezotavil, co bylo v té zprávě, kterou pak odevzdal? Doporučuju nesledovat u oběda, jako já a zrovna tu inkriminovanou pasáž s prstama.

• 13.5.2018  21:55
    Gauguin (2017)

Jemné, poetické, málomluvné. Dechberoucí výkon Vinceta Cassela a překrásná hudba.

• 9.5.2018  18:27
    Prsten (TV film) (1996)

Panebože, co já jen kvůli těm chlapům musím vydržet. Danielle Steel, pořád ještě nějak nemůžu uvěřit, že jsem to udělala. Že jsem se tři hodiny kukala na Danielle Steel. Ale na druhou stranu babyRoo je babyRoo. A vždycky můžu tvrdit, že to bylo jenom a pouze ze studijních účelů. Na a taky už jsem dlouho u filmu nepropadla v hysterický smích. Kdo proboha rozhodl o tom, že je dobrej nápad přilepit prošedivělou bradku na obličej pětadvacetiletýmu klukovi, kterej má navíc obličej jak patnáctiletej ? To si žádalo Oskara za masky.

• 4.5.2018  15:08
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Tak tohle je trochu prekérka. Protože na tohle jsem se děsivě těšila, ne že bych byla velkej fanoušek sci-fi, ale protože Toby Stephens je největší celebrity crush mýho dosavadního života. A v tom právě spočívá ta prekérní situace. Zatímco Toby je tady úžasně neodolatelnej, tak seriál jako takovej vyloženě žádnej zázrak není. Chápu, že se má jednat o rodinný seriál, takže je třeba brát spoustu věcí s rezervou, ale na druhou stranu jsou některý díry a nelogičnosti ve scénáři už trochu moc. Každopádně nejstrašnější věcí je hudba, ta příšerná hudba, která divákovi naprosto stupidním a laciným způsobem nutí pocit dramatičnosti a dobrodružnosti, když je to v Indiana Jonesovi nebo Hvězdnejch válkách, tak dobrý, tam to tak nějak patří, ale tady to ve mně probouzelo sebevražedný tendence. Ale abych jenom nehaněla, za zmínku stojí děti, jak herci, tak postavy - dost jsem se bála, že budou (obzvlášť kluk) naprosto nesnesitelný, ale kupodivu jsem si je docela rychle oblíbila. Vizuál je taky (až na výjimky, např. když jezdí těma autama) moc vydařenej, nádherné scenérie, docela propracované interiéry a překrásné vesmírné záležitosti. Zvlášť musím ocenit práci kostymérů, nikdy mě nenapadlo, že skafandr může bejt takhle sexy, a henley triko - po tomhle seriálu, kdykoli ho někde uvidím, tak mi vyrazí pot na čele. Málem bych zapomněla, Dr. Smith + Parker Posey, jsou hlavní důvod, proč se tohle nikdy nemůže stát mým oblíbeným seriálem, všechny věci, co jsem zmínila, bych dokázala prominout, ale tohle ne. Tyhle ultra záporný postavy, kterejm to každej žere a nikdo je nedokáže prokouknout, nikdo nevidí o čem vypodvídají ty jejich odporný ksichty a tón hlasu, kterým mluví. Tohle je věc, kterou na filmech nejvíc nenávidím a nedokážu překousnout. A na závěr - víte, čím tenhle seriál nakonec vejde do dějin? Robotem s nejvíc sex zadkem v celý historii sci-fi. Podtrženo sečteno - seriál za 3*, čtvrtá za to Tobyporno.

• 28.3.2018  16:26
    A escondidas (2014)

Docela jemný a tak nějak čistý a nevinný příběh klučičí lásky a přátelství. Jo, vopravdu jsem to řekla veřejně - "čistý a nevinný", alo ono to na mě tak opravdu působilo (a to nejen proto, že nedojde na víc než na pusu), spíš hlavně kvůli celkové atmosféře. Ale taky díky víc než perfektnímu výkonu představitele Rafa Germána Alcatrazu. Nemám slov. Tak bezprostřední, perfektně fungující výkon jsem dlouho neviděla. Ty obličeje co dělá, jak se na Ibrahima dívá. Úžasná chemie mezi postavami. Myslím, že by kdejací staří profíci mohli hluboce závidět. Zmínit musím i krásné písničky. Osvětovou stránku jsem v tomhle případě docela bez problémů dokázala ignorovat. Jediná věc, co vytknu, jsou ty skoky v čase, docela dost mě to mátlo, myslím si, že lineární vyprávění by příběhu nijak neublížilo.

• 27.3.2018  16:18
    Komuna (2016)

Naštěstí se to nestává tak často, ale občas to říct musím. Zbytečnej film. Trojúhelník manželka manžel milenka, přičemž manželka to nedá, po milionpadesátý. A to v otřepaným, poměrně nudným, obehraným hávu. Komunitní život je tady vlastně jen takový křoví bez většího významu. O to víc to zamrzí, protože se jedná o Vinterberga. Třetí hvězdička za vizuál, protože ten Vinterberg umí, a za postavu Freji a její představitelku.

• 8.3.2018  11:15
    The Last Weekend (TV seriál) (2012)

Tak tohle je hodně divná záležitost. Výkon Shauna Evanse na jedničku, obzvlášť v těch vstupech kde komentuje, co se dělo. Casting mladší já v případě mužských postav se fakt nepoved, ale to je asi detail, přece jen se s tím televizi zas až tam moc nepatlaj.

• 1.3.2018  21:28
    Masaryk (2016)

Za mě dobrý. Nejlepší českej film posledních x let. Né že bych byla kdovíjak nadšená, ale rozhodně nejsem znechucená a nepovažuju to za ztrátu času. Po celou dobu jsem se nemohla zbavit dojmu, že to vypadá jako britskej televizní film (což v podstatě myslím jako kompliment). No, tou 'angličtinou' to asi úplně nebylo, spíš tou atmosférou a celý film provázející šedí, vizuálem i filmařskou úrovní. Jediná výtka míří k hudbě, ta mi nějak nesedla.

• 1.3.2018  21:12

No tak ty tři jsou čistě z milosti, ta třetí je za ušatýho kluka, kterej je kromě Kaisera suverénně nejlepší herec z celýho filmu, ale to je jen jedna část týhel tragédie. Další je scénář bez příběhu, s pitomýma škrobenýma dialogama, který herci trapně recitujou (bzvláště herečky). Pak ještě ten zvuk, to je tak obrovskej problém nazvučit dialogy tak, aby to vypadalo autenticky? Asi jo, přijde mi to u českých filmů docela častej nešvar. Pro mě ale má tenhle film jinej zajímavej aspekt. Nikdy jsem neviděla film, kterej se skoro celej natáčel v místě, který dobře znám. Ona je ta skutečnost spíš dost rušivej element, ale tady nebylo co kazit. Nejlepší to bylo asi ve scéně, kde Edu honí ten kluk, co mu chce dát na budku. Prvně běžej od papírnictví ke škole, pak střih a běží po horním náměstí, který je na úplně druhou stranu, střih a vbíhají na hřbitov, kterej je ještě na jinou stranu a nakonec vybíhají brankou ze hřbitova, a to je v Sadech, což je asi 15 km. Samozřejmě vím, že tohle je normální a že je to v každým filmu, ale tam to člověk nevidí, když to místo důvěrně nezná, přišlo mi docela fascinující to sledovat, že obrněnce vyjíždí ze slepý ulice atd.

• 14.2.2018  18:02

Příjemná, nenáročná komedie. Rozhodně 3+++. Rossy de Palma je úžasná. Je trošku škoda, že nedostala ještě o trochu více prostoru nebo spíš škoda, že zápletka nebyla propracovanější a ona by tím pádem měla ještě víc co hrát. Jen malá poznámka - není možnost, aby jedny šaty padly Marii i Anně. Toni Collette je tak o tři konfekční velikosti níž než Rossy de Palma.

• 31.1.2018  16:37

Spoiler! Přece jen po nějaké době film ze kterého jsem byla nadšená. Příběh je poměrně jednoduchý a vůbec mi to nevadí, protože herecké výkony jsou natolik perfektní, že si s tím film naprosto vystačí. Mezi hlavními postavami to funguje od samého začátku, i když se nedá vždycky mluvit o zrovna pozitivní energii. A to je moje jediná výtka, na můj vkus je toho zápasení z Johnnyho strany trochu moc. Na druhou stranu to ale přineslo krásnou scénu, kdy se Gheorghe snaží Johnnymu ukázat, že to jde i jinak. A Johnnyho postupná proměna je úžasná. Jakožto stará romantická paprika jsem moc ráda za ten konec.

• 6.1.2018  13:32
    Jez se mnou (2014)

Moc příjemný, milý film. Oddechovka. V poslední době, co se týče gayfilmů to byla samá teenagerovská problematika, takže i pro mě vítaná změna námětu. I když má maminka trochu problém vyrovnat se se synovou homosexualitou, což by normálně nebyl zrovna kladný rys filmové postavy, tady nemůžu jinak. Maminka je úžasná postava. Na to že to není nijak dramatický a hluboký příběh, jsem si maminku zamilovala. Duo maminka a Maureen tady dalekosáhle překonalo Eliota a Iana. A ono to není jen v těch postavách samých , ony i ty herečky hrají o úroveň výš než představitelé Eliota a obzvláště Iana.

• 24.12.2017  14:55

S hodně těžkým srdcem musím, říct, že tohle je pro mě docela dost velký zklamání. Hodně upachtěný čtyři hvězdičky. Ty dávám za úžasné exteriéry a hlavně herecký výkon Timothée Chalameta. Ten je naprosto perfektní, dokázal ztvárnit postavu s hravostí, živočišností, řekla bych s maximálním nasazením. To stejné se bohužel nedá říct o Armie Hammerovi. Z jeho strany to nefunguje, vůbec tam necítím žádné propojení, žádnou jiskru. Vůbec to na mě emocionálně nazapůsobilo. Není mi úplně jasné, jaká postava Olivera měla být. Strašně zajímavá věc je, že jsem viděla spoustu gifů z promo turné, kde mezi těma dvěma bylo o milion víc procent vzájemné interakce než ve filmu. Jak jsem tak o tom na procházce přemýšlela, dospěla jsem k závěru, že film má být z převážné části o Eliovi, tak asi Olivera zas až tam moc neřeší a jeho pohnutky moc neukazuje. Další věc je, že první část byla docela rozvleklá až nudná. A poslední velká výtka je za hudbu. Ta těžká klavírní hudba v první části (protože později docela vymizí), která svou hlasitostí a intensitou často přebíjí to co se ve filmu děje a působí naprosto rušivě. Co ještě jednou vyzdvihnu je Timothée, scéna jak maminka veze Elia autem domů z nádraží, musím říct, že to se mě opravdu dotklo. Málem bych zapomněla, takhle odfláknutý postelový scény jsem dlouho neviděla, to byl docela zločin.

• 6.12.2017  20:16
    Koruna k Vánocům (TV film) (2015)

Wow no tohle je teda kousek. Trochu Popelkoidní vánoční romantika, banální, 100% předvídatelá. Bejt výkon Danicy McKellar o něco lepší, asi by to bylo celý snesitelnější. (Navíc nemůžu uvěřit, že tohle je Winnie z Báječných let, jako herečka stojí za prd, ale klobouk dolu za to, že takhle vypadá ve 40. Ale účel to splnilo, RPJ je tady luxusní, s mým nejoblíbenějším TH účesem. Jen bych nejradši brutálně umučila toho, kdo mu oblíkl tu debilní dlouhou koženou bundu, co má pro jízdu na koni. Ty těsný rajtky, to mohl bejt novej přírůstek do mojí sbírky. Ale na druhou stranu, je to asi rodinnej film a někdo by se mohl pohoršovat. To v Ostrově pokladů to nikomu nevadilo ani na promofotce. Podtrženo sečteno třetí (no možná i ta druhá) za RPJ.

• 5.11.2017  14:41

Achjo, ústřední dvojice nefunguje, ani co by se za nehet vešlo, v ničem, ani jako parťáci, ani v rámci lovestory. Dana mám docela ráda, ale tady byl takovej nijakej, ale ne vyloženě špatnej, za to Cara je prostě podprůměr, mechanicky odříkává scénář, výraz obličeje žádnej. Jediný, co se dá ocenit, je množství mimozemšťanů a výprava + kostýmy, ale kdybych si mohla vybrat, radši ať jich je tam trochu míň a za zbytek peněz ať někdo napíše scénář. Protože tenhle příběh je o ničem, nemá spád, drama i lovestory s rozplizly ve zbytečně dlouhý stopáži a celkový nanicovatosti. Achjo.

• 31.10.2017  18:00

Dlouho jsem čekala, až s k filmu objeví dobré titulky, protože sledovat tohle s nějakými nevydařenými by mělo asi docela fatální následky. A vyplatilo se. Na to že je to konverzační rodinné drama, tak to ani na chviličku nenudí. Naopak mi i přišlo docela napínavé, jestli to Louis řekne nebo ne. Ala uznávám, že asi bude docela rozdíl, jestli film sledujete s tím, že víte proč Louis přijel nebo jestli to nevíte. Já si to přečetla a přišlo mi úžasné sledovat jednotlivé členy rodiny, to jak se tváří, chovají, co říkají. Jak maminka říká, jak je to šťastný den a co bude do budoucna. A jak jen švagrová, která nikdy předtím Louise neviděla, je jediná schopná ho vidět, jediná pozná oč jde, ostatní jsou zaslepení sami sebou a vztekem na ostatní či sebe samé. Tohle všechno umožnila hlavně úžasná kamera zaměřená na detail, na tváře herců, kteří podávají perfektní výkony, taky díky skvělé práci se světlem. No a samotnou kapitolou je pak neskutečně krásnej obličej Gasparda Ulliela. Jo a úplně bych zapomněla na krásnou hudbu.

• 18.10.2017  16:14

Twinky twink RPJ je prostě naprosto nedocenitelnej, jsem supernadšená a nemůžu jinak než za 5, to že je to skoro dvacet let stará teenagerská komedie už nehraje roli. No nebyl to promarněnej čas. A já můžu tohle sama sobě čas od času dopřát.

• 6.10.2017  15:45
    Baby Driver (2017)

Díky soundtracku a takřka muzikálové první třetině jsem to moc pěkný plnohodnotný tři hvězdičky a možná i trochu víc. Jinak by to byly tři ušmudlaný s odřenýma ušima. Škoda, že se množství hudby a její zapojení do děje neudrželo stejnoměrně po celou dobu filmu. Kromě té hudby to nepřináší vůbec nic nového nebo zajímavého, navíc si dovedu představit, že bude hlavní hrdina pekelně nesympatickej poměrně velkýmu množství lidí.

• 28.8.2017  18:51

Nekonečně smutné a jinak to ani nemůže být, protože jinak to nejde, když vám umře dítě. Víc než dokument o hudbě, desce nebo kapele je to právě tomhle. Naštěstí se to podařilo bez nějakého velkého patosu a citového vydírání. Největší masakr je ovšem ta závěrečná písnička. Co mě ještě dostalo je Caveova manželka, neskutečně krásná a v tom smutku až přízračná.

• 26.8.2017  14:34

V podstatě celkem obyčejnej (když odmyslíte mluvícího ledního medvěda) milostnej příběh dvou lidí, z nich každý má svoje vlastní démony. Poměrně pomalu a jakoby poklidně plynoucí film. Ikdyž dojde na hádky, scény, alkohol, střelbu a další dramata, pořád jsem měla pocit určitýho klidu a pokoje, jemnosti, nevím, jak to ještě říct. Tohle je tak nějak moje gusto a zrovna se mi to dobře strefilo do nálady.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8