Rudí zrádci (2019) (seriál)

Bohužel, jsem docela zklamaná, čekala jsem trochu víc. Chyběl tomu ten správný britský nádech. Nějak mi vůbec na nikom z postav nezáleželo a to je vždycky průser.

Wisting (2019) (seriál)

Pěkná detektivka, udržeje si po celou dobu tempo a spád, docela dost zajímavých, pro mě většinou nečekaných twistů. Knihy jsem nečetla. Druhý případ mi přišel zajímavější než první. Není to žádný superzázrak, ale mě to moc bavilo.

Adopt a Highway (2019)

Naprosto brilantní výkony Ethana Hawka. Nevybavím si, že bych ho kdy viděla něco zahrát líp. Pěknej jemnej příběh, dobrej soundtrack, takovej ten film na nedělní pohodový opoledne.

Amundsen (2019)

Ušmudlaný 4*, čtvrtá za to, že mě to nenudilo. Průměrné životopisné drama. Nedostatek napínavosti (kterou by vzhledem k tématu člověk čekal) vyvažují úchvatné scenérie. Za největší průšvih ale považuju postavu Amundsena. Proč ho hraje Hagen, který mu není moc podobný a musí mít masku a paruku (mimochodem tak ohavnou paruku jsem ve filmu už dlouho nevidě, technologie už snad trochu pokročila a paruky by nemusely vypadat jako koudel)? Tohle podle mě film zabilo. Hlavní postava bez jakékoli bličejvé mimiky? Nikomu to nepřišlo divný, když to točili? Je možný, že v Norsku prostě není herec Amundsenovi podobný, tak ať radši vypadá jinak, ale ne jako po ochrnutí všech obličejových nervů.

Zraněná srdce (2019)

Škoda. Bídně, prach bídně napsaný příběh + ve všem otravně stejná Keira a její děsivý čelisti. Jediný co zbývá, je slinit nad Skarsgardem, bohužel ne nad jeho hereckým výkonem. Jackson Clarke dobrý.

Síla slov (2018)

Moc pěknej film. Krásnej příběh. Perfektní herci. A taky už jsem dlouho neviděla žádnej film z kategorie "podivnej film". Mě se ta ujetá, občas statická, občas ujetě barevná, občas jakoby divadelní, hravá výprava moc líbila. Ikdyž mi přišlo, že jak děj postupoval bylo tam toho míň než na začátku. Rozhodně doporučuju. Jen je mi líto, že jako člověk kdo hrál scrabble asi dvakrát v životě, jsem nemohla plně doceni tuhle stránku filmu. Pointa s náhražkama perfektní.

Cuffs (2015) (seriál)

Celkem obyčejný televizní seriál z policejního prostředí. Nic extra. Ale mě bavil, dokázal udržet moji pozornost a to oceňuju, za to je ta čtvrtá hvězda. Rozhodně to nemají britští policisté bez pistolí lehké.

Sleepless Knights (2012)

Škoda. Netuším, co tímhle chtěl tvůrce říct. Všechno dobrý, až na scénář. Herci hrají obstojně, kamera pěkná, hudba, prostě všechno až na neexistující příběh. Zápletka mezi mladíky vydá tak maximálně na 10 minut, dalších 10 minut je něco o rodině jdnoho z nich a zbytek je - ani nevím jak to pojmenovat, asi se nenajde nic lepšího než vata, jak říká zolo.

2 roky prázdnin (1974) (seriál)

Jasně, všichni jsme to jako děti milovali, seriál a hlavně písničku. Ale přiznejte se, kdo z vás si to pustil jako dospělej. No, velké zklamání. Mizerné herecké výkony, naprosto dementní dialogy, zkratkovitý děj atd. Uznávám, že velký podíl na tomhle dojmu má katastrofální dabing pro dvd, ty lidi by měli zavřít, ale jinou verzi jsem nenašla. Poučení zní, nikdy si nepouštěj věci, cos milovala jako děcko. Zajímavý (a vtipný) je, že jediná scéna, která mi při opětovném sledování přišla důverně známá bylo to bičování.

Divoký mustang (2019)

Většinou moc na závěrečný titulky nekoukám, tentokrát jsem, nevím proč, nevypla, takže jsem si mohla všimnour, že výkonným producentem byl Robert Redford, což dává perfektní smysl. Jinak docela pěknej film s perfektním Matthiasem Schoenaertsem. Nevím, jak to dělá ty nervní typy mu jdou perfektně. V některých scénách, až člověk těžko věří, že to hraje.

Ovládací panel
9 bodů