Agent bez minulosti (2002)

Film má všechno. Akci, napětí, humor, ale především Jasona Bourna, který je největší frajer špionážních filmů od dob agenta s povolením zabíjet, se kterým má také totožné iniciály JB. Jinak film se opírá o výborný scénář a Matt Damon, jak ho moc nemusím, tak na Bourna pasuje výborně.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Klasická verze je pro mě za 4*, ale prodloužená je minimálně o třídu lepší. Jednoznačně doporučuju SE. Je až neuveřitelné, že film se stopáží 3,5 hodiny nemá žádné hluché místo a po skončení nevěříte, že to mohlo tak utéct. Filmové kvality nemá cenu rozebírat. Zkrátka všechny jsou na nejvyšší úrovni. Jeden z největších filmových zážitků.

Lesní duch (1981)

Za málo peněz, opravdu hodně muziky...vynikající práce s kamerou, povedené triky a velmi působivé masky. Především Ashova přítelkyně byla naprosto děsivá.

Rendezvous with Rama (2003) (studentský film)

Výborná technická stránka, ale ve 3 minutách to není schopno povědět ani ň.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audio-vizuální LAHŮDKA s absencí nějákého myšlenkového přesahu a se slaboučkým příběhem. Naštěstí ta technická stránka filmu přebijí ostatní ne tak úplně povedené faktory takovým způsobem, že člověk až žasne. Když si k tomu připočteme SKVĚLÝ elektro soundtrack, vzejde z filmu parádní podívaná.

Mumie se vrací (2001)

O třídu horší než první díl, ale stále vcelku zábavný film na odreagování. Film si na nic nehraje a dokáže si udělat srandu i sám ze sebe, čož se cení.

Piráti na vlnách (2009)

Film jsou pouze scénky nalepené na sobě bez nějáké provázanosti. Z nichž některé jsou velmi dobré a některé až trapné a naivní. Naštěstí těch lepších scén je víc a navíc film má výborný casting a hudbu.

Fontána (2006)

Film má nepopíratelné audio-vizuální kvality, ale emocionálně mě to zasáhlo asi tak, jako kdybych se díval na vypnutou televizi...to možná trochu přeháním, ale emočně se mě dotkla jen závěrečná čtvrthodinka a ani ta nevzbudila bůhvíjaké emoce

Smrtonosná zbraň (1987)

Nesmírně zábavná akční jízda s perfektně se doplňující a jako o život hláškující dvojicí parťáků. Určitě jeden z nejlepších zástupců tzv. „buddy movies“.

Na dno vášně (1997)

Všechny filmové prvky jsou na výborné úrovni až na scénář, který je naprosto debilní a nemá daleko k telenovelám toho nejhrubšího zrna.