Hannibal (2013) (seriál)

Zdaleka nejlepší a nejnákladnější pořad o gastronomii. Kam se hrabou Kluci v akci, to se nedá srovnat!

Terminator Genisys (2015)

Smál jsem se. Opravdu hodně a od srdce. Asi nejvíc, kdy Pán Času Matt Smith pošle nejprve do dávné minulosti Arnolda a posléze do blízké budoucnosti a nedávné minulosti (LOL) Johna Connora. Vskutku brilantní obsazení zhmotněného Skynetu. Hlášky od Arnolda suprové, děj neskutečně zamotaný v časové smyčce ( a to jsem myslel, že po devíti řadách Doctora Who mě už nic nepřekvapí) svižný, Matka draků ukázala kůži aby zakryla, že jako herečka stojí za prd, takže mě nic nepřekvapilo a vcelku příjemně jsem si tuhle slátaninu užil a s příjemný očekáváním kvituji další pokračování. 65%. PS: JÁ SE VRÁTÍM

Ant-Man (2015)

Nastrojil se Ant-maníček, ví to všichni Avendžři, Před půl pátou zavolali antmaního kvantového biologa. Fyzik klepe na atomy, potom píše vzoreček, třikrát denně! kostku cukru, bude chlapík jako nic. Dali cukru podle rady, ant-maníček roste dál, celý výcvik byl za blbce, celou akci podělal. Čtyři stáli u postýlky, pátý říká: nehláškuj, pofoukám ti kondenzátor, do rána tě bude víc. Pofoukal mu kondenzátor, pohladil jej vesele, hop a velký ant-maníček k Lilly skáče v posteli. Skvělý příběh na motivy světoznámé novely Ondřeje Sekory Polámal se mraveneček. V hlavních rolích: Ant-maníček - Paul Rudd, kvantový biolog/fyzik, pátý u postýlky - Michael Douglas, čtyři u postýlky - Corey Stoll, Michael Peña, Bobby Cannavale, Judy Greer, Lilly - Evangeline Lilly. Super. 75%.

Viktor Frankenstein (2015)

Victor Frankenstein. Anglicky Victor Frankenstein. Slovensky Victor Frankenstein. Film, který je fascinující především jednou věcí. V každém jazyce psaném latinkou se jeho název píše úplně stejně! Dám Vám krátkou pauze na divení se a uznalé kývání hlavou a pomalu se posunu k tomu méně úchvatnému. Začnu McAvoyem. Ten si uznalé pokývání hlavou rozhodně zaslouží. Hrál sice maniaka, ale hrál ho jako správný maniak a když byl na scéně on, tak film všechny bavil. Uděluji mu tedy palec nahoru. Pak tam Daník. Asi se všichni shodnem, že je to navždy Harry Potter a do ostatních filmů, by se pouštět neměl. I přesto, že hraje hlavní roli, snad všem byl zcela ukradený. Palec dolů. No a pak tam byl ještě pan Scott ze Scot(t)land Yardu. Nestačil jsem se divit, že ho hrál i Moriartyho ze Sherlocka. Ale každopádně palec nahoru. Jediné, co celý film zkazilo byl děj, který byl absolutně nudný a o ničem. Palec dolů. 60% PS: Film lze úspěšně použít na oživení pošlého křečka. Ověřeno.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014) odpad!

Je vskutku těžké udělat film tak dokonalý, že v něm nenajdete jedinou chybu. Je však absolutní majstrštyk zmrvit vše, co zmrvit ve filmu vůbec lze. Autorům a hercům Hladových Her se to nicméně povedlo. Je tedy na místě říci, že skutečně vytvořili něco jedinečného: neuvěřitelně nudný a zbytečný film, plný totálních nesmyslů (12. kraj je již dávno zničený a přesto, se při návštěvě Katniss, z betonových trosek ještě kouří!), ve které se za 120 minut vůbec nic nestane. Jen prezident se řízne při holení. 0%. PS: Říkal si Hurikááán, kluk jako ty. Motorka vzlétla s ním, když dostal smyk. Už měl být s dívkou svou, jak se sešeří. Už bylo k láásce prostřeno, na večeři.....

EXODUS: Bohové a králové (2014)

S radostí bych napálil pět hvězd, ale Boha, v podání toho ukřičenýho spratka, jsem prostě nemohl překousnout. Jinak ve všech ohledech fantastická podívaná s fantastickou dvojkou prorok - faraon a fantastickou hudbou. 70%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Film zbytečný jak švestky z Hujerovi zahrádky. Nikomu nic nepřinese a kdekdo se z něj posere. Nezaměřitelná, netrefitelná, nebojácná, neohrožená,nevyzpytatelná, nesmiřitelná, nemilosrdná, neprůstřelná, nesmrtelná a hlavně nepostradatelná parta se podívala do tváře své Nemesis v podání Mela, kterej byl snad jedinej v tomhle filmu snesitenej. Děj jalový jak špatně připuštěná klisna , absence jediné kapky krve (což je při 835 mrtvých poněkud zarážející) a celkový dojem rozpačitý. Jedině ta hromada kulek mě dostala do varu. 60% PS: kdo ještě si všiml, že postradatelná partička na konci chlastá Budvara dvanáctku, jedno z mála českých piv, který se vážně dá pít?

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Pokud jsem to správně pochopil, tak midoucí bunulost kompletně maže děj všech předchozích x-menů ( kromě první třídy) a to se mi tedy vůbec, ale vůbec nelíbí. Mimo jiné, že co se technologického vybavení použitého ve filmu týče, je to naprostá vykradačka starších marvelovských filmů ( původní sentinel, vypadá úplně stejně jako jeden z prvních Iron obleků Tonyho Starka a sentinelové z Léta Páně 2020 jsou zase naprosto analogičtí a to včetně jakýchsi zbraní, s tím plecháčem, jehož název si nepamatuji, který se na Zem vydal dostat Thora.) tak i celkový děj je jalový a zamotaný jak vánoční svíčičky z Tesca. Vynášet do nebes mohu pouze burácející hudbu a skvělého Fassbendera, který je film od filmu větším parchantem. Celkem zklamání, ale pár scén si zatraceně užijete! 70%

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Forrest Gump 2: Švédská mise. Přesně takhle se bude jmenovat hollywoodský remake pod vedením režiséra Davida Finchera. V našich kinech již v roce 2017. A teď k tomu co už natočeno bylo. Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je pravděpodobně film s nejdelším názvem co jsem kdy viděl. Ale u adaptace švédského románu mě to ani v nejmenším nepřekvapuje. Samotný film byl skvělý, bohužel ne perfektní. Nejvíc mě zklamala absence jakékoli výraznější hudby. Na druhou stranu hlavní postava byla zahrána perfektně a za hlášky, které produkovala by se nemusel stydět ani Jára Cimrman v nejplodnějších letech. Aneb: a doktore Oppenhaimere, copak nemáte trochu dynamitu? či: no dobrá, ale nejdříve panáčka. Film stojí za shlédnutí z několika důvodů: dozvíte se, jak s grácii seknout přibližně 130 milionů korun, jak v životě může být užitečná kastrace, proč nestřílet slona do zadku nebo jak lze efektivně zchladit horkou hlavu. A když už nic jiného, tak se alespoň dobře pobavíte. 80%