movieband

movieband

Vít Maxmilián Pavlůsek

okres Zlín
Člověk, co rád píše, i když ví, že se jeho díla nikdy nevydají. Obdivovatel tvorby Františka Vláčila a Guillerma del Tora, snílek, který doufá ve své plány a valašský patriot, který miluje přírodu, hory a svou drahou polovičku.

Skype: tarantino5296

29 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Ridley Scott

  Gladiátor (5*), Království Nebeské (5*)Robin Hood (5*), Americký gangster (4*), Labyrint lží (4*), Černý Jestřáb Sestřelen (5*)Dobrý ročník (5*), 1492 (5*), Blade Runner (5*), Prometheus (5*) a Vetřelec (5*). Pokračování Mlčení jehňátek s názvem Hannibal (4*), fantasy Legenda (4*) a detektivka Černý déšť (4*) je pro mě zatím to nejslabší, co jsem z jeho tvorby viděl a Konzultant (4*) zatím to nejrozporuplnější. EXODUS (3*) je pro mě zklamáním.

 • foto

  Peter Jackson

  Na režisérském poli je to Bůh fantasy žánru.. První film, který jsem od něj viděl byl Pán Prstenů (celá trilogie za 5*). Postupně jsem se podíval na celou trilogii (1 ; 2 ; 3) a musím říct, že by byl hřích ho nemít v TOP režisérech. Potom jsem v jeho filmech pokračoval, takže následovalo nové zpracování King Konga (5*), které se nadmíru povedlo. Jackson umí taky dobře pracovat s napětím (mimo jiné) takže Přízraky (5*) a Braindead (5*) jsou pro mě nejlepší hororové komedie. No málem jsem zapomněl na jeden výkvět z jeho tvorby s názvem Pevné pouto (5*). Co Hobit ? Neočekávaná cesta (5*) se povedla a Šmakova dračí poušť (5*) byla taky dost solidní a Bitva pěti armád (4*) byla z celé trilogie asi nejslabší.. Jsem rád, že se Jackson zase vrátil do Středozemě, ale Hobit mě už neoslovil, tak jako Pán Prstenů. U celé trilogie mi totiž dost vadilo hodně velké množství CGI. Zlatý LOTR.

 • foto

  František Vláčil

  Melancholie, surovost, ponurost, symbolika, upřímnost, poetické vyprávění, hloubka myšlenek, rozvážnost, hypnóza, umělecké díla... Mistr se vším všudy. Údolí včel (5*), Dým bramborové natě (4*), Ďáblova past (4*), Skleněná oblaka (4*)

 • foto

  Guillermo del Toro

  Nejlepší a nejpropracovanější masky jaké jsem kdy viděl. Fakt je, že jeho filmy u mě patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Hlavně Hellboy I (5*) a Hellboy II (5*). Svou temnou fantazii nechává vyjít na povrch ve filmech, jako je Princ bez Království (5*) nebo Faunův Labyrint (5*)Pacific Rim (4*) je jeho dětským snem mi přijde a pocta asijským Kaiju filmům. Co se týče filmu Blade II (4*), tak to je pohodový film a myslím, že je to asi tak to nejslabší, co natočil. Filmy co produkuje taky nejsou vůbec špatné viz. El Orfanato (4*), Nebojte se Tmy (4*) a Mama (5*). The Strain (4*) je solidní atmosférická řezničina, kde se servítky neberou. První série byla vcelku obstojná, tak jsem zvědavý s čím narukují autoři v druhé sérii. Purpurový vrch (4*) je působivá vizuální žánrovka, která si své fanoušky najde, stejně tak, jako své odpůrce.

 • foto

  Gareth Edwards

  Protože Godzilla a Rogue One.

 • foto

  Jiří Menzel

  Ostře sledované vlaky (5*), Skřivánci na niti (4*), Rozmarné léto (4), Kdo hledá zlaté dno (3*), Na samotě u lesa (5*), Slavnosti sněženek (4*), Vesničko má středisková (5*), Konec starých časů (5*), Obsluhoval jsem anglického krále (4*). Menzelovi filmy mají zdravý a optimistický náhled (1967,1976, 1985, 1989), ukazují dobře lidské vlastnosti a dobu, ve které se odehrávají (1969,2006) a jsou živoucími obrazy časů minulého století (1966). Čistá melancholie doprovázená pamětihodnými dialogy a výbornými herci. Čím jsem starší, tím víc mám rád jeho tvorbu. Nenašel jsem zatím žádný film, který by mi vyloženě nesedl nebo mě nudil.  

 • foto

  Denis Villeneuve

 • foto

  Jiří Strach

  Za výbornou a nepřekonanou Ďáblovu lest (5*), působivou Ztracenou bránu (4*) a solidní Labyrint (4*) v podobě krvavé středověké mozaiky. Osmy (4*), Operace Silver A (4*), Klekání zvoníme (4*), Překažené dostaveníčko (3*), Anděl Páně (4*), Anděl Páně 2 (4*)

 • foto

  Neill Blomkamp

  Tetra Vaal (4*), Živý v Joburgu (4*) a Adicolor Yellow (3*). Z těchto krátkometrážáků sem pochopil, že Blomkamp nebude ledajaký režisér sci-fi. District 9 (5*) mě utvrdil v tom, že Blomkamp je génius a hodně zajímavý člověk. Líbí se mi jeho pohledy na budoucnost (beru je skoro jako vize, protože není tak nablýskaná, jak v jiných sci-fi filmech a myslím, že socializačně jeho filmy nejsou daleko od pravdy). Jeho filmy mají nápad a svým zaměřením jsou vcelku originální. Na Elysium (4*) jsem byl po Districtu hodně zvědavý a z toho co jsem dostal jsem byl relativně spokojený. Chappie (4*) je Blomkampovou nápravou, co se kamery v akčních sekvencí týče a jeho klasická myšlenka o lidskosti je zachována i v tomto projektu. Co si podělal je casting, kdy ti dva z Die Antwoord kazili celkový dojem z filmu. Stejně jako proložení epického soundtracku jejich psycho songy. Když pominu Chappieho, tak si stojím za názorem, že Blomkamp je sociální sci-fi vizionář, která má na poli nezávislé režie velký potenciál.

 • foto

  Nicolas Winding Refn

  Nicolas Winding Refn. Tohle jméno jsem neznal do té doby, než jsem shlédnul proslulé Drive (5*), které je pro mě jedním z nejzajímavějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Gosling podal nečekaně obdivuhodný výkon a nechápal jsem ten jeho kamenný výraz a celkově místy nemilosrdné chování. Stejně jako Barbar (4*), který se odehrává někdy v 11. století. Ultra- brutální film, který divákovi otevře náruč do drsné severské přírody a zároveň lidské nenávisti, násilí a pochopení vůči těm, kteří prošli lidskou nespravedlnosti a křivdou. Gucci Première (3*) je přece jenom reklama (stejně jako krátkometrážáky, tak i reklamy (tohle je mimochodem první, kterou hodnotím) mám do max. hodnocení 3 hvězdy no a Refn splnil vše. Fear X (3*) mělo podle mě velký potenciál (z toho co jsem četl o ději mě to vcelku nadchlo), ale po shlédnutí mě to málem odradilo od jeho dalších snímků. Vůbec jsem nepobral děj. Co se týče mnou očekávaného Only God Forgives (4*), tak tam mě Refn dostal na lopatky. Jen tam na mě bylo už moc brutality (výslech) a  některé nelogičnosti se tam taky objevily. Pak jsem se rozhodl podívat se na jeho první režijní debut Dealer (4*). Tenhle film mě pohltil svou bezmocí a realistickým zpracováním. Tak blbou náladu jsem snad ještě z žádného filmu neměl (pár by se jich možná našlo). Každopádně mě to staví před otázku, jestli sesbírám odvahu na zbytek trilogie. Už delší dobu jsem si na něj dělal zálusk a teď jsem se na Bronsona (4*) konečně podíval. Působivé nahlédnutí jak z psychologického, tak i životopisného hlediska do charakteru tohodle nejznámějšího britského vězně.Refn Je zvláštní režisér, který má podmanivé filmy svou atmosférou, zpracováním, hudbou a výběrem herců (Gosling boduje stejně jako Hardy). Myslím, že se můžu řadit mezi ty diváky, kteří jeho filmy mají rádi. I když nejsou tak přímočaré a jednoduché k pochopení. Strašně se mi líbí procítěnost jeho filmů, že z každého pohledu nebo záběru v podstatě vyčtu to co by asi normálně říkali v dialozích. Taky si myslím, že každý si na Refna musí udělat obrázek sám. Nejde soudit z doslechu, protože ne každému jeho režie sedne a ne každého dokáže zaujmout. Zbytek (Pusher II 4*, Pusher III 5*)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace