Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Poslední recenze (1 024)

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) 

Pokud by člověk hledal význam slova - dokonalá blbost se srdcem - našel by tam tenhle film. Kdo má rád Tři tygry, bude se bavit. Koho jejich scénky nebaví, nemá pro něj smysl film sledovat. Parta z Ostravy se nezastaví před ničím, a nic pro ně není dost svaté. Akční scény perfektní, Čuba s Polákem geniální.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Jákla bych asi přirovnal k takovému Neilu Marshallovi. Žižka je totiž přesně, jak Centurion. O dost levnější, ale pořád jen historická řežba k pobavení, u které odborníci rotují víc, jak větrné elektrárny. Obsazení charismatické, Foster jako Žižka byl uvěřitelný, a co víc, cely film sem ani jednou neměl pocit parodie, nebo že by příběh sám sebe ve své vážnosti zesměšňoval. Atmosféra byla temná (a ne, nebylo to filtrem), brutality se tvůrci opravdu nebáli a to hlavně v momentech, kdy vzduchem letěl žižkův palcát. Poslední minuty dávají naznat epickou bitvu, bohužel hned po ní je definitivní konec filmu. Po tak obřím rozpočtu jsem čekal asi trochu víc, než jen řeznické béčko, odehrávající se v drtivé většině v českých lesích, kde po sobě jdou dvě bandy žoldáků. P.S. V oblíbených sice mám Gladiátora, který je taky dobrý historický bordel, ale má děj, který žije a má nadčasovost. A při permanentním oháněním filmem Statečné srdce, to panu Jáklovi prostě sežrat nejde. P.P.S. Netrpělivě vyhlížím českého Zbojníka od Leoše Kastnera, který už jen díky LHákům vypadá mnohem víc, jako historický film.

Poslední hodnocení (2 162)

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

14.01.2023

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

25.12.2022

Rozbitý robot Ron (2021)

09.12.2022

Jan Žižka (2022)

05.11.2022

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

30.10.2022

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

16.10.2022

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

07.10.2022

Kmotr (1972)

04.10.2022

Legendy zločinu (2015)

01.10.2022

Reklama

Poslední deníček (8)

Liga spravedlnosti Zacka Snydera

„Not us united.“ Tak je to tu, Snyderova vize se dočkala světla světa, a byť ji minuly kinosály, tak i tak je to zázrak, že se film objevil jako plnohodnotná komiksárna. Za ty 4 roky, co film budil obří vášně, dal vzniknout prakticky kultu releasethesnydercut. Mohlo se odehrát hodně a řekl bych, že mimo snahy fanoušků, vzniku pomohla i obrovská vlna nově vznikajících stream služeb a přetahování se o předplatitele, díky omezenému pohybu lidí skrz pandemii. Ať už je důvod vzniku snyderovy vize jakýkoliv, tak se celé situaci musí nechat její výsledek, protože, co vím, tak v historii kinematografie se nikdy kvůli filmu nezdvihlo takové šílenství, aby se prakticky za miliónové dotáčky popředělával a pustil, po prakticky čtyřech letech, znovu do oběhu. A jak celá slavná Liga dopadla oproti Wheddonově family-friendly verzi?

 

Z mého úhlu pohledu se jedná o megalomanskou exhibici, kdy se Snyder definitivně urval ze řetězu a svému sáhodlouhému vyprávění, bez rozumného určení mantinelů, dal téměř naprostou volnost. Ve filmu sledujeme víceméně origin Cyborga, kterého je tu oproti Wheddonově verzi o dost víc. Víc prostoru taky dostává Flash, u kterého se rozkrývá jeho soukromí život a jeho charakter tu je podstatně míň ubohý a nanervylezoucí, oproti jeho působení ve Wheddonově verzi. Naopak bych právě Flashe, jako jednu z pár věcí z filmu, opravdu vyzdvihl a docela mě celé jeho zapracování do příběhu navnadilo na jeho vlastní sólovku od Muschiettiho. Celkově je ve filmu dost věcí, které opravdu mohli skončit jako příjemný bonus v duchu vystřižených scén na nosičích. Ve filmu byly pasáže, kterých opravdu nebylo potřeba a které, za mě, nesmyslně protahovaly, už tak dost dlouhý film. Pokud někomu vadilo, že na konci BvS byl souboj Batman/Superman/WonderWoman x Doomsday předigitalizovaný, tak nevím, co poví na Ligu, protože tady se jedná o prakticky nonstop CGI zápřah. V tomhle všem informačním zápřahu motivací všech zúčastněných, nemůžu bohužel opomenout to, že přes rozmělňování příběhu bylo místy skoro nemožné si uvědomit, o co že tam všem vlastně jde. Snyder se moc nepoučil, a byť si informační zkratkovitost z kinoverze Bvs napravil prodlouženou verzí, která byla dost dobrou komiksovou, tak u Ligy udělal obdobnou chybu a upřímně doufám, že pokud bude chtít znovu tvořit verzi verze, takže mu tentokrát někdo bude pomáhat s kompozicí příběhu tak, aby byla stravitelná. Další věc byla, že byť mi slow-motion scény až tak nevadí, a u Snydera jsem si na jejich přítomnost +/- zvykl, tak za polovinou filmu už mě to dost ubíjelo a místy, emotivní, osudové zpomalování scén dost uspávalo a působilo přesně pravým opakem, kdy se nedostavilo napětí a zvýšený tlukot srdce, ale naopak zavírající víčka.

 

Co se mi na filmu ale velmi líbilo, tak byla úryvek vize budoucnosti, kterou viděl Cyborg v kryptonské lodi. Nově upravený Steppenwolf, který tu už konečně působil jako záporák, co se nebojí a jde si dost tvrdě za svým cílem. Překvapilo mě charisma Darkseida, a bylo by zajímavé vidět Ligu a ho v přímé konfrontaci. Velmi příjemný byl upravený závěrečný souboj Ligy se Steppenwolfem, který už nebyl souboj jednotlivce, ale o zapojení opravdu všech členů Ligy. Podtrhlo to jen fakt, že Steppenwolf, nebyl jen tak nějaký čajíček, ale charakter, který není jednoduché zabít. Tohle byl jeden z největších kamenů úrazu Wheddonovi verze. Samotný humor nebyl ve filmu tak moc, jak pěst na oko, v porovnání s předešlou verzí. Takže sečteno podtrženo, Snyderova vize je fajn, je mazec, že celá situace kolem jeho díla se dočkala takového finále, ale osobně asi nebudu ten, který si Snyderovu Ligu někdy ještě jen tak pustí, právě díky výše zmíněným mínusům, které mi film dost bouraly.

 

Přál sem Snyderovi úspěch, tleskám za snahu, fandím autorské práci, ale jeho megalomanství přemohlo ho samotného a vyhrála, bohužel forma nad samotným obsahem, který je zajímavý, ale zabalený do dost těžko stravitelného hávu. Věřím, že některé lidi asi nadchne, věřím že místní fanatiky, to pokope takovým způsobem, že budou po zhlédnutí říkat jen frázi „Snyder je Bůh!“, a přeju jim to. Za mě by bylo, pro případné příště, protože předpokládám, že film zadělá na pokračování, fajn ubrat na „epické“ teatrálnosti, upravit si harmonogram příběhu a rozvrhnout si, co je pro příběh opravdu stěžejní, podstatné a důležité. Jde to, a podle mě, prodloužená verze BvS, je toho v tomto případě relativně pěkným důkazem.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera