Na vrchol (2002)

Film jsem viděl na jednom filmovém večeru co sme měli každý týden na intru, když jsem ještě nedojížděl, takže normálně bych se k němu, asi nedostal. Podařené drama o hledání pravé víry a o přátelství dvou horolezců se vcelku dobrým zpracováním hor, dobrými herci a dobrým dějem se zajímavou pointou. Děj je lehce předvídatelný, protože filmů podobného děje je hned několik. Tenhle je, ale vcelku podařený a má nad těmi ostatními má navrch. A i když je to vcelku podařené drama, tak to asi nebude tenhle případ dramatu ke kterému bych se dobrovolně vrátil.

Odstřelovač (2007)

Od Antoina Fuqua jsem už viděl Krále Artuše a ten byl jedno velké zklamání. Čistý průměr, která nebyl nijak zvlášť dobrý. Tady jsem se toho vcelku obával, ale byl to solidní akční thriller. Podařená a sakra dobře zpracovaná akce a napětí, které člověka posadí na prdel a přiková do křesla. Sympaťák Wahlberg s odstřelovačkou, pěkná herečka v podání Kate Mara a podařený záporák v podobě Glovera. Co mě z filmu dostalo nejvíc byla akce okolo domu, kde byly rozmístěné všelijaké zbraně, miny, bomby. Během pár minut se tenhle udržovaný pěkný dům stal bitevním polem a uprostřed toho je Wahlberg. Taky závěrečná scéna v horách u vrtulníku byla drsná a sakra dobře udělaná. Podařený akčák s dobrou kamerou a vším co k takovému akčáku patří. Rád se k tomudle filmu vracím a od Fuqui bych ještě rád viděl Training Day.

Sága o Biornovi (2011)

UÁÁ !! Biju mečem o štít a chci zemřít v boji, abych se dostal do Valhally. Lituju Biorna za jeho osud.

Vykradač hrobů (1945)

Skvělý horor v čele s démonickým a děsivým hrobníkem Borisem Karloffem. Opravdu horor, u kterého má člověk ten nepříjemný pocit, který v hromadě současných hororů chybí. Řemeslná, hororová práce.

Arn (2007)

První díl severského, historickéh eposu nám ukazuje ještě mladého Arna coby ještě mladého kluka, který je zamilován do krásné dívky, která je odsouzena pro život v klášteře, kvůli lásce k němu. Arn se vydává do války do Svaté země jako Křižák a naplňuje svůj osud muže severu. Historický epos, který se rovná a dokonce překonává obdobný, historický epos od Ridleyho Scotta s názvem Království nebeské. Druhý díl nám vyobrazuje osudy Arna ve Svaté zemi a věci ohledně severského království a boj o něj. Šílený a nechutný sestřih, který se dostal k nám do televize, je naprosto odlišný od TĚCHTO dvou filmů, které mají duši.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Úžasný severský historický film o Křižáckých válkách stejně jako povedené Království Nebeské. Seveřani mi ukázali, že jejich historické filmy, třeba postrádají tolik litrů krve, ale jsou nádherné svým zpracováním soubojů, kostýmy, přírodou a celkově svou filmovou krásou. Herci byli sakra přesvědčivý a herečky se svou krásou taky. Film rozhodně stojí za vidění, protože je to nádherný pohled jak na vyobrazení drsné a kruté války ve Svaté zemi, tak i na krásu severu. Oba díly beru jako celek (protože jsem to taky jako celek viděl asi 4 hodinovou verzi). 100%

Spider-Man (2002)

Vcelku solidní film o začátcích marvelácké legendy. William Dafoe zahrál Zeleného skřeta sakra dobře a vždycky, když nastoupil na scénu, tak byl skoro až démonický. Film je to podařený s dobrým dějem a podařenou akcí. Tobey Maguire byl správná volba pro Spideyho a Kristen Dunst je krásná M.J. Watsonová. No film je to akorát na zabavení a není to žádný plitký průser.

Spider-Man 2 (2004)

Nejlepší díl z celé trilogie s opravdu (!) dobrým záporákem v podání dr. Octopus (Alfred Molina). Pro mě nejačknější, nejpropracovanější, s nejlepším vizuálem a hudbou a celkově s nejpovedenějším dějem z celé dosavadní Spideyho tvorby. Film ke kterému se opravdu rád vracím a uživám si ho.