Resident Evil: Raccoon City (2021)

Kto hral pôvodnú hru Resident Evil 2 z 1998 pochopí... všetky bunky v mozgu sa vrátia k pôvodným hororovým scénam z hry a naskočia zimomriavky a ruka automaticky stláča pomyselné klávesy, ako keď vám došli náboje a za rohom sa valia ďalší a ďalší zombies :) viac ma desí len to, že je to už toľko rokov :D

Ant-Man (2015)

ďalším krokom od Marvelu pod Disney sú už asi len piesne vo filme, Marvel začína nudiť :/ so svojím zameraním a prístupnosti od 12 rokov sa jeho filmy začínajú podobať rodinným čo je škoda, ostáva len dúfať, že chuť napraví Deadpool alebo DC pojme veci "temnejšie a akčnejšie" 50 %

Mimoni (2015)

...videné v kine (svk dubbing), zvláštne mám pocit, že detská generácia sa smiala najmenej, ich rodičovstvo o niečo málo viac ale ja som sa bavil celý film od začiatku do konca, mnoho skvelých odkazov a vtipov ktoré deťom určite nič nepovedia, pridajme do toho skvelú hudbu, španielsko-anglicko-slovenské žvatlanie mimoňov a hľa dokonalá zmes na letné odreagovanie a zábavku popri práci v horúce dni :)

Jurský svět (2015)

V podstate Jurský Park pre novú generáciu, z úcty k prvému filmu len **** ale je to veľkofilm ako má byť, videné v IMAX 3D čo jednoznačne filmu pridalo, v prvej časti je človek trocha na pochybách či je to len reštart už známeho ale postupne si film ide inou (súčasnejšou) cestou a naberá grády, ...akčný veľkolepý, skvelé efekty a hudba no proste blockbuster ako má byť, a ja som to zožral aj s navijakom.

Šlápni na to (2014)

Balanc medzi Taxi Taxi a Fast & Furious. Škandinávske krajiny sú známe obľubou amerických klasík a v tomto filme sa je rozhodne na čo pozerať. Spočiatku má človek pocit, že je to poctivá práca kaskadérov bez animácií no ani tento film sa bez nich neobišiel. Neznáma hudba, neznáma reč, neznámi herci... ale film zabavil avšak nejde o žiadny do pamäti sa vryjúci zážitok.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Zabudnime na film X-men alebo X-men prvá trieda, každí kto vyrastal na "marveláckych" animákoch Fox-kids musel pocítiť túžbu vidieť tento film hneď ako sa v ukážkach objavili sentinely. V prvom rade potešil návrat pôvodných hercov a vo filme v podstate šľape všetko ako má, no k dokonalosti tomu ešte chýba krôčik-dva. Po sklamaní z filmu The Wolverine (2) film aspoň znova navnadí na celú tematiku a pripomenie staré dobré časy strávené/zabité pred TV ;)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Napísať, že si druhý diel oproti prvému polepšil by bolo až príliš jednoduché, výhodou 2ky je, že sa mohlo čerpať z akčnejšej časti knihy... no stále to nie je taká "pecka" ako všetci dúfali, (polemizovať čo mal a čo nemal film rozviť viac a pod. je už zbytočné, pravdou stále je, že je to zbytočne natiahnutý materiál) veľkú poklonu si ale určite zaslúži spracovanie Smauga (po dlhom čase drak z ktorého ide naozaj hrôza), k čitateľom knihy si ale filmový Hobbit bude ťažko hľadať cestu, aj keď som sa silou mocou snažil na knihu zabudnúť a nechať sa presvedčiť Jacksonom - výsledkom sú maximálne zmiešané pocity - oproti prvému dielu - 3 hviezdy, je u mňa dvojka len o polhviezdu vyššie (70 %)

Pád Bílého domu (2013)

Niečo zo Smrtonosnej pasce, Pearl Harboru a niečo málo z Osobného strážcu, akurát menej humoru, viac "americkosti" dalo vznik "letnej zábavke", ktorá by skôr očarila ako napr. PC hra a nie film... Hľadať záplatu v známych hercoch nestačilo i keď byť miesto Butlera, Willis :) určite by to bolo lepšie ako posledná Die Hard (5)...

Iron Man: Vzestup techniky (2013)

Iron man sa v tomto prípade v Anime nenašiel, časť animácií sa vydarila ale väčšina vyzerá ako keby bola robená na poslednú chvíľu, v anglickom dubbingu je niekoľko hluchých chvíľ a ani príbeh nie je spracovaný moc pútavo, najlepšou scénou je účasť Punishera, myslím, že sa dalo vyťažiť oveľa viac aj z animácie aj z príbehu.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Po skvelom navnadení z prvého animáku by človek čakal pokračovanie v podobnom duchu no príbeh je trocha zmetočný a do správneho navnadenia to ide pomaly a pravda je taká, že ani epický záver v podobe súboja Batman vs. Superman, nemôže zachrániť celú druhú časť... ale už len kvôli danému súboju stojí za to pozrieť si to... ;)