7 životů (2017)

SPOILER!!! Takmer od prvého momentu som sedel ako na ihlách a čakal čo bude ďalej. Od memontu keď sa najstaršia sestra nevrátila domov, tak napätie ešte vzrástlo. Áno, nechal som dejom úplne pohltiť a čakal som na niečo super na koniec, ale ako väčšinou, aj teraz vygradovaný dej, potopila priemerná zápletka, ktorá sa dala vymslieť na X spôsobov a bola by originálnejšia. Čo mala znamenať tá bitka sestier na konci? Však to potavilo na hlavu celú ich filozofiu vzájomnej pomoci. Ale takto to asi musí byť a ja musím ďalej čakať na film, ktorý si zaslúži plnú paľbu hviezd. 4 hviezdy iba s odretými ušami.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Veľmi som sa tešil už momentu, keď som videl prvý popis a trailer filmu, že si ho pozriem. Moje očakávania boli ale veľmi nehodnotené. Skvelý námet, ale spracovanie je podľa mňa veľmi povrchné a míňa sa v ňom veľa podstatných informácií. Dobre sa na to pozerá, to je pravda, ale v konečnom dôsledku sa divák nedozvie nič. Všetko je len utržkovité a nedopovedané. Chýbala mi tam tá chémia, ktorá by ma s dejom a postavami citovo previazala a vyvolala vo aspoň nejaký emocionálny pochod, no neprišlo nič.

Uvězněni v čase (2007)

OBSAHUJE SPOILER!!! Dojem na mňa tento film veľmi neurobil, aj keď nemožno uprieť snahu tvorcom o vytvorenie atmosféry a napätia. Samotné spracovanie nie je až tak zle aj keď cítiť, že sa nemalo jednať o veľkofilm. To čo mi ale celý čas bilo do očí, pri čom sa mi občas zastavoval rozum je scenár. Námet je dobrý, ale Ektor mi prišiel skôr nejaký psychoš než človek, ktorý sa snaží o nápravu svojej chyby. Jeho žena mi príde ako nesvojprávna, ta holka čo ju tam nakoniec nechal umrieť je tiež blbá, že hneď od neho nezdrhla, keď sa začal správať ako psychoš. Miesto toho, aby to už na konci vysvetlil sám sebe, tak nechá ju padnúť zo strechy. Jasné, že to nejako muselo gradovať, ale celý čas som sa chytal za hlavu pri logike jeho konania.

Lidé zítřka (2013) (seriál)

Moje pôvodné nadšenie upadlo v posledných cca štyroch dieloch. Ten záver série je dosť stupídny.Takisto upadlo aj moje hodnotenie z **** na **.

Srbský film (2010)

Nemyslím si o sebe, žeby som bol citlivka, ale po tomto som ešte hodnú chvíľu čumel do blba a nechápal čo som to práve videl. Ani neviem ako to mám hodnotiť, lebo na jednej strane je to psychologický dokonalé zničenie jedného človeka a jednej rodiny, ale inak... ani neviem čo na to povedať. Doteraz som si myslel, že Anatómiu pekla už nič neprekoná, ale bol to veľký omyl. Toto je ďaleko za hranicami zdravého rozumu.

Očista (2013)

Celé zle. Budem spoilerovať varujem vopred. Na to aká originálna je to myšlienka, o to horší výsledok. Majiteľ firmy, ktorá vyrába a predáva super bezpečné bezpečnostné systémy, ktoré majú všetkých dnu ochrániť pred tým čo sa deje vonku, akosi zlyhávajú a čuduj sa svete, tým vonku netreba ani tank alebo raketové strely, aby sa dostali do domu. Stačí obyčajné auto a bezpečnosť je tatam. Nečudujem sa, že ich potom susedia chceli zabiť, keď sa nabalili na predaji takýchto systémov, ktoré aj tak nikoho neochránia. Polodebilný syn, ktorý si pustí do domu cudzieho človeka počas najnebezpečnejšej noci v roku, a potom sa čuduje prečo ich chcú zabiť, pričom rodičia si ho chránia ako oko v hlave, namiesto toho, aby syna minimálne vyfackali a niekam zamkli, kým sa nezbavia nevítanej návštevy. To mohol pán domáci kľudne aj prežiť. Nezmyselné pobehovanie domácich po vlastnom dome, kde sa tvária ako by jeden druhého hľadali v nejakej 50 poschodovej budove a nie vo vlastnom dome, kde som miestami mal pocit, že sa viac dokáže orientovať ich nezvaný hosť, ako oni sami. V polovici sa z bežnej rodiny zrazu stáva komando, ktoré zabije všetko čo sa pohne, ale keďže čelia veľkej presile, tak im musia prísť na pomoc susedia, ktorí ich na koniec aj tak idú postrieľať. Ale aby sa nezabudlo na nášho nezvaného hosťa, tak na konci sa zjaví odnikiaľ a všetkých zachráni ako pravý hrdina. Jednoducho toto bola taká blbosť, plná logických priepastí, že som to dopozeral len z čistej zvedavosti čo ešte môže prísť. Jednu hviezdičku dávam za námet.

Atlas mraků (2012)

Čítať najprv knižnú predlohu a potom potom si pozrieť film, bola zrejme chyba. Možno keby som nevedel ako je písaná kniha, tak by sa mi film aj páčil, ale pri porovnaní deja je film nie len že okresaný, čo je aj pochopiteľné, ale viacero zápletok je vymyslených alebo prekrútených. Nemôžem mu dať viac aj keby som chcel.

Donnie Darko (2001)

Musim povedat,, ze som sa na tento film dost tesil, kedze odvsadial som pocuval same chvalospevy. Ale po dopozerani, mam z neho dost zmiesane pocity. Musim uznat, ze spracovanie a herecke vykony su vynikajuce. Od prvej minuty tvorcovia buduju tajuplnu atmosferu, ktora miestami navodzuje v divakovi taky zvlastny vnutorny pocit, kedy sa snazi chapat, ale radsej len pozera a caka co pride dalej. Cely cas som rozmyslal, o co tam vlastne ide. Co bude tym uzasnym rozuzlenim. Ale toto som vazne nepochopil. Nech uz bol zamer akykolvek, tak mojmu chapaniu unikol. Ale toto je zvycajne problem podobnych filmov, ktore cely cas stupnuju a graduju pribeh a atmosferu, kde sa uz vlastne neda nic vacsie a lepsie vymysliet a potom musi prist koniec. Rovnako nepochopeny u mna ostal aj film 21 gramov, kde skvelemu pribehu chybal aj skvely koniec. Takisto je to aj teraz.. Hadam, ked si znova pozriem, tak sa moj nazor zmeni, no tento krat aj napriek skvelemu spracovaniu davam len 3 hviezdy.

Přísně tajné! (1984)

Cakal som vela, dostal som malo. Mam rad taketo parodie, ale tento film ma akosi minul. Je tam vidiet snaha, ale to je vsetko. Niekolko dobrych momentov, kedy som sa pousmial, ale nestaci na komediu od ktorej som ocakaval zachvaty smiechu.