skrblik007

• 2.6.2018  21:29
    Deadpool 2 (2018)

Pořád ve formě.

• 2.6.2018  20:58

Velmi nadprůměrný a především originální postapo horor. Rodinné drama plynule přechází v boj o přežití, aby se na konci kruh uzavřel. Některé logické lapsy a trochu béčkový konec bohužel trochu sráží výsledný dojem.

• 5.4.2018  02:02

Abych to shrnul - neholduju popkultuře, digitálním slátaninám ani banálním příběhům s morálním ponaučením na konci. A přesto mě tenhle počin velice nadchl. A tím víc, že Spielberg to vyprodukoval v úctyhodném věku a nese to značnou dávku neotřelosti. K diskusi o chápání narážek jen dodám, že spoustu Easter-eggů jsem určitě nepochopil, ale i tak jsem se nespočetněkrát zasmál... takže moje generace není úplně zatracená :)

• 30.3.2018  23:34
    Annihilation (2018)

Je to skutečně natolik těžko stravitelné, že se ani nedivím, že to poslali rovnou na Netflix. Výprava, atmosféra a nápaditost parádní, ambiciózní scénář kazí jistá emoční vyprázdněnost a nedotaženost některých nápadů.

• 19.3.2018  23:49
    Tomb Raider (2018)

Téměř doslovné přenesení herního rebootu na velké plátno. Neříkám, že to je ta ideální cesta, jak to dělat, ale konečně se po letech čekání nějaká filmová adaptace videohry povedla. Samozřejmě na scénáři se vždycky dá zapracovat. Vážnější tón mi nevadí, zpracování je naprosto super - od bezvadné Alicie Vikander, přes parádní výpravu, kostýmy a triky po zajímavou choreografii akčních scén.

• 11.3.2018  15:11

Strhující a srdcetrhající minimalistické drama s jasně patrným Clintovým rukopisem. Co je obdivuhodné, že Eastwood dokáže roztáhnout tak banální zápletku do tak velkorysé stopáže, a ono to neztrácí hutnou, drásavou atmosféru ani na okamžik.

• 4.3.2018  17:45
    Tvář vody (2017)

Příjemný, pohodový filmek.

• 1.2.2018  21:55

Tonda Blaník to na Hrad sice nedal, ale své podpory v kampani nelituju - jednak mám doma novou šálu a jednak jde do kin asi nejvtipnější dokument, který jsem kdy viděl. Sice má celý národ vyspoilerovaný konec, ale to vůbec nevadí.

• 14.1.2018  23:30
    Život (2017)

Asi se mělo jednat o poctu Alienovi, ale zůstalo to u ambicí. Snaží se to být horor, ale chybí tomu atmosféra. Snaží se to být hard sci-fi, ale chybí tomu realističnost (interiérem ISS počínaje a fyzikou ZERO-G konče). Snaží se to být osobním dramatem, ale chybí tomu jakékoliv emoce. Nicméně oceňuji značnou naturálnost, přiměřenou stopáž a zajímavou kameru.

• 4.1.2018  22:13
    Velká hra (2017)

Ačkoliv mě poker vůbec nezajímá, Aaron Sorkin zvládl z prostředí ilegálního hazardu vytřískat maximum. Střih a narativ skvěle skládají jednu scénu za druhou, takže delší stopáž vůbec nevadí. Co se příběhu samotného týče, před Molly Bloom musím smeknout, i kdyby byla pravda jen čtvrtina z toho, jak ji film vykresluje. A Jessica Chastain se role schopné ženy balancující na hraně zákona i vlastního svědomí ujala perfektně, stejně tak Idris Elba vystřihl svou roli na jedničku. Bohužel postava, respektive její účel, neméně excelentního Kevina Costnera mi do tohohle filmu nějak nezapadla. Je to ale čistě subjektivní pocit a mimo to je to objektivně velmi kvalitní drama. ! SPOILER ! na závěr: Bohužel konec na mě působil spíš jako reklama na americký sen, než jako uvěřitelné usmíření otce a dcery.

• 31.12.2017  14:59

Já tohle prozatím raději nechám bez komentáře. Leda tak jediné - je to hodně slušný sci-fi film, ale je otázkou, zda se má odehrávat v univerzu Star Wars jako pokračování série.

• 10.12.2017  22:07

Víc bych to asi ocenil jako divadelní hru, nicméně musím ocenit, že tohle konverzační komediální drama i přes značnou jednoduchost scénáře baví po celou dobu.

• 5.11.2017  22:10
    Hotel Rwanda (2004)

Těch několik dní hrůzné rwandské genocidy, kterou svět sledoval zpovzdálí, muselo být neskutečně těžké uchopit. Tenhle film to však zvládá výborně. Perspektiva balancuje na hraně příběhu jednoho z hrdinů, Paula Rusesabagina, a nezúčastněného pozorovatele, takže osobní vypjaté drama prolíná celkový pohled na politickou a sociální situaci v těch osudných dnech. Obě roviny jsou poměrně tíživé a dramaturgicky se skvěle doplňují. Řemeslně se filmu nedá nic moc vytknout, Don Cheadle se své role zhostil na jedničku a celkově z filmu sálá dojem, že tvůrci přistupovali k tématu s úctou. Je to velmi důstojná připomínka této hrůzostrašné události.

• 10.10.2017  20:58

Precizní audiovizuální a intelektuálně podnětné dílo. A zřejmě jeden z nejlepších sequelů všech dob.

• 9.10.2017  13:35
    Blade Runner (1982)

Geniální sci-fi noir, který si pěkně pohrává s divákem na několika úrovních. I přes pomalé tempo klade film nemalé požadavky na vnímání, otázky vyvstávají a nezodpovězené mizí ve stínech, dešti nebo depresivních exteriérech. Scott z protagonistů vymáčkl naprosté maximum (Rutger Hauer válí). Vangelisova hudba výborně dokresluje mlžnou atmosféru.

• 23.9.2017  01:13
    To (2017)

Výborná adaptace, při níž atmosféra z plátna přímo cáká a Kingův zlověstný smích je na každém kroku.

• 17.9.2017  21:54
    Pan Nikdo (2009)

Nesmírně fajnový film, který hojně využívá veškerých vychytávek. které tento formát nabízí.

• 17.9.2017  21:51
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Týden se Soukupem... spolu s jeho duelem je tohle televizní klenot volebního roku 2017.

• 21.8.2017  14:26
    Ice Men (2004)

Tohle kanadské indie drama, jehož převážná část se odehrává ve srubu kdesi v hlubokých lesích, má rozhodně co nabídnout. Režisér, který od té doby nenatočil žádný další film, zručně buduje napětí a postupně poodhaluje několik skutečně zajímavých zápletek, které naznačuje zdejší anotace k filmu.

• 21.8.2017  14:05

Zajímavý dokument s notnou dávkou nostalgie, zato naštěstí bez komunistické agitky. Viděno v rámci prohlídky na Buškově hamru, jehož návštěvu vřele doporučuju.

• 20.7.2017  13:17
    Dunkerk (2017)

Ačkoliv bych od Nolana raději dostal další sci-fi, přiznejme si to - tohle je jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Forma tentokrát jasně převládá nad obsahem, ale děsivou atmosféru to nijak nenarušuje. Naopak bych řekl, že ačkoliv Dunkirk nijak neždíme emoce, o ohavnosti válečných masakrů to vypovídá více než leckteré na pilu tlačící filmy zobrazující jatka více explicitně. Řemeslně je tahle nolanovka opět famózní - především zajímavá hudba a kamera opět vytváří dechberoucí sekvence zapadající do smysluplného rámce.

• 14.7.2017  02:01

[Zhlédnuto na projekci s následnou dvouhodinovou diskusí s tvůrci.] Klusákův styl mi sedí a stylizovaný dokument považuji za plnohodnotný žánr. Jediné, co film už z podstaty Daliborova charakteru sráží, je až přílišný exhibicionismus a v podstatě nemožnost serióznější diskuse, čímž to pozbývá toho rozměru "sonda do prostějovské zabedněné rodinky, otevírající jejich bublinu pražským intošům". Rozhodně to ovšem nijak nedegraduje jeho závažnost.

• 13.7.2017  09:15

Pro začátek - tenhle film je bez ohledu na scénář výbornou postapo road movie s geniálními lokacemi a dechberoucí atmosférou, čímž se rovná takovým peckám jako Apocalypse Now, Children of Men nebo prvním sériím The Walking Dead či hře The Last of Us. Pak tedy vstupuje do hry faktor, že trojka opět zachycuje dění ve dvou tlupách dvou různých druhů a tentokrát (na rozdíl od dvojky) s precizně propracovanými postavami včetně hlavního záporáka. A to až natolik, že si vlastně nejsme jistí, kdo je morálním vítězem téhle války. Motion capture je opět bezchybné a díky střídmější akci nechává vyniknout všem hercům v hlavních rolích. Děj není kdovíjak rozmáchlý, ale scénář hýří spoustou zajímavých postav, nápadů a podzápletek, takže zatímco jsem při sledování hledal další a další odkazy (na skutečný svět i ty popkulturní), v závěru mi finální bitva připomněla, že v hlavní roli je tu stále válka. Takže ano, tohle je nejlepší válečný film za hodně dlouhou dobu.

• 20.6.2017  00:39

Buďto je to neumětelská slátanina, nebo jímavý art. Já autory skoro podezřívám z toho druhého. Ačkoliv se totiž ze všech sil snaží vzbudit dojem amatérismu, některé pasáže a celkový dojem jsou příliš dobré. Tak jako tak to není zábavný film, nicméně je zajímavý.

• 12.6.2017  13:26

Pátí Piráti působí jako svěží karibský deštík v době, kdy už si z celé série pamatuju jen jedničku a s ostatními díly to šlo čím dál víc z kopce (OK, dvojka ušla, z trojky ovšem mám v paměti jen rozmazanou šmouhu a čtyřku jsem raději vynechal). Celkově je už sice cítit únava materiálu (a podle toho to na place vypadalo), ale tvůrci se vzchopili a za astronomický rozpočet vytvořili příjemný návrat na palubu. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales má i přes svou stopáž solidní drive, akci, humor, excelentní triky (3D se opravdu vyplácí) a celkově fajnovou atmosféru. Kéž by už tahle série skončila, protože tohle by byla důstojná rozlučka.

• 12.5.2017  15:23
    Uteč (2017)

Jordan Peele úspěšně přenesl ducha Key & Peele na filmové plátno. Nápaditý horor říznutý černým humorem a podkreslená motivem rasové problematiky tak, jak to známe ze zmiňovaného webseriálu. Na to, že se jedná o celoveřerní debut, je režie precizní a scénář v podstatě nemá hluchá místa.

• 4.4.2017  23:13

Ve své podstatě průměrná krimi. Jsem ale příznivcem interaktivních filmů a rozvětvených příběhů. Zpracování rozhodovacích sekvencí bylo poměrně zvládnuté, interface intuitivní, jen hlasovací aplikace občas přestala reagovat. S výsledkem jsem docela spokojený a budu CtrlMovie fandit. Dobrý zážitek.

• 3.4.2017  00:23

Scénář je sice velmi šablonovitý, ale natočené je to působivě a Richard Gere to vytahuje do první ligy mysteriózních thrillerů.

• 3.4.2017  00:16
    Mind Field (TV seriál) (2017)

Vsauce tak, jak ho známe, jen s vyšším budgetem a zajímavým střešním studiem. Jedná se o 200 minutový, do 8 epizod rozdělený nářez Michaela Stevense zaobírající se různými jevy z psychologie.

• 21.3.2017  16:52

Závěrečný díl původní trilogie, byť zdaleka ne celkově poslední, rozhodně poslední z těch dobrých. Od začátku je jasné, že tohle dobrodružství neskončí dobře a Reinlovi se poměrně slušně daří gradovat atmosféru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16