vesper001

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 14.7.2017  17:17
    Superžralok (2011)

„Něco se pokazilo! Možná jsme udělali díru do Číny!“ praví vysoce odborý vrták na ropné plošině, na které se zrovna houpe Superžralok. Ne, nedělám si silikony, je to skvělý film. Žralok hopkavý, spousta dvounohé krmě, pěkně propečené na pláži, plus těžká technika, aby si měl zubounek mezi přesnídávkami s čím hrát. Triky jsou krásnou ukázkou naivního umění a závěrečná šťouchaná je skutečný hip-hop-hopový nářez.

• 14.7.2017  17:15

Jako ze života. Chyběl mi tam jen jednorožec.

• 14.7.2017  17:13
    Perfektní asistentka (TV film) (2008)

Tak to bývá. Najmete si perfektní kravku a na jaře už nezasejete.

• 14.7.2017  17:12
    Díra (2001)

Chyba na straně překladatele. Správně se to mělo jmenovat Důra.

• 14.7.2017  17:10

Nelhat – aneb jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám? Kanonáda Carreyho šklebů, pádů, skřeků a křečí prakticky úplně pohltí příběh. Až když člověk na chvíli odvrátí zrak a na moment rozsvítí tu žárovičku v temné komoře, kterou nosí na krku, dojde mu, že stát se ortodoxním Mirkem Dušínem je v podstatě sebevražedná mise. Neobhajuju lhaní, ale když vybrzdíte i bílé lži, sice si zachováte čistou duši, ale spoustě lidem ublížíte.

• 14.7.2017  17:10
    Yes Man (2008)

Mám dojem, že skoro každý, kdo provozuje osobní blog, má od poskytovatele webové šablony ve smluvních podmínkách nařízeno, že je povinen zaujmout k tomuto filmu stanovisku. Četla jsem bezpočet pojednání, proč být či nebýt YES, i rebelská slohová cvičení na téma proč být NO. Já nevím. Je pravda, že kdybych říkala v životě důsledně ano, možná bych teď už měla vlastní dům. I s červenou lucerničkou.

• 14.7.2017  17:06

Nábožný film s nezpochybnitelnou naukou: Bůh vám buď pomůže, nebo ne. Proti tomu nic, ale tohle by potřeboval dvě hodiny řešit ani teolog, natož tygr.

• 14.7.2017  17:02
    Noc a zmatek (1958)

Nepřišla má Madeleine / Zahodil jsem zmoklý bez / Nepřijde-li za týden / Budu tu stát jako dnes... La nuit je jak má být, ale mě víc oslovil ten zmatek. Že takový medvěd jako inspektor Vallois dovede zahodit svůj konzervativní širák v dál, aniž by ho zajímalo, že za jeho stuhou byla vetknuta důstojnost, charisma, kariéra a společenské postavení, a udělat ze sebe blázna tím, že se zblázní do bláznivé holky z baru. Ach, ta láska francouzská. ;)

• 14.7.2017  17:00

Prej apolitická epizoda. Prej kultovní hláška. Sekerník je prima, ale v případě vepřového vyšetřovatele si umím celkem dobře představit, že může ucpat kuchyňskej odpad.

• 14.7.2017  16:58

Muži znají své boty: vědí, že jsou dvě, jedna pravá, jedna levá. Ženy znají své boty: vědí, že jsou elegantní a krásné, střih se vkusně ukládá na noze, jsou z přírodní leštěné kůže v barvě bordó, na podpatku o výšce 10 cm, mají podešev je z kvalitního syntetického materiálu… a to je jen začátek. Rose a Maggie se znají, jako muži své boty a mají se i stejně rády. Blatníkovi tenhle film nepouštět. A ty dvě nepouštět k manolkám.

• 7.7.2017  17:40

„Bacha, ledovec!“ „Jsme větší, on uhne.“ Tak takové to tedy bylo…

• 7.7.2017  17:39
    Něžnost (2011)

Křehký, romantický, hořkosladký, usměvavý a hlavně francouzský film. Zdejší kritici jsou zklamáni, že v Paříži nesehnali vepřo knedlo a zelo nebylo zelené. Přitom je to přesně ta Francie, co voní čerstvým chlebem, Chanelem a mořem. Švéd je proti tragicky zesnulému Francouzi tragický, ale v pohádkové zemi nad Seinou může i tragéd najít lásku nebeskou. Mně zas Audrey nepřipadala jako femme fatale, ale oběť PTS, ale copak není hezké si představovat, že ať vás život podrazil jakkoli, stejně ho můžete převést a najít svého Švéda? „Nevím, co je dobře. Dělám prostě to, co cítím.“ Nevím, jestli je Něžnost dobrý film. Hodnotím prostě, jak to cítím.

• 7.7.2017  17:38

Obětovat se za druhého je statečný, obdivuhodný, nezištný, odvážný, hrdinský čin. Obětovat se za lidi, kteří za to nestojí, lidi bezcharakterní, sobecké, hloupé, zlé, zbabělé, líné, zákeřné, podlé a skrznaskrz zkažené, je… pozoruhodné, zamyšlení hodné a nevím čeho ještě hodné. Jean Gabin sice nevypadá jako spasitel, ale jeho soudní proces měl v sobě něco z ukřižování.

• 7.7.2017  17:33

Kluk potká holku za měsíčné letní noci a vůně rozkvetlých popínavých růží a pak zjistí, že si holka o něj to kolo opřela omylem, protože si ho spletla s kandelábrem. Holka uvidí toho pravého během rozlučky se světem, těsně před odchodem do kláštera. Jenže se ukáže, že dotyčný je výhradně na elfky a navíc má za denního světla každé oko jiné a třetí skleněné. Ať žijou ubožáci. Jenže přesně tak to vypadá a dopadá. Vynikající lék na akutní předávkování láskou nebeskou v jakékoli verzi.

• 7.7.2017  17:32

Tak to ne. Docela obyčejný příběh začíná tím, že čtyřicetiletá Marie jde na potrat. Ten, s kým „to“ čeká, není špatný a vlastně je s ním docela spokojená, ale prostě protože proto. Po spoustě nezáživných peripetiích (jako ze života) připitomělá hrdinka docení svého ex. Obsazení okouzlující, ale příběh je šedivý a mozková šeď to není, přátelé.

• 7.7.2017  17:30
    Vysvobození (1972)

Kamarádi, kamarádi, pojďme ven, i s baťohem a s kotlíkem, je první jarní den. Aneb proč bychom nezvlčili. Ani jeden z kamarádů z mokré vody se mi nezdál a jak se přestálými útrapami a nebezpečím jejich osobnosti formovaly ve skutečné a správňácké psychopaty, byli mi ještě nesympatičtější. Ale přesto jsem jim to peklo nepřála, snad že psychopat nejsem.

• 7.7.2017  17:29
    Predátor z hlubin (TV film) (2004)

„Je z nás krmení pro ryby!“ Ttoto šokující zjištění jasnozřivě odhalí jeden z posledních přeživších rybích granulí v lidské podobě těsně před koncem filmu. Fakt že jo, plaktone. Sardinkový Frankenštajn je obojživelný gurmán, co si po nepropečeném krvavém stejku neopomene osvěžit dech pomocí žvýkacího krokodýla bez cukru. Žádná sacrilége gastronomique, tyhle lukulské hody mají šmak a styl.

• 7.7.2017  17:26

Tři hlavy se třemi řadami zubů, multifunkčním dýchacím ústrojím a geny hydry a tuleně, díky kterým je ztráta hlavy ziskem a žralok navíc může za potravou hiphopovat i po pláži. Pár vtipných scén zajistí Mačeta Trejo, tady ale třikrát platí, že méně hlav je více.

• 7.7.2017  17:25

Čím víc pruhů, tím víc Adidass, čím víc hlav, tím víc čelistí. Příběh je na tento specifický žánr překvapivě solidní: skupinka školou povinných pobíhá mezi potápějící se lodí, potápějícím se atolem a skákajícím žralokem. Na nikom z nich vám nezáleží, ale sem tam je to i napínavé. Třeba při prohlídce opuštěných chatiček jsem pořád čekala, ze které žralok vybafne.

• 7.7.2017  17:24

Na úvod je nasazena vysoká laťka, která se ale pak už nepřeskakuje, jen se kolem ní bláznivě trsá. Kdo chce od zmatkářů víc, nebude mít z filmu nic, ostatní se pobaví. Jejich motivace… JE NĚŽNÁÁÁ! ;)

• 7.7.2017  17:23
    Baby Máma (2008)

Kondomy jsou nespolehlivé, stoprocentní ochranu před početím vám poskytne až Baby máma! Pohleďte a užijte si vášnivý celibát.

• 7.7.2017  17:22
    Noc žraloka 3D (2011)

Už vím, co znamená to 3D. Třikrát debilnější, než jiné žraločí filmy. A to je co říct.

• 7.7.2017  17:21
    Sokyně (TV film) (2006)

Chodí na sezení, ale uleví se jí, jen když někoho odkrouhne. A když si vyčistí život od lidí, co jí vadí, už terapii nepotřebuje. Tak tomu se říká, být sama sebou.

• 7.7.2017  17:20
    Hydra (TV film) (2009)

Krvavá lázeň, v níž jednohubky poctivě ječí, i když jsou už na dva až dvacet kusů. Logika spí ve sluji spánkem spravedlivých, a podle zásady, že víc hlav víc ví, se mozkovny namnoží pokaždé, když tvůrci nevědí, kudy kam. Takže ke konci už je z milé hydry stohlavá saň. Triky jsou prachbídné, některé chody odfláknuté, ale snad se za ušetřené prachy štáb alespoň najedl. Z výnosů totiž jistě ne.

• 7.7.2017  17:19
    Zmije útočí (TV film) (2008)

Studovala jsem zoologii u profesora Cimrmana a tak vím, že zmije neslyší. Tak proč tady mají hadice tolik replik? Aha, protože lidi slyší. Jenže je jim to stejně prd platné. Kečup ani protlak nebude, neb černé zmije hltají lidi i s kostmi, vztahy v ohrožené vesničce jsou zbytečně zašmodrchané vzhledem k tomu, jak rychle jsou postavy pojídány. Hadi ale nejsou žádní exhibové a atmosféra nikde.

• 29.6.2017  11:57
    Královská kobra (1999)

Genetika, genetika, proč se nás tak mocně týká... Čerství držitelé potomstva nadopovaní endorfiny jistě ocení těchto pár záběrů z home videa, kterak robě nainstalovalo chrastítko ve tvaru kobry do zahrady nebo obýváku. A všichni budeme dělat, jako že jsme se hrozně lekli, ju?

• 29.6.2017  11:56

„Mně je tu dobře.“ „Jo, mně taky.“ „Mně je tu taky dobře.“ Fantastické dialogy vyvažují trapná kola téhle ohromně originální žraločí etapovky. Takhle to dopadne, když se stane neštěstí fanatickému divákovi šmíráckých show, který má navíc rád sardinky. Mužské pokolení jsou samé ztepilé bukve a ženské naopak hysterické lidoopky, nad takovou partičkou mutantů by velký bratr zaplesal. Místo pošťuchování naostřenými dřívky mohli zkusit na žraloky zaútočit zbraněmi, které jsou jim vlastní. Lidoopky je mohly nakazit blechami (žralok se podrbat nemůže) a muži zas mohli tasit vějíře (i když zabít žraloka smíchy je poměrně drsná smrt). Chudák madame Christie, nemohla tušit, kolik imbecilů budou její Černoušci inspirovat.

• 28.6.2017  14:04
    Žraločí tornádo 4 (TV film) (2016)

Shark Wars: tornádo vrací úder. Krávando útočí. Poslední balvanádo. Pomsta ohňanda. Skryté ropando. Nové nuklando. Poslední šarkando se probouzí!

• 23.6.2017  13:46

Ten, kdo dělá to, co chce, málokdy dělá to, co má. Kristýně nešlo moc dobře ani jedno, v tom bylo její neštěstí. Ve skutečnosti prý ani sama nevěděla, kým vlastně je, natožpak kým by chtěla být. Napadá mě, že by byl film zajímavější, kdyby i v něm byla androgynní. Takhle je sice královna bezpochyby ženou, ale film je urousaný a odrbaný na to, že se odehrává na královském dvoře. Osobně mám radši pohádkové kulisy než urputnou snahu o autentičnost. Dost pravděpodobně nikdo z filmařů ono období nezažil. Ústřední romantická linie je styčným bodem příběhu, v otázkách politických a náboženských tápe scénář i postavy a chudák divák jakbysmet.

• 23.6.2017  13:42

Liz piští, až to trhá uši, příběh je naivní, až to trhá duši, ale koník je prima a coby předchůdce pozdější laviny koňských filmů je to hezký film pro pamětníky.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48