vesper001

vesper001

Vesper Lynd

okres Praha
Je ne sais quoi

homepage

21 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
  • 5.9.2018  16:26
  KOndoMEDIE (2001)
  ****

  Tak hoši, takhle se to dělá. My holky musíme říct „šéfe, jsem v tom“ a řešit pak spoustu potíží z tohoto alibi plynoucích, vám stačí jít s teplotou ven. Rázem bude všechno jinak. Získáte zbrusu nové a přítulné kamarády. Drby kolem vás zařadí kosmickou rychlost. Budete moct nosit růžovou. Život zkrátka dostane nový směr. A komu by se to snad nelíbilo, tomu ukažte, že jste pořád samec a dejte mu pěkně paraplíčkem po kebuli.

  • 5.9.2018  16:26

  Jednoho dne se mě někdo zeptá, o čem byl tenhle film a já jim řeknu, že už nevím. To bude dobrý den.

  • 5.9.2018  16:25

  Tahle komedie ze sedmdesátek je jako sedmdesátník v nejlepší formě. Mladý duchem, zralý charakterem, ale do kopce se trochu zadýchává. Z dvojího života hlavní postavy se dá vykřesat spousta humoru a ten v první polovině funguje znamenitě. Pak se ale dějová linka se z asfaltky změní v hrbolatou polní cestu a sedmdesátník tu a tam škobrtne. Michel Galabru v partu prvních houslí nezaváhá, ač díky přítomnosti madame „Žozefy“ člověk pořád čeká, kdy zpoza buku vykoukne četnická čapka.

  • 5.9.2018  16:25
  Kolotoč (TV film) (2007)
  **

  Pohled do okna bytu, kde bydlí mladá rodina. Pro důchodkyni za záclonou z protějšího paneláku jen o fous méně vzrušující než devítistý osmdesátý sedmý díl seriálu ze života průměrných. Pro většinu lidí nic, co by je zajímalo. Zbytečný film – jděte radši do parku, lidi.

  • 5.9.2018  16:24

  Tak jisté výhrady mám, ale určitě ne k tématu. Líbí se mi, že se Francouzi nebojí dotknout i nedotknutelných. To si v Čechách, kde jsme tolik pyšní na svůj humor a nadsázku, jen tak někdo netroufne. Škoda. A Christianu Clavierovi role nóbl rasistů a zazobaných xenofobů až podezřele sedí. ;)

  • 5.9.2018  16:24
  Vyvolený (2000)
  **

  Zlo vs. dobro. Originalitu námětu upřít nelze. Holá leb vs. obří skalp, nehoda vs. náhoda, černá vs. bílá, to aby se rozsvítilo v kedlubně i těm pomalejším. Komiksová analogie, aby se chytli i mladší ročníky. A šokující konec jako klavír na zem spadlý z nebe, protože ten teď diváci všemi šesti smysly očekávají. Hm. Můj názor je, že ne všechno, co se rozbije, má cenu slepovat.

  • 5.9.2018  16:23

  Mám raději precizní a vybroušené Branaghtovy adaptace Shakespeara. Sen noci svatojánské ale nepatří k mým oblíbeným hrám a ani film na tom nic nezměnil. Je jako slaměnky ve váze. Pěkné, barevné, dekorativní, ale živé kytky to nejsou.

  • 21.8.2018  15:08

  Strašný. Zvládla jsem to dokoukat jen kvůli naději, že se ze skříně vynoří Tyranosaurus Rex a posvačí Maggie poté, co ji pro odškodnění utýraného diváka prožene po celém New Yorku. Tak si to shrňme: Maggie je přiblblá, nanicovatá fiflena, co se jednoho dne probudí s čupr nápadem povít si domácího mazlíčka, aby si měla s čím hrát a taky aby ji tento z vděčnosti zajistil pohodlný vejminek. Na hřišti je samozřejmě víc hráčů a ona mezi nimi pobíhá jako bláznivá slepice a klove je do kotníků, aby je napasovala do svých čím dál pomatenějších „plánů“. O něžném výjevu samoopylování ve vaně se bude romantickým duším dlouho zdát, to mi věřte.

  • 21.8.2018  15:08
  Čtyřicítka na krku (TV film) (2008)
  odpad!

  Bábuška chytí slinu a dvacátou druhou mízu a zjistí, že život začíná po stočtyřicítce. Ledva spočine francouzskou holí na havajské hroudě, hned k ní přiskotačí pubertální chasník, pro něhož od té požehnané chvíle existuje ona, jedině ona. Babče to restartuje hormony, usnuvší již zdánlivě věčným spánkem a nastane vír gerontofilní vášně a divokého stepování na endoprotéze, detailní francouzáky s umělým chrupem a na konci i slza ze skleněného oka skane. Milosrdná skleróza mi naštěstí zabraňuje vzpomenout si, v jakém pomatení smyslů jsem si tuhle hororovou harlekýnku pustila.

  • 21.8.2018  15:07

  Rozvášněný monstržralok by si jednou za uherský rok taky rád zadováděl, a tak hupky dupky valí k protinožcům. Laskaví lidé mu sestrojí mechanickou hračku, aby se cestou zabavil, protože jinak z nudy rozbíjí, na co přijde. Tento film doporučuje jedenáct z deseti lékařů. Má klinicky ověřené sedativní účinky – sedněte si k němu, a budete spinkat jako budulínci.

  • 21.8.2018  15:06

  Bývalá misska, nyní královna slátanin si neví rady se svým životem a tak šupajdí na rodnou hroudu podělat život kamarádům z mládí, kteří na rozdíl od ní dospěli a žijí trapně a nemoderně spořádaně a co víc – šťastně. Kam čert nemůže, nastrčí bábu. Při nedostatku pracovních sil, pošle aspoň blbku. Jak vidno, filmařská invence nemá vždycky dobrou náladu. A tady měla očividně své dny.

  • 21.8.2018  15:06

  Film, který si budu pamatovat. Málem jsem dostala infarkt, když mi při jeho sledování upadla na zem tužka.

  • 21.8.2018  15:04

  Okatá Dakota je milá a herecky opět o několik námořních mil přesahuje tlupy filmových dětí. Diblík Brittanik je obtížně snesitelný pro každého, komu už není devět, a díky její zkázonosné afektovanosti příběhu proudem teče do bot. Byla jsem zvědavá hlavně na Jesse Spencera, ale musela jsem zklamaně připustit, že i pro skalní fandy Dr. House je to ztráta moře času. Chase v mladší verzi je jen dalším z armády libových hošíků, jakých jsou v rámci žánru záplavy.

  • 21.8.2018  15:03

  Hledaly hrušku, ale našly jablko. Ovšem závěr je jasný – stromy tu rostou.

  • 21.8.2018  15:03

  Proč se vůbec točí dvojky? (O trojkách až sedmičkách nemluvě.) Proč i přes zkušenost staletí stále přežívá naděje, že opakování je zkratkou k úspěchu? Proč, i když existuje bambilion pokračování, které usilovně kopou, aby dosáhly ještě hlubšího dna, než ostatní, to stále někteří zkoušejí? V tomto případě autorům bezradnost teče i nosem, takže parazitování na slušné jedničce není jen krokem zpátky, ale rychlostní silnicí do bažiny. Omlouvám se za nechutný příměr, ale ona je to dost nechutná záležitost.

  • 21.8.2018  15:02

  Pojď si proň, ty Polednice… Chlapecké typy jako je Daniel Radcliffe mi vítr v hormonech nevyvolávají, ani jsem se (já, strašpytel 1. ligy) nijak zvlášť nebála, ale zpracování je stylové, atmosféra od první scény velmi solidní a s minimem triků bylo zkomponováno překvapivě hodně muziky. Nestvůrných hraček mohlo být méně a Rolls Royců více, ale i přesto nutno říci, že Žena v černém je děvče jako květ a stojí zato na ni pohledět. ;)

  • 21.8.2018  15:01

  Jedno z nejlepších televizních i knižních dobrodružství slečny Marplové. Jen těch pár vášnivých vteřin si scénárista měl nechat od cesty, protože erotika, erotika se Agathy netýká. :)

  • 21.8.2018  14:58

  Dost dlouho po zhlédnutí jsem pro jistotu nechávala po zhasnutí alespoň puštěný notebook. Mých pětapadesát kilogramů ryzího srabství tohle rozbrnkalo do serenády.

  • 21.8.2018  14:57

  M:I 2 není tak špatná, jak se říká. John Woo měl pár skvělých nápadů, ve kterých se ale bohužel zhlédl natolik, že je opakuje až do (divákova) umdlení. Třeba zpomalené záběry, neustálé (od)maskování a zbytečné protahování jinak vydařených scén. Padouch Sean je solidní psychopat, ale hrdinka Nyah působí podivně, až mimozemsky divně. Změna směru od jedničky by ani tak nevadila, kdyby nejela trochu z kopce. Ale aspoň jede na motorce. ;)

  • 21.8.2018  14:56

  Myslela jsem si, že M:I je něco jako bondovka a Ethan Hunt něco jako Bond a je to tak. Myslela jsem si, že mě to bude štvát, ale nebylo to tak. Překvapivě mě Mise bavila, ač je Tomík jen agent s povolením loupit a huntgirls jsou podobný level. ALE: atmosféra chvílemi jako ze starých detektivek, příjemně dravé akční sekvence, krásně nasnímaná Praha, významný díl humoru i nadhledu a sem tam i nějaké to překvapení. Plus hudební motiv, který miluju už asi sto let.

  • 21.8.2018  14:55

  Ukázalo se, že tajemství Chimneys je vskutku, jak bylo naznačeno, velkým tajemstvím. :) Agatha Christie má svaté právo na palmu vítězství v rozplétání toho, co sama zašmodrchala. To jen tak někdo neumí.

  • 21.8.2018  14:54

  Zrcadlo, zrcadlo, ptám se tě, kdo to překáží v mém světě? Všetečná babča tentokrát pátrá v blahobytných kruzích. Ti, co zvedají malíček při čaji o páté, své nepřátele odstraňují s noblesou. Vraždit, ano, je-li to nezbytné, ale ať je to na úrovni.

  • 21.8.2018  14:53

  Vášnivá sága žhavé, hřející, ohnivé, sálající, zkrátka spolehlivě zateplené lásky odehrávající se na pozadí šílícího světa! Budete žasnout! Vystupuje tisíc nemrtvých!

  • 21.8.2018  14:52

  „Jsi můj brácha. Klidně tě ponesu až na konec světa.“ No jasně. Předvídatelnosti, tvé jméno je v námětu. Příběh, který nejvíc vystihuje slovo – klasický. Je jako suvenýry ve skleněné vitríně minulosti: je tu rodina, zásady, válka, dětství, nebezpečí, hodnoty, dojetí, odvaha, lidství, krutost, naděje… vlastně nezáleží na tom, jak je uspořádáte, vypadají spolu hezky a patří k sobě. Postavené na dečce dramatu, potřené leštěnkou napětí a místy vyšisované od klišé. A ať děláte, co děláte, vždycky se k nim dostane prach klišé.

  • 20.8.2018  15:57

  V otázce, zda Florence její přátelé tím, že ji za každou cenu chránili před pravdou a udržovali v iluzi, pomáhali nebo ubližovali, se přikláním k první možnosti. Ač se říká, že pravda je lepší, než jakákoli iluze, myslím, že někdy je lepší být šťastný v nevědění, než nešťastný v chmurném hrdinství, které čelí nelítostné pravdě. Film o Florence je především příběhem o oddaném přátelství a laskavém spiknutí s cílem chovat jednoho stárnoucího mazánka jako v bavlnce. „Štěstí je skutečnost, kterou jsme si vytvořili,“ řekl Jean-Paul Belmondo. Pro Florence byla štěstím skutečnost, kterou pro ni vytvořili lidé kolem ní. Meryl Streep je tradičně výborná, aplaus ovšem zaslouží Hugh Grant, který na stará kolena začal konečně hrát.

  • 20.8.2018  15:56
  Hra (1997)
  ****

  Investiční bankéř a multimilionář Nicholas Van Orten je zazobané sobecké hovado, který si spokojeně vegetuje ve svém velkolepém světě vytapetovaném akciemi a vystlaném bankovkami. Vztahy nepotřebuje, neb lidská blízkost by ho rušila ve slastném naslouchání libého zvuku cinkajících zlaťáků, ba ani číši studené vody by bližnímu nepodal, neb by si své diamantové botky ošoupal. Takovému nabobovi je těžké vymyslet dárek, když už všechno má a ani ostatní mu nechybí. Když se neurotický bratr vytasí s adrenalinovou bojovkou, vzniká příjemné napětí, které houstne a houstne – jenže pak se z toho člověk zakucká. Hra je nekonečná a konec, překvapivý, překvapivější a pak nejpřekvapivější, je bohužel odhadnutelný zhruba od poloviny. Až do té jsem se ale slušně bála.

  • 20.8.2018  15:55
  V tajnosti (2013)
  ***

  Tereza, zaživa pohřbená v nedobrovolném manželství se zoufalcem Kamilem, uvidí záblesk na konci tunelu v podobě mužné siluety Laurenta. Ale v denním světle se vyjde najevo, že ani on není zrovna duševní šlechtic. Člověk se v duchu ptá, kam Zola na ty naturalisticky brutální a temné příběhy chodil. Filmová adaptace je stejně nepříjemná a pod kůži se zarývající jako její předloha. Ne, nemusím to vidět dvakrát.

  • 20.8.2018  15:54

  Předlohy neznaje jsem si kdovíproč myslela, že zápletka bude jak z Dicka Francise. Zamrzelo mě zjištění (bacha, spoiler!), že Plavý kůň není kůň. Ale to není důvod nízkého skóre. Problém je, že tento příběh slečny Marplové je na můj vkus a na uhlazený svět detektivek Agathy Christie moc brutální a temný. Jednou stačilo.

  • 20.8.2018  15:53

  Studie nepříčetnosti, která dokazuje, že mentální zdraví není samozřejmost. Woody, Woody, do čeho ses to jenom dal!

  • 20.8.2018  15:52
  Zimní host (1997)
  ***

  Hrozně moc jsem si přála, aby režisérský debut mého oblíbence Alana Rickmana byl silný, poetický a procítěný. A je – svým osobitým způsobem. Velmi svým a velmi osobitým. S postavami se setkáváme náhodně, jako s lidmi v autobuse, na kratičký okamžik jejich dlouhého a nepoznaného životního příběhu. Možná pár zlomků zahlédneme, ale to už se jede dál. Vidíme další a další lidi, jejichž osudy se na malou chvíli protnuly, a pokud na ně nezapomeneme hned, tak většinou hned poté, co vystoupíme.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace