vesper001

Je ne sais quoi

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 2.11.2017  09:37

Hezká ilustrace mé milované dětské knihy, i když ty skutečné kresbičky od Heleny Zmatlíkové jsou samozřejmě dokonalé. Protože souvisí s dětstvím a s tím, jak jsem se na řádkách Dětí učila číst a jak s nimi prožívala všechna ta malá venkovská dobrodružství (naštěstí většinou bezpečná, protože jsem je často i napodobovala). Po shlédnutí filmu jsem tu knihu znovu oprášila – a přesně takhle by adaptace měly fungovat.

• 2.11.2017  09:37
    Teorie tygra (2016)

Tenhle fatalismus s pálením mostů a heslem „po mně potopa“ žeru s i navijákem a čím jsem starší, tím víc, tedy teď už i s fousama. U tohohle filmu se dá příjemně filozofovat o různých podobách sobectví, a jak se může stát, že se jeden z partnerů stane osobním vlastnictvím a druhý věcným břemenem – anebo si prostě tuhle pánskou jízdu bílého tygra, který má možná stará kolena, ale nikoli starou duši, prostě užít s ním.

• 23.10.2017  10:19

Film o tom, jak se osvícená kantorka snaží přesvědčit své studentky o tom, že pro ženu neexistuje přímá úměrnost mezi štěstím a manželstvím, ale že správnou ženušku nelze najít ve Stepfordu, ale spíš ve skriptech a knihách. Víc se mi líbily Trhliny s menšinově zaměřenou slečnou Green než uťunťaná Mona Julia, která horko těžko maskuje třeskutý temperament maskou fádní sufražetky. Mám-li použít přirovnání v rámci konzervativního kontextu, řekla bych, že Úsměv je přednáška o sexuální výchově a Trhliny jsou fajn sex.

• 23.10.2017  10:16

Tvajlajt v šik historických hadrech a s docela pěknými, nepřepudrovanými herci v optimálním věku pro nesmrtelnost. Staří zůstanou starochy, mladí mlaďochy a někdo radši normálně umře a důstojně se po odžité stoleté šichtě odebere zaslouženě prdět do hlíny, než aby si tohle věčné úžo žůžo, díky kterému máte na všechno tak moc času, že jste vlastně tolik ani nechtěli, užíval navěky věků. Remarque napsal, že věčnost je starý, dojemný a beznadějný sen lidstva. Při sledování reality show Forrest Family skoro doufám, že měl pravdu.

• 23.10.2017  10:14

Nejsem pověrčivá. Přináší to totiž smůlu. Ale kdybych se nedejbože ocitla v podobné situaci jako Holly, kéž by to on řešil stejně promyšleně, citlivě a hyperromanticky jako Gerry. Ale ne, ať raději všechno zůstane jako v prvním dějství. On Božský, já semetrika. A žádné postskriptum.

• 23.10.2017  10:11

Smrt jí sluší jak kostře uši… vlasatej Bruce a jeho dvě mrtvé milenky, sošná Meryl s vykloubenou hlavou a okatá Goldie se žaludečním vředem. Nikdo není dokonalý. Hrdinská chvíle, kdy proutník nad propastí odmítne vypít panáka nesmrtelnosti, aby nemusel trávit věčnost v láskyplném trojúhelníku se dvěma zombicemi, vžene až slzu do skleněného oka a ten závěr, tak dojemný a beznadějný, vás naprosto rozseká. Takže pak bacha na schody.

• 23.10.2017  10:10

Dýchavičný Eastwood je přesvědčivý hlavně v tom, že ultramagora Malkoviche nedoběhne. Málem, samozřejmě. Je to přece film s Eastwoodem!

• 23.10.2017  10:10

Dejte gangy gangsterům a držte packy Pacinům. V tom je ten problém. V tomhle nelítostném souboji fandí vaše pravá i levá hemisféra – jenže proti sobě. Tak pozor na pojistky.

• 19.10.2017  08:45
    Polární žraloci (2016)

Tak pro začátek navrhuju sníst psy. Pak hladovcům z doby ledové ukázat, zač jsou toho rachejtle podvodním ohňostrojem a s posledním si to rozdat hezky na palubě. Víte, že pravěký žralok při tom bručí jako medvěd?

• 19.10.2017  08:41

Teen romantika v poušti Calahari. Reese, pes a křovák jsou prima, nemít potíže s Harrym. Pytláci nestojí za řeč, zato úvodní sloní masakr jsem přežila jen díky předchozímu ujištění, že scény ubližování zvířatům jsou jen fingované. Když už jsem zmínila toho pejsánka, jeden Harabaleťák jednou pronesl něco chytrého, totiž, že kde je snaha, tam je obvykle i cesta. Víc by mě to ale asi bavilo, kdyby snahu najít cestu vyvíjeli atraktivní dospělí. Třeba Daniel Craig s dospělou Reese. Oba jsou blonďatí, takže potřebné mimikry v poušti i barevný kontrast s Xhabbou by zůstal zachován.

• 19.10.2017  08:39

Škoda slov, ale jedno obětuji: blbost.

• 14.7.2017  17:17
    Superžralok (2011)

„Něco se pokazilo! Možná jsme udělali díru do Číny!“ praví vysoce odborý vrták na ropné plošině, na které se zrovna houpe Superžralok. Ne, nedělám si silikony, je to skvělý film. Žralok hopkavý, spousta dvounohé krmě, pěkně propečené na pláži, plus těžká technika, aby si měl zubounek mezi přesnídávkami s čím hrát. Triky jsou krásnou ukázkou naivního umění a závěrečná šťouchaná je skutečný hip-hop-hopový nářez.

• 14.7.2017  17:15

Jako ze života. Chyběl mi tam jen jednorožec.

• 14.7.2017  17:13
    Perfektní asistentka (TV film) (2008)

Tak to bývá. Najmete si perfektní kravku a na jaře už nezasejete.

• 14.7.2017  17:12
    Díra (2001)

Chyba na straně překladatele. Správně se to mělo jmenovat Důra.

• 14.7.2017  17:10

Nelhat – aneb jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám? Kanonáda Carreyho šklebů, pádů, skřeků a křečí prakticky úplně pohltí příběh. Až když člověk na chvíli odvrátí zrak a na moment rozsvítí tu žárovičku v temné komoře, kterou nosí na krku, dojde mu, že stát se ortodoxním Mirkem Dušínem je v podstatě sebevražedná mise. Neobhajuju lhaní, ale když vybrzdíte i bílé lži, sice si zachováte čistou duši, ale spoustě lidem ublížíte.

• 14.7.2017  17:10
    Yes Man (2008)

Mám dojem, že skoro každý, kdo provozuje osobní blog, má od poskytovatele webové šablony ve smluvních podmínkách nařízeno, že je povinen zaujmout k tomuto filmu stanovisku. Četla jsem bezpočet pojednání, proč být či nebýt YES, i rebelská slohová cvičení na téma proč být NO. Já nevím. Je pravda, že kdybych říkala v životě důsledně ano, možná bych teď už měla vlastní dům. I s červenou lucerničkou.

• 14.7.2017  17:06

Nábožný film s nezpochybnitelnou naukou: Bůh vám buď pomůže, nebo ne. Proti tomu nic, ale tohle by potřeboval dvě hodiny řešit ani teolog, natož tygr.

• 14.7.2017  17:02
    Noc a zmatek (1958)

Nepřišla má Madeleine / Zahodil jsem zmoklý bez / Nepřijde-li za týden / Budu tu stát jako dnes... La nuit je jak má být, ale mě víc oslovil ten zmatek. Že takový medvěd jako inspektor Vallois dovede zahodit svůj konzervativní širák v dál, aniž by ho zajímalo, že za jeho stuhou byla vetknuta důstojnost, charisma, kariéra a společenské postavení, a udělat ze sebe blázna tím, že se zblázní do bláznivé holky z baru. Ach, ta láska francouzská. ;)

• 14.7.2017  17:00

Prej apolitická epizoda. Prej kultovní hláška. Sekerník je prima, ale v případě vepřového vyšetřovatele si umím celkem dobře představit, že může ucpat kuchyňskej odpad.

• 14.7.2017  16:58

Muži znají své boty: vědí, že jsou dvě, jedna pravá, jedna levá. Ženy znají své boty: vědí, že jsou elegantní a krásné, střih se vkusně ukládá na noze, jsou z přírodní leštěné kůže v barvě bordó, na podpatku o výšce 10 cm, mají podešev z kvalitního syntetického materiálu… a to je jen začátek. Rose a Maggie se znají, jako muži své boty a mají se i stejně rády. Blatníkovi tenhle film nepouštět. A ty dvě nepouštět k manolkám.

• 7.7.2017  17:40

„Bacha, ledovec!“ „Jsme větší, on uhne.“ Tak takové to tedy bylo…

• 7.7.2017  17:39
    Něžnost (2011)

Křehký, romantický, hořkosladký, usměvavý a hlavně francouzský film. Zdejší kritici jsou zklamáni, že v Paříži nesehnali vepřo knedlo a zelo nebylo zelené. Přitom je to přesně ta Francie, co voní čerstvým chlebem, Chanelem a mořem. Švéd je proti tragicky zesnulému Francouzi tragický, ale v pohádkové zemi nad Seinou může i tragéd najít lásku nebeskou. Mně zas Audrey nepřipadala jako femme fatale, ale oběť PTS, ale copak není hezké si představovat, že ať vás život podrazil jakkoli, stejně ho můžete převést a najít svého Švéda? „Nevím, co je dobře. Dělám prostě to, co cítím.“ Nevím, jestli je Něžnost dobrý film. Hodnotím prostě, jak to cítím.

• 7.7.2017  17:38

Obětovat se za druhého je statečný, obdivuhodný, nezištný, odvážný, hrdinský čin. Obětovat se za lidi, kteří za to nestojí, lidi bezcharakterní, sobecké, hloupé, zlé, zbabělé, líné, zákeřné, podlé a skrznaskrz zkažené, je… pozoruhodné, zamyšlení hodné a nevím čeho ještě hodné. Jean Gabin sice nevypadá jako spasitel, ale jeho soudní proces měl v sobě něco z ukřižování.

• 7.7.2017  17:33

Kluk potká holku za měsíčné letní noci a vůně rozkvetlých popínavých růží a pak zjistí, že si holka o něj to kolo opřela omylem, protože si ho spletla s kandelábrem. Holka uvidí toho pravého během rozlučky se světem, těsně před odchodem do kláštera. Jenže se ukáže, že dotyčný je výhradně na elfky a navíc má za denního světla každé oko jiné a třetí skleněné. Ať žijou ubožáci. Jenže přesně tak to vypadá a dopadá. Vynikající lék na akutní předávkování láskou nebeskou v jakékoli verzi.

• 7.7.2017  17:32

Tak to ne. Docela obyčejný příběh začíná tím, že čtyřicetiletá Marie jde na potrat. Ten, s kým „to“ čeká, není špatný a vlastně je s ním docela spokojená, ale prostě protože proto. Po spoustě nezáživných peripetiích (jako ze života) připitomělá hrdinka docení svého ex. Obsazení okouzlující, ale příběh je šedivý a mozková šeď to není, přátelé.

• 7.7.2017  17:30
    Vysvobození (1972)

Kamarádi, kamarádi, pojďme ven, i s baťohem a s kotlíkem, je první jarní den. Aneb proč bychom nezvlčili. Ani jeden z kamarádů z mokré vody se mi nezdál a jak se přestálými útrapami a nebezpečím jejich osobnosti formovaly ve skutečné a správňácké psychopaty, byli mi ještě nesympatičtější. Ale přesto jsem jim to peklo nepřála, snad že psychopat nejsem.

• 7.7.2017  17:29
    Predátor z hlubin (TV film) (2004)

„Je z nás krmení pro ryby!“ Toto šokující zjištění jasnozřivě odhalí jeden z posledních přeživších rybích granulí v lidské podobě těsně před koncem filmu. Fakt že jo, plaktone. Sardinkový Frankenštajn je obojživelný gurmán, co si po nepropečeném krvavém stejku neopomene osvěžit dech pomocí žvýkacího krokodýla bez cukru. Žádná sacrilége gastronomique, tyhle lukulské hody mají šmak a styl.

• 7.7.2017  17:26

Tři hlavy se třemi řadami zubů, multifunkčním dýchacím ústrojím a geny hydry a tuleně, díky kterým je ztráta hlavy ziskem a žralok navíc může za potravou hiphopovat i po pláži. Pár vtipných scén zajistí Mačeta Trejo, tady ale třikrát platí, že méně hlav je více.

• 7.7.2017  17:25

Čím víc pruhů, tím víc Adidass, čím víc hlav, tím víc čelistí. Příběh je na tento specifický žánr překvapivě solidní: skupinka školou povinných pobíhá mezi potápějící se lodí, potápějícím se atolem a skákajícím žralokem. Na nikom z nich vám nezáleží, ale sem tam je to i napínavé. Třeba při prohlídce opuštěných chatiček jsem pořád čekala, ze které žralok vybafne.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49