vesper001

Je ne sais quoi

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 23.6.2017  13:46

Ten, kdo dělá to, co chce, málokdy dělá to, co má. Kristýně nešlo moc dobře ani jedno, v tom bylo její neštěstí. Ve skutečnosti prý ani sama nevěděla, kým vlastně je, natožpak kým by chtěla být. Napadá mě, že by byl film zajímavější, kdyby i v něm byla androgynní. Takhle je sice královna bezpochyby ženou, ale film je urousaný a odrbaný na to, že se odehrává na královském dvoře. Osobně mám radši pohádkové kulisy než urputnou snahu o autentičnost. Dost pravděpodobně nikdo z filmařů ono období nezažil. Ústřední romantická linie je styčným bodem příběhu, v otázkách politických a náboženských tápe scénář i postavy a chudák divák jakbysmet.

• 23.6.2017  13:42

Liz piští, až to trhá uši, příběh je naivní, až to trhá duši, ale koník je prima a coby předchůdce pozdější laviny koňských filmů je to hezký film pro pamětníky.

• 23.6.2017  13:38
    Fandango (2014)

Zavedená rovnice holka + kůň + trauma + soutěž + vítězství + všeobecný jásot a světový mír = koňský film má tradičně minimální počet neznámých, jen pod jinými písmeny. Holka je divná i na filmovou puberťačku. Výraz zoufalé žáby, které uletěly mouchy, buď mlčí, nebo naopak řekne trapnost hodnou šestiletého, výchovou nepoznamenaného spratka, anebo hledí do dáli a filozofuje. Dostane koně a celý film neví, jestli na něm jezdit nebo ne. Koník je taky traumatizovaný (nedivím se mu) a má trenérku, co s ním drží basu. Padouch-nepadouch Armand Assante to jistí, ale před závěrečnou rodinnou idylkou není úniku.

• 22.6.2017  11:28

Váš vskutku chrabrý čin mi není neznámý, musím vám vyjádřit své vřelé blahopřání!

• 22.6.2017  10:11

Život karty míchá, my hrajeme. Smart se ještě pokouší dočíst pravidla.

• 21.6.2017  15:55
    Zase ona! (2010)

Nesnáším zlé drby, ale při hrůzostrašném pohledu na transku Curtis v nařasených šatech jsem zauvažovala, jestli se vážně nenarodila jako Michael Meyers.

• 21.6.2017  15:47

Asi jsem Hidalga uviděla v tu pravou chvíli, že mě tahle pohádka z tisíce a jedné noci dostala. Pohádce dávám plný počet, jako dobrodružný film nebo dokonce drama, bych to pohřbila v poušti zapomnění. Strakáček sice nevypadá jako pravý filmový mustang, ale má tak za ušima, že kdyby mu Mensa lípla na zadek samolepku s logem, udělala by vrcholný marketingový tah své historie. Árijský Viggo na polovičního Indiána taky nevypadá, a není ani strakatý, takže s hřebečkem prohrává na body i co do herectví. Pravý kovboj vs. velbloudí kovbojové se utkají o velkou cenu a o to, kdo přejede ohromné pískoviště, přihlížející jsou podivuhodná sebranka. Budiž. Problém vidím v nesouměrnosti pohádkově směšných vedlejších postav s brutalitou hodnou thrilleru. Šejk, co ujíždí na kovbojkách vs. úvodní masakr či zraněný koník ve mně vyvolal stejný pocit, jako když kůň nečekaně hopne a s vámi to houpne.

• 21.6.2017  15:43
    Vtip (TV film) (2001)

„Patří vědě!“ Viděla jsem hodně filmů o rakovině, ale z tohoto mi vstávaly vlasy hrůzou. Bohužel pro část bílých plášťů je člověk skutečně jen maso a v mašinérii masny jménem zdravotnictví zcela bezbranné. Vivian měla ve svém neštěstí dvě velká štěstí a tou byla vrchní sestra a skutečnost, že v anglicky mluvících zemích mají písmena DNR váhu. V Čechách vám i právník potvrdí, že vaše přání žádný soudný doktor respektovat nebude, ať už je řezník, nebo ne. Proč? Protože za neposkytnutí pomoci je flastr, zatímco za nedodržení přání pacienta dostanete za trest tak maximálně houby s octem v nemocniční kantýně. Jediné, čemu úplně nerozumím, je, proč paní profesorka bez váhání souhlasila stát se pokusným králíkem. Jestli pro tu kapku naděje, nebo že nechtěla umřít sama. Půjdu si natrhat trochu hřbitovního kvítí, abych se rozveselila… :´/

• 21.6.2017  15:41

Zcela bez despektu se ptám, do kdy bude Reese schopná hrát diblíka? Můj laický odhad zní: navěky. Taky opět táhne hloupý příběh, protentokrát o princezničce, co se rozhoduje mezi dvěma princi, blbým a blbějším. Agent Tubý Býk a agent Fešný Vůl se v aréně perou o její kořist pomocí hrozivého funění a dekadentního natřásání stužek na postroji. Je to dilema, ale nic, co by nevyřešil pokec s kamarádkou nad akorát propečeným biftekem.

• 21.6.2017  15:41

Dost možná dinosauři neútočí na kořist větší, než jsou sami, protože by se přežrali, takže dvacetimetroví návštěvníci parku jsou v pohodě. Postavy fyzické normy podcenily a tak měly smůlu a dinosauři vlastně taky.

• 21.6.2017  15:40
    Monstrum z hlubin (2013)

Prehistorická chamrať se usídlila na dně oceánu a já se teď kvůli ní bojím otevřít mrazák. Mořský Rex pár plážových povalečů nachytal na vejcích a nastala bouře. Bohužel jen na lžičce vody, nebo jak bylo to jezírko velké.

• 21.6.2017  15:39
    Hadí stisk (2001)

Nechápu, co ti doktoři, vědátoři a ostatní (bez)mozci řešili tak dlouho. Měli brnknout Chucku Norrisovi, o kterém je známo, že když řekne „ruce vzhůru“, poslechne i had a že všichni hadi, co ho uštknou, do půl hodiny zemřou. Tím by se aspoň stopáž zkrátila na snesitelnou dobu.

• 21.6.2017  15:37

Esence nudy, zapříčiněné několika realizačními přešlapy. Mělo se to jmenovat Plytké známosti a neměl to být film, ale uspávanka pro holčičky pod deset let.

• 19.6.2017  17:12

Podle názvu a plakátu by jeden skoro doufal, že to bude romance s hezkými záběry na moře. No. Pláž je rozbředlá, postavy se brodí blátem, bojují s poryvy větru, je lezavo, mokro a neustále prší. A je skoro pořád večer nebo noc. A to je vlastně podstata příběhu. Pachatelé dobra, kteří udělají pro sirotky správnou věc, ale v podstatě je vyženou do deště a chladu společnosti, která s nimi jedná jako s méněcennými otroky pro všechno. Jo, pro všechno. Někteří do toho bahna spadnou, z jiných se stanou přízračně odcizené bytosti jako je Pierre. Nepříjemný film, příliš odtažitý, než aby se vám dostal pod kůži, ale ledový, vlhký závan pocítíte. A nepřítomný pohled Gérarda Philipa, jehož asexuálně náměsíčný zjev je tu dovedený do extrému, člověka zahřeje asi jako mokrá rybářská síť. (titulky zde)

• 19.6.2017  17:10

Ale jo. Líbily se mi vlasy Gwyn i ty úhledné průhledné kruhy na vztahovém jezírku. Litr Sexu, špetka Woodyho a snítka humoru, podávejte v pokojové teplotě.

• 19.6.2017  17:06
    Mzda strachu (1953)

Henri-Georges Clouzot mi dluží polovinu zubní náhrady, kterou jsem si samovolně vydrkotala strachem o osud těch dvou. Náklaďáků, samozřejmě. Dlouhý rozjezd mi nevadil, alespoň jsem zjistila, že u Yvese Montanda mě tankuje výhradně jeho postarší verze a při sledování ranního flinkání, odpoledních lehárek a večerních zevlovaček mi vrtalo hlavou jen to, z čeho jejich provozovatelé vlastně žijí, když o práci zakopnou jen nešťastnou náhodou. Ale aspoň teď vím, že když budu s kýblem nitráku skákat panáka, udělá to strašně bum.

• 19.6.2017  17:05

Je-li láska skokem, tady se skáče po schodech dolů. Na nejvyšším schodu, odkud je nejlepší rozhled, stojí povídka o staré lásce, co rezaví, ale rez ji zdobí. Jinak se newyorská skládanka jako moderní vitráž, kterou někdo prohodil shnilou meruňku. Barevné střípky jsou ve slunci pěkné, ale smysl raději nehledejte.

• 19.6.2017  17:05

Já taky ne. Nechápu, jak dokáže SJP hrát celou kariéru jen a jen Carrie. Tady dramaticky volí mezi katalogovým manžou, dvěma smráďaty a kariérou s Piercem Brosnanem navrch. Je o děsně napínavé a samozřejmě vám nepovím, čemu dá přednost, protože pak byste nebyli překvapeni, až uteče za huhulákem. Ooops, a je to venku. Ale třeba jsem právě někomu ušetřila 89 minut času, během kterého může vynalézt nový filozofický směr, vyvrátit teorii relativity, nebo jej spokojeně věnovat seriálu, který mu zrovna nahrazuje život.

• 19.6.2017  17:04
    Nespoutaní (1999)

Krása střídá nádheru? Ne, tady cválají bok po boku. Pohádka z pouště o koních a lidech, trnité cestě za svobodou a o tom, že když máme někoho opravdu rádi, měli bychom ho umět od sebe odpoutat, i když si pak s sebou odnese naše srdce. Aladdin (Lucky), Fat Albert (Caesar), Kateefa (Grey Mare), Noodle (Beauty) a Nisha (malý Lucky) hráli fantasticky a dvounohá část ansámblu je zdatně doplňovala. Dávám tisíc bodů.

• 19.6.2017  17:03

Show must go on, válka neválka. Tančící Jurášci vyvážili notnou ukecanost příběhu, bylo by mi ale sympatičtější, kdyby šlo postavám víc o zvířata než o zachování besídky jezdecké školy. Ale to je stejně zbytečná polemika jako jestli koně zachránili lidi nebo naopak.

• 19.6.2017  17:02
    Alinin sen (TV film) (2005)

Peklo je uzavřená místnost s DVD přehrávačem a bambilionem německých romantických filmů. Očistec je, když jsou v těch filmech koně. V nebi jsou opravdický koně.

• 13.6.2017  14:49

Skutečná romantická tragédie. Vesnická holka chce vztah s někým mimořádným. Po značném úsilí se jí podaří sbalit bizona a ono se ukáže, že jeho blahorodí je ve skutečnosti tak podprůměrné, až to bučí. Oživlý inventář vám po dvou hodinách už pěkně brnká na nervy, protože na rozdíl od našich mluvících spotřebičů, nemá vypínač, Emma je křečovitá a můj pocit z filmu nejlíp charakterizuje vrcholná taneční scéna ve zlatých šatech. Na plakátu působí půvabně a romanticky, ale na plátně je strnulá a nucená. Úhledné tři a zklamání navrch.

• 13.6.2017  14:47

Dokument, který otevřeně přizná, že tomuhle ultrapohodáři vlastně nikdo nerozuměl, protože si kolem sebe postavil neviditelný elektrický ohradník s vysokým napětím, se jen tak nevidí. Než člověk za něco stojí, je už jen svým vlastním pomníkem. Steve podle některých umřel předčasně, ale stál za všechny prachy.

• 13.6.2017  14:46

Jeden ze slabších dílů SATC, který šťastnou náhodou zapadl někam do manhattanského kanálu.

• 13.6.2017  14:43

Film s tak mazanou pointou, že kdybyste jí přišili ocas, mohli byste jí říkat lasička. Potíž je v tom, že nemám moc pochopení pro nesympatické puberťáky a jejich potíže. Logika se motá jako po požití více než malého množství motorového oleje, spousta věcí je jen nakousnutá, zato nikde nikdo k nakousnutí… slabé, astmatické 3***.

• 13.6.2017  14:42
    Kůň pro Danny (TV film) (1995)

Ani sebekrásnější koník nevyváží obludně ambiciózního spratka, který bohužel hraje v příběhu prim. Paleček byl roztomilý, o to víc mě štvalo, že se stal živou hračkou v rukou výchovou nepoznamenané puberťačky, za jejímiž rozmary dospělí s rozumem v ofsajdu povlávají jako mokré kapesníky na šňůře.

• 8.6.2017  13:01

Špinavý film z jakéhokoli města. Je jedno, kde, je jedno, kdy, a postavy mají dojem, že ani na nich nezáleží. Okatá Audrey hrála dobře a velmi oceňuji, že si roli Okweho nenárokoval někdo z Hollywoodu s patentem na party hrdinných černochů. Začínající Chiwetel Ejiofor je skvělý. Výhrady k příběhu nemám, naopak jsem ráda, že film nakonec nebyl tak špinavý, jako bývá realita.

• 6.6.2017  16:37

To je mi zvěřinec. Pár koníků, jeden méďa, jeden pes, občas had, puma, pubertální Indsman a smutný starý Klobouk. Indiánský teen remcá, že se každou chvíli něco podělá a moudrý klobouk mu vysvětluje, že to nejsou kouzla, ale kouzlo života. Mám v sobě tolik citlivosti, až mi teče nosem, takže jsem se strachovala o všechny kromě těch dvou. Koneckonců, domácí miláčci jsou jediní členové rodiny, které máte opravdu rádi.

• 6.6.2017  16:36
    Jezdkyně (TV film) (2004)

Každá překážka je výzvou, cesta je cílem a tak všelijak podobně. Tenhle film je taky podobný – bohužel něčemu, co vzešlo z německé pásové výroby romantických cajdáků. I když musím přiznat, že soutěž se slepým koníkem mě chladnou nenechala.

• 6.6.2017  16:34
    Odvážný hřebec Archer (TV film) (1985)

Mělo by se to jmenovat Odvážný podruh. Hřebec je bohužel spíš do počtu, aby měli loupežníci co loupit, podruh co zachraňovat, padouši co závidět a divák na co dívat. Aspoň chvíli.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47