vesper001

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 7.5.2018  15:54
    Identita (2003)

Yesterday upon the stair / I met a man who wasn´t there… K Identitě jsem byla nespravedlivá. Přistupovala jsem k ní přezíravě, ale po skončení jsem se musela hluboce zamyslet. Nad sebou i nad tím, že vrátit se k ručnímu praní na valše, by vlastně mohlo být docela prima. Rozuzlení jsem rozhodně netipla, kdo je vrah jsem rozhodně neuhodla a od zahradního náčiní se rozhodně budu držet co nejdál. A že nechci spoilerovat, tak řeknu jen: líp zfilmovanou báseň jsem neviděla.

• 7.5.2018  15:52
    Nezvaná (2009)

A víte co, pro jednou malinký spoiler: přízrak tam není!

• 7.5.2018  15:52
    Pokoj 1408 (2007)

„Vzpomínky si člověka neváží,“ zaznělo ve filmu 8 ½. „Někdy se člověk zlých vzpomínek nezbaví. Musíš s nimi žít,“ zaznělo v tomto. Některé jsou jako fúrie, přijdou bez varování-útočí bez slitování-zmizí beze stopy. Chcete s nimi žít, nebo si přejete odhlásit?

• 7.5.2018  15:50

Tak po tomhle Woodym mi vůbec nebylo hej. „Nikdo za tebe ven chodit nebude,“ řekla jsem si jako jedna z postav a šla to vyběhat. Bála jsem se, že kdybych zůstala sedět, taky bych si mohla začít povídat…

• 7.5.2018  15:48

Sloni jsou šedí, ale ne každá šedá věc je slon. Slečna Marplová je prima, ale na každý díl slečny Marplové je slon. Jazyková klička je v češtině koulí na noze příběhu, za to ovšem dáma Agatha ani tvůrci adaptace nemůžou. Koho jsem ale nezkousla, byl páreček amatérských detektivů, především jeho uječená, ztřeštěná a pitvořící se ženská polovička. Proč nepožádali Evanse, aby ji jebnul po hlavě lopatou a zahrabal ve skleníku?

• 7.5.2018  15:45
    Zodiac (2007)

Krása střídá temnotu a nadšení plíživě přechází ve zklamání. S Drsným Harrym, jinými filmy od Finchera a výletem na Kokořín se to nedá srovnat. Technicky, herecky, atmosféricky etc. etc. prostě super, jenže po dvou hodinách celá ta sláva uvadá. A já taky.

• 7.5.2018  15:36
    Tenká modrá linie (TV seriál) (1995)

Proti jiným sitkomům (nejen) s Atkinsonem je to také nedochucené. Anebo mi vtipy o policajtech prostě nepřipadají moc vtipné. Hlavně ty pravdivé.

• 2.5.2018  13:22

Ty, kdo jsi bez viny, kamaraď se s kým chceš a modli se, aby sis nevinnost uchoval. My ostatní to máme složitější. Vztahy mohou být nebezpečné a samota lidi mění. Barbara byla sama tak dlouho, až ji letitá frustrace a touha po blízkosti druhého člověka změnila ve zosobněné sobectví, které navenek nosí masku staré dámy, co snad a možná pod slupkou přísnosti a hořkosti ukrývá lidské srdce. Sheba není sama sebou tak dlouho, až i letitá frustrace a touha po změně pomocí jiného člověka změnilo v lehkovážnou fajnovku, která navenek nosí masku křehké květinky, co snad a možná pod slupkou obětavosti a zodpovědnosti ukrývá ryzí jádro. Fantasticky pojaté a nesmírně realistické a značně znepokojivé drama o tom, že každý máme svůj stín a stačí málo a splyneme s ním. A pak je pozdě své lepší já honit.

• 2.5.2018  13:18
    Vlk (1994)

Will Randall měl štěstí, že se do jeho lidství vlámalo vlčí DNA, protože jinak by ho už dávno někdo utratil. Rozeznat, že nevrlý hňup bude brzy hladový vrrk je pro povrchní postavy obtížné, zatímco krvechtivý divák se nemůže dočkat. Čím větší zvíře z Randalla je, tím víc je k nakousnutí, což se rozhodně nedá říct o jeho zmutovaném kolegáčkovi, který je nechutný konstantně. S tělními tekutinami a násilím se nakládá v rámci žánru úsporně, zajímavá je osoba vzteklinového badatele, který touží po věčném životě natolik, že je ochoten jej trávit jako zrůda, jenjen aby žil. Nicholsonův uměřený Vlk se mi líbil víc než Hopkinskův hlůzostlašný Dlak, který tlhá hlavy a tancuje v nedojedených porcích orgánů.

• 2.5.2018  13:16

Knihu jsem nečetla a měla jsem trochu zmatek v ženských postavách – když si sestry berou bratry, kdo se v tom má vyznat (a ne, výjimečně nejde o incest). Nápadů je snad až moc, ale bavilo mě to, což u slečny Marplové – na rozdíl od Poirota – nebývá pravidlem.

• 2.5.2018  13:15

Každý máme nějaký ten zlozvyk. Někdo zabíjí mouchy, a to nejen doma, ale třeba i v hotelu. A kdyby jen to, najdou se i tací, kteří, když jim kolem hlavy začne bzučet moucha, nejdou po ní, ale po plácačce. Třeba ochránci přírody nebo slečna Marplová. A takhle divný je i tenhle příběh. Kniha je lepší a úplně nejlepší je, když nejsou mouchy.

• 2.5.2018  13:15
    Plíživé zlo (2015)

Už když se poprvé zahledíte na ty úděsné neherecké tlamy, uvědomíte si, že tohle měla být rozhlasová hra, jenže ve studiu to někdo podělal.

• 2.5.2018  13:13

Slečna Sovička opět na návštěvě u starodávné rodiny křiváků a pošahanců, kterými je Anglie očividně dobře zásobená. Velmi dobrý díl.

• 2.5.2018  13:11
    Rozchod! (2006)

Měli báječný vztah – dokud trval. Taková menší, luxusnější a navoněnější Válka Roseových v hezčích zákopech. Znáte to, v dobrém i ve zlém… až se projeví, co je kdo zač. Má to švih, až to občas zabolí, má to říz, až se člověku tu a tam pozdvihnou koutky, a spád, že než se nadějete, je tu konec a to přesně takový, jaký má být. Ale nevím, jestli to chci vidět znovu a určitě to nechci zažít.

• 2.5.2018  13:10
    Záměna (2010)

Ti dva se znali jen od vidění. A po prvním dítěti omezili i tento vztah. :D Večírky jsou zlo, ty dárcovské nevyjímaje. Nikdy nevíte, na co vlastně přispíváte. Ale každopádně si to pak můžete odečíst z daní. A to je podstatný.

• 2.5.2018  13:10
    Iluze šílenství (2015)

Blbá blondýna a manžel magor. Ona ho miluje, on jí dopuje, zkrátka nuda až za hrob. Takové filmy jsou urážkou slova blbost.

• 26.4.2018  13:14
    Sirotčinec (2007)

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum… BUM! Ještě, když to píšu, mi běhá mráz po zádech. A to je vysvědčení, přátelé! Abych byla u filmu vystrašená a na konci dojatá, se mi stalo jen u Šestého smyslu. Téma strašidelného domu a děsivých dětí je klasické, ale každý námět je jako diamant – když ho neopracujete, není k ničemu, ale když si dáte práci… Snad jen seance mě rušila, ale je fakt, že lidé dělají z bolesti blbosti. Zbabrané vyšetřování je vskutku typické, zoufalství matky autentické, Belén Ruedai je prostě světová a pointa silná jak španělská víra.

• 26.4.2018  13:12
    Paříž (2008)

Někoho nemoc změní k lepšímu, přehodnotí priority, začne si vážit života a odrazí se to i na vztahu k lidem. Z někoho naopak udělá ufňukanou, litující se trosku, na kterou se dívat, natož s ní žít je zabití. Hádejte, který z případů je náčelník Velký Chudák, který se před skonem snaží zamořit planetu tsunami patosu se spoustou kéžby filozofie a plytkého fatalismu. Paříž miluju, ale za tohle by Klapisch zasloužil zaschnekovat. Víte, to se vezme šnek a – :)

• 26.4.2018  13:10

Úplně totéž co Cold Creek Manor. To jen abyste neplýtvali časem. Jen Kristen je trochu starší a hezčí. Pokud to má pro vás význam nebo si rádi hrajete na to, kdo najde víc rozdílů, tak má i tenhle film jakýsi smysl. Jinak ovšem…

• 26.4.2018  13:08

Milé děti, v tomto názorném přírodopisném dokumentu uvidíte, jak nebezpečná je příbuzenská plemenitba. V takového chudáčka blbečka jako je Christopher nebo bezduchou husu může vyrůst váš potomek. Tedy pokud rovnou nebude mít dvě příšerný hlavy. Připitomělost postav je skutečně vysvětlitelná jen dědičností, příběh nejen nefunguje, ale s hrkáním klopotá pozpátku a divák si může vybrat mezi zíváním a zvracením. A dobře mu tak, měl se radši dívat z okna.

• 24.4.2018  16:58
    Sinister (2012)

Investigativní bulvárista se nakýbluje do strašidelného baráku a díky poctivému chlastání a systematickému ponocování u úchylných home videí je brzy povýšen do pozice regulérního sociopata. Sejměte ho všichni, fandila jsem usilovně bubákům, ať už vně či uvnitř tohohle kandidáta na Zlatou literární malinu. Kdyby blbost kvetla, byl by tenhle trumpeta krásně rozkvetlý palouček. Bohužel, ať se škrabák v noci motá po temných zákoutích, jak chce, strašidlům trvá nekonečně dlouho, než se mu dostanou na kobylku a já se nudila. Hromadné nadšení nechápu. Jsem nevětší poseroutka z farnosti a a lekla jsem se jen jednou, když mi zazvonil mobil. Hudba à la rozbitý vysavač tancuje polku, mi nezpůsobila husinu, ale osypky a ohromně šokující pointa mě nepřekvapila, protože mi ke konci už bylo všechno jedno.

• 24.4.2018  16:57

„Tohle je slušná čtvrť.“ Tato věta průser věští. Je to kódové označení místa, kde se dělá krátký proces se vším nedokonalým či vyčuhujícím z řady. Ať jde o větvičku, provokativně čouhající z linie živého plotu, nebo živého souseda. Duchy tady netrpíme, výtržníky odstraníme, robotky si vyrobíme, životy si naleštíme. Hlavně, když naše zahrádky a knihovničky bez smítka prachu neutrpí újmu. Vytřeštěný týpek, který v manické epizodě překopává zahradu nebo boří dům a v depresivní lemtá hektolitry vody a kňourá, že má halušky, jaksi nezapadá.

• 24.4.2018  16:55

Před pikolou za pikolou Charlie nesmí stát. Hlavní past na diváka je v tom, že Dakota Okatá fakt vypadá jako záhrobní dítě. Co je zlato, i když se netřpytí, je evidentní přibližně od poloviny příběhu, stačí se do něj trochu zakousnout. Dvojnásob zbytečný tak je nekonečný konec, jímž si asi chtěl režisér komorního hororu aspoň trochu zařádit.

• 20.4.2018  14:42

Hu! Depresivní hyena se jednoho dne podívala do zrcadla a rozhodla se své mizérie trochu využít. Zpeněžit se dá koneckonců všechno a někomu, kdo si dává mršiny k svačině, to nemůže rozhoupat žaludek. Mně jo. Řekla bych, že nebohá květinářka Eloise litovala, že není skutečně hluchoněmá, byť i pouhá přítomnost tohohle panáka na stejné planetě by musela být nesnesitelná. Ženy mívají samaritánská nutkání a pitomci mají štěstí, že se občas vztahují i na ně.

• 20.4.2018  14:41
    Hodná holka (2002)

Nesnesitelně submisivní yes woman náměsíčně bloudí mdlým příběhem o tom, jak hodná holka ke štěstí (ne)přišla. Patologická vstřícnost ji vede až do Absurdistánu, kde se chodí do postele na povel. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale radikálně pasivní způsob života taky není řešení. Na omluvu Justine nutno říct, že její startovní pozice je politováníhodná – má ubíjející práci v supermarketu, za manžela přiblblého křupana, v neutěšeném bytě věčně nasomrovaného jeho slizkého kolegáčka a na krku psychopatického zajíčka. I tak se ale snaží být hodná a všem vyhovět, jenže je to snaha stejně diskutabilní, jako když úzkostlivě překračujete květiny a pošlapete přitom mravence.

• 5.4.2018  16:53
    Saint-Cyr (2000)

Ukázka toho, že i když vybrakujete kostymérnu a pronajmete zámek, neznamená to, že natočíte slušný film. Mám pocit, že autoři viděli Trhliny, zezelenali závistí a tak nechali vypučet neduživé napodobenině, která by místo filmového plátna potřebovala panáka pesticidu. Je to takový autenticky špinavý historický film. O dokonalosti tu žvaní hodně nedokonalé exempláře, příběh je vybledlý a místy plesnivý a film jako celek působí jako něco, co léta přežívalo v zásuvce prastarého sekretáře kdesi ve vlhkém sklepě, bohužel to někdo našel a teď s tím mává, jakoby šlo o konečně pravou deklaraci nezávislosti. Ztráta času, zajděte si radši na prohlídku Kokořínu.

• 5.4.2018  16:53

Velmi solidní adaptace mojí oblíbené detektivky. Nejzajímavější pro mě byla postava neúspěšného sebevraha, který se nakonec ocitne ve správnou dobu na správném místě. Teď jsem náhle viděl, že mohu pro druhé něco znamenat už jenom tím, že tu jsem. Štvala mě hysterická Laura Smet (dcera Johnnyho Hallydaye, btw), jejíž přehrávání vedle uměřeného herectví ostatních působilo nepatřičně, postava gigola Latimera taky nebyla dvakrát pravděpodobná, ale sílu mrazivé teorie nulté hodiny navíc přikrášlenou případem dětského vraha, to naštěstí nenarušilo.

• 5.4.2018  16:52
    Nesvatbovi (2005)

Na svatbu já pojedu, však ženit se nebudu. Dva výtečníci na lovu družiček plavou ve svatebních vodách jako ryby a zdá se nemožné je chytit a narvat do chomoutu. V čem bude spočívat nezbytný problém, je jasné. Jak to dopadne, už naštěstí ne. Nenáročná zábava, která způsobí mírnou činnost mimických svalů bez nulové zátěže mozku. Vědecky řečeno, je to celkem fajn.

• 5.4.2018  16:51

Hucka jsem si představovala spíš jako výrostka větrem a mrazem ošlehaného roští a ne jako malého Froda s panenkovskými kukadly. Ale je to pěkný film pro děti, kterým předloha připadá moc dlouhá.

• 5.4.2018  16:50

Je to ten typ filmu, který sledujete s úctou i zvědavostí, ale i jistým odstupem. Jako když vstoupíte do pyramidy a nakukujete do sarkofágu a bojíte se, že uvidíte mumii a nebudete kvůli ní večeřet. Podobný pocit jsem měla, když jsem si odtrpěla scénu vyhrabávání bomb. Myslím, že už to znova vidět nechci, i když krev se v černobílé snáší líp.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53