vesper001

Je ne sais quoi

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 23.2.2018  13:28

Tklivý příběh okatého děvčátka s komplexem dobročinnosti, které si myslí (i když toto slovo není zcela přesné), že všichni živočichové mužského rodu jsou teplokrevníci. Nebýt Brittany tak hezká, bylo by to za nemilosrdné **.

• 23.2.2018  13:18
    Hamlet (1996)

Jít, či nejít na Hamleta do divadla? No já mám jasno. Tohle zpracování je perfektní a navíc na něj můžu zírat z padesáti centimetrů místo z padesáté řady.

• 22.2.2018  14:11

Tak tohle je pecka. Po celý film jsem si připadala jako Alenka za zrcadlem a po něm jako Alenka, co odtamtud vylezla a nejradši by hned udělala čelem vzad. Králičí nora tady vede hluboko a člověk si ten tobogán neskutečně užívá – i když ne tak, jako Neal. Ten sice vypadá, jako by utekl z Beverly Hills, ale zvykla jsem si. Také jsem zpočátku koumala, jestli O. W. Grant není náhodou Bůh, jenže není černoch, že jo. Pak jsem identitu pobaveného vládce loutek přestala řešit a nechala se unášet červeným sporťákem dál a dál do kraje divů. Každá z postav a každá zastávka skýtá netušená překvapení a nonšalantně sdělené metafory, nad kterými můžete přemýšlet – anebo taky ne. Ten výlet by klidně mohl trvat i déle.

• 22.2.2018  14:04

Na desku srdce očima jsem kreslil – / jak v rámu se tvá krása ve mně skrývá. / Oči tvůj obraz do hrudi mi vnesly / a z hloubky do něj vnikla perspektiva. Vtipná romantika v krásných historických šatech. Ideální terapie pro ty, kterým příběh Romea a Julie způsobil vnitřní krvácení. Královna Judi na Hrad!

• 22.2.2018  13:58
    Učitelka (2016)

Já vám nevím, jestli to byl od Hřebejka dobrý tah natočit film ve slovenštině (nic proti ní) a se samými neznámými tvářemi. Navíc nepříjemnými, takže ty charakterní a bez- lze od sebe těžko rozlišit. Já vím, že je to tak i v životě, ale od filmu očekávám přeci jen něco jiného. Pobavení, napětí, iluzi, fantazii, dojetí, znechucení a tak všelijak. Tady jsem se nedokázala ztotožnit ani sympatizovat s nikým, a v příběhu jsem se cítila jako ve staré nádražní hale, kde to smrdí a profukuje. Film šedivý a nehezký jako černobílé fotografie socialistických architektonických klenotů.

• 22.2.2018  13:53

Zpívej píseň penízků, / kapsu plnou žita, / kosí havěť, tucty dva, / v koláči je skryta. Ti tři by ještě měli vzít do party jednu šílenou krávu a mohli by při měsíčku tančit čtverylku. Stádo by bylo kompletní.

• 22.2.2018  13:52
    Koleje osudu (2013)

Příběh má velký potenciál, ale nedokázal mě vtáhnout. Na konci jsem ale ráda, že jsem vytrvala, protože závěr za to stojí. Je přesně takový, jaký jsem čekala, ale naštěstí ne patetický, falešný a trapný, jak jsem se obávala. Odpuštění je obdivuhodné, jen k němu vede někdy dlouhá cesta i doba.

• 22.2.2018  13:49
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Příšerná tchýně alias baba na zabití je tak věrohodná, že její vražda by měla být hodnocena jako nutná sebeobrana. Manžílek solidní imbecil a snacha submisivní putička. Ovšem babiznin nápad najmout nadrženou šuchtu jako nástroj likvidace novomanželky, se jeví jako geniální jen zpočátku. Výsledek je celkem předvídatelný, i když vcelku realistický.

• 22.2.2018  13:48

Malý pavouk Pokoutníček / navštívil můj pokojíček. / Pavučinku rychle soukal, / hladově se přitom koukal. :o) Plody láskyplného spojení Aragoga a Oduly vyrazily na piknik do amerického vidlákova. Chlupaté bestie skáčou jako klokani, nepohrdnou ani zvěřinou, ve volném čase si hrají s autíčky a rostou jako z vody. Zkrátka poetický příběh jemný jako pavučinka, na níž se v ranním slunci třpytí krůpěje zeleného slizu.

• 15.2.2018  14:48

Mnoho povyku by si zasloužila tahle velevelká adaptace jakéhosi dramatika ze starých časů. Protože je skvělá. Kenneth Branagh vypadá jako mladší verze Obi Wana, i ostatní herci jsou jak spadlí z nebe. Příběh se drží Vilfrídovy předlohy a to je dobře a vidět dr. Wilsona jinak než v bílém je zážitek sám o sobě.

• 15.2.2018  14:46

V slunném únorovém ránu, tvrdém jako z porcelánu, ptáče pod okny mi tiká, volá k srdci zahradníka; tiká tichem beze břehů, úzkost po hladinách sněhu neúprosných rozbíhá se, rozpuštěna v táhlém hlase osamělém… Byl jsem při tom je jako zajít do kostela. Moc nechápete, dost se divíte, trochu se nudíte, chvílemi zíráte, občas jste nesví, tu a tam rozpačití… a pak najednou skrz barevné okno zazáří slunce, paprsek dopadne na vás a vy vidíte…

• 15.2.2018  14:45
    Robocroc (TV film) (2013)

Krokosaurus hopkavý cválá jako antilopa, v očičkách má radary a je to koumák k pohledání. Lidské lemouny si dává s fazolkami a lehkým chianti, nepohrdne ani jinými živočišnými kamarády, co zoo dá. Těch jsem litovala víc. Chrabří mazlíčkáři jsou celkem koukatelní, ale že by člověk litoval jejich přeměny v granule, to zas ne. Navíc, ač je to gastronomické rouhání, tady by to chtělo kečup. Nepochopila jsem jen, proč krokouš vnímá kořist jako jídlo, když je ve skutečnosti jen útočnou zbraní, které k fungování stačí softwarové kuličky.

• 15.2.2018  14:44
    Dům s tajemstvím (TV film) (2014)

Ve kterém pralese asi našli tu opičandu do hlavní role? Bod jen za psa.

• 15.2.2018  14:35
    Vraždící buldozer (2009)

Kdo se mi to tady smál, že se bojím zapnuté pračky?! Fascinuje mě, že všechny tyhle škváry mají český dabing, a u řady skutečných filmů se jazykově invalidní divák nikdy nedočká. No, každopádně vyhlížím další díl tohoto klenotu, třeba s názvem Bouře v moři malty, Tsunami cihel nebo Útok hladových lopat. Svatý Bell je shitér za slovo vzatý, čekat můžeme cokoliv.

• 8.2.2018  12:29

Teda, začátkem února se to časovými smyčkami jen hemží. Videohry nehraju, válečným filmům se vyhýbám a Cruise nesnáším, ale na Hromnice o den více a tak jsem si na hranu zítřka našla čas. No, srábek Cage (příznačné příjmení, že by Smetákův bratranec? :) je totálně nasazen proti bandě šmejdských chobotnic z vesmíru. Pořád dokola. Film nepokrytě vykrádá Matrix Revolutions a kdovíco ještě, Emily je mnohem akčnější hrdina než malý Tomík, emzáci jsou tak zrychlení, že není šance si je užít a spása světa je nevyhnutelná. Myslím, že tenhle žánr zase přenechám těm, které baví – jiným živočišným druhům. ;)

• 8.2.2018  12:25

Javier Bardem má na znetvořené postavy a pokřivené osobnosti zřejmě patent. Salazar vypadá, jakoby vylezl z kompostéru a podle chování soudě, byl premiantem ve Zmijozelu. Jackova stylizace ho zhuleného rastapiráta začíná být rutinní, Wilda mě vždycky štval, ale na toho smrádka Turnera nejmladšího nemá ani náhodou (příště pravděpodobně bude v hlavní roli vnuk Turner a nakonec Turner embryo). Elizabeth má roli jen epizodní, Keira měla recht, že série už má odzvoněno, alespoň Barbossa je pořád stejně fajn. Zato prsatá čarodějka drží čestnou korouhev nejnesympatičtější postavy všech dílů. To radši trávit důchod s bandou nemrtvých námořníků než s jedním exemplářem astroložky. Triky jsou oproti kostlivé jedničce o pár set námořních mil dál, ale nad humorem se bohužel zavřela voda. Hvězdičku navíc uděluje má námořnická krev.

• 8.2.2018  12:20

Nemůžu si pomoct, mě časové smyčky deprimují i děsí. Nechtěla bych něco takového zažít, leda by se náhodou jednalo o nejšťastnější den v mém životě. Zpracování je hezké, herci sympatičtí, ale já se nesmála, spíš mi bylo z téhle slavné a opěvované komedie smutno. Ne, že by člověk občas nechtěl některé chvíle vrátit, ale celkově vzato je lepší, že se nic v životě neopakuje.

• 8.2.2018  12:18

„Vodprejskni vod mý lodě ty jeden zmetku!“ huláká na megalodona hrdinný admirál plynnou pražštinou. Z prvního útoku krokyho se zachrání černoch. Z prvního útoku žrakyho se zachrání… kdo myslíte? :) No ano, milí čuníci, máme opět co dělat s vysoce kvalitní filmařinou. Neherci jsou vybráni s láskou a péčí, aby přesvědčivě ztvárnili postavy s charakterem na bodu mrazu a nechutného vzhledu, triky se jistě najdou i horší, ale v jiné realitě, a scénář… jaký scénář? Tenhle film jen tak něco nepřekoná, nasadil totiž laťku proklatě nízko.

• 8.2.2018  12:16
    Pavouci útočí (2011)

Pavouci (nebo co to je), hopsají jako kobylky, krvácejí jak natankovaná klíšťata, kvičí jak podsvinčata, poctivě cupují homosapiensáky na prvočinitele, jenže příběh je žabincem pokrytá, ublemcaná nuda. Ač marmelády dost, napětí prost. Ano, jak již bylo řečeno, jedinou zajímavostí je obtížně předvídatelný sled skonů, jenže postavy jsou vám natolik ukradené, že je to úplně jedno. Obecně platí, že ten, kdo právě otvírá dveře/auto/zásuvku/skříň/pusu je na řadě. Baf!

• 8.2.2018  12:14

A zase jedna Popelka v drsnějším módu. Blonďatá hopsalka uprostřed afroamerického ghetta, války pouličních gangů a rasových předsudků. Místo zlé macechy solidní trauma s maminkou v hlavní roli, místo zlé sestry zlá sokyně v lásce, místo plesu diskotéka. Špinavé drama pozvedá ke škatulce moderní pohádky jen fakt, že láska na pódium vynáší.

• 8.2.2018  12:11

Trojka jako lék na rozchod? Ále, přece nebudeme takoví troškaři. Reese se jednoho čerstvě zbavila a než se nadála, měla další tři chlapy v chalupě. Tedy spíš zajíčky, nadějné to začínající umělce. Časem se objeví i opelichaný budoucí exmanžel, kterému se zastesklo po rodinném krbu a full servisu. Jak tohle skončí – kupodivu docela rozumně, což se rozhodně nedalo čekat.

• 8.2.2018  12:09
    Hadí doupě (2017)

Pěkné. Místní nízké hodnocení filmu křivdí. Typická atmosféra ponurého starobylého sídla, znesvářená rodina plná tajemství, sympatický detektiv a jeden z nejpřekvapivějších závěrů, jaké madame Christie vymyslela.

• 8.2.2018  12:07

Delon je pořád fešný (ovšem strniště mu strhává body) a tradičně funguje jako univerzální babolapka. Prostředí je taky atraktivní, ovšem příběh až příliš často střídá polohy a stárnoucí spisovatel tak často konvertuje od pasivity k aktivitě a z melancholie k agresivitě, že výsledek nutně pokulhává tu na tu, tu na onu nožku. A zakončit mejdan ohňostrojem už fakt není moc originální.

• 1.2.2018  15:45
    Podfukáři (2013)

Kouzelník je kouzel znalý, láry, fáry, had je tady, z klobouku už leze ven, my ho ale zaženem. Čárymáry, abrakadabra. Vizuální jízda magickým světem, který působí pořádně zrychleně. Čtyři jezdci z nakopalypsy s černým páskem v mystifikaci (top je mentalista Woody), pointa je pořádný podfuk, ale zábava je to slušná a vizuální efektnost víc než to.

• 1.2.2018  15:44
    Bean 2: Vzrušující kousky pana Beana (video kompilace) (1997)

Specifický rys: velký plyšák na půdě. :)

• 31.1.2018  14:03

Nová podoba lásky a sebeobětování, tentokrát jsou v převleku za sobectví, hrubost a nenávist. I když trochu egoismu hrdinovi, který je ovšem po většinu filmu magorem, upřít nelze. Občas, když vší silou chráníte ostatní, chráníte tak trochu i sebe, a navíc, vytloukat klín klínem, tedy utrpení utrpením, dost dobře nelze. Chtěl, aby se nemuseli dívat, jak trpí, tak se raději přiměl dívat se na to, jak trpí oni. A nakonec trpěli všichni.

• 31.1.2018  14:01
    Princ a já (2004)

Emancipované Popelky máme v Čechách rádi. ;) Tahle s divným jménem je pořádně od rány, princátko je dle očekávání ve vatě vypiplaný bulík. Kdo mě skutečně okouzlil, byl jeho dokonale sucharský komorník Soren, ti dva zlehka koketují s legendárními dvojkami jako Jeeves a Wooster, nebo Saturnin a jeho pán, i když samozřejmě nejsou zdaleka tak vtipní. Další díly si odpustím, jednička pobavila, ale stačila.

• 31.1.2018  13:59

Tak moc jsem se těšila, že se zas jednou pokochám pohledem na svůj milovaný Řím a kdovíproč si myslela, že to bude něco jako Woodyho poetické římské povídky. Pche. Věčné město je tu jen v epizodní roli, Claudia Cardinale by měla žalovat šminkovače, hadrobiéra a česače, protože vypadá jako čarodějka z chaloupky na muří nožce, co ztratila žebřík, růžovovlasá dcera je fracek k pohledání, ovšem když se člověk podívá na matinku, nediví se. Pan Božský je tupá vepřová hlava, jako romantická komedie to v žádném případě nefunguje a jako road movie jakbysmet. Vidět a rychle zapomenout – anebo radši nevidět.

• 31.1.2018  13:56

Stejně jako na Poirotovi, i na Maigretovi se mi moc líbí jeho vztah k ženám, s nimiž jedná gentlemansky a s úctou. Ať jsou to manželky, milenky, ženy řádné i neřádné. Nesmírně sympatické je i jejich pochopení pro lidské chyby a pochopení, že svět ani život nejsou černobílé. Rozuzlení jsem čekala tajemnější, ale líbilo se mi to moc. Podíl na tom má i můj oblíbený Karel Heřmánek, který Atkinsona dabuje. Hluboké hlasy, to je moje.

• 31.1.2018  13:55

Hrozně jsem se bála Andersenova oka, resp. že si nestihnu zakrýt oči, až se objeví na plátně a uvidím ho. Brrr! Příběh napínavý a temný od začátku do konce, oběti mi nakonec bylo líto a o paní Maigretovou jsem se místy doopravdy bála.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51