vesper001

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 26.4.2018  13:14
    Sirotčinec (2007)

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum… BUM! Ještě, když to píšu, mi běhá mráz po zádech. A to je vysvědčení, přátelé! Abych byla u filmu vystrašená a na konci dojatá, se mi stalo jen u Šestého smyslu. Téma strašidelného domu a děsivých dětí je klasické, ale každý námět je jako diamant – když ho neopracujete, není k ničemu, ale když si dáte práci… Snad jen seance mě rušila, ale je fakt, že lidé dělají z bolesti blbosti. Zbabrané vyšetřování je vskutku typické, zoufalství matky autentické, Belén Ruedai je prostě světová a pointa silná jak španělská víra.

• 26.4.2018  13:12
    Paříž (2008)

Někoho nemoc změní k lepšímu, přehodnotí priority, začne si vážit života a odrazí se to i na vztahu k lidem. Z někoho naopak udělá ufňukanou, litující se trosku, na kterou se dívat, natož s ní žít je zabití. Hádejte, který z případů je náčelník Velký Chudák, který se před skonem snaží zamořit planetu tsunami patosu se spoustou kéžby filozofie a plytkého fatalismu. Paříž miluju, ale za tohle by Klapisch zasloužil zaschnekovat. Víte, to se vezme šnek a – :)

• 26.4.2018  13:10

Úplně totéž co Cold Creek Manor. To jen abyste neplýtvali časem. Jen Kristen je trochu starší a hezčí. Pokud to má pro vás význam nebo si rádi hrajete na to, kdo najde víc rozdílů, tak má i tenhle film jakýsi smysl. Jinak ovšem…

• 26.4.2018  13:08

Milé děti, v tomto názorném přírodopisném dokumentu uvidíte, jak nebezpečná je příbuzenská plemenitba. V takového chudáčka blbečka jako je Christopher nebo bezduchou husu může vyrůst váš potomek. Tedy pokud rovnou nebude mít dvě příšerný hlavy. Připitomělost postav je skutečně vysvětlitelná jen dědičností, příběh nejen nefunguje, ale s hrkáním klopotá pozpátku a divák si může vybrat mezi zíváním a zvracením. A dobře mu tak, měl se radši dívat z okna.

• 24.4.2018  16:58
    Sinister (2012)

Investigativní bulvárista se nakýbluje do strašidelného baráku a díky poctivému chlastání a systematickému ponocování u úchylných home videí je brzy povýšen do pozice regulérního sociopata. Sejměte ho všichni, fandila jsem usilovně bubákům, ať už vně či uvnitř tohohle kandidáta na Zlatou literární malinu. Kdyby blbost kvetla, byl by tenhle trumpeta krásně rozkvetlý palouček. Bohužel, ať se škrabák v noci motá po temných zákoutích, jak chce, strašidlům trvá nekonečně dlouho, než se mu dostanou na kobylku a já se nudila. Hromadné nadšení nechápu. Jsem nevětší poseroutka z farnosti a a lekla jsem se jen jednou, když mi zazvonil mobil. Hudba à la rozbitý vysavač tancuje polku, mi nezpůsobila husinu, ale osypky a ohromně šokující pointa mě nepřekvapila, protože mi ke konci už bylo všechno jedno.

• 24.4.2018  16:57

„Tohle je slušná čtvrť.“ Tato věta průser věští. Je to kódové označení místa, kde se dělá krátký proces se vším nedokonalým či vyčuhujícím z řady. Ať jde o větvičku, provokativně čouhající z linie živého plotu, nebo živého souseda. Duchy tady netrpíme, výtržníky odstraníme, robotky si vyrobíme, životy si naleštíme. Hlavně, když naše zahrádky a knihovničky bez smítka prachu neutrpí újmu. Vytřeštěný týpek, který v manické epizodě překopává zahradu nebo boří dům a v depresivní lemtá hektolitry vody a kňourá, že má halušky, jaksi nezapadá.

• 24.4.2018  16:55

Před pikolou za pikolou Charlie nesmí stát. Hlavní past na diváka je v tom, že Dakota Okatá fakt vypadá jako záhrobní dítě. Co je zlato, i když se netřpytí, je evidentní přibližně od poloviny příběhu, stačí se do něj trochu zakousnout. Dvojnásob zbytečný tak je nekonečný konec, jímž si asi chtěl režisér komorního hororu aspoň trochu zařádit.

• 20.4.2018  14:42

Hu! Depresivní hyena se jednoho dne podívala do zrcadla a rozhodla se své mizérie trochu využít. Zpeněžit se dá koneckonců všechno a někomu, kdo si dává mršiny k svačině, to nemůže rozhoupat žaludek. Mně jo. Řekla bych, že nebohá květinářka Eloise litovala, že není skutečně hluchoněmá, byť i pouhá přítomnost tohohle panáka na stejné planetě by musela být nesnesitelná. Ženy mívají samaritánská nutkání a pitomci mají štěstí, že se občas vztahují i na ně.

• 20.4.2018  14:41
    Hodná holka (2002)

Nesnesitelně submisivní yes woman náměsíčně bloudí mdlým příběhem o tom, jak hodná holka ke štěstí (ne)přišla. Patologická vstřícnost ji vede až do Absurdistánu, kde se chodí do postele na povel. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale radikálně pasivní způsob života taky není řešení. Na omluvu Justine nutno říct, že její startovní pozice je politováníhodná – má ubíjející práci v supermarketu, za manžela přiblblého křupana, v neutěšeném bytě věčně nasomrovaného jeho slizkého kolegáčka a na krku psychopatického zajíčka. I tak se ale snaží být hodná a všem vyhovět, jenže je to snaha stejně diskutabilní, jako když úzkostlivě překračujete květiny a pošlapete přitom mravence.

• 5.4.2018  16:53
    Saint-Cyr (2000)

Ukázka toho, že i když vybrakujete kostymérnu a pronajmete zámek, neznamená to, že natočíte slušný film. Mám pocit, že autoři viděli Trhliny, zezelenali závistí a tak nechali vypučet neduživé napodobenině, která by místo filmového plátna potřebovala panáka pesticidu. Je to takový autenticky špinavý historický film. O dokonalosti tu žvaní hodně nedokonalé exempláře, příběh je vybledlý a místy plesnivý a film jako celek působí jako něco, co léta přežívalo v zásuvce prastarého sekretáře kdesi ve vlhkém sklepě, bohužel to někdo našel a teď s tím mává, jakoby šlo o konečně pravou deklaraci nezávislosti. Ztráta času, zajděte si radši na prohlídku Kokořínu.

• 5.4.2018  16:53

Velmi solidní adaptace mojí oblíbené detektivky. Nejzajímavější pro mě byla postava neúspěšného sebevraha, který se nakonec ocitne ve správnou dobu na správném místě. Teď jsem náhle viděl, že mohu pro druhé něco znamenat už jenom tím, že tu jsem. Štvala mě hysterická Laura Smet (dcera Johnnyho Hallydaye, btw), jejíž přehrávání vedle uměřeného herectví ostatních působilo nepatřičně, postava gigola Latimera taky nebyla dvakrát pravděpodobná, ale sílu mrazivé teorie nulté hodiny navíc přikrášlenou případem dětského vraha, to naštěstí nenarušilo.

• 5.4.2018  16:52
    Nesvatbovi (2005)

Na svatbu já pojedu, však ženit se nebudu. Dva výtečníci na lovu družiček plavou ve svatebních vodách jako ryby a zdá se nemožné je chytit a narvat do chomoutu. V čem bude spočívat nezbytný problém, je jasné. Jak to dopadne, už naštěstí ne. Nenáročná zábava, která způsobí mírnou činnost mimických svalů bez nulové zátěže mozku. Vědecky řečeno, je to celkem fajn.

• 5.4.2018  16:51

Hucka jsem si představovala spíš jako výrostka větrem a mrazem ošlehaného roští a ne jako malého Froda s panenkovskými kukadly. Ale je to pěkný film pro děti, kterým předloha připadá moc dlouhá.

• 5.4.2018  16:50

Je to ten typ filmu, který sledujete s úctou i zvědavostí, ale i jistým odstupem. Jako když vstoupíte do pyramidy a nakukujete do sarkofágu a bojíte se, že uvidíte mumii a nebudete kvůli ní večeřet. Podobný pocit jsem měla, když jsem si odtrpěla scénu vyhrabávání bomb. Myslím, že už to znova vidět nechci, i když krev se v černobílé snáší líp.

• 5.4.2018  16:50

Bojují deštníčky kufříčky, dští hlášky, vtípky a oheň a v případě maléru zapějí labutí píseň. Škoda, že někteří se spásy světa nedožijí, ale s přihlédnutím k Harryho zmrtvýchvstání nepřestávám věřit ve věčný život všech zúčastněných.

• 3.4.2018  15:17

Hastingsi, mám dojem, že už nejsme v expresu… Kennethe, Kennethe, ty ambiciózní chlapče – nežli točit remaky, zajdi radši na steaky. Budu přísná, protože tohle je zbytečný film. Na nedávnou adaptaci ještě nezačal sedat prach a už se horempádem spatlala další. Jenže ani opulentní výprava tenhle připálený flák nezachrání. Poirot vypadá, jakoby utekl z mauzolea Madame Tussauds a obrovský mroží tentononc pod nosem nelze tolerovat ani jako trapný žert. Jeho posedlost symetrií není milá ani roztomilá, ale regulérně úchylná, ale co je hlavní problém, Poirot přestal být lidský a zbyly jen jeho podivnosti, které samotné nejsou nijak sympatické. Také přestal být asexuální, ovšem jeho konverzace s fotografií není sexy ani náhodou. Také v rámci korektnosti konvertoval k ateismu, což hutné morální dilema převařilo na řídkou polívku. U předchozích adaptací nevadilo, že divák znal pachatele, zde je ale právě kvůli tomu vyšetřování úmorné a užvaněné. Záplava zvučných jmen a obličejů omrzí už v polovině a poslední ránu zasadil český dabing, kde Poirot mluví hlasem Hastingse. Holt všichni nemaj na to, by těžili zlato a Branagh by měl radši dál hamletit.

• 29.3.2018  14:33

Maniodepresivní pečovatelka, co se svlíká, když se cítí šťastná, hysterická samozvaná snoubenka, co si libuje ve stalkingu a Colin, co sbírá síly, aby je obě poslal do jetele a nevěřícně zírá, do čeho se to uvrtal. Pošlete to do vesmíru a lidská rasa bude před mimozemskými invazemi v bezpečí.

• 29.3.2018  14:15

Kromě toho, že je to špatný film, mi na něm nic nevadí. Snažila jsem se být shovívavá, opravdu. Hlavní je dostatek vražd, chlácholila jsem se na začátku. Alespoň ať tu babici ať někdo sejme, prosila jsem v polovině. Na konci už jsem si jen pomyslela, carpe horam, carpe diem a tohle do záchodu spláchnem. Ubrečená bába, fixovaná na skladiště, její neteř, co pro jistotu nemá vlastní život, roztomilý hošánek v policejním mundůru co nabalí důru a ještě pár dalších budižkničemu v příběhu bez děje. Colinova postava ovšem projde životní katarzí – začne se bát potenciálního škrábance na kapotě. Takže pozor: zhlédnutím tohoto filmu si můžete přivodit demenci, druhé pokoukání je příznakem, že vás má ta… jak se ta nemoc jen jmenuje… no, v hrsti.

• 29.3.2018  14:15

Téma se obírá mateřstvím a adopcí, vlastně spíš kolem něj zlehka povlává. Hrdinka je nemastná neslaná, nevýrazná a ostatní postavy s ní drží stejně bezcílný krok. Drama to není, je to příliš bezkrvé, komedie už vůbec ne, není čemu se smát, je to něco mezi rodinným filmem a hororem, koneckonců tyto žánry se beztak překrývají. Mít za matku takovou vorvaň, jeden by se nechal adoptovat, anebo osiřel vlastní rukou.

• 29.3.2018  14:13
    Smrt panen (1999)

Záměrně nedotažená skica podivné rodiny a lidí okolo ní. Všichni jsou tak emočně utlumení, že ústřední tragédie je i diváka nezasáhne, ale jen lehce škrábne. Příběh je vyprávěn nezúčastněně a na konci zůstane jen matný pocit, že jste celý film vnímali jen okrajově. Jako závan něčeho, co nedokážete hned identifikovat a když se vám konečně rozbřeskne, je to pryč.

• 29.3.2018  14:12

Hrabátko se vrací do staré vlasti s pilnou zlatokopkou, co za mořem objevil. Leč šlechtická jeho mamá by u večeře raději cvičenou kachnu než potrefenou husu viděla. Je tudíž třeba svléknout rukavičky a vztahu zasadit ránu na solar a pro jistotu i pod pás. Ještě štěstí, že city jsou v tomhle filmu tak pomíjivé, jakoby je člověk sledoval z kolotoče. Takže se stačí jen bavit.

• 16.3.2018  16:33
    Arthur Newman (2012)

Žádnou flundru neznám, a ta částka taky nesouhlasí! Co to jako mělo bejt?! Pokud šlo o charitativní projekt, aby se scénáristi z ústavu pro mentálně neobdařené dočkali uplatnění, končím s kariérou filantopky. Fakt si neumím účast Colina a Emily vysvětlit jinak, než že se stali oběťmi vydírání nebo nějaké mozkové příhody. Anebo došly prachy, milý Watsone. Strašný. Mamlas Wolis vypadá, že každou chvíli uhyne (naděje vzplála, když se dusil hotdogem, muhaha) a Majk věrna svému jménu vypadá jako mohutně sjetá transka. Jejich páření je vhodné téma pro přednášku ze zoologie nazvanou Romance k zblití, kdyby se rozmnožili, měli by chlupaté děti. Před Zoufalcovou přítelkyní by vzala nohy na ramena i žloutenka a jeho potomek aspiruje stát se podobnou fňuknou, v jakou mu vypučel papá. Pro reprízu bych potřebovala lajnu dlouhou jak golfová hůl.

• 16.3.2018  16:32

Agent jsem a agent budu, super hadry nosit budu, a své hračky budu, budu, používati beze studu. Bravurní, hravá a efektní vizuálně-akční jízda v bondovském stylu s moderní sci-fi vestičkou a zlatými hodinkami se zabudovaným strojem času v kapsičce. Originalita za každou cenu, některé vtipy spíš přestřelené než střelené, koloušek by zoufale potřeboval postaršit, aby byl aspoň trochu snesitelný a neškodilo by příběh sestříhat na elegantnější stopáž. Ale to jsou jen drobnosti. Kingsman je oddechová zábava se spoustou svěžích momentů – namátkou: školení nováčků, gentleman Colin „zastřelil-jsem-psa“ Firth, finální ohňostroj a pro věřící diváky zcela zásadní kostelní scéna. ;)

• 16.3.2018  16:18

Holčičí mission impossible s odkazy na kultovní filmy je sice vykonstruovaná z mírně vratkých kostek, kdo ale touží po autentickém dokumentu o britském školním systému, nechť si pustí Harryho Pottera. Školačky jsou trochu líp prokresleny (a nemyslím jen osvětlením), Geoffrey by svou šermířskou technikou parádně zchladil i celý pluk mušketýrů, takže shakespearovské postavy si dává k svačině (není divu, když tihle dramatici nejsou tím, čím se zdají být). Ředite(ka) má koule, hudba je pořád fajn a lepšího Heathcliffa než v podání Oscara jsem neviděla. :)

• 16.3.2018  16:17

Nicole je tak nesympatická, že jí člověk Colina skoro přeje, logika nekulhá, ani neleze po čtyřech, prostě se odstěhovala do Humpolce, konec je pomalu a bolestivě pitomý a mně připadal i děsivý (zjevit se něco takového u mého lože, strčím hlavu do pračky a pořídím si další amnézii), postavy se chovají úplně nepochopitelně. Manželka má divnou poruchu, manžela tak oddaného, až je to divné, kamarádku, co se chová divně, dost divného psychiatra a přepálené střípky vzpomínek. Naštěstí má jako dobrá hospodyňka žehličku vždy po ruce… Pozitivem je obsazení Firtha, kterého mám tak dobře zafixovaného jako veterána romantických omáček, že mě jeho proměna nepříjemně zaskočila. Dojem mi ale kazil nejasný pocit, že si hlavní dvojice hodně nesedla. Každopádně, jakkoli je příběh nepravděpodobný, znovu mi připomněl, jak je důležité míti deník. Dokud si ještě něco pamatuju.

• 16.3.2018  16:17
    Zabiják (1993)

Remaky jako takové mi nevadí, ale proč se točí kopie? Přemýšlím, jak tento film biologicky označit. Klon to není, hrají tu jiní herci, dvojče taky ne, protože to je zas druhý originál. Mám to! Je to s*ačka.

• 16.3.2018  16:16
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Jako když si koupíte něco hezkého a navíc dostanete dáreček zdarma. ♥

• 16.3.2018  16:16

Otázka dne zní: Dá čarodějka přednost čáryfukovi před zazobaným nádivou, co rád vyje na měsíc? A je to důležité?

• 16.3.2018  16:15

Tyhle příslušníky bílé, tedy vyšší rasy si nelze nehnusit. Když se je pokusíte zabít, skončíte ve vězení. Když se pokusíte s nimi mluvit, zvracíte. Atticovi je z nich taky šoufl, ale nauzea nezanechá na jeho dokonalé existenci jedinou skvrnku. V soudní síni Perry Mason, doma otec roku, prostě reklama na charakter. Jen děti tedy mohl zplodit sympatičtější, je to přece převlečený Gregory Peck! Jinak je to smutné. Tupost a buranství opět vítězí nad rozumem a lidskostí. Ale až se tento boj nebude ani vést, bude to tragédie.

• 16.3.2018  16:14

Vtipné sbližování staroanglické zatuchliny se závanem křiklavé americké atmosféry. Archivální pramáti rodu, jiskrně sarkastický praotec, zlé sestry a princ Panda, černohumorná etuda s psiskem, svérázné pojetí honu na lišku, nostalgie, patriotismus, alergie, konzervatismus a konec, jaký jsem si představovala, ačkoliv jsem si ho netroufala přát. ;)

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52