Zero_Signal

ICQ: 246509458

<< předchozí 1 2 3 4
    • 9.6.2016  16:17
    Showgirls (1995)

Z tohto počinu mám v hlave len dve veci - Elizabeth Berkley má s herectvom spoločného približne asi toľko ako ja s baletom, a koks v Hollywoode v 90. rokoch musel byť priam fenomenálny, keď štáb na čele s Verhom bol schopný s rovnou tvárou prezentovať toto ako naozajstný film.

• 8.1.2016  21:44

Sólidné béčko natočené s láskou k filmu a kreativitou. Raz sa divák smeje, raz sa divák aj zľakne, čo ja osobne dosť oceňujem (horor a komédia, ak ich filmári vedia správne pomiešať, vedia spolu fungovať bravúrne). Film je ale v tomto strašne kolísavý - horor a komédiu strieda dosť ťarbavo, a potom z toho vzniká dosť veľká nevyrovnanosť. Nepotešili ani horibilné herecké výkony (okrem Sutherlanda, Nimroya a samozrejme Goldbluma) najmä u Brooke Adams, ale aspoň ukázala prsia :-). No, čert to ber, bavil som sa, a to je hlavné. Highlight filmu je bez pochýb koniec, ktorý sa každému divákovi do makovičky zaryje na sakramentsky dlhý čas.

• 13.12.2015  16:42
    Dům na konci ulice (2012)

Tento film neponúka absolútne nič. Nič v ňom nefunguje, nemá v sebe štipku filmového umenia, dokonca v ňom nefungujú ani tie lacné jump scares, ktoré zvláda prvák filmovej fakulty. Maximálne premrhaný čas, ktorý mi už nikto nevráti. PS: Jennifer Lawrence je herečka na mimoriadnej nízkej úrovni, a to, že má Oscara za herectvo, len hovorí o kreditibilite tých sošiek.

• 25.8.2015  18:36

Prvoplánová, zámerne vykonštruovaná vykrádačka sĺz, ale bez štipky úprimnosti. Celý film drží tradične fenomenálna Noomi Rapace.

• 25.8.2015  00:43
    Moucha (1986)

Absolútna strata humanity ešte nikdy nebola vyobrazená tak odporne, a súčasne tak tragicky ako v tomto filme. Asi jediný film aký poznám, ktorý dokonale kombinuje horor a tragédiu. Pri každom pozretí je mi tak na vracanie, ako aj do plaču. Cronenbergov top, a jeden z mála remakeov, ktorý bez ťažkostí predbieha prvotný film.

• 4.5.2015  00:48

Neuveriteľne, neuveriteľne zlý scenár potápa film do ríše hnoja. Inak je to natočené pekne, lokality sú vábive, Bill Murray poteší a samozrejme Denise Richards s Neve Campbell sú erection machines. Len tieto aspekty zachraňujú film pred odpadovým hodnotením. Keby som niekedy prednášal o scenáristike, tak použijem tento film ako príklad ako môže scenár na každom bode zlyhať.

• 21.1.2015  19:10
    Whiplash (2014)

Intenzívne. Finále je kapitola sama o sebe.. "you think I'm fucking stupid?". PS: JK Simmons si zaslúži holohlavca za najlepší vedľajší výkon ako ešte nikdy.

• 30.4.2014  19:19
    Feťáci (1987)

Skurvenie skvelej knihy tak ako sa na Hollywood sluší a patrí.

• 4.4.2014  22:07
    Dexter (TV seriál) (2006)

Hoc nechávam Dexterovi 5 hviezdičiek ako kedysi dostal právom, už ho nemôžem ďalej držať v obľúbených seriáloch. Taký drastický pád kvality aký mal Dexter sa vidí naozaj len málokde. Prvé štyri série sú božské, tam je Dexter Dexterom so všetkým čo k tomu patrí - výborní antagonisti, určitá dávka realizmu, charizmatický antihrdina ktorý (zatiaľ) nie je nepolapiteľný a nesmrteľný superhrdina, pomalé vyhľadávanie a stalkovanie obete a tak ďalej.. ja nechcem zveličovať, ale Dexter bol svojho času jeden fakt úžasný serial ktorý vedel tak pohltiť, že diváci dokázali doslova trpieť nasledujúce štyri série plné úplných sračiek - nezaujímavé situácie a postavy, deus ex machina v každom dieli, niekedy aj viackrát za jeden diel, trápne dialógy, situácie a mnoho iných aspektov. Diváci v slepej nádeji dúfali, že Dexter sa ešte dostane kvalitou hore, ale už to nikdy tak nebolo - seriál skončil a skončil náramne zle. Veľká škoda..keby Dexter ukončili hned po 4. sérií, tak by na to ľudia spomínali ako na úžasný seriál s mimoriadne silným finále. Takto sa na to dá spomínať iba ako na smutnú frašku ktorá skončila veľmi, veľmi nedôstojne a slabo, a ktorá sa ale svojho času radila medzi seriálových velikánov. Prvé štyri série - 5 sakra zaslúžených hviezdičiek .. posledné štyri série - 3 slabučké hviezdičky, slabo balansujúce nad 2 hviezdičkami.

• 2.2.2014  13:14
    Konzultant (2013)

Konzultant má v podstate ďaleko od zlého filmu. Ridley skromne predáva prvé miesto Cormacovi a postaral sa hlavne o impozantné vizuály, skvelé herecké výkony (a taktiež súhlasím s väčšinou, že Cameron Diaz naopak herecky veľmi zaostáva) a parádny soundtrack. Čo sa týka Cormacovej časti, príbeh je hneď na prvý pohľad jeho - odohráva sa na oblasti hranice Ameriky a Mexika, krajiny bičovanej slnkom a okúpanej krvou. Dekadencia, chamtivosť, túžba po ľahkom živote skrz zločin trestá ľudí v podobe Veľkého zla, ktoré si dívák (v Cormacovom prípade poväčšinou čítateľ) musí len predstaviť. Cormacova charakteristická filozofia nechýba ani v Konzultantovi, ale napríklad tu to aj stroskotáva. Pokiaľ Cormacovo filozofovanie v jeho knihách funguje, vo filme to divákovi poväčšinou príde neprirodzené. Osobne si myslím, že tento príbeh by lepšie fungoval v knižnej podobe, a la No Country For Old Men (podobné prostredie, konflikt, atď). V dvojhodinovej dĺžke sa Cormac musí obmedzovať a potom vznikajú diery v scenári. Koniec koncov, človek by si to mal pozrieť a vidieť sám, čo si o tom myslí. Úprimne si myslím, že milovníci Cormacovej prózy (ako som napríklad ja) si tento film užijú viac ako ľudia, čo Cormaca nemusia alebo sa s jeho knihami ešte nestretli.

• 7.1.2014  15:22

"Oh, my soul. Let me be in you now. Look out through my eyes. Look out at the things you made. All things shining." - Nádhená lyrika v majestátnej obrazovej forme.

• 2.1.2014  19:07
    24 (TV film) (2011)

Zaujímavý námet, ale žiaľbohu nezvládnutý. Niektoré kúsky sú vydarené, ale poväčšina je tažko nezvládnutá a niektoré segmenty sú zas dokonca vrcholne trápne.

• 10.11.2013  17:43

Herzogovej verzii legendárneho upíra sa dá sotva niečo vytknúť. Veľmi mi imponuje dôraz na citovú stránku upíra namiesto ľakačiek, až sa z neho stáva tragický antihrdina. Scéna, kde Drakula žiada od Lucy lásku, akú má k Harkerovi, je nezabudnuteľná. V osamelosti a neschopnosti umrieť upír žije rok za rokom svoj biedny život, ale nezabúda aj na svoju "evil" natúru ("mladý muž, ste ako tí dedinčania, nedokážete sa vžiť do duše lovca"). Čo sa týka filmu po technickej stránke, zábery sú excelentné, kompozícia na geniálnej úrovni, a to osvetlenie! Samozrejme celú temnú atmosféru dotvára zlovestná hudba Popol Vuh a podmanivé tóny Richarda Wagnera. Z mnoha úzasných záberov vyzdvihnem záber na Karpaty v tme, a do to hraje Das Rheingold od Wagnera - genialita. Všetko klape ako má, atmosféru to ma úžasnú, herci su vynikajúci (najmä Kinski, ktorý pôsobi tak démonicky, až je to na infarkt - a evidentne si rolu užíva), Herzogova réžia nezlyháva ani v jednom úseku, proste toto je pre mňa bez pochýb najlepší film o upíroch. PS: Ak film začne pomalým snímaním mumifikovaných mrtvol detí, a do toho hraje Popol Vuh, viete, že pozeráte fakt niečo špeciál.

• 13.8.2013  06:08

Poslabsi pilot ku skvelemu serialu. 60%

• 2.8.2013  05:22

Prečo si filmári nevedia uvedomiť, že koniec je jeden z najdôležitejších (ak nie najdôležitejší) aspektov filmu? Za ten zlý, nedopečený koniec idem o hviezdu dole, inak by to bolo za silné 4*. Ale inak to bolo dosť dobré, najviac si zapamätám scénu keď sa podával otráveny obed, skvelé vyzobrazenie paranoje, nedôvery a paniky. 3/5

• 18.7.2013  08:43
    Lesní duch (2013)

Celé zlé. Neschopná réžia, scenár á la klišé za klišé, príšerné herecké výkony, strašidelnosť totálne nulová, nehorázne škaredé CGI "triky", retardované správanie postáv, nesympatické, nevýrazné postavy na ktorých by nezáležalo ani najťažším samaritánom sveta, atmosféra absolútne žiadna, hlavný antagonista na konci hodný výsmechu (really? To mal byť ten bájny démon z pekla? Ooo veľké nebezpečenstvo pre svet), lacný pokus režiséra evokovať strach u diváka sirénou na konci taktiež hodný výsmechu. Nečakal som zázrak ale taký shit taktiež naozaj nie. A aby sme to zavŕšili, všetky tieto aspekty a ten plnohubý slogan "NAJDESIVEJŠÍ FILM, AKÝ KEDY UVIDÍTE" si vyslúžili odpadové hodnotenie.

• 6.6.2013  22:35
    Stoker (2013)

Slabší scenár a čudných úvodných 20 minút dávaju hodnotenie o hviezdičku dole, ale tá šialene parádna réžia pána Parka dáva film do vysokých výšin. Proste premakaný thriller, ktorý sa dá jednoznačne odporúčať.

• 8.5.2013  00:31

Ultimátna výstraha pred šialeným zneužívaním moci. Človek, ktorý tento film odsúdi na báze nechutnosti, a nevidí hlbší zmysel tohto diela, by si to mal prejsť v hlave ešte raz. Saló je absolútne desivý film v ktorom sa ľudia menia na zvieratá a žiadne svinstvo nie je zakázané. Pasolini presne vedel, čo týmto filmom chcel povedať a pred čím chcel divákov varovať.. jeho precízna réžia je ako čepeľ. Z ironickej titulnej hudby od Morriconeho ide obrovský strach, a posledných 10 minút vo filme sú priam neúnosných. Neuveriteľné tortúry v dvore za domom a do toho jeden z najstrašidelnejších kúskov hudby aký som kedy počul. Veľmi silná káva, ktorá má toho veľa povedať, nech si vraví kto chce čo chce. Dajte ľudom priveľa moci a takto to dopadne.

• 3.2.2013  16:47
    Mistr (2012)

Extrémne podmanivý, vizuálne prekrásny, soundtrackovo brilantný, herecky dokonale zahraný film od jedného z najlepších režisérov v dnešnej kinematografii. Viac ako jedno zhliadnutie nutné.

• 30.1.2013  23:56
    Drsný časy (2005)

Harsh Times je typický príklad filmu, kde forma jednoznačne víťazí nad obsahom. Réžia je zručná, kamera viac ako slušná, a ako vraví väčšina ľudí, Christian Bale je najsilnejšia stránka filmu. Ten človek musí byť psychopat aj v reálnom živote, inak to nevidím. Všetky tieto atribúty sú fajn, ale o čom je vlastne tento film? Nenašiel som tam žiadnu výpovednú hodnotu, nenašiel som tam v podstate žiaden príbeh, a tak preto dávam hodnotenie 3*. Film nenudí, je svižný, herci hrajú skvelo, ale je to v podstate prázdna bublina, ktorú stačí pozrieť raz.

• 20.1.2013  02:48
    Nařčení (2012)

Dokonalá óda na tú pravú, nefalšovanú ľudskú stupiditu! Všimnite si, ako nespomínam konkrétne Američanov, pretože takí idioti sa fakticky nájdu všade. Áno, postavy vo filme sa správajú vyslovene DEMENTNE, ale takto sa to naozaj stalo, a nie raz. Preto komentáre typu "odpad! Také správanie nemôžem tolerovať!" mi prídu vcelku bezpredmetné, kedže film je zinscenovanie skutočnej udalosti, aj so správaním. Čo sa týka filmu, natočené je to pekne, technicky zdatné, a napadlo iba mňa, že "single-take" scéna, kde manažérka ide odniesť veci do auta a vráti sa naspäť do reštaurácie sa nápadne podobá na scénu z Reservoir Dogs, kde Mr. Blonde si ide do auta po kanister benzínu??? :) A ešte spomeniem, že sa mi náramne páčil epilóg filmu! Tu si už dovolím spomenúť Ameriku, lebo ten epilóg krásne vystihol ich mentalitu - po incidente sa idú súdiť s celou fast food korporáciou, lebo nemala dosť jasne napísané varovania pred žartovnými telefonátmi! :))))))))))))))))))))))) A neslobodno zabudnúť talk show, kde manažérka zapiera svoju vinu v tomto perfektnom incidente, a strúha zo seba zmanipulovanú obeť jedna radosť. No proste šupa! S kľudným svedomím dávam 4*, v neposlednom rade aj pre prsia Dreamy Walker ;)

• 23.12.2012  21:13

Celý film som si bol istý 4 hviezdičkami, ale ten ÚŽASNÝ koniec ma presvedčil, aby som prihodil piatú. Už dlho sa mi pri konci filmu srdce nerozbúchalo tak rýchlo.

• 18.12.2012  16:52

"You're so cool, you're so cool, you're so cool.." ... tažká srdcovka.

• 15.12.2012  02:23
    Ben X (2007)

Gratulujem pánovi režisérovi a pánovi scenáristovi k excelentnému dokurveniu konca inač solidného filmu. To mysleli vážne s tými náhlymi "twist" odhaleniami? Chlapci sa nám hrali na M. Night Shyamalana? Je tam toho viac, ale nemám náladu sa vyjadrovať ďalej, normálne ma páni tvorcovia s tým namosúrili. Slabé 3 hviezdičky.

• 5.12.2012  16:25

Možno to dnes už nie je nič moc, ale za neskutočnú nostalgiu nemôžem ísť pod 4*.

• 24.11.2012  17:45
    City Agent (2011)

Najdlhších 5 minút môjho života.

• 15.11.2012  22:06

No, ja vám neviem. Atmosféra je fajn, herci hrajú dobre (Guy Pearce bezkonkurenčne vedie, takého slizouna vo filme som už dávno nevidel), ale celé mi to prišlo akosi nezáživné. Negatívne atribúty zahŕňajú aj Shiu, ktorý ma doslova iritoval, Tom Hardy ma tiež akosi neoslovil, tradične skvelý Gary Oldman sa vo filme mihol cca 4 minúty (ale hlavne, že má slušné miesto v credits a dokonca bola jeho postava propagovaná na plagátoch), a tá nedopečená romanca Toma Hardyho a Jessicy Chastain. K tým dobrým veciam, ako som už spomínal, tak jednoznačne Guy Pearce, tá atmosféra prohibičnej doby, aj ten konečný súboj bol fakt dobrý. Koniec koncov, snímok nebol zlý, ale z toľkej chvály som čakal viac. Priradil by som ho k jednohubkám, videl som raz a myslím, že stačí.

• 15.11.2012  18:44
    Mezi vlky (2011)

Vcelku solidná vecička s výborným Liamom Neesonom v hlavnej úlohe. Film je miestami intenzívny, miestami nudný, film ako stvorený pre (trochu silnejšie) 3 hviezdičky. Nevýrazné postavy a škaredí CGI vlci to dávaju dole, ale musím vyzdvihnúť vydarenú depresívnu atmosféru a fakticky pôsobivý koniec. Podobne ako pri Taken mám pocit, že keby tam nebol Neeson, tak by film šiel o hviezdičku dole, ale Neeson tam naštastie je, a hraje ako o dušu, tak tento film môžem docela odporučiť.

• 21.10.2012  12:34

Film, ktorý ma vždy zasiahne priamo na city. Krásne umelecké dielo, true art.

• 14.10.2012  02:38

Najlepší československý film, aký sa kedy natočil. Rudolf Hrušinský tu predvádza herectvo, o akom môžu dnešní herci len snívať.

<< předchozí 1 2 3 4